Jump to content


Fotografije

PITANJE ZA KORISNIKE PREDNJIH "LIJA"


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#21 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 January 2011 - 12:35 PM

... da bi se za te pare mogao kupiti sasvim pristojan fully bajk sa oglasa :mrgreen:

Jel to onaj NASA high tech ultra full sus Aston Martin biciklističkog sveta? :mrgreen:
  • 0

#22 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2011 - 12:44 PM

po mom mišljenju, mnogi rekreativci ga kupuju samo zato jer je FOX, čak i ako moraju da daju brdo para za njega, aali imaće FOX-a!
...i uveren sam da većina njih neće iskoristiti ni 10% mogućnosti tog amorta
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#23 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 January 2011 - 12:51 PM

po mom mišljenju, mnogi rekreativci ga kupuju samo zato jer je FOX, čak i ako moraju da daju brdo para za njega, aali imaće FOX-a!
...i uveren sam da većina njih neće iskoristiti ni 10% mogućnosti tog amorta

Ma jasno...
  • 0

#24 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 28 January 2011 - 12:54 PM

po mom mišljenju, mnogi rekreativci ga kupuju samo zato jer je FOX, čak i ako moraju da daju brdo para za njega, aali imaće FOX-a!
...i uveren sam da većina njih neće iskoristiti ni 10% mogućnosti tog amorta

ako sm dobro razumeo tvoje reči, fox je pravljen samo za profesionalce i rekreativce kompleksaše koji kupuju samo ime FOX
u mojim rečima nema sarkazma, samo želim da pravilno shvatim ono što si hteo da kažeš :?: :?: :?: :?:
  • 0
easy life, easy ride

#25 Kormoran

Kormoran
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2011 - 01:04 PM

po mom mišljenju, mnogi rekreativci ga kupuju samo zato jer je FOX, čak i ako moraju da daju brdo para za njega, aali imaće FOX-a!
...i uveren sam da većina njih neće iskoristiti ni 10% mogućnosti tog amorta


Ma baš tako. FOX je na bajkovima mnogih rekreativaca samo zbog poziranja.
  • 0

#26 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 28 January 2011 - 01:14 PM

Ne znam, ja sam prilicno siguran da bi moji foxsici mogli mnogo vise da se koriste, al definitivno sam imao momente kad sam prilicno siguran da bih se zesce zajebo/prosuo da nemam taj amort.
Nisam takmicar i nemam takmicarske ambicije...

Ne vidim apsolutno ni jedan razlog zasto neko ne bi posjedovao ono sto zeli pa i ako mu realno ne treba.
Realno je u ovom slucaju kljucna rijec, jer ja kako ne vozim kola ne vidim realnu razliku za normalne vozace izmedju lupam lade nive i q7, al mi je razlika izmedju KTM 690 r i nekog Quinqia recimo bas kao i razlika izmedju foxa i darta ili 240s nable i neke tamo niskobudzetne shimano.

Ako vec vozim, ne vidim sto ne bih vozio ono sto mi najvise prija pa cak i ako ne koristim u potpunosti njegove potencijale ?
  • 0

#27 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2011 - 01:17 PM

hehe, nisam ja uperio prst ni na koga, niti hoću da uvredim bilo koga :)

samo znate, malo mi je smešno gledati ljude koji odu sa svojim brutalno napimpovanim bajsevima na neko XC takmičenje (a skoro CX staza), pa ne smeju da se spuste na nekom smešnom spustu.... čemu onda takav bajs?
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#28 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2011 - 01:33 PM

samo znate, malo mi je smešno gledati ljude koji odu sa svojim brutalno napimpovanim bajsevima na neko XC takmičenje (a skoro CX staza), pa ne smeju da se spuste na nekom smešnom spustu.... čemu onda takav bajs?

Mislim da ti je pitanje lose :) Mozda je bolje pitanje cemu ucestvovanje na xc takmicenju sa takvom tehnikom voznje? Napimpovani bajs je tu samo katalizator za opsti utisak :) Dokle god covek ima novca da kupi i odrzava masinu bez padanja u klasi delova , a da pri tome ne olesi druge sfere zivote zamerki nema :)
  • 1
Postavljena slika

#29 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 28 January 2011 - 02:28 PM

hehe, nisam ja uperio prst ni na koga, niti hoću da uvredim bilo koga :)


Ja licno nisam niti imam razloga da budem uvrijedjen.

Ako takvi likovi postoje onda oni definitivno imaju neki problem u glavi jer bas kao sto pri3rak rece nije mi jasno zasto se takmice, ma nije mi jasno onda ni sto voze :)

Al moje neko misljenje je da su takvi ljudi bar u Srbiji i regionu zaista u manjini!
  • 0

#30 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 28 January 2011 - 02:32 PM

samo znate, malo mi je smešno gledati ljude koji odu sa svojim brutalno napimpovanim bajsevima na neko XC takmičenje (a skoro CX staza), pa ne smeju da se spuste na nekom smešnom spustu.... čemu onda takav bajs?

Mislim da ti je pitanje lose :) Mozda je bolje pitanje cemu ucestvovanje na xc takmicenju sa takvom tehnikom voznje? Napimpovani bajs je tu samo katalizator za opsti utisak :) Dokle god covek ima novca da kupi i odrzava masinu bez padanja u klasi delova , a da pri tome ne olesi druge sfere zivote zamerki nema :)

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
ja sam za, ko voli da pozira, neka, ko voli da uživa u vožnji, može i to, ko voli da ih eksploatiše na trkama, može i to
FOX UVEK, ZA SVE, DAJE NAJBOLJE
  • 0
easy life, easy ride

#31 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 28 January 2011 - 03:43 PM

otislo smo malo u OFF
jedva nas vratise sa
FOX UVEK, ZA SVE, DAJE NAJBOLJE

Drugar preko bare mi jednom rece
u njih postoji prosta racunica
koliko milja godisnje
podelis sa 2
i dobijes iznos u dolarima koji treba izdvojiti za nov bicikl!

Tek sada kada ovo kuckam uvidjam da nisam pitao jedan mali detalj
svake godine ili jednom za sva vremena? :mrgreen:
  • 0

#32 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 28 January 2011 - 04:05 PM

Drugar preko bare mi jednom rece
u njih postoji prosta racunica
koliko milja godisnje
podelis sa 2
i dobijes iznos u dolarima koji treba izdvojiti za nov bicikl!

nisu AMERI blesavi :D :D :D :D :D
  • 0
easy life, easy ride

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 28 January 2011 - 04:37 PM


Drugar preko bare mi jednom rece
u njih postoji prosta racunica
koliko milja godisnje
podelis sa 2
i dobijes iznos u dolarima koji treba izdvojiti za nov bicikl!

nisu AMERI blesavi :D :D :D :D :D


pa hajde da te javno prozovem :D :

kolko odokativno vredi neki tvoj bajs sa vuk-om
(ne znam zasto svi kazu lisica?)
Pa pomnozi sa 2 da dobijes iznos u dolarima po miljama na sat
pa podeli sa 1.2 da dobijes daljinu u metrima u sekundi po euru
i sve to podeli sa C gde je C brzina svetlosti u negativnom magnetnom polju
i...dokle se stiglo...koliko si presao kilometara u sezoni?
Nemoj da nam kazes vec sam sebi sracunaj!
Da li se tvoja racunica uklapa?
Meni se ne uklapa ni pod tackom razno
ali nisam radi toga nesretan :D .

Moj stav je da bi trebalo da svako vozi ono sto mu prija
i da drugi, dokle god to isto rade nemaju potrebe da bilo
kome i bilo sta zameraju. Cim to ne rade imaju ozbiljan
problem koji se obicno ogleda u tome sto drugima nesto
zameraju. To im ne resava problem, ali ne kapiraju.
  • 0

#34 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 28 January 2011 - 04:55 PM

Drugar preko bare mi jednom rece
u njih postoji prosta racunica
koliko milja godisnje
podelis sa 2
i dobijes iznos u dolarima koji treba izdvojiti za nov bicikl!

4000 kilometara ≈ 2850 milja
2850:2=1425 -> da treba da vozimbicikl od 1425 dolara
po današnjem kursu 1038.70507 EUR

mja skromna procena je da moj bicikl vredi oko 800 evra

znači treba još da uložim :D :D :D :D :D

P.S. naravno, ovo je šala
POZZZ Igore
  • 0
easy life, easy ride

#35 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 28 January 2011 - 07:38 PM

Moj stav je da bi trebalo da svako vozi ono sto mu prija
i da drugi, dokle god to isto rade nemaju potrebe da bilo
kome i bilo sta zameraju

Ovo je definitivno najispravniji stav.....ali postoji nesto drugo, sto meni licno "smeta", a to je, sto vec spomenuta grupa pozera i rekreativaca, mozda nije kompetentna, da daje ocijene kao npr takmicari i profesionalci ! Neko ko godisnje preveze 500km u sumi ili neko ko napravi 5000km, nikako nemogu imati isti stav!
Volio bih da vidim pozere , koji toliko hvale npr Liju, jel bi osijetili razliku da ne znaju sta voze , izmedju, npr jednako dopro podesene rebe, durina ili 32-ojke...mislim da bi i puno profica imalo problem!
  • 0

#36 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2011 - 07:52 PM

Volio bih da vidim pozere , koji toliko hvale npr Liju, jel bi osijetili razliku da ne znaju sta voze , izmedju, npr jednako dopro podesene rebe, durina ili 32-ojke...mislim da bi i puno profica imalo problem!

e o ovome se radi! :!:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#37 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 31 January 2011 - 09:36 AM

Volio bih da vidim pozere , koji toliko hvale npr Liju, jel bi osijetili razliku da ne znaju sta voze , izmedju, npr jednako dopro podesene rebe, durina ili 32-ojke...mislim da bi i puno profica imalo problem!

e o ovome se radi! :!:

REBA RACE 07, podešena prema instrukcijama dosta priznatih forumaša (dokazano veliki poznavaoci), protiv FOX F series RL100 REMOTE, podešena prema tabeli.
Neću reći da sam ja osetio razliku, jer je meni to bilo kao nebo i zemlja, već ću reći da je drugar (nije biciklista) provozao 2 min bicikl sa FOXom, i samo se nasmejao i prokomentarisao da kao da vozi drugi bicikl. Napomenuo bih da je uzimao "da proba" bicikl i kada je na njemu bila i REBA
Ne kažem da sam ja u pravu, niti bilo koga pokušavam da prozovem, samo iznosim moje skromno mišljenje naosnovu dosadašnjeg iskustva. Voleo bih da svoje iskustvo ovde iznesu i pravi trkači koj su imali sve druge vile na svojim biciklima i na kraju voze FOX vile, sa mišljenjem da nikada ništa drugo ne bi vozili.
PONOVIĆU, FOX UVEK I ZA SVE PRUŽA NAJBOLJE =D> =D> =D>
:D :D :D
  • 0
easy life, easy ride

#38 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 January 2011 - 10:00 AM

Volio bih da vidim pozere , koji toliko hvale npr Liju, jel bi osijetili razliku da ne znaju sta voze , izmedju, npr jednako dopro podesene rebe, durina ili 32-ojke...mislim da bi i puno profica imalo problem!

e o ovome se radi! :!:

Ne vredi se prepucavati. Neko ima istančani osećaj ukusa i njemu je velika razlika u prženju na suncokretovim i maslinovim uljem. Neko oseti razliku u ukusu između česmovače i voda-vode. Neko oseća da Reba radi lepo u poređenju sa Marzocchi-em, a Fox ima linearniji hod, slično poslednje serije Manitou Black-a, samo što je rebound na "crncu" bio ... hmmm... slabiji (kao da nije imao snage da "ispuca" štapove napolje dovoljno brzo)?

Takođe prenosim reči jednog dugogodišnjeg takmičara koji je favorizovao Rebu i koji je istu kupio novu i vozio od kada se pojavila kod nas. Letos je kupio Fox F100RL. Pitao sam ga posle prve trke: "i, kako radi lisica? bolje od Rebe?" Njegov odgovor: "Odlično! Ne može da se poredi sa Rebom!"

Drugi drugar je posle 2 godine voženja Rock Shox Duke-a dobio Fox F100RLT. Komentar posle par vožnji mu je bio da samo treba da se navikne na pun hod amortizera ali da radi odlično.

Da bi se viljuška dobro osetila, treba provesti mnooooogo vremena sa njom u šumi. Razlika ima i ne, ne mogu se podesiti da rade isto!

...jedino ako imaš 75kg a Fox-a naduvaš kao za 90kg, rebound do daske i radiće kao Reba
  • 0

#39 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 31 January 2011 - 10:09 AM

...jedino ako imaš 75kg a Fox-a naduvaš kao za 90kg, rebound do daske i radiće kao Reba


Gamzzy, znao sam da će neko od iskusnih vozača moći da najbolje opiše poređenje FOX - RS
Upravo tako
=D>
  • 0
easy life, easy ride

#40 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 31 January 2011 - 10:14 AM

Ajde da zamislimo sada vakvu situaciju. Na jednu strana astala imas RS Reba i 450eura pored nje dok na drugom kraju astala imas Fox F32. Sta mislite koji proizvod radi bolje :?:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika