Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#201 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 January 2017 - 11:13 AM

Planirao sam da kupim neku trenazer sa CRC (konkretno Elite Volar Bundle- ili tako nesto). Cena iznosi oko 120 evra, pa me zanima koliko i kako bi trebalo da se izracuna carina i PDV?

Racunaj oko 33% vise u odnosu na cenu sa postarinom

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#202 Bici_1

Bici_1
  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts

Postavljeno 04 January 2017 - 12:05 PM

Hvala!
  • 0

#203 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 04 January 2017 - 12:43 PM

Postarinu neces platiti, obzirom da je ona besplatna za sve kupovine preko 99 evra, bar na CRC-u. Tako da je racun jednostavan 120*1.1*1.2=158,4 evra.


  • 0

#204 Bici_1

Bici_1
  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts

Postavljeno 04 January 2017 - 03:42 PM

I ja sam racunao oko 150 evra, iako sam se nadao da ce biti manje :(
  • 0

#205 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 14 April 2017 - 11:43 PM

Koliki su dodatni troskovi kad sa Aliexpresa salju robu preko DHL? Roba kosta 220e pise dostava preko DHL 140e znaci ide carina na (220e + 140e) + PDV na to i onda? Usluge DHL spedicije za 10kg paketa su koliko.. oko 40e? Jel tih pretpostavljenih 40e ceo dodatni trosak ili ide nesto sitnim slovima tipa preko 9,5kg placate 1000e ? Jel narucivao neko nesto skuplje/10kg da donesu preko DHL-a pa da pojasni ako zna.


  • 0

#206 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 April 2017 - 09:38 AM

Koliki su dodatni troskovi kad sa Aliexpresa salju robu preko DHL? Roba kosta 220e pise dostava preko DHL 140e znaci ide carina na (220e + 140e) + PDV na to i onda? Usluge DHL spedicije za 10kg paketa su koliko.. oko 40e? Jel tih pretpostavljenih 40e ceo dodatni trosak ili ide nesto sitnim slovima tipa preko 9,5kg placate 1000e ? Jel narucivao neko nesto skuplje/10kg da donesu preko DHL-a pa da pojasni ako zna.

A da pozoveš DHL?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#207 joca93

joca93
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationNi

Postavljeno 15 April 2017 - 10:00 AM

Valjda se ne obracunava carina za cenu dostave.


  • 0

#208 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 April 2017 - 10:09 AM

Valjda se ne obracunava carina za cenu dostave.

Obracunava se.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#209 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 April 2017 - 01:22 PM

Obracunava se.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

+1

 

Koliko znam, ispravi me ako grešim, formula je sledeća:

 

(Cena robe + cena poštarine) * 1,1 * 1,2

 

Ono prvo je 10% carine, a posle se na sve to zaračuna još 20% PDV - za škole i bolnice... not.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#210 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 15 April 2017 - 01:36 PM

@vidak   Udjem ja u banku (citaj DHL) da uzmem kredit i pitam ih jel necete da me kradete...

Jos uvek nema nekog da podeli iskustava sa DHL-om?


  • 0

#211 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 April 2017 - 01:58 PM

@vidak   Udjem ja u banku (citaj DHL) da uzmem kredit i pitam ih jel necete da me kradete...

Jos uvek nema nekog da podeli iskustava sa DHL-om?

 

Računaj, pored carine i PDV-a još 40ak evra za troškove špedicije. Ako me sećanje dobro služi. Super su - brzi, profi, sve 5, samo na cenu robe računaj još te dodatne troškove.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#212 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 April 2017 - 02:00 PM

@vidak Udjem ja u banku (citaj DHL) da uzmem kredit i pitam ih jel necete da me kradete...
Jos uvek nema nekog da podeli iskustava sa DHL-om?

Moje iskustvo sa dhl-om je pozitivno.
Za razliku od drugih, kod njih je dobra stvar, sto kada se salje i carini preko DHL-a, mogu da narucim robu u vrednosti do 50€ nezavisno od cene postarine, dok su mi kod drugih kalkulisali i vrednost postarine pa obracunavali pdv i carinu.
Nisam narucivao preko 50€ preko DHL-a, ali mislim da Pavaobg jeste pa pitaj njega.
Mada i dalje mislim da je najbolje da pitas u DHL-u jer su ozbiljni i sigurno ce ti dati pravu informaciju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#213 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 April 2017 - 02:44 PM

Не заборавите да Царина има право да не прихвати цену из приложене документације и да малтене измисли своју (из фамозних каталога, да пита увозника или погледа на нету). И то без доказивања да је приложена цена нерегуларна. Дешавало се да људи купе нешто на великим снижењима, али док роба стигне Царина на сајту продавца види пуну цену и њу урачуна. Некима се дешавало и да им Царина тражи атест за уређај који желе да увезу (свака испорука из иностранства је увоз).

 

Дакле, формула је: цена робе коју одреди/уважи Царина + цена испоруке, па на то износ царине (обично 10 %) и на све то ПДВ (обично 20 %). Некад Царина наплати и отварање пакета, а и Пошта узме нешто себи. Ко хоће да буде сигуран, може прво да провери стопе царине и пореза за оно што купује.

 

Испорука се рачуна у основну цену робе да би се избегле махинације, односно пребацивање цене робе на трошкове испоруке и избегавање пореза.


  • 1

#214 Whatever

Whatever
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 15 April 2017 - 03:44 PM

Porucivao sam DHL-om vise puta do sada, uglavnom preko 50 EUR vrednosti (UK, Nemacka, Spanija).

 

Posiljka uvek stigne do Srbije dosta brzo (36-48h). Tu nastane problem jer se onda po pravilu ceka oko 2-5 dana:

 

- prvo da se neko iz DHL Srbija seti da te obavesti (sms/poziv) da je posiljka stigla (sto i sam vidim putem pracenja posiljke),

- onda da te pita da li se slazes sa troskovima carinjenja i pdv-a (32% od ukupne vrednosti, sa troskovima isporuke) i spedicije (ovo je ranije bilo 3900 rsd, ovog petka mi naplaceno 3240 rsd, ne znam zasto). Naravno, duzan si da pripremis, skeniras i posaljes fotokopiju LK, dokaz o placanju (npr. izvod iz banke gde se vidi koja suma je naplacena, kopije racuna poslate na mejl i sl.), izjavu na njihovom obrascu o vrsti robe koja se uvozi i nalog za carinjenje.

- onda cekas da carina odradi svoj deo posla i to traje duuuuuugooooo..... (obicno bude gotovo za dva dana).

- onda ti posalju detalje za uplatu Upravi carina i DHL International d.o.o. Beograd, na osnovu kojih vrsis uplatu.

- saljes kopije uplatnica DHL finansijama

- kad vide da je novac uplacen roba se salje DHL kuririma, i to ide brzo i kulturno (lepo te pozovu, pitaju kad odgovara da roba bude dostavljena itd.).

 

I to je to, u najkracim crtama.

 

DHL-om porucujem samo kad nemam ni jednu drugu opciju. Nista mi ne znaci sto do Srbije paket dodje za dva dana, kad nakon toga cekam pet dana da dodje do mene. Uspeli su da obesmisle slanje kurirskim sluzbama, barem kod nas. Desavalo se da mi pre stigne ono sto su mi poslali obicnom postom a dostavio postar, uz manje troskova. 

Da, i 99.99% sam siguran da troskovi spedicije nemaju veze sa visinom iznosa i tezinom paketa.


  • 0

#215 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 15 April 2017 - 04:00 PM

@Whatever   Hvala za informaciju.


  • 0

#216 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2017 - 10:13 AM

Hteo sam da uzmem nešto na EBay-u, što radim godinama. Danas mi, međutim, ni za jednu stvar neće da otvori opciju PayPal plaćanja (ostaje zatamnjena), samo mi dozvoljava da platim Internet karticom. Ušao sam u PayPal nalog, tamo nema nikakvog obaveštenja da nešto nije u redu.

 

Ima li iko pojma o čemu se radi?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#217 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 September 2017 - 12:03 PM

Mada i dalje mislim da je najbolje da pitas u DHL-u jer su ozbiljni

 

Pre cca 2 godine mom stricu su iz Meksika poslali DHL-om paket od ~15 kg, gomila stručne literature i knjiga, koja mu je trebala za neki zajednički kinološki projekat.

 

SEDAM PUTA su vraćali paket u Meksiko jer nisu uspeli da mu ga uruče (dođe kurir bez najave, nije u kući, ko ga jebe / dođe paket, oni ne jave, on ne dođe po njega, ko ga jebe). Meksikanci su bankrotirali šaljući paket. Stric je jedno 5 puta išao u DHL i molio, tražio rešenje, na kraju jebo sve po spisku. Mnogo je pomoglo... Na kraju se desi da je kurir pogodio kad je tu.

To je samo najveći biser koji je imao sa njima, ne i jedini. U principu je DHL Srbija za izbegavanje.


  • 0

#218 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 October 2017 - 06:31 PM

Do daljeg za nas nema više plaćanja PayPal-om na Ebay-u. Evo šta sam sam dobio kao odgovor na pitanje zašto tu opciju ne mogu da iskoristim: "I have reviewed your account and it shows me that for Serbian customers you have possibility to pay using only Credit Card or if you will receive commercial payment."

 

Na ostalim sajtovima nema problema. Ne znam šta smo ovim govnarima zgrešili :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#219 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 02 October 2017 - 06:34 PM

Do daljeg za nas nema više plaćanja PayPal-om na Ebay-u. Evo šta sam sam dobio kao odgovor na pitanje zašto tu opciju ne mogu da iskoristim: "I have reviewed your account and it shows me that for Serbian customers you have possibility to pay using only Credit Card or if you will receive commercial payment."

to je placanje nekom *business-seller*u ili privatnom licu?


  • 0

#220 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 October 2017 - 06:42 PM

to je placanje nekom *business-seller*u ili privatnom licu?

Pa probao sam samo kod ovih redovnih trgovaca, ne znam za privatna lica. Ajd baš javi ako budeš proveravao...


  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika