Jump to content


Fotografije

Gume, sirine, kramponi ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
365 odgovora na ovu temu

#281 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 15 September 2012 - 04:02 AM

Zato što ipak najviše vozim asfalt ali bi povremeno i malo offroad-a pa mi treba nešto što bi moglo da prođe u obe varijante.
  • 0

#282 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 15 September 2012 - 08:01 AM

Bio sam u slicnoj situaciji, godisnje 90% asfalt i onda stavim kramponke nedelju ili dve i zadovoljim dusu na planini. Sad sam u fazi "koji ce mi slick na mtb-u", sledece godine bih uzeo drumasa, pa da vozim asfalt proper way. Da se vratim na kramponke, cekam da mi se potrose ove (napred nekvalitetna Tioga Factory XC, pozadi Schwalbe Little Albert), pa da pa da kupim Nobby Nic, ali se trose znatno sporije nego sto sam ocekivao. Malo otezavaju/usporavaju voznju, ali nista drasticno, bar ti brze povecavaju kondiciju. Za bas duge ture, uvek mogu da stavim slick. Na kraju, ti sam znas kakve ti gume trebaju za offroad kakav bi vozio, pa sam odluci
  • 0

#283 mikist

mikist
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 20 September 2012 - 08:18 PM

jel neko probao Furious Fred ili Fast Fred?
  • 0

#284 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 21 September 2012 - 11:14 AM

Juce mi je stigla guma Contitnental Mountain King 2.2 ali model za 2012god., privi utisak odlican, neverovatno koliko se guma brze kotrlja po asvaltu i uopste nija bucna kao predhodni model Mountain King-a (koje vec posedujem), odlican krampon i grip, imao sam priliku i malo da je probam danas po vlaznom terenu, guma je stvarno odlicna, ko vozi pretezno off road toplo preporucujem ovu gumu, ali novi model za 2012god., daleko naprednija od starog modela i krampon je malo tvrdji kod novog modela, ali za nijansu.
  • 0
Specialized

#285 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 27 September 2012 - 09:45 PM

Ako mogu da te pitam sta ce ti ta "ni tamo, ni vamo resenja"? Tvoj bicikl zasluzuje lepe krampone i sto vise offroada

Nešto se promenilo u međuvremenu pazario sam još jedan par točkova koje će služiti za vožnje van asfalta tako da sad definitivno tražim dobru gumu za off a ne kao što reče kolega "ni tamo, ni vamo rešenja".
Gledao sam po berzi i na planetovom sajtu kao i još nekim sajtovima, ali još nisam odlučio za sad ne mogu priuštiti neke skuplje možda uzmem i samo za zadnji točak prvo jer za napred imam neku michelin da posluži dok ne bude kinte za drugu, gledao sam neke Continental u rangu 1500-1600 din komad pa me zanimaju iskustva i preporuke znači baš za off road.
planiram da na ove točkove koje imam ostavim slik za asfalt a na ove koji treba da stignu montiram neke sa gripom i da po potrebi menjam kompletne točkove.
  • 0

#286 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 27 September 2012 - 10:29 PM

pa kolega you know it makes sense :D . Sa Contitinental imam 0 iskustva, a trenutno koristim http://shop.jankovic... ... s_2012/359
Jeftine, a pruzaju dosta za cenu. Dobro prijanjanje na losem terenu, a nisu strasne ni na asfaltu, zastita od busenja je slaba (nista cudno za tu cenu), trajace ti dovoljno dugo ako ne krljas zadnju po asfaltu prilikom prejakog kocenja. A ako resis da odresis kesu http://shop.jankovic... ... etails/568 :mrgreen:
  • 0

#287 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 September 2012 - 08:15 PM

gledao sam neke Continental u rangu 1500-1600 din komad pa me zanimaju iskustva i preporuke znači baš za off road.


Sa Continental gumama (ovim jeftinijim do 1700 din) mislim da nećeš da pogrešiš. Ja sam uzeo X-King 2.2, drug Race King 2.2. X-King se manje troši po asfaltu (pumpam ih na oko 2 bara, kad bi se napumpale na 3-3.5, verovatno bi bile super i za asfalt, ali nisam probao), a na terenu drže podjednako dobro. Pre neki dan sam ih vozio i po blatu, isto su se pokazale dobro. Takođe sam bio zadovoljan i Michelin Country Trail 1.95 gumama, ali su samo za suv teren, nikako nisu za blato.
  • 0
.

#288 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 28 September 2012 - 09:15 PM

Imam jednu solidnu Michelin Country Trail gumu koja sad stoji ne iskorišćena i nju ću za prvo vreme da stavim napred dok ne bude para za drugu(moram da doplatim za pumpu za amort) a za zadnji točak se nadam neku Continental ono što se meni svidelo ovako na izgled u tom rangu je:
GUMA SP 26X2.0 CONTINENTAL RACE KING
ili
GUMA SP 26X2.2 CONTINENTAL MOUNTAIN KING II
ili eventualno
GUMA SP 26X2.2 CONTINENTAL RUBBER QUEEN

Sutra idem do radnje u Zaječaru pa ću videti šta ima od tih guma tamo na licu mesta da vidim kakve su zapravo,
Moraću da uzmem neke jer sam danas vozio od nekog sela prema planini Stol i na delu puta gde je rizla sitna a ne asfalt kada sam stao da slikam nisam mogao da krenem uzbrdo jeste nagib dobar ali ove slik samo šlajfuju i nema vajde i pomislio na gume za off pa sa njima da se vratim na taj teren.
  • 0

#289 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 29 September 2012 - 07:39 PM

Kupio sam danas jednu spoljnu Continental Explorer 26x2.1 u radnji sam našao taj model i race king ali mi se ova nekako više svidela po izgledu i rasporedu krampona i uzeo sam dve unutrašnje Kenda jer nisu imali Continentalove za 26.
Sutra montaža na točkove za off-road pa ćemo videti utiske kad se proba na terenu.
  • 0

#290 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 04 October 2012 - 09:06 PM

Evo kako izgleda guma koju sam gore spomenuo čim bude vremena biće isprobana na terenu.

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#291 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 12 October 2012 - 09:23 AM

Imam jedno pitanje u vezi izbora nekih jeftinijih slik guma, pošto sad imam točkove posebno za offroad a druge za asfalt trebaju mi slik gume do sad sam vozio rubena cobru 26x1.9 sad mi je želja da uzmem neke uže jer će biti isključivo za asfalt pošto sam se otrošio oko još nekih delova i alata uzeo bih za početak neke jeftinije (cst) razmišljem se između ova dva modela prvi 26x1.6
http://www.cikloberz...ow.php?id=54104
ili 26x1.4
http://www.cikloberz...ow.php?id=76313
strah me da ove 1.4 ne budu preuske za moju težinu od 94kg-a
Ima li neko konkretno iskustvo sa ovim modelima?
  • 0

#292 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 17 October 2012 - 08:56 PM

Uzeo sam za asfalt ove CST 26x1.60 deluju ok ali videću kad probam na asfaltu dali su brže od rubene 1.90
  • 0

#293 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 October 2012 - 01:28 AM

Uzeo sam za asfalt ove CST 26x1.60 deluju ok ali videću kad probam na asfaltu dali su brže od rubene 1.90



Jako dobra i jeftina guma za asfalt.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#294 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 18 October 2012 - 04:42 PM

Uzeo sam za asfalt ove CST 26x1.60 deluju ok ali videću kad probam na asfaltu dali su brže od rubene 1.90


Isto to i ja planiram da uradim. Iako, nažalost moram žrtvovati udobnost (sad vozim 2.0). Slične smo težine i kad stigneš, napiši neke utiske o gumama, prijanjanju, koliko su brže od 1.9 i slično. :)

Hvala.
  • 0
Postavljena slika

#295 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 18 October 2012 - 07:13 PM

Danas sam tek isprobao nove točkove i gume za off road napred Michelin 26x2.0 i nazad Continental 2.1 i zadovoljan sam kako se ponašaju van asfalta vrlo stabilne u odnosu na slik, ali su na asfaltu dosta bučnije od slik guma, e sad ne znam kad ću stići da isprobam ove CST 1.60 jer ovih dana planiram još neku vožnju van asfalta jer sam se malo zaželeo takve vožnje pošto nisam dugo vozio van asfalta.
  • 0

#296 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 18 October 2012 - 09:28 PM

Danas sam tek isprobao nove točkove i gume za off road napred Michelin 26x2.0 i nazad Continental 2.1 i zadovoljan sam kako se ponašaju van asfalta vrlo stabilne u odnosu na slik, ali su na asfaltu dosta bučnije od slik guma, e sad ne znam kad ću stići da isprobam ove CST 1.60 jer ovih dana planiram još neku vožnju van asfalta jer sam se malo zaželeo takve vožnje pošto nisam dugo vozio van asfalta.


Ok. Kad god stigneš da ih isprobaš, napiši utiske.
  • 0
Postavljena slika

#297 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 21 October 2012 - 05:59 PM

Evo slika Cst traveler 26x1.60 još ih nisam probao u vožnji jer sam ovih dana vozio offroad, deluju mi tvrđe od rubena Cobre koju sam ove godine vozio po asvaltu ali videću.

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#298 Markun

Markun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts

Postavljeno 09 December 2012 - 04:23 PM


  • 0

#299 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 28 December 2012 - 01:13 AM

Mala pomoc mi je potrebna!Vozim polar mirage-pro.Gume su neke kenda 26/2.10 kramponke.E sad posto su dotrajale a i najvise ih vozim po asfaltu posao kuca uzeo bih nove.Po mogucstvu neke bez krampona sad me zanima neki predlog iskusnijih vozaca.Ako bih uzeo neke uze gume tipa 1.80 ili 1.70 dali to znaci da treba da uzmem i unutrasnje nove.Svaka pomoc bi mi dobrodosla!
  • 0

#300 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 28 December 2012 - 02:01 AM

Pogledaj ove cst 26*1.6 na slici gore...One su ti super za asfalt...Mozes zadrzati iste unutarnje gume....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika