Jump to content


Fotografije

Треба ми шоља "виљушке" за Полар Мираж 34мм


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 Modena

Modena
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 04 May 2011 - 01:05 PM

Да ли може неко да ми помогне где да купим шољу "виљушке" величине 34 милиметара, као и где могу да је намонтирам? Као и колико то кошта?
Хвала унапред на помоћи!

П.С.
Приликом расклапања и склапања бицикла негде се изгубила шоља са рама где улази "виљушка", па ми је мајстор ставио за прву помоћ неку кинеску која има луфта.
  • 0

#2 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 04 May 2011 - 01:29 PM

U planetu ima sigurno :D
http://www.planetbike.rs/
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#3 Modena

Modena
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 04 May 2011 - 03:54 PM

Проверио сам. Има. 616 дин пар шоља (мада мени треба само једна) и 600 дин уградња.
Ако нема јефтиније варијанте мораћу у Планету да решим проблем :(
Хвала Марко.
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 May 2011 - 05:55 PM

Soljice promenis sam, trebace ti 10-30min, u zavisnosti koliko si vican sa delovima i opravkom.
  • 0

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2011 - 05:59 PM

Проверио сам. Има. 616 дин пар шоља (мада мени треба само једна) и 600 дин уградња.
Ако нема јефтиније варијанте мораћу у Планету да решим проблем :(
Хвала Марко.

Hehe bilo lestos i za manje od 200, al jbg ... Ako si vican sa imbusom, a volis da cekicas, spasi sebi 600 dinara i ugradi ih sam.
  • 0
Postavljena slika

#6 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 May 2011 - 06:01 PM

Za ugradnju cega 600 dinara.Taj koji ti je to rekao nije bas najnormalniji!!!

Kao sto rece stole promeni soljice sam a tom majstoru vise nemoj ici.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2011 - 06:14 PM

Mojne tako, taj koji mu je to rekao je vrlo je normalan, a cena je skroz korektna.Jedino sto je operacija realno trivijalna i nema potrebe da placa ako moze sam.Ako ne moze sam iz kog god razloga onda je tih 600 din super.

Stavi sebe u poziciju servisera, i pitaj se da li bi voleo da zivis od 100-200e mesecno i da radis za cene koje sada smatras postenim.
  • 0
Postavljena slika

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 May 2011 - 06:34 PM

Mozda sam i lupio posto neznam cene kod vas u bg.

Kod nas u kv npr prolecni komplet servis sam platio 1000 dínara.pletenje tocka je 450 montaza kocnica centriranje zadnjeg tocka zamena 2 zice(njegove)podmazivanje zadnje glave 500!

To su cene kod naseg najboljeg majstora u kv Veljka(Ciker).
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2011 - 06:39 PM

Generalka u BG je od 3000 pa navise, i realno ne d'o ti bog da ti je neko ovde radi za manje sem na pocetku sezone , ili kao prvom musteriji zbog malera i slicnog voodoo-a, ili ako se bas ne dosadjuje, jer ono sto ces za te pare dobiti moze da ti kupi kartu za banjicu (notorna ortopedsko hirurska klinika)
  • 0
Postavljena slika

#10 Modena

Modena
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 04 May 2011 - 06:51 PM

Цена коју сам написао 616 дин пар шољица и 600 замена једне која ми је проблем је Полар продавница и њихов сервис на 25. мају. А не бих сам да радим, јер немам много искуства.
  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 04 May 2011 - 07:02 PM

600 dinars za ZAMENU SOLJE...hm...nije neobicno
samo bi trebalo definisati sta se pod time podrazumeva:

ako se podrazumeva izbijanje stare solje
i ukucavanje/presovanje nove u golisav ram
onda i nije najbolji deal

ako se pak podrazumeva ZAMENA KOMPLETNOG LEZAJA na biciklu
sa skidanjem i vracanjem vile i podesavanjem,
podmazivanjem i pod-bilo cime da sve radi
(po sistemu *plati i vozi* tj *volan u ruke*)
onako kako treba onda mislim da je 600 dinars
za kvalitetno uradjen posao ipak dobar deal.
Ipak se to ne radi svaki dan :)

Naravno *jeftinije* je u kucnoj varijanti
koja podrazumeva cekic i srafciger
ali i nije mnogo jeftinije ako si sebi
priustio *izbijac* i *presu*
pa jos u svim standardima :(

koliko cujem (citam) solja se izgubila...
vlasnikovom ili majstorovom greskom?
Onaj koji majstorise odgovara i za materijal
na kome i sa kojim *majstorise*,
pa se ne sme zaboraviti da je i to
(osim pomenutih specijalizovanih alata)
deo koji ulazi u cenu majstorske usluge.

Malo mi je cudno da *kineska* solja,
za koju predpostavljam da je celicna
i koju je majstor ugradio za prvu pomoc
ima lufta u alu ramu. Moje je iskustvo
da pre ALU RAM dobije luft, sto je nazalost
problem koji se uglavnom ne resava
postavljanjem drugih soljica :(

Da predjemo na stvar: koja je to mera 34mm?
To je precnik dela soljice koji se montira u ram?
Sta ti treba, kompletan lezaj upravljaca ili
samo solja u koju idu kuglice, gornja ili donja?
Mozda u radionici nadjem neki raspar :)
  • 0

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2011 - 07:15 PM

Naravno *jeftinije* je u kucnoj varijanti
koja podrazumeva cekic i srafciger
ali i nije mnogo jeftinije ako si sebi
priustio *izbijac* i *presu*
pa jos u svim standardima :(

E tzrni ti, to retko koji servis ima ovde.Jednostavno za taj alat je ROI krajnje diskutabilan.Obaska sto cekic i nesto korpulentniji srafciger za izbijanje, u sadejstvu sa cekicem, nekim drvetom i malo sirim kljucem za nabijanje uz nesto iskustva i osecaja za filing :D daju korektne rezultate.Mada se nesto bas i ne bih usdjiv'o da to radim sa karbonskim ramovima.
  • 0
Postavljena slika

#13 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 May 2011 - 07:58 PM

Bogami skupo kod vas!

Onda priznajem lupio sam!

Mada kod nas je problem remont viljuski,zato se nisam usudio do sada da kupim neku bolju.

Nego da pitam kada bih kupio nekog rok soka ili eventualno sr epicona dal bi neko kada bi mi zatrebalo hteo da me uputi na neki servis u bg za remont.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 May 2011 - 08:02 PM

mogu da se kladim da sad ima lufta zato sto su nove soljice plice pa mu sad fali jos malo spacera
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2011 - 08:25 PM

Nego da pitam kada bih kupio nekog rok soka ili eventualno sr epicona dal bi neko kada bi mi zatrebalo hteo da me uputi na neki servis u bg za remont.

To je najmanji problem.RS ima uhodan servis, Suntour ima konstantnu pricu da ce ga biti.Da li ga i ima to ne znam, a nikakvo posebno zvanicno obavestenje na tu temu ne postoji.

P.S. Srndacalov servis za RS i nije u BG.
  • 0
Postavljena slika

#16 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 May 2011 - 08:40 PM

A gde se nalazi capriolo servis???

Zamisli,kupis epicona ili axona i nema ko da ga krpi,pa slatko da se obesis!!!

Znaci rok sok
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#17 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 04 May 2011 - 08:56 PM

600din za pola sata posla je puno para,pa da je servis i na Dedinju!!Jednostavno u pitanju je alavost servisera i cist bezobrazluk [-X
300-400din je sasvim pristojna cena za takav posao,a realno i ne treba pola sata,vec 15-tak min.
Kapiram da su u sezoni radovi skuplji,ali da naplacuju 6meseci plandovanja,nije u redu.I ljudi koji rade taj posao u unutrasnjosti Srbije,imaju porodice,placaju kiriju i rezije,i verovatno nisu nista losiji serviseri od Beogradskih,pa su im cene 50%manje,e pa ne moze niko da me ubedi da je zivot u Beogradu za toliko skuplji,vec opet dolazimo do nerealnih cena!!!
Ne kazem da serviser treba da radi za 200evra,ali ako u toku radnog vremena od 7-8 sati uzme 3000-4000 din,to je sasvim ok,plus delovi,plus prodaja bajseva...daleko je to od 200eura
  • 0

#18 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2011 - 08:57 PM

Ako se ne varam u Backoj Topoli.Ne znam ni da kod nas mozes pazariti Axon-a (novog, stari je mogao biti pazaren do pre neku godinu ) U principu Suntour viljuske mozes odrzavati u Planetu, ali Planet koliko znam nije njihov zastupnik (onako kako Srndacalo to jeste za RS), pa je ta prica u domenu moz' da bidne , al ne mora da znaci.
  • 0
Postavljena slika

#19 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2011 - 09:09 PM

600din za pola sata posla je puno para,pa da je servis i na Dedinju!!Jednostavno u pitanju je alavost servisera i cist bezobrazluk [-X
300-400din je sasvim pristojna cena za takav posao,a realno i ne treba pola sata,vec 15-tak min.
Kapiram da su u sezoni radovi skuplji,ali da naplacuju 6meseci plandovanja,nije u redu.I ljudi koji rade taj posao u unutrasnjosti Srbije,imaju porodice,placaju kiriju i rezije,i verovatno nisu nista losiji serviseri od Beogradskih,pa su im cene 50%manje,e pa ne moze niko da me ubedi da je zivot u Beogradu za toliko skuplji,vec opet dolazimo do nerealnih cena!!!
Ne kazem da serviser treba da radi za 200evra,ali ako u toku radnog vremena od 7-8 sati uzme 3000-4000 din,to je sasvim ok,plus delovi,plus prodaja bajseva...daleko je to od 200eura


Hehe nisi u pravu.Ako ti kazem da je jedan pokusaj servisa (od pre koju godinu) na Dedinju (ajd bliskoj okolini) imao dnevni pazar u proseku od 2-3000din radnim danom, i nesto vise subotom sa slicnim mozda i nesto manjim cenama, ajd sracunaj kako ces od celog prometa da platis delove i sve troskove.Recimo nikako.

Ovo nije alavost, cak je cena i niska, i da slucajno zivis od toga imao bi identicno misljenje.Ako je BG u pitanju uzmi koliko ti treba za najam lokala, komunalije, struju, telefon, dazbine ka drzavi i pratece troskove.Odradi par meseci statistiku posla (tj koliko ga realno imas, i kakva je veza lokacije tj. cene lokacije i kolicine posla), uzmi u obzir da je posao sezonski, tj radis ga pola godine u trenucima kada je vreme lepo, a ostalo vreme se ladis (ili se eventualno snadjes pa servisiras ski opremu, trenazere, fitness sprave ..) i skontas da ti cena radnog sata koja ti omogucava minimum normalnog zivota i namirene troskove poslovanja bude tako lepa da nema sanse da je proguras jer je niko nece da plati.

Cene svih usluga u unutrasnosti su nize.Od klopanja na ulici , preko frizeraja, moleraja itd itd, ali guess what i plate su tamo ocaj zivi pa je sve to nekako koliko toliko nesretno izbalansirano ...

P.S 200e je uobicajena plata servisera, s' time sto se isto tako uobicajeno prijavljuju na minimalac pod uslovom da su uopste i prijavljeni :)
  • 0
Postavljena slika

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 May 2011 - 09:38 PM

To je tacno,serviseri pa cak i gazde su u jadnom tj ocajnom stanju.Ajde samo da se zapitate koliko njih zimi ima posla.Znam da preko zime niko nista ne radi od servisiranja.Tako kad se sve stavi na papir 600 din i nije strasno posto se se te soljice skoro u srbiji ni ne menjaju,osim ako se ne zagubi deo ili se menjaju iz hira zato sto ima laksih.
  • 0
puno znoja,malo krvi




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika