Jump to content


Fotografije

Pogon upgrade


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 spider88

spider88
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 24 May 2011 - 09:32 PM

Ovih dana mi neshto pochela da preskace zadnja kaseta, pa bih rekao da joj je polako red za zamenu. E sad, kad vec menjam, zashto ne bih dodao malo vishe pa da upgradeujem bajk.

upitanju je 21brzinac. (sedmofaz)
Zadnji menjach Shimano M340(acera)
Prednji Shimano FD-C050 T/P
ruchice Altus St-EF50 3x7
Pogon Shimano FC-M191
Lanac, nemam pojma

Uglavnom, razmishljao sam o 2 varijante
da kupim osmofaznu kasetu(neshto tipa 11-32), novi lanac i desnu ruchicu(ako bih eventualno menjao obe, mozda bih uzeo st-ef60, ili pak neku drugu po preporuci) i to bi me izashlo nekih 1500 din skuplje nego samo da zamenim ovu kasetu sa sedmofazom i novim lancem.

ili druga opcija da uzmem 9 faz kasetu, lanac, ruchice, shto bi me izashlo prilichno skuplje(zavisno od klase za koju bih se opredelio, zavisi i cena).
E sada, znam da po specifikaciji to nije tako, ali da li bi u praksi mogao ovaj moj zadnji menjac da radi sa 9f kasetom. poshto koliko kontam, na njemu se shteluje samo max i min polozaj, a dotezanje i optushtanje sajle odradjuje shifter.

Ukoliko bih pak morao da menjam i zadnji menjach, ta investicija me izadje dosta dosta skuplje nego 8faz.

Dakle interesuje me da li bi u praksi mogao ovaj menjac da radi na 9 faz kaseti, i iskreno mishljenje ljudi, da li bih osetio razliku izmedju 8f i 9f, da znam za koju varijantu da se odluchim? Dakle shta preporuchujete 8f ili 9f?

Bicikl je http://www.tct-autho... ... rdtail_MTB
sa izmenom shto su mu kocnice Avid SD7, i gume Smart Sam
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 May 2011 - 12:06 AM

Ja bih preporucio ekonomsku varijantu dakle osmofaz.Kaseta cs hg 30 devetsto nesto dinara,lanac kmc sa spojnicom sesto nesto dinara.To je kod devetofaza dosta skuplje.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 25 May 2011 - 12:41 AM

Za početak verovatno bi morao i zadnju nablu da promeniš ako uopšte misliš da započneš konverziju.

Tvoja zadnja nabla je verovatno za kasetu sa navojem,to su jeftine varijante do 7brzina ( ima u Zagrebu da se kupi varijanta sa 8b http://keindl-sport....lji.php?id=1429 ).

Za konverziju na 8-9 brzina treba ti zadnja nabla sa freewheel-om.
Ukoliko radiš konverziju na 9b onda je radi kako treba i promeni sve z.menjač,lanac,kasetu i šiftere(od 5-6,000 pa naviše),
za prelazak na 8b opet ćeš morati da menjaš z.šifter,nablu,lanac i kasetu(od oko 4,000 din pa naviše).

Sve u svemu nećeš proći jeftino. [-X

Najeftinija varijanta je da zameniš sadašnju kasetu i lanac sa novom 7b kasetom i novim lancem
(oko 1,000 dinara).
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#4 spider88

spider88
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 25 May 2011 - 09:03 PM

Na koji nachin mogu da vidim da li mi je nabla freewheel i da li moze da stane 8faz?
Ako nije freewheel onda mi se stvarno ne isplati upgrade. ne bi trebalo da je bash neki krsh, kinez itd, msm, ipak su to nemci pravili, a i cena bajka nije nimalo naivna(oko 300e nov).
  • 0

#5 spider88

spider88
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 25 May 2011 - 09:04 PM

By the way, iz Beograda sam, samo sam dao hrvatski sajt, tu sam jedino nashao specifikacije.
  • 0

#6 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2011 - 11:30 PM

Evo ti ovde:
http://www.sheldonbr...om/free-k7.html
A ako ne skontaš možeš i da uslikaš, okačiš pa će ti neko već reći.
  • 0

#7 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 25 May 2011 - 11:42 PM

Mogu da tvrdim 99% da nije freewheel, onaj 1% je skoro nemoguće iznenađenje!
Tako da ako nemaš keša za full upgrade bolje odustani i kupi 7-faz kasetu i lanac.
Što reče Gadjan slikaj pa okači na forumu neko će ti odgovoriti sigurno.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika