Jump to content


Fotografije

Vintage bikes and parts


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
182 odgovora na ovu temu

#61 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 11 October 2021 - 07:30 PM

Mislim da je najveći problem kod redovne upotrebe vintage bajkova nedostatak delova koji već neko vreme nisu standard u industriji. Tu ne mislim na osnovni potrošni materijal u koji spadaju lanci i kasete, ali već pogoni, lule, vile, ležajevi vile i tome slično umeju da budu gimnastika. No to su delovi koji ako pašu, svakako se retko menjaju.

Nisu vintage bicikli za neke ozbiljne kilometraže, velika brda i treninge, ali mogu da odlično posluže kao lepa rekreacija nekome ko tek ulazi u svet biciklizma, želi neku vrstu rekreacije koja će malo da mu drži povišen puls, da se oznoji a da ne optereti zglobove. U svakom slučaju mislim da je vintage bajk krštenog proizvođača u dobrom stanju daleko bolji izbor i za rekreaciju i za prevoz od nekog po ceni ekvivalentnog kineskog no name, teškog kao tuč treking bicikla sa mehanikom upitnog kvaliteta.

 

 Znas sta je tu problem. Te Kineske krseve koje kupuju za 130 euglavnom kupuju, za decu, zene, ili ljudi koji nisu seli na bicikl. Znaci apsolutno nespremni ljudi, kako fizicki tako i sa izuzetno malo znanja o biciklima. I to su gotovo uvek MTB .

 E sada, njima da das neki od ovih bicikla koje je gore Bax pokazo, to bi za njih bilo ravno samoubistvu i tek bi im ogadilo bicikl zauvek. Pozicija tih bicikla zahteva utrenirane ljude i ljude sa iskustvom. Ti bicikli su ko da ih na kamilu stavis. Pa oni ne znaju da koriste ni menjace gde brzine idu na klik, kamoli ove gde moras ti da namestas brzine. Pa onda tanke gume, itd, itd. Zato ce oni uvek pre kupiti Kineza nego ovo gore, iako su ovi Baxovi bicikl bolji.


  • 0

#62 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 11 October 2021 - 08:27 PM

A ovaj?

 

On je extrem, nevozen, novo sve.

Od servisa, morao sam da mu stegnem desnu kurblu, odvio se sraf, i to je to.

 

Kvalitetna Shimano oprema, kompletna grupa Shimano STX, radi ko san, bruseni konusi u glavama, tanjeni ram japanske Tange cevi.

 

Ovo sam uzeo za starijeg vozaca, rodjaka, cena 25 evra, jos pre korone. Zahtevao je oborenu cev.

 

 

IMG_20190826_180130.jpg

 

 

Sa tom opremicom moze lepa kilometraza da se naravi, to je dobar kvalitet.

Jedino sto bi ga Giant ostavio u prasini, mnogo je brzi.

 

 

1994+-+STX+SE.jpg

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk


  • 0

#63 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 11 October 2021 - 08:51 PM

A ovaj?

 

On je extrem, nevozen, novo sve.

Od servisa, morao sam da mu stegnem desnu kurblu, odvio se sraf, i to je to.

 

Kvalitetna Shimano oprema, kompletna grupa Shimano STX, radi ko san, bruseni konusi u glavama, tanjeni ram japanske Tange cevi.

 

Ovo sam uzeo za starijeg vozaca, rodjaka, cena 25 evra, jos pre korone. Zahtevao je oborenu cev.

 

 

attachicon.gifIMG_20190826_180130.jpg

 

 

Sa tom opremicom moze lepa kilometraza da se naravi, to je dobar kvalitet.

Jedino sto bi ga Giant ostavio u prasini, mnogo je brzi.

 

 

1994+-+STX+SE.jpg

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk

 

 I kada bi uspeo nekim cudom da izmenis svest ljudi, da kupe neki ovako star bicikl i za njihove kriterijume zastareo, a kada vec daju pare hoce da bude to novo pa neka je i gori, gde mislis da nedjes nekoliko hiljada ovakvih bicikla? A toliko se proda novih u Srbiji.


  • 0

#64 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 October 2021 - 09:15 PM

A ko je uopšte bilo gde i bilo kada spomenuo da je poenta svega da vintage bicikli preplave tržište??

To je teoretski i u praksi nemoguće.

Na kraju krajeva, onaj ko ne zna i ne razume se, kupuje šta mu se ponudi i šta mu uvale, onaj ko zna, traži i nađe šta mu treba...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#65 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 11 October 2021 - 09:21 PM

i onda dodje neko da mu nadjem bicikl, a ja mu kazem. Sacekaj mozda nesto naleti ove, a ako ne ove verovatno sledece godine. I on strpljivo ceka. Stigne, posle 2 godine cekanja a on kaze,"e pa necu sa zenskim ramom". Ako je zena ona ce reci, "ja sam mislila nesto modernije", a ako je dete u pitanju, pogledace me kao da sam lud, sta im nudim za dete. Razumes to?

 

Zato to vozi sto sam gore napisao  0.5% ljudi.


  • 0

#66 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2021 - 07:29 PM

Sve to tržište samo lepo uredi, ne koštaju bez razloga 50 eura. Koštaju realno koliko vrede i koliko su kupci spremni da plate, a kupci znaju šta im treba i šta im je bolje.

Zato je besmisleno stalno pokušavati porediti toliko stare i prevaziđene bicikle s modernim, kao što se onaj lik u videu nalupetao (vidi se iz načina kako priča da je fanboy). Svaki drumaš od 300-400 eura u poređenju sa ovima od 100 s razlogom vredi 3-4 puta više.

 

Ja lično bih takvom biciklu mogao da nađem primenu samo na kratkim tralala vožnjicama gde nema čestog šaltanja brzina i gde je ravnica ko tepsija.


  • 0

#67 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:02 PM

Sve to tržište samo lepo uredi, ne koštaju bez razloga 50 eura. Koštaju realno koliko vrede i koliko su kupci spremni da plate, a kupci znaju šta im treba i šta im je bolje.

Zato je besmisleno stalno pokušavati porediti toliko stare i prevaziđene bicikle s modernim, kao što se onaj lik u videu nalupetao (vidi se iz načina kako priča da je fanboy). Svaki drumaš od 300-400 eura u poređenju sa ovima od 100 s razlogom vredi 3-4 puta više.

 

Ja lično bih takvom biciklu mogao da nađem primenu samo na kratkim tralala vožnjicama gde nema čestog šaltanja brzina i gde je ravnica ko tepsija.

 

 Tako je . Moze covek da misli da nesto  vredi koliko god on hoce i da ga hvali, ali vredi toliko za koliko moze realno da se proda. Sve drugo je cisto zamlacivanje.


  • 0

#68 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:09 PM

Vredi onoliko koliko ga koristis, ne vredi taj Gadjanov bicikl nekoj mami u Holandiji ni pet para :) Ili kad treba doneti dzak hrane za pilice iz mlina :)


  • 3

#69 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:09 PM

Isti taj bicikl sto ja uzmem za 25e, na oglasima bude posle 200e na KP.
Uostalom bicikl od 65e sto sam radio jednom decku on je terao Beograd Kipaonik u danu, i stigao...

Ja nemma predstavu sta se ovde vozi, ali nije bas tepsija to izvozati iz moje perpektive.
  • 0

#70 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:14 PM

Isti taj bicikl sto ja uzmem za 25e, na oglasima bude posle 200e na KP.
Uostalom bicikl od 65e sto sam radio jednom decku on je terao Beograd Kipaonik u danu, i stigao...

 

Moze taj da trazi i 500. To ne pokazuje da li ce se i kada prodati. Verovatno nikada. 


  • 0

#71 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:16 PM

Ne znas, ima ljudi koji zive od toga, kupuju krs, koji znaju sta je, to ide na e-bay raskomadano i prave se pare. Spavaju na oglasima, i pijacsma, sve sto valja biva uzeto u roku od odmah.
  • 0

#72 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:21 PM

Ne znas, ima ljudi koji zive od toga, kupuju krs, koji znaju sta je, to ide na e-bay raskomadano i prave se pare. Spavaju na oglasima, i pijacsma, sve sto valja biva uzeto u roku od odmah.

 

 

Znam ja odlicno sta se i za koliko prodaje na e-bay. Prodaju se kolekcionarima vrhunski i retki modeli bicikala i delova. I to kosta. Ova srednja i niza klasa, nije na ceni, jer ih je istancovano na hiljade komada i nemaju nikakvu vrednost. Mozda malo vise nego koliko kosta kod nas, ali apsolutno isti odnos , srazmeran platama.


  • 0

#73 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2021 - 08:30 PM

Ti vrhunski i retki su cenjeni u kolekcionarske svrhe naravno, a i jako je bitno i koliko su očuvani i da li je mint stanje, isto kao i sa starim novčanicama i kovanicama.

Nego ovde se često priča o upotrebnoj vrednosti i porede babe i žabe.


  • 0

#74 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:35 PM

Najbitnije je ko ih je nosio, mislim vozio, bicikl ne gace :)


  • 2

#75 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:38 PM

Za mene je npr. ovo prerverzija. Meni nema nista, ni danas lepse napravljeno.

 

https://steel-vintag...ke-1980s-detail


  • 1

#76 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:43 PM

Od svegao ovoga, ja imam ovaj mali metalni buzir menjaca  n2:party-021


  • 0

#77 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:52 PM

Eh kada se samo setim, nekada su ljudi ratovali zbog zacina i cajeva toliko su bili skupi, danas i ima u svakoj prodavnici...


  • 1

#78 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 08:59 PM

U principu to je sve za djubre, sirite to dalje, vise ce ostati za mene po nizom cenama.
Ali ono sto je realnost naseg trzista, cene su kod nas vrtoglavo otisle navise, i nema vise takvih bicikli u prodaji, govorim konkretno o specijalkama. Posto sam na trzistu godinama, znam kako je.

Prodaju se jeftini Peugeoti masinski sklapani za 150-200 evra,koji su kao novi bili 450 maraka, daleke 85 godine.

A da pokusate bilo sta bolje da nadjete nece ici, sve se odma proda.
  • 0

#79 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 09:05 PM

U principu to je sve za djubre, sirite to dalje, vise ce ostati za mene po nizom cenama.
Ali ono sto je realnost naseg trzista, cene su kod nas vrtoglavo otisle navise, i nema vise takvih bicikli u prodaji, govorim konkretno o specijalkama. Posto sam na trzistu godinama, znam kako je.

Prodaju se jeftini Peugeoti masinski sklapani za 150-200 evra,koji su kao novi bili 450 maraka, daleke 85 godine.

A da pokusate bilo sta bolje da nadjete nece ici, sve se odma proda.

 

Pa sto onda lazes ljude ovde da ima da kupe za 25- 50 e? Ili ih nema, zato sto si ih ti sve pokupovao?  Ili je jos smesnije ako mislis da ovi sto traze od 400 do 900 evra da ista prodaju.


  • 0

#80 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 09:20 PM

Zavrsio sam sa pricom.

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika