Jump to content


Fotografije

Kupovina... potrebna pomoć!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 06:48 PM

Pozdrav.

Dodje vreme da i ja uzmem bicikl, ide lepše vreme, a i dosadila traka za trčanje. Tražeći pomoć od čika-interneta stigoh do ovog foruma koji je vrlo interesantan. Malko ga prelistavajući dodjoh do zaključka da sam bike-duduk tj. da pojma nemam ...

Elem da predjemo na stvar, želeo bi da kupim, da se tako izrazim all-around bike... vozio bih ga i po gradu i van grada (uredjene staze po prirodi.... a možda i koja ne uredjena stazica :) )

Što se tiče mojih fizičkih predispozicija visok sam (tačnije nizak :D ) 170cm i imam 73-74kg.

Pre svega bi nov bicikl, ali ako iskrsne nešto dobro polovno -ne bežim, a cena hm... pa izmedju 200-250 eura... ali nije fiksno a slučaju dobre ponude...

Šta mi predlažete, šta je best buy za moje potrebe???

Hvala unapred.
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 February 2011 - 06:54 PM

Pozdrav i dobrodosao na forum.Pa cifra koja ti je raspoloziva je malo nazahvalna.Ali po meni ces naci bolje polovno za te pare ali ako hoces novo onda recimo neki polar ili capriolo.Mislim da polar mirage kosta tu negde odprilike.A treba ti nekih 18 incha bajs.ZA TU VOZNJU UZMES MTB ILI NEKI TREKER.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 February 2011 - 06:56 PM

kOSTA 26000 I EVO GA.Polar mirage comp u predivnim bojama

Attached Thumbnails

  • 19226.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 07:30 PM

Pa kao što rekoh cifra nije onako striktno ograničena... ali ne želim da precenim svoje mogućnosti u bilo kom pogledu... ako za par 10 e više mogu da dobijem nešto daleko bolje nije problem...

Znači ako se odlučim za nove Capriolo i Polar...? A Merida, neko mišljenje u globalu i za modele u mom cenovnom rangu, i u odnosu na Polar?
  • 0

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 February 2011 - 07:38 PM

Pa za te pare ima bas lose opreme na uvoznim proizvodjacima.Cak ni ram nije kvalitetniji od ovog polara.Neces dobiti nista ekstra ni za 50 eura vise sto se tice novih bajsova.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 07:58 PM

Mislim da mnogo vise dobijas,ako kupis polovan bajs,makar sam ja ubedjen u to.Evo na primer ovaj bajs:http://www.cikloberz...ow.php?id=31947
Nisam siguran za velicinu,ali rekao bih da je 17-18 inca,a cena u gornjoj granici tvog limita(pretpostavljam).Mislim da je to bolji izbor,od bilo kojeg novog bajsa za te pare.
  • 0

#7 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 09:27 PM

Nemam ja ništa protiv polovnjaka, ali pošto moje znanje nije na potrebnom nivou nisam siguran da bih umeo sam da proverim da li je to što se prodaje dovoljno dobrog stanja....a da to znam verovatno da bih pre gledao polovnjake...

U svakom slučaj ne bi bilo loše da mi izbacite još par polovnjaka na koje bi mogao da obratim pažnju...a možda i upecam nekog da mi pomogne oko kupovine... pa se baš okrenem njima...

Verujem da vam je ovo sve smaranje, ali ja sam po ovom pitanju u totalnom mraku i svaki savet predlog i sl. je više nego dobrodošao.
  • 0

#8 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 19 February 2011 - 07:09 AM

Koliko košta ovaj Trek 6500?

Btw, postoje prodavci koji su već stekli reputaciju da te neće prevariti, tako da možeš da pogledaš i kod njih... npr. Damir http://www.serbiaout...bikeponuda.html , onda Profa u Takovskoj itd. :)
(navodim ih baš zato što ti, kao ni ja, nećešprepoznati da li je amortizer razvaljen, pogon pojeden itd.)

Sretno sa kupovinom! :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#9 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 01:53 PM

Hvala za link... ako su to provereni prodavci dolaze u obzir.
Interesantni su mi sa ovog gore linka:

Zeitlosmobil 230e ( iz mog ugla totalnog laika mislim da ovaj bike ne privlači poglede što je jako dobro jer će teže dobiti noge)

Scott Vail 240e

Da li su oni daleko bolji od novog Polar-a koji mi je predložen par postova ranije?
Da li oni odgovaraju mojim fiz. predispozicijama to ne znam? Nažalost nisam iz BG-a da bi mogao to da proverim...

U svakom slučaju hvala... i svaka dalja pomoć je dobrodošla.

Pozdrav
  • 0

#10 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 01:58 PM

Zeitlosmobil 230e ( iz mog ugla totalnog laika mislim da ovaj bike ne privlači poglede što je jako dobro jer će teže dobiti noge)

Mislim da bi ti ovaj odgovarao



Da li su oni daleko bolji od novog Polar-a koji mi je predložen par postova ranije?

Daleko je bolji!!
  • 0

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 02:01 PM

Prvi mi deluje kao bolja solucija, jer ovaj drugi je uzasno mator.
Ako nisi bas vican servisiranju bajkova i sl, mozda ti je najbolje resenje Polar koji je predlozio Vorda. Mislim i sa novim bajkovima mozes imati problema, ali tu je servis (kakav takav) u roku od godinu dana, tako da te nece boleti glava.
  • 0

#12 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 02:02 PM

Sad ste me bacili u rebus... :-k :-k :-k
  • 0

#13 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 02:13 PM

Da sam vičan servisiranju -naravno da nisam...

Sad proverih na sajtu planetbike najbliži servis mi je nekih 60 km udaljen... pa ne znam koliko mi to baš znači verovatno bi ga morao održavati kod nekog lokalnog majstora...
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 February 2011 - 02:19 PM

Ja bih scott zaobisao zbog godista,a onaj custom zletosmobil ili kako se zove je korektan skroz za tu cifru.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 02:48 PM

Sve je stvar izbora i misljenja: Dali hoces dobar ali polovan golf IV,ili nov Jugo.
Ja glasam za Golf.
  • 0

#16 souln

souln
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 23 February 2011 - 01:31 PM

Par dana sam, koliko mi je posao dozvoljavao, pokušavao što više da udjem u materiju, ali priznaćete da je teorija jedno a praksa drugo.... takodje sam čitao druge teme po forumu vezane za kupovinu... pratio oglase itd. Sada se polovnjak sve više nameće.

Takodje mi se otvorila mogućnost da potrošim još nešto €...

Vidim da je gospodin čiji ste mi link prosledili ima u ponudi i ovaj bajk:

http://www.cikloberz...ow.php?id=32777

Prvo pitanje je šta mislite o bajku?

Drugo, da li bi ovaj ram odgovarao meni (visina 170cm) da li je ova dužina od 56 cm velika za mene? Ne bi da se posle par km sav ukočim... Problem je u tome što neću sigurno do 5 marta u BG... a možda ni tada... tako da bi morao da ga uzmem bez probe, na nevidjeno... preko kurirske službe.

I ono na kraju, ali sigurno ne i najmanje važno, da li bi se nekome ko bi prelazio 150-ak km mesečno (neka moja procena za početak) isplatilo ulaganje od ovoliko € , ili da tražim nešto jeftinije...
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 February 2011 - 01:40 PM

Po meni, bolja opcija kod istog prodavca.

http://www.cikloberz...ow.php?id=32778

Za preostalih 130 eur, kupis brdo dodatne opreme, tipa kaciga, gace, svetla, sic ako ti ovaj bode oci...itd, itd.
  • 0

#18 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 February 2011 - 01:47 PM

Stoletova ideja se i meni vise svidja,a taj sic Stole mislim da vise nije u opticaju na toj biciklici.Koliko se secam da je na prvom oglasu navodio koji je sic i da kosta ohoo hoo.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 February 2011 - 01:54 PM

Da, vratio je opet Fizik, 'mesto onog crnog sica sto je bio. Jes bolji, mozda sad ide uz bajs, posto su i slike nove. 8)
  • 0

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 February 2011 - 01:58 PM

Onda je ovo generalno best buy za te novce.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika