Jump to content


Fotografije

Specialized Hard Rock Sport - Veličina rama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#21 sunex

sunex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 23 April 2011 - 08:44 PM

uh,zaboravih da ti kazem da mi je lula 120 mm sad cevi sedista nisam merio ali sediste mi stoji na sredini mozda blago nazad volan mi je riser onaj ritchey-ev obicni,lula je scottova i nema neki ugao.amort mi je 80mm mada pise da za taj ram idu 100mm.ja sam gurnuo neki spacer vise ispod lule i tako sam dobio malo na visini he he cisto da mi ne ode sva krv u glavu. i tako da mi sad pasuje odlicno,probaj tako da podesis.

I meni je amort 80 mm, lula je specialized (u specifikaciji piše 75mm, ja izmerio 80) za spejsere nema mesta jer je cev kratka ali sam razmišljao da zamenim lulu sa novom Ritshey d30 090, ima u planet bajku i nije skupa. A mislim da bi mi taj ugao od 30 stepeni dobro došao i rešio moje probleme. Šta misliš da li bi mi to pomoglo? Sadašnja lula je 10 stepeni. Kada sam izmerio na Merlinu od zemlje do centra kormana ima 101 cm a kod mene je 100 ali mi se čini da taj 1 cm pravi veliku razliku u položaju prilikom vožnje.... naravno na bolje.
  • 0

#22 solasio

solasio
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 25 April 2011 - 04:59 PM

sad sam pogledao tu ritchey lulu i vidim da ima veliki ugao mnogo veci od moje lule. moje je misljenje da ce ti polozaj tela sa tom lulom biti dosta uspravljeniji tj.da ce ti pritisak na ruke biti dosta manji ili da ce ti teziste tela biti vise na sedalni deo. ja sam to resio kod mene tako sto sam stavio spacere ispod lule i tako podigao lulu a imao sam duzi vrat vile. pa sad mozes da probas da kupis tog ritchija i tako da resis problem mada nista nije 100 posto ali mislim da bi trebalo da pomogne.
  • 0

#23 sunex

sunex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 11 May 2011 - 11:28 AM

"Ako ništa drugo ne pomogne - pročitaj uputstvo". :mrgreen:
WrenchScience kaže: Overall reach = 70cm.
Dakle ako je: overall reach = Virtual Top Tube Lenght + Steam Lenght, a na mom specu je 605+75, onda je jasno.
Sada je još ostala dilema: Koju lulu da nabavim? Neka preporuka za 100mm x 25.4? Da li da ostanem na 25,4 mm ili da pimp-ujem na 31.8? Šta bih dobio a šta izgubio prelaskom na OS? Jasno je da bih prelaskom na OS varijantu morao da nabavim i lulu i korman a ako ostanem na standard varijanti, samo lulu ali, ako bi bilo neke koristi ne bih se dvoumio da pređem na OS, pogotovo jer bih kasnije mogao da prodam moju lulu i korman. Dakle 25.4 ili OS?
  • 0

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 May 2011 - 11:57 AM

Veći prečnik kod OS lula/volana daje na mehaničkoj čvrstini sistema, ali to većini rekreativaca ne znači ništa.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika