Jump to content


Photo

PITANJE ZA KORISNIKE PREDNJIH "LIJA"


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#41 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Posted 31 January 2011 - 10:25 AM

Ajde da zamislimo sada vakvu situaciju. Na jednu strana astala imas RS Reba i 450eura pored nje dok na drugom kraju astala imas Fox F32. Sta mislite koji proizvod radi bolje :?:

Ako sam SAM u sobi, najbolje radi FOX sa 450 eura :twisted: i onda me nema više...
  • 0

#42 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 31 January 2011 - 10:27 AM

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#43 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 31 January 2011 - 10:34 AM

Ajde da zamislimo sada vakvu situaciju. Na jednu strana astala imas RS Reba i 450eura pored nje dok na drugom kraju astala imas Fox F32. Sta mislite koji proizvod radi bolje :?:

450e rade najbolje od pobrojanih :)
  • 0
Postavljena slika

#44 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 31 January 2011 - 10:47 AM

Znači samo Fox može da se navede kao amortizer, a oni koji voze bilo šta drugo, i nemaju nameru da daju MINIMUM 1000€ za nekog novog Fox-a, nemaju pojma šta je dobro.... dobro, neću preteravati...

Ja samo znam da imam Marzocchi-ja starog 7 godina ('04 godište) koji je top jedan od top modela za AM/FR od Marza za tu godinu, koji inače i dan danas radi za mene savršeno, i uopšte nemam nameru da ga menjam za nekog Fox-a SAMO ZATO jer je Fox bolji (i da bih se posle mogao hvaliti kako moj Fox radi najbolje, i da su drugi amorizeri kao loše namešti Foxovi).

I da, još nešto, ja za 1000 ili čak mnogo više eura ne bih ni kupovao neki amortizer da nije dobar!
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#45 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 31 January 2011 - 11:09 AM

Ajde da zamislimo sada vakvu situaciju. Na jednu strana astala imas RS Reba i 450eura pored nje dok na drugom kraju astala imas Fox F32. Sta mislite koji proizvod radi bolje :?:


Ja sam imao sličnu situaciju
na jednoj strani imao REBA RACE 2007 god i 55 evra
na drugoj strani imao FOX F32 2009 god
(mislim da je u skorije vreme opala cena i da je cenovno približen vrednost RS i FOXa)
iako nisam imao dosada iskustva sa FOX om ipak sam se odlučio za njega i nisam pogrešio
jer sam čitao dosta ovaj forum (čitaj:hvala jer postoji i forum i vi svi na ovom forumu), dosta ste mi pomogli i dosta sam naučio. Još jedna tema gde se vodila ova polemika
viewtopic.php?f=14&t=4188&st=0&sk=t&sd=a

P.S. ne mislite da je ovo neka prepirka, već samo iznošenje svojih mišljenja i zapažanja, a sve u cilju boljeh upoznavanja karakteristika onoga što se opisuje :wink:
  • 0
easy life, easy ride

#46 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 31 January 2011 - 11:33 AM

Nije roc ovde o starim/kradenim amortizerima vec novim sa nepresecenim vratom, racunom i garancijom.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#47 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Posted 31 January 2011 - 12:45 PM

aborisavljevic
"Vozio sam posle nekog ZOOM-a Rock Shox J4 koji je za mene bio dosta dobar amortizer. Prošloje vreme i ja sam posle nekog vremena uzeo, na nagovor kolega oko mene REBU RACE, i rekli su mi da će to biti dosta revolucionaran prelaz. Ja nisam osetio tu veliku razliku, ili sam puno više očekivao
LIJA je ispunila sva moja očekivanja i prevazišla čak i moje oduševljenje tim vilama"

nisi osetio neku razliku između J4 i Rebe a osećaš razliku između Rebe i Fox-a ?????
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

moraš priznati zvuči malo neverovatno (da ne kažem smešno) :wink:
  • 0

#48 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 31 January 2011 - 01:27 PM

Fox košta. I održavanje mu košta. Nije se tema svodila na to šta je best buy nego šta kako radi.
  • 0

#49 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 31 January 2011 - 01:53 PM

Uh a kako Fox radi za razliku od Zoom amortizer. Ne znam kako da izrazim srecu. Jako sam zadovoljan. :mrgreen: :mrgreen: Hah i X.0 radi bolje od X.3 zadnji menjac ali i kosta 12x vise. To je to
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#50 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 31 January 2011 - 03:14 PM

Uh a kako Fox radi za razliku od Zoom amortizer. Ne znam kako da izrazim srecu. Jako sam zadovoljan. :mrgreen: :mrgreen: Hah i X.0 radi bolje od X.3 zadnji menjac ali i kosta 12x vise. To je to

Predpostavljam da je ovo trebalo da me deklasira i ponizi
Drago mi je veoma sto sam ja krenuo pre 7 godina od ZOOM-a na mom POLAR MIRAGE-u i sada vozim FOX-a, necu dalje ulaziti u polemiku jer vise ne baratamo cinjenicama vec se cinizam i izvrtanje reci umesalo ovde.
Da pricamo o polovnim amortima jer njih i uporedjujemo, ne mislis valjda da sam uzeo nov amort FOX za 2009 god.
Ali recicu da si ti u pravi i da ja nemam pojma.
Evo pred svima cu ti jos zahvaliti sto si mi pomogao i na PP poslao uputstvo za stelovanje REBE. Dosta mi je pomoglo, REBU sam prodao sada vozim FOX. Nisam se od tebe ovo nadao. HVALA
Toliko od mene

P.S. sve je manje tema na forumu gde mogu bilo sta da komentarisem a da se normalna polemika ne pretvori u ovakvu neprijatnu prepirku punu cinizma i omalovazavanja
  • 1
easy life, easy ride

#51 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 31 January 2011 - 03:24 PM

Nije se moj post odnosijo na vredjanje vec samo uporedjenje dva proizvoda, odnosno cetiri kada uzmemo i zadnje menjace. Moj stav je (iako imam Fox) da se ne moze uporediti Reba i F32 jer jodnostavno su dva razlicita proizvoda. Moj Fox radi super (osim sto ima fabricku manu i krcka)ali ne mogu da kazem kako radi Reba jer je nikad nisam vozijo i ne bi moj odgovor bio kompetentan. Najvredniji odgovor je od ljudih koji su imali oba dva amortizer. Odgovor ce biti Fox sto je i normalno. Fox F32 moze da se uporedi jedino sa DT-ev najjaci model(ne znam kako se zove), RS SID WX XX, Durin SL/RL, R7 (ne znam koji model) itd itd.

Isti primer dolazi sa primera koji sam vec napomenuo. Vecina ljudi vozi recimo Deore zadnji menjac, i od jednom na bilo koji nacin kupi Sram X.0. Svet se menja za njega, normalno. Bolje, brze i preciznije siftanje i red ostalih stvari.....Ali proizvodi nisu u kataloskom a sa time i u cenovnom rangu. Kraj price

@aborisavljevic Moj post se uopste nije odnosijo tebi. Ako si se na bilo koji nacin nasao uvredjen ja se javno izvinjavam
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#52 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 31 January 2011 - 05:51 PM

A sad bih i ja mogao da se nadovežem i uzdignem Manitou....ali nije poenta u tome, već ljudi - sedajte na bajkove i vozite! Ako imate para - kupite ono što želite i o čemu sanjate - to vam niko ne može zabraniti. Naravno, nemojte se zadržati na ZOOOOOOM-u ;)
Kako šta radi i kome šta bolje leži - nebitna stvar - zašto bi se uopšte ubeđivali - prava stvar je voziti u prirodi, uživati i leti i zimi na terenu i otkrivati nove predele, trase, ljude........
Iako sam u svom MTB životu provozao gotovo sve i to od samih početaka amorta, nisam se ograničio samo na Manitou-a koga imam u količinama, uzeo sam i Fox-a i Rebu....sklonost ka jednom proizvođaču imaju svi - neki manje neki više, ja volim da imam sve na okupu ( još DT i Magura fale - vozio jesam ali ih ne posedujem ;) ). Ne smatram ni da je Fox toliko specijalan, niti da je RS inferioran, a ni da je Manitou negde daleko iza. Jednostavno, kada jednom naštelujem sve kako treba - moja pažnja se usresređuje na samu vožnju i uživanje u svakoj i svakoj sledećoj i to je moja poenta a i srž ljubavi prema MTB-u. Nebitno da li je na bajku Fox, Manitou, Rs ili XTR, X0....Isto tako uživam i vozeći SR Suntour Epicon koji je još od aprila-maja kod mene na testu i koji se takođe odlično ponaša sve ovo vreme.
Nisam dotakao priče sa acere na X0 ili sa niskobudžetnog Sram-a na XTR jer smatram da o tome ne treba trošiti reči. A svako ko ima iole znanja i interesa - njemu o tome i ne treba pričati.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#53 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 31 January 2011 - 06:13 PM

Nije se moj post odnosijo na vredjanje vec samo uporedjenje dva proizvoda, odnosno cetiri kada uzmemo i zadnje menjace. Moj stav je (iako imam Fox) da se ne moze uporediti Reba i F32 jer jodnostavno su dva razlicita proizvoda. Moj Fox radi super (osim sto ima fabricku manu i krcka)ali ne mogu da kazem kako radi Reba jer je nikad nisam vozijo i ne bi moj odgovor bio kompetentan. Najvredniji odgovor je od ljudih koji su imali oba dva amortizer. Odgovor ce biti Fox sto je i normalno. Fox F32 moze da se uporedi jedino sa DT-ev najjaci model(ne znam kako se zove), RS SID WX XX, Durin SL/RL, R7 (ne znam koji model) itd itd.

Isti primer dolazi sa primera koji sam vec napomenuo. Vecina ljudi vozi recimo Deore zadnji menjac, i od jednom na bilo koji nacin kupi Sram X.0. Svet se menja za njega, normalno. Bolje, brze i preciznije siftanje i red ostalih stvari.....Ali proizvodi nisu u kataloskom a sa time i u cenovnom rangu. Kraj price

@aborisavljevic Moj post se uopste nije odnosijo tebi. Ako si se na bilo koji nacin nasao uvredjen ja se javno izvinjavam


Fin gest, odlika dobrih ljudi, nije teško izviniti se, prihvatam izvinjenje, možda sam i ja nešto pogrešno razumeo, ali takve su reči, nisu jednoznačne i mogu se protumačiti kako ne treba.
Dobro je kada se ljudi objasne n:kolce n:anim_32 n:anim_32
  • 0
easy life, easy ride

#54 Kormoran

Kormoran
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBeograd

Posted 31 January 2011 - 06:19 PM

Možda u zimskom periodu imamo višak energije koja se lako pokaže kao negativna, ali je činjenica da ima dosta ljudi ovde koji se lako vređaju i šalu često ne shvate kako treba i sve kreće u pravcu "ja sam rekao što sam imao". Ovakvi forumi i postoje da saznamo o nekoj opremi nešto čega nema u proizvođačkoj specifikaciji. Ono što je i ARIOTH rekao, besmisleno je porediti opremu potpuno različitog cenovnog ranga pa je to slikovitije prikazano kroz Zoom - FOX. Misa je u pravu enrgiju fokusirajte na vožnje a ovde se relaksirajte...
Ja sam rekao što sam imao... :mrgreen:
  • 0

#55 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 31 January 2011 - 09:02 PM

ja sam procitao sve sto je bilo
i opet mi nista nije jasno #-o
ko je sad bolji? :mrgreen:
  • 0

#56 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 31 January 2011 - 09:38 PM

:mrgreen: :mrgreen: Najbolje je ono koje mozes sebi da priustis i pritom biti zadovoljan :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#57 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 01 February 2011 - 07:36 AM

Koliko se sećam, bio je kaćen video J. Tomaca kako pegla k'o nenormalan na bajku na kojem pola nas ne bi ni do pijace smelo, iz čega sam skapirao da je najbolji amort (deo, bicikl...) onaj koji ti daje samopouzdanje da zgaziš znajući da će to da te drži :) Sad jbg, nečije samopoudanje košta 100€, nečije 1000€. Samo je pitanje da li to samopouzadnje nosi preko korenja i kamenja ili preko zaostale rizle od prošle zime.
  • 0

#58 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 01 February 2011 - 08:52 AM

:mrgreen: :mrgreen: Najbolje je ono koje mozes sebi da priustis i pritom biti zadovoljan :mrgreen: :mrgreen:

=D> =D> =D>
  • 0
easy life, easy ride

#59 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 01 February 2011 - 10:21 AM

ja sam procitao sve sto je bilo
i opet mi nista nije jasno #-o
ko je sad bolji? :mrgreen:

I ciji je amortizer"veci"? :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#60 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 01 February 2011 - 03:33 PM

ja sam procitao sve sto je bilo
i opet mi nista nije jasno #-o
ko je sad bolji? :mrgreen:

I ciji je amortizer"veci"? :mrgreen: :mrgreen:


a bas volite da me vucete za jezik!?
Posle: igor je vaki, igor je naki:
a ciji amortizer je tvrdji?
[-X
  • 0




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users