Jump to content


Fotografije

PITANJE ZA KORISNIKE PREDNJIH "LIJA"


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#1 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 January 2011 - 12:15 AM

Dragi forumasi, interesuje me da mi poznavaoci prednjih amortizera FOX kazu, da li je normalno kod FOX- sledece
amort se naduva na normalni pritisak za tezinu vozaca, I bez sedanja u mestu kada opteretite amort (BUMP) pa kada se amort vrati (REBOUND), u svojoj krajnjoj tacki osetim udar, kao u neku gumu ili sl.
Sve se desava kada je dugme za stelovanje REBOUND-a odvijeno do kraja, sto znaci najbrzi REBOUND
Da malo razjasnim. Do sada sam vozio REBU sa DUAL AIR sistemom, pa I kada se REBOUND podesi na zeku (najbrzi povratak) ne postoji udar, vec se rad amorta veoma meko zavrsava
  • 0
easy life, easy ride

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 January 2011 - 10:02 AM

Ni ne treba da postoji udar. Nešto ne valja sa viljuškom. Kontam da je u najblažoj varijanti ulje izgubilo viskoznost, a u najgoroj da se nešto možda čak i otkačilo #-o

Nemoj je voziti i šalji u servis
  • 0

#3 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 26 January 2011 - 10:05 AM

kao sto gamzzy rece,uservis!da ne rikne jos nesto.
  • 0

#4 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 26 January 2011 - 10:39 AM

Nemam previse iskustva iako sam promenio 3 foxa do sada, al mi se to definitivno nije desavalo :)

@aborisavljevic
Koliko znam, viljusku si skoro uzeo, pa mozda ne bi bilo lose da nam kazes i dal te je prodavac "zeznuo" ?

Pitanje za ostale: na koliko kilometara bi trebalo raditi taj neki redovni servis fox amorta (prednji i zadnji). ?
  • 0

#5 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 26 January 2011 - 10:47 AM

@acony-pa to malo zavisi i od toga gde se vozi i kako...
  • 0

#6 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 January 2011 - 10:49 AM

Jednom godišnje je ok, ili recimo na 200h vožnje, jer mislim da se servisni interval izražava u časovima vožnje bajka (tj. amorta). I naravno da zavisi od tipa vožnje.
  • 0

#7 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 26 January 2011 - 11:15 AM

Da to mi je jasno naravno, pa ja licno ne vozim neki previse agresivan XC al mi je ovo za casove voznje pomoglo, jer mi vremenski interval ocito da ne znaci previse ako uzmemo u obzir (primera radi) da neko vozi oko 15h nedeljno a neko drugi oko 5h istog terena.

Nisam jos ni jedan amort nosio na servis pa zato i pitam, da znam...
  • 0

#8 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 January 2011 - 11:23 AM

Jutros zvao ovlasceni servis, gde su mi rekli da je to OK I objasnili da kod RS amorta kod kojih postoji minus pritisak
za ublazavanje povratka amorta, kod FOXa to radi sistem opruga. I kada dodje pri povratku do kontakta oseti se tup udarac
Serviser rekao da vozim I da ne mislim. E sad postoji ona fora da ja nisam lepo to objasnio, ali vec popodne cu otici kod drugara koji ima
FOXa 100mm nesto starijeg, pa uporediti njegov rad I rad mog amorta. Dragoceno mi je vase misljenje drugari forumasi
POZZ
  • 0
easy life, easy ride

#9 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 January 2011 - 11:31 AM

Nemam previse iskustva iako sam promenio 3 foxa do sada, al mi se to definitivno nije desavalo :)

@aborisavljevic
Koliko znam, viljusku si skoro uzeo, pa mozda ne bi bilo lose da nam kazes i dal te je prodavac "zeznuo" ?

Viljusku sam uzeo juce, a prodavac je sasvim OK, cuo sam se sa njim I prihvatio je sve moje kritike, posto on rasklapa I prodaje delove
Imam super saradnju sa njim
  • 0
easy life, easy ride

#10 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 January 2011 - 06:15 PM

ZAHVALJUJEM SVIMA KOJI SU MI POMOGLI OKO OVE TEME, I POSEBNO NAMA SVIMA POZNAT BORIS POPOVIĆ (na savetima putem telefona)
Sada sam išao da probam bicikl, odvezao se do drugara koji ima dva FOX-a, jedan na bajku a jedan nemontiran, oba su iz 2007.god i oba se isto ponašaju kao i moj amort.
ZAKLJUČAK, JA SAM NEŠTO UOBRAZIO I DRAGO MI JE ŠTO NISAM BIO U PRAVU
jedva čekam neko lepo vreme
POZZZ :D :D :D :D :D :D
  • 0
easy life, easy ride

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 January 2011 - 06:20 PM

Cut dobro je.U zdravlju da sluzi lija.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 26 January 2011 - 06:21 PM

Super sto je prodavac ok, za te stvari sigurno da puno znaci...

A ovo sto ne moras da je odmah servisiras je jos vise super :)

Ps.
Nisi jedini koji ceka ljepse vrijeme :(
  • 0

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 January 2011 - 06:25 PM

sta da cekate lepse vreme bezveze pa nije ladno

Attached Thumbnails

  • JB-1109-frozen-bike-hamburg.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 January 2011 - 09:28 PM

VORDA ACONY, hvala na lepim željama, ne znam da li smem čoveka da pomenem, ali mislim da je najbolji prodavac na berzi, sve što se od njeg uzme je perfektno, i uvek može samo da bude u boljem stanju nego što je rekao. I stoji iza svakog svog dela.
Ne bih da ga javno reklamiram da me nebi opominjali, ali svakom ću rado na PP preporučiti i reći ko je ON
POZZZZ još jednom
P.S. @vorda jel bicikl sa slike na prodaju ili čeka lepše dane i koji zrak sunca
:D :D :D :D
  • 0
easy life, easy ride

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 January 2011 - 10:35 AM

Jednom godišnje je ok, ili recimo na 200h vožnje, jer mislim da se servisni interval izražava u časovima vožnje bajka (tj. amorta). I naravno da zavisi od tipa vožnje.

Po tome bih ja trebao da ga servisiram 3x godišnje?! A video je servis jednom godišnje, koji god da je Fox u pitanju. Jedino poslednji (F120RLC) nije doživeo servis, a zreo bio je za generalku, što je pokazao još na Vlasini.
  • 0

#16 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 January 2011 - 12:20 PM

Jednom godišnje je ok, ili recimo na 200h vožnje, jer mislim da se servisni interval izražava u časovima vožnje bajka (tj. amorta). I naravno da zavisi od tipa vožnje.

Po tome bih ja trebao da ga servisiram 3x godišnje?! A video je servis jednom godišnje, koji god da je Fox u pitanju. Jedino poslednji (F120RLC) nije doživeo servis, a zreo bio je za generalku, što je pokazao još na Vlasini.

Hajde matori, pa nisam očekivao od tebe da to pitaš! Pa ne kažem ja za uslove Srbije, nego to kaže FOX! E sad, ko želi i ko može, nije loše (preporučljivo), ostali mogu da ga voze do kraja veka!
  • 0

#17 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 27 January 2011 - 02:57 PM

Iako smo svi mišljenja da je dosta bilo hvale o "lijama" i njihovom radu, ja moram da se pridružim i iznesem svoje, malo je reći, impresije na prvoj vožnji FOX-a. mada nije neka deonica, čisto par krugova po gradskim ulicama, šahtovi, novonastale ovozimske rupe na putevima, ivičnjaci, ovde se pokazala nezamenjiva (da ne pominjem kako će biti na ozbiljnim XC turama) .
Nije to da je ona dobra za trkače, NE, mislim da je svaki vozač bicikla treba da dobije šansu da proba i vozi prednji amortizer FOX. nisam imao dosta vila. Vozio sam posle nekog ZOOM-a Rock Shox J4 koji je za mene bio dosta dobar amortizer. Prošloje vreme i ja sam posle nekog vremena uzeo, na nagovor kolega oko mene REBU RACE, i rekli su mi da će to biti dosta revolucionaran prelaz. Ja nisam osetio tu veliku razliku, ili sam puno više očekivao
LIJA je ispunila sva moja očekivanja i prevazišla čak i moje oduševljenje tim vilama
SADA MI JE JASNO ZAŠTO IH TOLIKO HVALE.
razmišljam da otvorim temu na forumu
FOX pet mesta PA SVI OSTALI,
ali bojim se da ne počne prepirka bez argumenata, jer ovaj naslov bi bio provokativan za pristalice drugih prednjih suspenzija
  • 0
easy life, easy ride

#18 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 27 January 2011 - 05:03 PM

ustalasaj!
  • 0

#19 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 27 January 2011 - 05:36 PM

ustalasaj!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
easy life, easy ride

#20 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2011 - 11:49 AM

Po tome bih ja trebao da ga servisiram 3x godišnje?! A video je servis jednom godišnje, koji god da je Fox u pitanju.

Hajde matori, pa nisam očekivao od tebe da to pitaš! Pa ne kažem ja za uslove Srbije, nego to kaže FOX! E sad, ko želi i ko može, nije loše (preporučljivo), ostali mogu da ga voze do kraja veka!

Mislim da je bacanje para, jer se zamenom ulja dobija samo za nijansu lepši rad viljuške, a gumice i bušinzi nema potrebe da se menjaju dok sve radi kako treba.
Ni jednu viljušku nisam ni najmanje štedeo, a kada joj uztreba servis, to je i dobila. Kada bih rekao kuda i kako vozim bajk niko ne bi hteo da kupi ni polovan šraf od mene, a sve je uvek funkcionisalo kako treba. Što pohabam to i menjam. Čak ni lanac ne dočeka istegnutost...

Mogu samo reći da, za poslednje 4 godine koliko vozim Fox-a, sam svakako ostavio toliko para za servisiranje amorta da bi se za te pare mogao kupiti sasvim pristojan fully bajk sa oglasa :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika