Jump to content


Fotografije

kako resiti...hitno


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 bosske

bosske
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 07:25 AM

Imam problem oko pedala tacnije oko pogona.. osovina pri okretanju pedala( ali da naglasim pri vecim naporima) kaci zadnju viljusku rama...Posto nisam bas vrstan serviser odneo sam ga serviseru i dobio informaciju da mi teba duza patrona i da ne postoji nikakvo centriranje ili sta vec...To mi je rekao i jos jedan serviser ali sve mislim da hoce da mi uvale patronu i zarade koji dinar...Da li to tacno ili postoji neko resenje a da se ne kupuje nova patrona...hvala
  • 0

#2 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 07:39 AM

Veci problem od nove patrone je,kako to da je patrona bila ok,a sad odjedanput kratka?
  • 0

#3 bosske

bosske
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 07:54 AM

pa fora je u tome sto ni meni to nije jasno...ali kad sam pritezao osovinu koja je nije dovoljno bila pritegnuta i samim tim je krckala...Mozda je do toga...
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 April 2011 - 08:51 AM

Jesi probao ti zaklimaš kurble (bočno u odnosu na ram) da vidiš da ti patrona ne skakuće u ležištu (razvalili se il' navoji il' ona)?

Druga stvar koja mi pada na pamet je da ti je popustio var :shock: pa da ti se krivi vila kad zgaziš...
  • 0

#5 bosske

bosske
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 08:56 AM

Hvala druze na ovim predpostavkama ali nije ni jedno ni drugo iz prostog razloga zato sto je patrona stara mesec dana a ram ganc novi...sve u svemu hvala...ako slzucajno dodjem do nekog resenja stavicu na post da i drugi koji mozda budu imali slican problem...
  • 0

#6 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 12 April 2011 - 10:02 AM

Ja imam slican problem kad zgazim na pedalu, lanac mi struze o prednji menjac, a sve je zategnuto....

Nego....probaj ti ovako (ako ti je patrona kao moja). Desnu stranu (ako gledas bajs od pozadi) odvijes par krugova u navoju, a levu zavijes, posle desnu zavijes koliko je potrebno da se sve to lepo zategne. Znaci bukvalno pomeris pogon u desnu stranu u odnosu na ram.

Ja sam to uradio iz drugog razloga i uspeo mi je.
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 April 2011 - 10:09 AM

A koji to bajk teraš?

Ako je patrona kakva je na većini low/mid bajkova (integrisana četvrtka), tu ne možeš baš mnogo da filozofiraš. Ako ti kurbla prolazi na koji mm od donje cevi i ako je (izgleda) ram mek i mnogo se uvija, možda ti kaži a da je šatro sve u redu. Ako imaš neki jači pogon, onda evtl. Ispremeštati spejsere, ne znam napamet kako idu.

U krajnjem slučaju, nova patrona je oko 600 din, ne znam koliko cene servis... ajd daj nam koji je bajk i koji je pogon, da probamo da pogodimo patronu.
  • 0

#8 bosske

bosske
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 11:09 AM

bajk je sklapan iz raznih delova, a patrona je xtr dal 110 ili 120-ka
  • 0

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 12 April 2011 - 11:52 AM

xtr ht 1 ili ht2.Ako je prva moguce da je kratka,a ako je druga onda premestanje spacera,tj skines jedan sa leve strane i stavis na desnu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 bosske

bosske
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 01:56 PM

hvala ljudi pomogle su mi vase ideje...samo sam spejsere odredio sada funkcionise ok...hvala Vorda...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika