Jump to content


Fotografije

PITANJE ZA KORISNIKE PREDNJIH "LIJA"


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#61 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 February 2011 - 03:39 PM

moj je sad na zimi rigidan n2:hahaha n2:hahaha n2:hahaha
  • 0
puno znoja,malo krvi

#62 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 01 February 2011 - 07:30 PM

Moj ima lock :wink:
  • 0

#63 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 01 February 2011 - 09:07 PM

n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006
  • 0
easy life, easy ride

#64 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 February 2011 - 09:58 PM

ova tema je jos posle trece stranice izgubila dejstvo tako da nemo se ljutis so se malo salimo
  • 0
puno znoja,malo krvi

#65 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 01 February 2011 - 10:35 PM

ova tema je jos posle trece stranice izgubila dejstvo tako da nemo se ljutis so se malo salimo

:D :D :D
  • 0
easy life, easy ride

#66 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 02 February 2011 - 09:44 AM

jedino ako imaš 75kg a Fox-a naduvaš kao za 90kg, rebound do daske i radiće kao Reba

Ovde si trebao reci da se zezas, jer neko ce to shvatiti i ozbiljno :)
Drago mi je da smo i to razjasnili, prije vise od godinu dana kada sam ja govorio da RS skupa s Rebom i nije toliko dobar koliko ga svi hvale, 80% vas koji se sad kunu u liju me je htjelo staviti u top :mrgreen: U tome ide u prilog i veliki gubitak vrijednosti RS-a u poslijednje vrijeme !
Sad ozbiljno :) sto se tice cijene 32vsReba...imao sam priliku rastaviti jednog Talasa RLC..pored dosta drugih vilica koje sam vidio...i samo je jedan komentar, ako npr, Reba vredi toliko koliko vredi , onda i Fox vredi sve u cent toliko koliko kosta, ako ne i vise!
Naravno ni u jednom momentu nije receno da Fox nije , od svih neegzoticnih, najbolji!
Lijepo je i normalno kad neko moze i hoce da si priusti i vise od onog sto mu treba, ali samo sam rekao prije da ne treba stvarati sliku da ni za rekreativce nije dobro nista drugo sem Foxa.
Jer tako je ispalo, ajde i da prihvatimo da je ovo gore boldano istina, ok, ali tako ste i govorili za Rebu naspram drugih vilica.......razumijete sta hocu reci...gdje su onda ovi drugi sto ne voze ni jedno ni drugo, ispada da voze vilice ispod nule po vasem vrednovanju !
  • 0

#67 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 02 February 2011 - 11:43 AM

Lijepo je i normalno kad neko moze i hoce da si priusti i vise od onog sto mu treba, ali samo sam rekao prije da ne treba stvarati sliku da ni za rekreativce nije dobro nista drugo sem Foxa.

To je poenta cele teme, konačno, lepo rečeno

gdje su onda ovi drugi sto ne voze ni jedno ni drugo, ispada da voze vilice ispod nule po vasem vrednovanju !

Ne, sve ima svoju cenu i u najvećem broju slučajeva cena opravdava vrednost

Ne vezano za bilo čiju izjavu:
Ja sam samo za to da se svačiji dobronamerni post pročita i iznese slaganje ili ne slaganje sa datim stavom
Svi znamo koga na forumu treba slušati i uvek pozvati ili kontaktirati na mail i od koga će te uvek dobiti odgovor.
TREBA CENITI ZNANJE I ZNATI KULTURNO VODITI SVAKU DEBATU.
:) :) :)
  • 0
easy life, easy ride

#68 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 02 February 2011 - 12:12 PM

Ma da , o tome se radi, samo sam htio reci, ima ovde ljudi koji mozda ne znaju koje ko, pa da ne znaci npr ako nekom profiju nije nesto dobro, da to nikako ne znaci da to zaista i nama nije dobro!

XO je savrsen, ali ko smije reci da je X9 los, a opet ko je taj ko bi odbio XO samo zato jer ga i X5 zadovoljava :D
Na kraju krajeva, u svakom od nas cuci taj neki klinac, koji bajk posmatra kao igracku, i tezi da je ucini savrsenom!
Slicno je kao sa zenama, vecina njih nas moze zadovoljiti, ali nikako nije isto sa svakom :)
  • 0

#69 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 February 2011 - 01:08 PM

Slicno je kao sa zenama, vecina njih nas moze zadovoljiti, ali nikako nije isto sa svakom


zato ih ja imam 7........bicikala.........možda počnem i u pravcu žena da razmišljam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#70 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 02 February 2011 - 01:31 PM

E tada mozda padnes na 3kom. Zena ce da dobije 4 komada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#71 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 February 2011 - 01:39 PM

Žena dobija "1 komad" redovno n2:hahaha n2:hahaha n2:hahaha n2:hahaha
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#72 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 22 April 2013 - 10:37 AM

Ljudi moze mala pomoc. Moze i u ovoj temi, s obzirom na naziv. Ima li neko tabelu za pritisak u amortu (fox evolution float 100 mm). Generalno sam nalazio tabele, za neku moju kilazu od 90 kg pise da bi trebalo da se napumpa nekih 95'105 psi. Hvala :)
  • 0

#73 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 April 2013 - 12:40 PM

Ljudi moze mala pomoc. Moze i u ovoj temi, s obzirom na naziv. Ima li neko tabelu za pritisak u amortu (fox evolution float 100 mm). Generalno sam nalazio tabele, za neku moju kilazu od 90 kg pise da bi trebalo da se napumpa nekih 95'105 psi. Hvala :)

Pretpostavljam da je '12. godište. Mada je generalno isti pritisak za skoro sve njihove vile. Ovo pomaže. link
  • 0

#74 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 23 April 2013 - 01:39 AM

Ok, hvala na informaciji. Do sad sam vozio skareba i rebu, ovo je prva fox viljuska. Generalno jos uvek nisam uspeo da osetim mogucnosti i performanse vile na pravi nacin, a voleo bih dusu da joj izvadim. Pa zbog toga svi oni koji su poprilicno strucni po pitanju lija bi mogli da iznesu neki kratki review, da bi mi pomogli da dovedem stanje vile u idealno, kako bi mogo da izvucem maksimum iz nje. Zato imam nekoliko pitanja. U pitanju je dakle fox evolution rl iz 2012 100mm. Uzeo sam ga skoro, takoreci je ko nov sto se tice izgleda spolja (za unutra ne znam :D). Prvi put je bila napumpana na 130-140 psi (znam preterao sam), radila poprilicno tvrdo (tako sam je vozio nekih 40 km-drum, cisto radi probe). Moja kilaza je nekih 87-90 kg (varira), sto bi znacilo da po nekim tabela amort treba da se napumpa na nekih 95-105 psi, na koliko je sada. E sad pitanja. Primetio sam malopre dok sam korigovao pritisak u amortu, da se na ventilu nakon pumpanja pojavljuje ulje na ventilu. Da li je to normalno uopste? Da li bi trebao da se vodim i time da vila treba da upadne nekih 15-20mm kad sednem na nju (sag)? Da li bi generalno pri locku amort trebao da ima neki minimalni hod, posto ovaj ima (nesto stvarno minimalno)? Stvarno bi mi bila korisna bilo kakva sugestija, kritika, savet. Ako postoji jos nesto bitno za neka fina podesavanja dopunite me. Hvala unapred.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika