Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#181 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 12 December 2016 - 09:58 PM

...Uvek mi napise " Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

 

ako ti je uradjen povrat novca vidi gde se taj novac nalazi...?

 

msm da prilikom placanja

u jednom trenutku mozes da odaberes sa koje kartice da ti povlaci novac

to bi trebalo da je "another PayPal method"

ali ako ti je PP balance jednak nula

onda zaista nemam ideju...sorry


  • 0

#182 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 December 2016 - 11:38 PM

na PayPal Summary lepo stoji refund 35,00 USD?

 

PayPal novac vraća isključivo na karticu sa koje je novac skinut (i to sa svim konverzijama koje je i ako radio, samo u obrnutom smeru), jedino što se dešava da prođe nekoliko dana od obaveštenja do stvarnog pojavljivanja vraćenih sredstava na računu. Da nije u tome problem?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#183 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 13 December 2016 - 08:05 AM

...ako ti je uradjen povrat novca vidi gde se taj novac nal

ali ako ti je PP balance jednak nula

onda zaista nemam ideju...sorry

U svakom slucaju hvala na trudu i odvojenom vremenu za pomoc.


  • 0

#184 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 13 December 2016 - 08:08 AM

PayPal novac vraća isključivo na karticu sa koje je novac skinut (i to sa svim konverzijama koje je i ako radio, samo u obrnutom smeru), jedino što se dešava da prođe nekoliko dana od obaveštenja do stvarnog pojavljivanja vraćenih sredstava na računu. Da nije u tome problem?

To je i meni palo na pamet, tj negde sam nesto tako proocitao. Sacekacu jos neki dan pa cu ponovo proveriti stanje na Visi. 


  • 0

#185 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 14 December 2016 - 08:53 AM

Nisam mnogo pratio ovu temu i mozda je neko vec pisao oko nacina uplate i obavljene kupovine.

Naime bio sam ubedjen da ako uplacujem iznos u dolarima i takodje transkaciju obavljam u dolararima da nema konvertovanja valuta.

Ali ljubazna gospodja-djica me prijatno iznenadi i uveri me da sam bio pogresnog misljenja.

Po njihovoj preporuci mnogo je bolje izvrsiti uplatu u Eur valuti na devizni racun jer se tada prilikom placanja ne vrsi konverovatnje iz valute u valutu ili manje nego ako se uplati u Dolarima.

Moj racun je u Intesa banci i ovo je vezano za nju ali pretpostavljam da je i za druge banke...


  • 0

#186 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 December 2016 - 11:11 AM

Nisam mnogo pratio ovu temu i mozda je neko vec pisao oko nacina uplate i obavljene kupovine.

Naime bio sam ubedjen da ako uplacujem iznos u dolarima i takodje transkaciju obavljam u dolararima da nema konvertovanja valuta.

Ali ljubazna gospodja-djica me prijatno iznenadi i uveri me da sam bio pogresnog misljenja.

Po njihovoj preporuci mnogo je bolje izvrsiti uplatu u Eur valuti na devizni racun jer se tada prilikom placanja ne vrsi konverovatnje iz valute u valutu ili manje nego ako se uplati u Dolarima.

Moj racun je u Intesa banci i ovo je vezano za nju ali pretpostavljam da je i za druge banke...

 

Ako imam dolare na intesa deviznoj kartici i kupim nešto u dolarima (sa USA sajta), onda vrše, ili ne vrše konverziju?

 

Ako kupujem sa aliexpresa, ili nekog evropskog sajta, onda pretpostavljam da vrše svakako konverziju u evre po (ne?)povoljnom kursu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#187 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 17 December 2016 - 11:22 AM

Ako imam dolare na intesa deviznoj kartici i kupim nešto u dolarima (sa USA sajta), onda vrše, ili ne vrše konverziju?

 

Ako kupujem sa aliexpresa, ili nekog evropskog sajta, onda pretpostavljam da vrše svakako konverziju u evre po (ne?)povoljnom kursu.

Kako sam ja razumeo uvek vrse konverziju dolara u Eur valutu...


  • 0

#188 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1438 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 December 2016 - 11:44 AM

To sa nasim bankama je totalni pish. Kolega je kupio avio karte online i banci je od avio kompanije stigao dinarski nalog. Oni su tada izvrsili konverziju dinara u evre, naravno po ruznom kursu, i skinuli mu toliko evra sa deviznog racuna. Pitao ih on sta bi bilo da nije imao evre na racunu, a odgovor je bio da bi onda izvrsili jos jednu konverziju natrag u dinare. Da ponovim, banci je stigao dinarski nalog... A obrazlozenje banke - avio kompanija nema kancelarije u Srbiji pa mora da se radi u evrima.
Treba biti oprezan tj informisan jer su nasi zakoni takvi kakvi su, sto znaci nemaju uvek mnogo, ili imalo, logike.
  • 0

#189 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 December 2016 - 05:38 PM

Ako imam dolare na intesa deviznoj kartici i kupim nešto u dolarima (sa USA sajta), onda vrše, ili ne vrše konverziju?

Tužno je, ali dolare ti prvo konvertuju u evre, pa ponovo u dolare i onda izvrše plaćanje. Stvar je u tome što je kartica registrovana na evre. Usput malo i zarade :)  


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#190 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 25 December 2016 - 06:12 PM

PayPal slučaj: Naručio sam knjigu kolegi sa eBay-a za 103$. Imao sam na računu 25€ i uplatio još 103$. Platio knjigu, ona za nedelju dana stigla. Posle toga proverio stanje naračunu i tamo zatekao ~14$. Prilikom plaćanja prvo su mi skinuli evre, pa onda dolare. Kad sam u banci pitao zašto su prvo skinuti evri, a ne dolari, dobio sam objašnjenje da se to dešava kad se plaćanje vrši u valuti koja nije otvorena na računu. Pogledao PayPal detalje transakcije i tamo našao da je transakcija obavljena u dinarima. Isto tako, kad sam uložio reklamaciju na neku futrolu za mobilni, platio u dolarima, refundirano u dolarima, a na račun mi legli evri. U pitanju je banka Intessa i Intessa internet kartica.


  • 0

#191 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 December 2016 - 11:52 AM

Ja lepo kazem da prilikom placanja paypalom obratite paznju i da odaberete da li zelite paypal konverziju ili konverziju lokalne banke.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#192 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 26 December 2016 - 09:11 PM

Ja lepo kazem da prilikom placanja paypalom obratite paznju i da odaberete da li zelite paypal konverziju ili konverziju lokalne banke.

aj molim te pojasni, 

posto sam imao isti slucaj kao kolega Ljiljak...

kakva konverzija je u pitanju

kada kupujem robu koj je cena...npr USD 100

a na racunu imam i USD 200 i EUR 200.

 

Banka mi svakako prvo skida EUR svejedno,

bez obzira da li je od PayPala stigao racun/nalog u EUR ili u USD,

banka prvo skida EURe pa tek kad njih isprazni onda krece da skida USD.

 

E sad, ne znam da li tada USD prvo pretvara u EUR (jer je EUR kartica)

pa tek onda placa u USD sa jos jednom konverzijom, to vec ne znam, al me ne bi cudilo

to bi mogao kolega Ljiljak da proveri i javi, ako mu nije tesko, pliz.


  • 0

#193 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 December 2016 - 09:22 PM

Pa upravo to, kada overis da paypal vrsi konverziju, onda dodje do duple konverzije.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#194 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 26 December 2016 - 10:12 PM

A gde se to podesava u paypal-u?


  • 0
.

#195 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 December 2016 - 12:06 AM

A gde se to podesava u paypal-u?

Prilikom placanja-checkouta imas mala plava slova, videces, mozda moze i negde u opcijama samog paypala da se podesi, ali nisam probao.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#196 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 27 December 2016 - 03:49 PM

Pa upravo to, kada overis da paypal vrsi konverziju, onda dodje do duple konverzije.

koliko sam ja uspeo da shvatim

bitno je sta imas na racunu...da ti je stanje u valuti u kojoj se vodi racun

i onda imas jednu konverziju...ili od strane banke ili od strane PayPala

ali ako deviznoj EUR kartici (tj vezanoj za osnovni EUR racun) imas sredstva u drugim valutama

onda stvar postaje komplikovanija, mnogo komplikovanija i skuplja :(


  • 0

#197 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 31 December 2016 - 12:28 PM

Sta se desava ako odbijem da primim paket, koji je ocarinjen i poslat iz inostranstva? Po nekoj logici trebalo bi da  se vrati posiljaocu.

Stvar je u tome da sam porucio ranac sa www.evanscycles.com, cekao da stigne jedno 25 dana, pa ih kontaktirao. Ono poslali 29.12 ponovo, a ja 29.12 primio prvu porudzbinu  n2:drinks . Odmah im poslao email, pa dok ne odgovore da vidim koja je opcija najlaksa za vracanje paketa.


  • 0

#198 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 January 2017 - 12:56 PM

Samo ih obavesti i odbij paket i vratiće se pošiljaocu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 1

#199 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 01 January 2017 - 06:00 PM

Hvala!


  • 0

#200 Bici_1

Bici_1
  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts

Postavljeno 04 January 2017 - 11:07 AM

Planirao sam da kupim neku trenazer sa CRC (konkretno Elite Volar Bundle- ili tako nesto). Cena iznosi oko 120 evra, pa me zanima koliko i kako bi trebalo da se izracuna carina i PDV?
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika