Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#161 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 September 2016 - 07:41 PM

Da li SJS Cycles salju robu u Srbiju?

Da na listi smo ja juce nesto gledao

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#162 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 22 September 2016 - 08:42 PM

@vidak     Ooooo.... Legla trinaesta plata, a? Ima se moze se... 

 

@Gadjan   Ma nisam nasao u drugim prodavnicama, racunali smo juce u aero-tunelu, ustedeo bih 0.2 sekunde na 1000km, pri brzini od 100km/h to ti dodje 2 bicikla razmaka kroz ciljnu liniju ejjjj breeee. (link)


  • 0

#163 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 30 October 2016 - 07:38 PM

Pozdrav kolege. Zanima me da li je neko kupovao sa ovog sajta: http://www.cycles-sale.com/ 

Ima dosta zanimljivih stvari, a neke su, po meni, po neverovatno niskim cenama pa se pitam koliko li je to sve sigurno?


  • 0

#164 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 30 October 2016 - 08:15 PM

Meni je ovo čudno.

 

Prvo kad otvoriš sajt gore u Tab-u pise 404 Not Found.

Drugo sva roba na sajtu je do 2014-te godine, kao da je tad sajt prestao sa radom.

Treće prodavnica je registorava u Indoneziji na ostrvu Bali

 

Address: Jl. Raya Kuta No. 44 X
Kuta, Bali Island
Indonesia 80361.

 

Četvrto pročitaj, ovo je lista prevarantskih sajtova iz Indonezije

 

http://resources.ali...RE_BUY.htm?va=0

 

i ovo http://www.pinkbike....threadid=168293


  • 1

#165 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 30 October 2016 - 08:44 PM

Da,da, sad mi je jasnije. Verovatno prevaranti. Bilo bi meni posle ono "alah se uvalih" :) Hvala kolega na upozorenju.


  • 0

#166 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 03 December 2016 - 03:35 PM

Ljudi treba mi pomoć oko kupovine preko ebay-a. Imam VISA karticu na kojoj imam štedni račun u evrima, tekući u evrima i tekući dinarski. Do sada kad sam kupovao preko aliexpress-a bilo je potrebno da pare prebacim sa štednog deviznog na tekući devizni da bi mi se odatle skidalo kad poručim (jer štednom nema niko pristup). Isto to sam uradio pre porudžbine sa ebay-a i umesto sa deviznog, skinulo mi je pare sa dinarskog računa. Zanima me kako da namestim da mi skida sa deviznog pa ako je neko već radio ovo molim za pomoć.

Banku sam zvao (Societe Generale) i službenica je rekla da oni nemaju ništa sa tim nego da to trebam na ebay-u da namestim opciju ali se ne snalazim baš..

 

Hvala :)


  • 0

#167 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 03 December 2016 - 10:10 PM

Ljudi treba mi pomoć oko kupovine preko ebay-a. Imam VISA karticu na kojoj imam štedni račun u evrima, tekući u evrima i tekući dinarski. Do sada kad sam kupovao preko aliexpress-a bilo je potrebno da pare prebacim sa štednog deviznog na tekući devizni da bi mi se odatle skidalo kad poručim (jer štednom nema niko pristup). Isto to sam uradio pre porudžbine sa ebay-a i umesto sa deviznog, skinulo mi je pare sa dinarskog računa. Zanima me kako da namestim da mi skida sa deviznog pa ako je neko već radio ovo molim za pomoć.

Banku sam zvao (Societe Generale) i službenica je rekla da oni nemaju ništa sa tim nego da to trebam na ebay-u da namestim opciju ali se ne snalazim baš..

 

Hvala :)

imao sam slican slucaj

jedino je bilo reci o devizama, eur i usd i HYPO banci

i objasnjenje banke je bilo da iako imam USD sredstava iako placam u USD valuti

moja kartica prvo skida pare sa osnovnog racuna, a to je u EUR, dokle god ima sredstava

(znaci 2 provizije) pa tek onda sa ostalih redom...

nisam siguran da eBay ima opciju takvog podesavanja


  • 0

#168 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 December 2016 - 10:23 PM

Ljudi treba mi pomoć oko kupovine preko ebay-a. Imam VISA karticu na kojoj imam štedni račun u evrima, tekući u evrima i tekući dinarski. Do sada kad sam kupovao preko aliexpress-a bilo je potrebno da pare prebacim sa štednog deviznog na tekući devizni da bi mi se odatle skidalo kad poručim (jer štednom nema niko pristup). Isto to sam uradio pre porudžbine sa ebay-a i umesto sa deviznog, skinulo mi je pare sa dinarskog računa. Zanima me kako da namestim da mi skida sa deviznog pa ako je neko već radio ovo molim za pomoć.
Banku sam zvao (Societe Generale) i službenica je rekla da oni nemaju ništa sa tim nego da to trebam na ebay-u da namestim opciju ali se ne snalazim baš..

Hvala :)

Prilikom placanja (Checkouta) preko paypal-a imas mogucnost da podesis conversion rate, moze da bude paypal-ov ili kurs tvoje banke.
Pojavi se ta opcija samo mnogi na nju ne obracaju paznju.Ovo gore nema veze sa tvojim pitanjem, tj. Ima ali ima sa odgovorom sluzbenice.

Sto se tice tvog pitanja u vezi kartice, potrebno je da pitas u banci sa kojim je sve racunima povezana platna kartica, pa ili da nekim racunima dodele platnu karticu ili da postojecim ukines to pravo.
Najbolja je opcija da otvoris jedan novi devizni racun, na njega vezes novu platnu karticu, i taj racun punis sa drugih racuna samo kada treba da obavis neku transakciju (placanje).
Meni je favorit banka intesa, jer se ne placa odrzavanje deviznog racuna, besplatna je visa electron kartica, beplatno je otvaranje rcuna, imaju ebanking, kada treba nesto da platim imaju online menjacnicu sa jako povoljnim kursom, ja sa tekuceg racuna kupim evre koje preneem na devizni racun i platim.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 2

#169 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 December 2016 - 06:30 AM

Objasnio vidak. Možda je glupo, ali samo da se potpišem kao +1 na taj tekst. Sve isto uradio.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#170 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 04 December 2016 - 09:23 PM

imao sam slican slucaj

jedino je bilo reci o devizama, eur i usd i HYPO banci

i objasnjenje banke je bilo da iako imam USD sredstava iako placam u USD valuti

moja kartica prvo skida pare sa osnovnog racuna, a to je u EUR, dokle god ima sredstava

(znaci 2 provizije) pa tek onda sa ostalih redom...

nisam siguran da eBay ima opciju takvog podesavanja

 

Da li to onda znači da će mi sledeći put automatski skidati sa deviznog s obzirom da nemam više dovoljno dinara? Nadam se da mi neće skinuti i tih par stotina dinara greškom pa ih neće vratiti kad shvati da nema dovoljno.

 

 

Prilikom placanja (Checkouta) preko paypal-a imas mogucnost da podesis conversion rate, moze da bude paypal-ov ili kurs tvoje banke.
Pojavi se ta opcija samo mnogi na nju ne obracaju paznju.Ovo gore nema veze sa tvojim pitanjem, tj. Ima ali ima sa odgovorom sluzbenice.

Sto se tice tvog pitanja u vezi kartice, potrebno je da pitas u banci sa kojim je sve racunima povezana platna kartica, pa ili da nekim racunima dodele platnu karticu ili da postojecim ukines to pravo.
Najbolja je opcija da otvoris jedan novi devizni racun, na njega vezes novu platnu karticu, i taj racun punis sa drugih racuna samo kada treba da obavis neku transakciju (placanje).
Meni je favorit banka intesa, jer se ne placa odrzavanje deviznog racuna, besplatna je visa electron kartica, beplatno je otvaranje rcuna, imaju ebanking, kada treba nesto da platim imaju online menjacnicu sa jako povoljnim kursom, ja sa tekuceg racuna kupim evre koje preneem na devizni racun i platim.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

E, a ja nemam paypal. Vidim ima mogućnost plaćanja bez toga tj opcija da se izabere. Ok, pitaću onda u banci a sad me zanima ovo sa Intesom. Kažeš da je besplatno otvaranje i održavanje računa? To sam imao i u Societe sve dok nisam otvorio tamo i dinarski pa su mi sve skopili u jedno i sad mi je mesečno održavanje oko 350 din što je jako skupo. Znači pre spajanja računa nisam plaćao nikakvo održavanje deviznog (štednje u evrima) a uplate su naplaćivane uplatiocu u iznosu od oko 3 evra, ali tada nisam imao VISA karticu i nisam mogao kupovati online.


  • 0

#171 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 11 December 2016 - 08:02 PM

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje...Naime, narucio sam nesto sa ebay-a, ali na zalost nije stiglo. Prodavac mi je vratio novac, koji je "legao" na moj paypal nalog., oko 35 dolara. Sada ja hocu da za taj novac kupim nesto drugo, takodje na ebay-u, ali ne moze. Uvek mi napise " Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

Na mojoj VISA kartici nemam dovoljno novca, ali sam mislio da moze da se iskoristi taj novac sa paypal naloga.

Da li je neko imao slican slucaj i kako je resio?

Hvala


  • 0

#172 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 11 December 2016 - 09:41 PM

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje...Naime, narucio sam nesto sa ebay-a, ali na zalost nije stiglo. Prodavac mi je vratio novac, koji je "legao" na moj paypal nalog., oko 35 dolara. Sada ja hocu da za taj novac kupim nesto drugo, takodje na ebay-u, ali ne moze. Uvek mi napise " Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

Na mojoj VISA kartici nemam dovoljno novca, ali sam mislio da moze da se iskoristi taj novac sa paypal naloga.

Da li je neko imao slican slucaj i kako je resio?

Hvala

da li je vrednost ovog sto sad zelis da pazaris veca od kolicine novca koji je (vracen) na PayPal balance/racunu?

 

Msm da treba rucno da podesis da ti prvo skida novaca sa PP racuna...jer...

koliko se secam ovakve poruke dobijao kada nisam imao dovoljno sredstava na racunu

tako da je moguce da je tebi PP podesen da placa samo sa kartice.

 

Koliko znam PP ne moze da dopunjuje iz 2 izvora (npr 2 kartice ili 2 racuna ili 1 kartica/racun + PP balance)

nego sve sa jednog, znaci dodas sa neke kartice/racuna na PP balance i onda sa njega platis.


  • 0

#173 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 December 2016 - 10:51 PM

Naime, narucio sam nesto sa ebay-a, ali na zalost nije stiglo.

 

Ovo sam iskusio vise puta ove godine... Narucis, platis, cekas mesec dana i ne stigne...

 

 

PP je imao nekih problema zadnjih mesec dana, prilikom placanja prema US prodavcu dinare sa kartice mi je konvertovao i brazilske reale pa onda u dolar. Posle par dana dobio sam mail izvinjenja i povrat razlike nastale u nepotrebnoj konverziji.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#174 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 11:08 AM

da li je vrednost ovog sto sad zelis da pazaris veca od kolicine novca koji je (vracen) na PayPal balance/racunu?

 

Msm da treba rucno da podesis da ti prvo skida novaca sa PP racuna...jer...

koliko se secam ovakve poruke dobijao kada nisam imao dovoljno sredstava na racunu

tako da je moguce da je tebi PP podesen da placa samo sa kartice.

Novac koji mi je vracen je oko 35 dolara, a sada sam hteo da kupim nesto za 5 dolara. Do sada sam kupovao i placao preko VISA kartice, ali trenutno na njoj nemam novca, a i hteo sam da potrosim taj sa PP. 

Kako se to rucno podesava da prvo skida sa PP racuna?


  • 0

#175 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 03:50 PM

Novac koji mi je vracen je oko 35 dolara, a sada sam hteo da kupim nesto za 5 dolara. Do sada sam kupovao i placao preko VISA kartice, ali trenutno na njoj nemam novca, a i hteo sam da potrosim taj sa PP. 

Kako se to rucno podesava da prvo skida sa PP racuna?

a VISA kartica je dinarska ili devizna, EUR ili USD?

 

Ja bih pokusao ovako:

PayPal.com/myaccount/wallet/balance

tu mogu da vidim koliko novaca u kojoj valuti mi je na raspolaganju,

postoji polje

withdraw funds

pa bih tu pokusao da vratim novac na racun

ili bih kliknuo na

manage currencies

prebacim da USD bude default (na ovo sam mislio kao rucno podesavanje)

jer izmedju ostalog kaze da

...your primary currency is the default currency for sending and requesting...


  • 0

#176 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 05:47 PM

Meni je danas na par obavljenih kupovina i potrosenih 94.1$ skinulo i dodatnih 7.2$ najverovatnije na razmeni kursa
Mislim da je to nekako previse...
  • 0

#177 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 December 2016 - 06:06 PM

Meni je danas na par obavljenih kupovina i potrosenih 94.1$ skinulo i dodatnih 7.2$ najverovatnije na razmeni kursa
Mislim da je to nekako previse...

hoce to, recimo banka intesa uvek uzme malo vise pa posle refundira razliku, cak ako imas dovoljno para na racunu ne dopusta kupovinu ako nemas bar oko desetak posto vise raspolozivo nego sto je iznos kupovine.


  • 0

#178 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 08:18 PM

hoce to, recimo banka intesa uvek uzme malo vise pa posle refundira razliku, cak ako imas dovoljno para na racunu ne dopusta kupovinu ako nemas bar oko desetak posto vise raspolozivo nego sto je iznos kupovine.

Upravo je banca Intesa.

Uplaceno je u dolarima a takodje i kupovina je obavljena u dolarima i napravi toliku razliku...


  • 0

#179 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 December 2016 - 09:00 PM

Upravo je banca Intesa.
Uplaceno je u dolarima a takodje i kupovina je obavljena u dolarima i napravi toliku razliku...

Vratice ti visak ne brini

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#180 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 09:02 PM

a VISA kartica je dinarska ili devizna, EUR ili USD?

VISA je devizna...Kada odem na PayPal balance prikaze mi USD available 0,00 USD, Total in USD 0,00 USD, sto mi nije jasno jer na PayPal Summary lepo stoji refund 35,00 USD?

Da li postoji nacin da se za taj novac nesto naruci direktno sa PP, ili mora prvo da se prebaci na VISA karticu?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika