Jump to content


Fotografije

Zamenjen lanac sta sad???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 08:33 PM

Kao sto i tema kaze, nakon zamenjenog lanca, uocio sam frustrirajuce zvukove koje dozivljavam samo kada je lanac napred na najvecem, a nazad na nekom od manjih zupcanika. Tokom voznje kada pritisnem malo jace pedale(tj prilikom ubrzavanja) kao da lanac preskace i ispusta se onaj zvuk ko da se lomi nesto... Drugo pitanje je, da li ima slucajeva kada se ne moze podesiti kavez, tj da nebude nikakvog dodira lanca sa kavezom u bilo kojoj brzini ? Naime, u nekim brzinama mi lanac tare o kavez ko lud i proizvodi uzasan zvuk... Najvise me muci taj prvi problem, naglasavam, kaseta nije nova ali zupcanici nisu istroseni, posto sam vec pitao na forumu jesu li ili nisu, pa sam dobio odgovor da nisu...
P.S. novi lanac je SRAM pc-991, na shimanovoj xt kaseti samo ne znam koji je model tacno... hvala unapred!
  • 0

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 08:54 PM

pa moguce da ti je kaseta otisla to jest one zube koje si najvise koristio pojeli su se pa oce kada prebacis brzinu i onako jace gazis po pedali oce da preskace,ja sam to uradio promenuo lanac ali sam posle video da moram i kasetu da menjam kraj price
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 08:56 PM

Nov lanac preskace jer je kaseta istrosena. Ako je to ona kaseta koju smo vec gledali onda jeste istoresena. Da li je bila tvoja ili nekog drugog, ne secam se. Daj sliku ponovo da proverimo da li je to to.
Lanac uglavnom ne treba da dodiruje prednji menjac posebno na krajnjim lancanicima. U kojim brzinama ti lanac zakacinje? Ako vozis prenose gde je lanac previse ukosen moguce je da zakacinje jer i nije predvidjen za te prenose.
  • 1
.

#4 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 09:06 PM

Postavljena slika
eo probaj i ovaj link, ovde je ceo album da ne opterecujem stranicu velikim slikama
https://picasaweb.go... ... directlink
  • 0

#5 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 09:14 PM

Drugar nemo' da se ljutis,ali bajs treba da se odrzava,ako zelis da da te sluzi,ovako kako sad izgleda pogonska grupa,nece jos dugo da ti traje(pricam o prljavstini).Sto se kasete tice,koliko od stroke moze da se vidi,deluje ok.
Edit:Rekao bih da je pogon potrosen
  • 0

#6 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 11 April 2011 - 09:28 PM

slazem se da je potrebno odrzavanje, tu nemam bas opravdanja, ali slika je na brzinu napraveljna da dobijem sto brzi odgovor, nisam vozio bajst u takvom stanju, stajao je na tavanu tokom zime tad je i slikano. nego sta je na meni da radim ? sto se tice pogona, jesi li uspeo da vidis ostale slike pa na osnovu toga to kazes ili ? da se razumemo, nisam iskusan toliko da znam bas o svemu sto pricate..:( ali mi je drago sto ste voljni da mi pomognete.. voleo bih da mi obrazlozis zasto pogon ako nije problem da znam sta da kazem majstoru, mislim nije mi ni jasno zasto mi nije reako nesto vise kad je problem viljiv na slici :?: da citiram (ako bude lanac preskako na samo jednoj onda je to jos i dobro)
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 05:19 PM

Drugo pitanje je, da li ima slucajeva kada se ne moze podesiti kavez, tj da nebude nikakvog dodira lanca sa kavezom u bilo kojoj brzini ? Naime, u nekim brzinama mi lanac tare o kavez ko lud i proizvodi uzasan zvuk...


Nije moguce. I treba da tare u odredjenim prenosima o kavez, jer to govori da lose koristis "brzine" posto se lanac previse kosi.
  • 0

#8 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 12 April 2011 - 06:30 PM

voleo bih da mi obrazlozis zasto pogon ako nije problem da znam sta da kazem majstoru, mislim nije mi ni jasno zasto mi nije reako nesto vise kad je problem viljiv na slici :?: da citiram (ako bude lanac preskako na samo jednoj onda je to jos i dobro)

Mozda gresim zbog prljavosti pogona,ali mi deluje kao pojeden,ne skroz,ali poprilicno.Moj predlog je da izribas sve da sija,pa onda da slikas,pa da vidimo,da ne donosimo preuranjene zakljucke.
  • 0

#9 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 06:57 PM

eo slika, oglanco sam malo izgleda bolje :D recite o cemu se radi. Neko ce mozda reci da je lakse otici do majstora, ali ja svakako prvo hocu da vidim vise individualnih misljenja, a i majstor mi moze reci sta god, ako se ja ne bas 100% razumem u tu materiju... hvala unapred! ako link ne radi kazite odma'
https://picasaweb.go...feat=directlink
  • 0

#10 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2011 - 07:11 PM

Ayyy... Kaseta deluje ok, a srednji pogon menjaj - što ti je manja šajbna, sve je istrošenija. Najveća i nekako, a srednja i mala su vozdra. Menjaj da se ne bi skrkao kad na nekom usponu na najmanjoj šajbni ustaneš iz sedla #-o
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#11 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 07:15 PM

Kaseta izgleda ok,ali mi se cini da je najveca sajbna na pogonu losa.
Mozda gresim,voleo bih da me ispravi neko sa foruma?
  • 0

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 April 2011 - 07:19 PM

bre nemam pojma vozio sam i losiji srednji pogon i nisam imao problema.Inace mala sajbna je takva odprilike fabricki.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 07:25 PM

bre nemam pojma vozio sam i losiji srednji pogon i nisam imao problema.Inace mala sajbna je takva odprilike fabricki.

Sad sam gledao jedan moj pogon koji je poceo da preskace,i nejveci zupcanik koji je preskakao,je bolji od ovog.
Kod ovog pogona se bas vidi formiranje"ajkulinih zuba"
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 April 2011 - 07:27 PM

vidi se ali nemam pojma,ali od sve tri jedino ta velika bi trebala da se menja eto
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 07:32 PM

ok, prvo kod majstora na "savetovanje", a onda menjaza, tek nedavno sam video da ima i SLX grupa :oops: sad vam je jasno, koliko pratim desavanja na tom polju, prosle godine jako slabo vozeno (jbg obaveze) znaci to mora sve da se menja ? koji pogon preporucujete ? vidim lx se vise ni ne pravi za MTB a uglavnom znam da su za TREKING namenjeni, SLX M660 mi deluje super, cak vidim da ga ljudi hvale.
PS nije mi jasno otkud u PB je jeftinije nego kod Srdnacjolo-a ?
  • 0

#16 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 07:34 PM

vidi se ali nemam pojma,ali od sve tri jedino ta velika bi trebala da se menja eto

Lanac nov,kaseta evidentno dobra,covek kaze da preskace u kombinaciji najveca sajbna napred,najmanji zupcanik pozadi,neki logican zakljucak bi bio,da je najveca sajbna.
Ali opet sad gledam,i mozda si u pravu.Mozda jednostavno lanac nije "legao"
  • 0

#17 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 07:42 PM

pa jel moze pojedinacno sajbna da se menja ili mora ceo pogon ? i kako mislis lanac nije "legao" ? danas sam vozio malo bajs. mogu reci da se malo bolje ponasao, a nisam nista cackao, pa sam kontao mozda mu treba malo vremena da se "razradi" ali ne bezim od mogucnosti da treba menjaza neka da se odradi. Uglavnom, problem je kad se malo jace nagazi pedala, dolazi do do zvuka da preskoci a usput polomi nesto, uglavnom kad je na najvecoj sajbni napred i na najmanjem i do njega zupcaniku na kaseti. e sad, da li se tako bajs ponasa kad nije u redu pogon ili kaseta ???
  • 0

#18 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 April 2011 - 07:44 PM

Nemam pojma kazem imao sam i losiju sajbnu veliku i nisam imao muke.Kad bi probao bajs drugacije bih mozda govorio.Ali definitivno je vozen pogon sa istegljenim lancem,to sam siguran.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#19 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 13 April 2011 - 07:44 PM

Kada lanac preskace, preskace mnogo cesce zbog kasete nego zbog pogona. Kaseta je mnogo vise opterecenja jer je manje zuba u zahvatu nego na pogonu. Ako istu silu prenosite na 10-12 zuba i na 20-tak jasno je da ce se vise trositi onih 10-tak.

Ovde je kaseta za staro gvozdje. Vidi sliku kako izgleda nova kaseta pa uporedi sirinu vrha zuba kod tebe i na novoj kaseti. Jos lakse, pogledaj razliku u sirini vrha zuba na velikim i malim lancanicima tvoje kasete i bice ti jasno da je istrosena.
Interesanto je da ako ljudi nesto ne znaju o odrzavanju bicikla, to je da procene istrosenost kasete :).

Attached Thumbnails

  • Nova Kaseta.jpg

  • 0
.

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 April 2011 - 07:45 PM

cepaj jos koji dan pa ako se normalizuje vozi tako a ako ne imas sajbne u planetbikeu za shimano pogone pa kupi odgovarajucu.Po slici deluje kao neki deore pogon
  • 0
puno znoja,malo krvi




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika