Jump to content


Fotografije

gumice za kočnice i sic - koje ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1 odgovora na ovu temu

#1 enzo

enzo
  • Members
  • 9 posts
  • LocationHerceg Novi

Postavljeno 24 April 2011 - 08:00 PM

Poštovani drugari foruma,


prvi put sam se javio sa idejom da ''restauriram'' biciklo - koje sam polovno nabavio - u raspalom stanju, drumaša jednog - za kojeg mi je majstor rekao da misli da je u pitanju ram od ROG-a. Ali neam pojma. Uglavnom, sve život sam poskidao, stavio nove sajle, i bužire, naštelovao žbice, nove gume unutrašnje i vanjske, nove mehanizme kočnica ( ne znam koje su ne piše ništa na njima ) ima nešto urezano - ali sam ih polovne uzeo na pijaci ), odmastio, očistio, oprao, posušio, nauljio, ležajeve podmazao, naštelovao - centrirao sve, ali sada kao biciklista malo ozbiljnijih namjera, zahtijevam da vozeći drumaša ponekad i više od 50 km/h ( što je za mene novost) imam i odlične kočnice. Ove kočnice mi ništa ne valjaju. Mislim, Gumice mi ništa ne valjaju - jer zaustavni put je sto hiljada metara :D

Može li mi neko preporučiti koje gumice da tražim i kakav sic da tražim ( onaj mehanizam što nosi sic mi je katastrofa žešća a i onaj dolje dio što se zateže sic da se ne spušta ), pošto se baš i ne razumijem najbolje - jer sam tek ušao u svijet biciklizma - na pravi način.... pa mi je sve ''špansko selo''
  • 0

#2 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 04 August 2011 - 01:39 PM

Mgu ti preporučiti sedište iz grupe selle royal. Sedište prvenstveno treba da odgovara anatomiji tvoje karlice, a posle gledaš mekoću i cenu :D Ta sedišta su malo skuplja, oko 2000, 3000, ali odrađuju svoj posao. Ne znam u kakvom ti je stanju ostatak bajka, ali zavari ako je nešto puklo, zameni ili šta već možeš.
Gumice kupiš neke sa osrednjom cenom, ne previše skupe (msm možeš ako imaš lovu), a ne i one od 200 dinara jer te su ni zašto.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika