Jump to content


Fotografije

Gume, sirine, kramponi ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
365 odgovora na ovu temu

#241 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 June 2012 - 12:01 PM

Može bez problema, samo udri i ne misli.
  • 0

#242 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 03 July 2012 - 10:09 AM

Da ne otvaram novu temu, interesuje me koje bi meni gume pasovale najvise za 80% voznje po asfaltu i nekad po nekom truckavom putu. Razmisljao sam o Continental Mountain King ili nekim Schwalbe ali sam cuo da se brzo trose po asfaltu. Imam neke kenda 1.95 i bio sam zadovoljan njima ali ne bi bilo lose da se stave nove posto su dosta vozene.
Kakve su ove http://parts.capriol... ... 00-xcr-mud
  • 0

#243 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 03 July 2012 - 10:42 AM

Mountain King ti nece zavrsiti posao za to sto tebi treba, to je guma iskljucivo za off road i po asfaltu ce te znatno usporiti i otezati voznju, a i brze ce se potrositi. Neznam koliki je budzet za guma, ali za tako nesto sto ti vozis recimo Continental Double Fighter 26x1.9 nije losa, sredina gume je glatka zbog asfalta, a sa strane ima taj potreban grip zbog makadamskih puteva i slicnog. Moj savet, posto vozis 80% asfalt izbegavaj gume sa kramponima.
  • 0
Specialized

#244 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 10:34 AM

Mountain King ti nece zavrsiti posao za to sto tebi treba, to je guma iskljucivo za off road i po asfaltu ce te znatno usporiti i otezati voznju, a i brze ce se potrositi. Neznam koliki je budzet za guma, ali za tako nesto sto ti vozis recimo Continental Double Fighter 26x1.9 nije losa, sredina gume je glatka zbog asfalta, a sa strane ima taj potreban grip zbog makadamskih puteva i slicnog. Moj savet, posto vozis 80% asfalt izbegavaj gume sa kramponima.


Tako sam i mislio, ove kenda sto imam su u sredini glatke a sa strane imaju male gripove, dodju kao neke polu slik gume sto meni odgovara jer nekad sidjem sa asfalta na neki truckav put, a slik gume su nestabilne u takvim situacijama, imao sam priliku da padnem #-o . Odgovaralo bi mi nesto 1.9 ili 1.95 ali ne znam sta da pazarim. Pa recimo do 30-35e za obe gume, moze kenda ili neka rubena, ne znam kakve su, vidim da su pristupacnih cena
  • 0

#245 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 10:50 AM

http://parts.capriol... ... ava-50-559

Ova mi se cini ok, ali izgleda uopste nije za neki makadam, jer mi najvise odgovara guma za asfalt ali koja moze da isdrzi i nekad neki zemljani i truckav put
  • 0

#246 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 10:52 AM

http://parts.capriol... ... bit-50-559

ili ovako nesto? Potreban savet iskusnih
  • 0

#247 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 11:00 AM

Ova Rubena 1.9 Trilobit guma je dosta zahvalnija za to sto tebi treba.
  • 0
Specialized

#248 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 11:04 AM

Mada pogledaj na Planetovom sajtu Continental Double Fighter 1.9, vrlo zanimljiva guma za tvoj tip voznje, a cena ti je 1595din komad.
  • 0
Specialized

#249 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 11:13 AM

O Rubena Cobra je pisano bar na 10 mesta, imas pretragu. Moj savet je da imas gume za asfalt i gume za offroad, pa ih menjas po potrebi. Sta je tebi najbolje - odluci sam
  • 0

#250 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 July 2012 - 11:30 AM

Kenda flame 26*2.125 vrhunska za to sto ti treba a cena je oko 700 kinti i stvarno je dugotrajna.


guma vrhunski radi na asfaltu a jako solidno se ponasa na ofroadu kako zbog sirine tako i zbog sare.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#251 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 04 July 2012 - 11:35 AM

Ja imam Rubena Cobru plavu trenutno na bajsu i za asfalt je ok ali za van asfalta nikako vrlo nestabilno kad prođem neki mekši put (rizla ili neki rastresit materijal) vrlo je nestabilna i nesigurna za takve podloge tako da ne preporučujem za offroad već isključivo za asfalt.
I ja razmišljam da sledeći put uzmem neke koje su dobre za asfalt ali da su solidne i za blagi offroad ako takvo neko rešenje uopšte postoji.
  • 0

#252 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 12:05 PM

Kenda flame 26*2.125 vrhunska za to sto ti treba a cena je oko 700 kinti i stvarno je dugotrajna.


guma vrhunski radi na asfaltu a jako solidno se ponasa na ofroadu kako zbog sirine tako i zbog sare.

Imam ja Kenda Flame na starom bajsu, jeste dugotrajna i odlicna za asfalt, ali za nesto malo zahtevniju off road voznju nije, pogotovu za spust ili malo kamenitiju podlogu, a ako je u pitanju neka laganija-opustena voznja makadamom onda se slazem i ponajbolji je izbor kenda flame...a pri tom i guma lepa na oko.
  • 0
Specialized

#253 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 July 2012 - 12:25 PM

Kenda flame 26*2.125 vrhunska za to sto ti treba a cena je oko 700 kinti i stvarno je dugotrajna.


guma vrhunski radi na asfaltu a jako solidno se ponasa na ofroadu kako zbog sirine tako i zbog sare.

Imam ja Kenda Flame na starom bajsu, jeste dugotrajna i odlicna za asfalt, ali za nesto malo zahtevniju off road voznju nije, pogotovu za spust ili malo kamenitiju podlogu, a ako je u pitanju neka laganija-opustena voznja makadamom onda se slazem i ponajbolji je izbor kenda flame...a pri tom i guma lepa na oko.


Naravno da nije za jak ofroad ali bolje drzi na makadamu od bilo kojih slickova i semyslickova.Inace guma je uradjena u fazonu crazy bob-a al je mnogo jeftinija i sto kazes ti lepa na oko.Vozio sam ih svojevremeno ali mi je trebalo uvek nesto za zahtevniji ofroad.


Sto se slickova tice (ko voli)cst city traveler 26*1.6 guma sa debelom gaznom povrsinom i jakim sidewalls po ceni oko 600 kinti.Msm da ima i u 1.9 varijanti...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#254 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 05:27 PM

Hvala ljudi, kenda flame koju spominje brko mi se cini kao dobar izbor , jedino mi se ne svidja debljina 2.125, ja bi najvise do 1.95 zbog ubrzanja ali nema veze. Meni i ne treba za neki tezak offroad jer mi ni bajk nije za takvu namenu, cisto da moze da izdrzi neki truckav puteljak i zemljani put s vremena na vreme. Pazaricu ih, samo da vidim gde ih ima na lageru
  • 0

#255 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 05:34 PM

Mada pogledaj na Planetovom sajtu Continental Double Fighter 1.9, vrlo zanimljiva guma za tvoj tip voznje, a cena ti je 1595din komad.


I ove mi deluju ok
  • 0

#256 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 05:42 PM

Kenda flame 26*2.125 vrhunska za to sto ti treba a cena je oko 700 kinti i stvarno je dugotrajna.


guma vrhunski radi na asfaltu a jako solidno se ponasa na ofroadu kako zbog sirine tako i zbog sare.

Nasao sam je na planetovom sajtu, izgledaju ok, nadam se da su dobre, pazaricu ih.
Ja imam ove gume trenutno i zadovoljan sam njima

Attached Thumbnails

  • Aviary planetbike-rs Picture 1.png

  • 0

#257 Kuplung

Kuplung
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 02 August 2012 - 03:55 PM

Pojeo mi forum post. :?

Elem, imam solidne krampončine na bajsu, a u poslednje vreme vozim samo asfalt sa društvom, gde svi furaju slikove, oko 1.9'' uglavnom, i prilično su stabilni na njima. E sad, ja sam našao neke kende u oglasima, 1.25'', pa me interesuje koliko nestabilniji i osetljiviji postaje bajs nakon krampona 2.2, pritom bih te gume montirao isključivo kad vozim po asfaltu, i to po suvom.

Da li mi je bolje od kende kwickroller sports da uzmem kenda flame? Baš nemam iskustva sa slikovima. :(
  • 0

#258 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2012 - 11:28 PM

Ma kakva nestabilnost ima da se preporodiš kad nabaciš uske gume. Meni su baš oni široki slikovi besmisleni. Vozim baš te 1.25 evo pune tri godine vrlo sam zadovoljan. Sledeće ću da stavim 1.15 ili možda čak 1.0 :wink:.
  • 0

#259 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 August 2012 - 04:12 AM

Pojeo mi forum post. :?

Elem, imam solidne krampončine na bajsu, a u poslednje vreme vozim samo asfalt sa društvom, gde svi furaju slikove, oko 1.9'' uglavnom, i prilično su stabilni na njima. E sad, ja sam našao neke kende u oglasima, 1.25'', pa me interesuje koliko nestabilniji i osetljiviji postaje bajs nakon krampona 2.2, pritom bih te gume montirao isključivo kad vozim po asfaltu, i to po suvom.

Da li mi je bolje od kende kwickroller sports da uzmem kenda flame? Baš nemam iskustva sa slikovima. :(



Ako vozis samo asfalt nisi preterano tezak onda su ok te uske ali nemoj da zaboravis da posle toga bajk gubi svojstva mtb -a...

Kenda flame je dobra jer ce imati manji otpor od krampona ali ce ti dati mogucnost da mozes da opicis i lagani ofroad bez problema i naravno zadrzaces svojstva mtb -a...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#260 kronos1

kronos1
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Postavljeno 03 August 2012 - 09:57 AM

Mogu da potvrdim da kenda flame kako na asfaltu tako i van asfalta se ponasa vrlo dobro. Dakle van asffalta nije odlicna ali je vrlo dobra, kramponi su nezamenljivi u nekim segmentima, recimo kada se treba popeti na neki nagib(penjanje sa obale reke na bent). U sumskoj voznji kenda flame se pokazao odlicno-bilo da je suma suva ili blago blato. Na asfaltu je perfektna-laka za voznju i postizu se dobre brzine bez nekog veceg umora.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika