Jump to content


Photo

Gume, sirine, kramponi ...


  • Please log in to reply
365 replies to this topic

#261 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Posted 07 August 2012 - 09:31 PM

Kenda kwest 26 x 1.50, vozim sa tim gumama od 2010. godine. U aprilu sam promenio zadnju na oko 8500 km, istrosila se, prednju menjam u petak, ona ima oko 11000 km iza sebe, moze jos da gura ali necu da rizikujem, vide se znakovi istrosenosti. Vozio sam sa njima do Avale, Ada, 25, Maj, Obedska bara, Kosmaj, Savski nasip, itd... Vozio sam ih i off road nemam nikakve zamerke na njih, gume su odlicne!!! Vec dva meseca idem na posao bajsem, imam samo reci hvale. Pritisak u njima drzim konstantno na 4,3 bara.
  • 0

#262 Kuplung

Kuplung
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 09 August 2012 - 07:59 AM

Pretpostavljam da neće biti problem ubaciti unutrašnju gumu koja je radila sa 2.1 kramponom u 1.95 slick gumu? :)
  • 0

#263 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Posted 09 August 2012 - 09:55 AM

Pretpostavljam da neće biti problem ubaciti unutrašnju gumu koja je radila sa 2.1 kramponom u 1.95 slick gumu? :)

Nikakvog. n2:thumbsup
  • 0

#264 Kuplung

Kuplung
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 09 August 2012 - 05:59 PM

Kenda kwest 26 x 1.50, vozim sa tim gumama od 2010. godine. U aprilu sam promenio zadnju na oko 8500 km, istrosila se, prednju menjam u petak, ona ima oko 11000 km iza sebe, moze jos da gura ali necu da rizikujem, vide se znakovi istrosenosti. Vozio sam sa njima do Avale, Ada, 25, Maj, Obedska bara, Kosmaj, Savski nasip, itd... Vozio sam ih i off road nemam nikakve zamerke na njih, gume su odlicne!!! Vec dva meseca idem na posao bajsem, imam samo reci hvale. Pritisak u njima drzim konstantno na 4,3 bara.

Ipak me je ovo kupilo. Koliko sutra kupujem kwestove. :)
Nego, ima li nekih sirotinjskih unutrašnjih 1.5 guma koje rade posao?

EDIT: Ove kendine od trista na planetovom sajtu su valjda okej?
  • 0

#265 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 09 August 2012 - 07:13 PM

Možeš i sadašnje unutrašnje da staviš u 1.5 sigurno, kupi prvo spoljne pa probaj, da ne bacaš 500-600 din bezveze.
Ja vozim te velike unutrašnje u 1.25 spoljnim gumama tako da će u 1.5 da se montira bez problema ;).
  • 0

#266 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Posted 11 August 2012 - 06:23 PM

Pretpostavljam da neće biti problem ubaciti unutrašnju gumu koja je radila sa 2.1 kramponom u 1.95 slick gumu? :)


Sto se mog iskustva tice, unutrasnja 2.1 u 1.95 slick spoljnu gumu moze, ali u kenda kwest 1.50 nikako! U 1.50 spoljnu moze se ugurati do 1.75 unutrasnja, preko toga ne treba forsirati jer moze doci do izletanja gume iz bandasa u toku voznje. To je iskustvo iz moje prakse.

Ove godine sam ugradio preko 20 tih guma, svi su zadovoljni njima, tako da to nije samo moje misljenje, vec i misljenje minimum jos 10 vozaca. Bicikle koje peglaju te gume su mahom Polar Mirage Pro, Polar Viper, Capriolo Lizard, itd...
  • 0

#267 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 11 August 2012 - 07:05 PM

Nemoj da plašiš čoveka :) ako ti je guma izletela onda nije bila dobro montirana to jest spoljna nije dobro legla pod žljeb, kad legne onda unutrašnja nema kud i nema veze kolika je. Znači ako stane bez gužvanja onda je ok, a provereno u praksi staje i u 1.25 a u 1.50 čak i po specifikaciji proizvođača (da se ne kaže da je neko budženje, već na gumi piše 1.50-2.10)
  • 0

#268 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Posted 11 August 2012 - 10:45 PM

Treba ispostovati proizvodjacku specifikaciju. Ako pise 1.90 - 2.125 onda ne!! Samo ako ima oznaku 1.50 onda DA!!
  • 0

#269 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 14 August 2012 - 08:01 PM

Zanima me ako je neko imao iskustvo sa gumama kenda kwick 26x1.95 kakve su za vožnju uglavnom asfalt, ili ako je neko imao priliku da ih uporedi sa Rubena cobrom iste širine dali je bolja po asfaltu?
  • 0

#270 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Posted 18 August 2012 - 11:57 PM

Radim sa biciklama, ukratko cu ti preneti moje vidjenje tvog problema...
Rubena Cobra - djubre
Kenda kwick - nisu nesto

Preporucujem ti Rubena Shield 1,95 ili Kenda Kwest 1,50
Prilikom zamene gume, na obruc bandasa namotaj nekoliko krugova izolir trake, krep trake ili tekstilne trake, sta imas pri ruci, onda iseces prorez za ventil, pa vratis zastitnu traku, montiras gumu i na 4,0 bara drzis pritisak.
  • 0

#271 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 19 August 2012 - 04:50 AM

Čemu motanje trake kada nemam problema sa bušenjem gume a pritisak mi je sad na 4,5 bara?
Onda je po ovome najbolji izbor Continental double fighter, jedino što je duplo skuplja po komadu.
  • 0

#272 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Posted 19 August 2012 - 11:39 AM

Objasnjenje zasto su navedene gume djubre (ne zaboravi odnos cena/kvalitet) i zasto bas 4 bar?
  • 0

#273 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Posted 04 September 2012 - 11:26 PM

Ja kupio po preporuci ovde na forumu kenda flame, navikao sam na tanke gume, imam utisak da vozim motor sa ovim gumama a ne bajs :D . Lepo se ponasaju, stabilne su, samo nikad vise ne mogu da razvijem brzinu sa njima kao sa starim kenda khan 1,95. Idu sporije ali mnogo bolje amortizuju rupe. Ukrakto ako izuzmemo ruzan izgled( verovatno je ovo subjektivan osecaj) gume su dobre, jos ih ja nabavio po dilerskoj ceni
  • 0

#274 Kuplung

Kuplung
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 13 September 2012 - 05:01 PM

Pazario Kenda Kross+ gume. Prešao pedesetak kilometara, prezadovoljan kako prianjaju, kolko su brze po asfaltu(da ne upoređujem sa kramponima koje sam rabio pre njih), zadovoljavajuće stabilne po makadamu i travi. I prc. Izbušim prednju gumu 15 sati nakon što sam je montirao. :(
Krivac? Trnčić dužine tri milimetra, debljine hirurške igle. Mizeran trn. E sad, mene interesuje da li su sve slick i poluslick gume tako osetljive, ili je to do pritiska, koji je svakako bio blizu 4,5 bara. Da ih ipak poćeram na tri, tri i po bara? Oće li mi značiti u savladavanju oštrih kamenčića i gorespomenutih trnova?
  • 0

#275 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Posted 13 September 2012 - 05:48 PM

Nisu. Pre mesec dana sam izvadio staklic duzine 3mm iz Kojak spoljasnje koja je skroz celava po prirodi :D A presla je oko 2000 km, dakle malko istrosena. Nivo zastite od busenja je 4 od 6 (Scwalbe-ovi parametri). Po stoti put na ovom forumu, Kojak je mozda vrh u svakom pogledu za cenu koliko kosta.
A ne vidim kako bi ti pomoglo da izduvas tu gumu, ona se busi, pa busi
  • 0

#276 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 13 September 2012 - 06:09 PM

Ja sam sa Rubena cobrom prešao oko 2000km od kad sam ih kupio i do sad nisam imao ni jedno bušenje a isto su na 4,5 bara, meni je delovalo da su mekane i da ću imati problema sa defektima ali za sad sam prezadovoljan što se toga tiče, uglavnom vozim asfalt ali sam vozio i po rizli i kad kad po kamenju i nije bilo problema tako da mislim da nema pravila a smanjenjem pritiska ne verujem da ćeš nešto dobiti.
  • 0

#277 Kuplung

Kuplung
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 13 September 2012 - 07:19 PM

Pa šta znam, reko, da smanjim pritisak, možda će više da se ugiba kad naleti na nešto... Zakrpiću ovo, pa ako se opet bude ovako glupo izbušila, ima da uzmem da se obesim... ili da je bacim. :D
Nego, ima li iko iskustva sa lajnerima, onim trakama što se ubacuju između spoljne i unutrašnje gume? Ima li ih uopšte kod nas?
  • 0

#278 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 13 September 2012 - 08:26 PM

Pa šta znam, reko, da smanjim pritisak, možda će više da se ugiba kad naleti na nešto... Zakrpiću ovo, pa ako se opet bude ovako glupo izbušila, ima da uzmem da se obesim... ili da je bacim. :D
Nego, ima li iko iskustva sa lajnerima, onim trakama što se ubacuju između spoljne i unutrašnje gume? Ima li ih uopšte kod nas?



Ima ih ovde na berzi al koštaju ko bubreg...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#279 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 14 September 2012 - 08:30 PM

Dali je neko imao iskustva sa nekim od ovih guma:
http://shop.jankovic... ... s_2012/268

ili

http://shop.jankovic... ... s_2012/265
  • 0

#280 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Posted 14 September 2012 - 10:58 PM

Ako mogu da te pitam sta ce ti ta "ni tamo, ni vamo resenja"? Tvoj bicikl zasluzuje lepe krampone i sto vise offroada
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users