Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Vaše MTB avanture (foto)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2529 odgovora na ovu temu

#541 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 361 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 April 2013 - 07:01 AM

Meni je Fruska Gora fantasticna za biciklizam. Lepe i obelezene staze, zemlja, makadam, asfalt, pa sta ko voli.
  • 0

#542 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 05:34 PM

Super fotke, maxi.
  • 0

#543 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2013 - 09:24 PM

Hvala. :) Ali, Schpytzyo fotke su neprevazidjene. =D> Jos kad bi malo naveo koja su mesta u pitanju :D
  • 0

#544 Schpytzyo

Schpytzyo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1253 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 04:47 AM

Sve fotke sa naših mtb izlaza imajo jednaku 'težinu' u ovom topicu ;)

Što se tiče lokacija mojih izlaza ...kao što sam več napisao, večina je iz Slovenije, onda se nađe koja još iz NE Italije i južne Avstrije.
No, u poslednje vreme su skoro sve fotke napravljene na lokalnima trejlovima oko Ljubljane.
Ali ... baš danas pakujem rukzake za dopust kojeg imam od subote nadalje :) Nadam se u 8 dana sunca, pošto ovde je vreme stvarno za jedan K.
Ne pamtimo sunčan vikend več od januara, svaki drugi dan kiša (ili sneg) :) ...
Naravno, dopust je bajkerski :)
  • 0

#545 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 09:57 AM

Primetio sam da neće lepo da menja brzine:

Postavljena slika
  • 0

#546 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2013 - 04:45 PM

Sve fotke sa naših mtb izlaza imajo jednaku 'težinu' u ovom topicu ;)

Što se tiče lokacija mojih izlaza ...kao što sam več napisao, večina je iz Slovenije, onda se nađe koja još iz NE Italije i južne Avstrije.
No, u poslednje vreme su skoro sve fotke napravljene na lokalnima trejlovima oko Ljubljane.
Ali ... baš danas pakujem rukzake za dopust kojeg imam od subote nadalje :) Nadam se u 8 dana sunca, pošto ovde je vreme stvarno za jedan K.
Ne pamtimo sunčan vikend več od januara, svaki drugi dan kiša (ili sneg) :) ...
Naravno, dopust je bajkerski :)


Da te vreme posluzi i nove slike da nam doneses :D

Icicu mozda za Zagreb oko 24-og, ako imas .gpx nekog traila blizu Ljubljane, mogao bi poslati na mail... Mozda bih svratio na dan da se malo provozam i da slikam :)
  • 0

#547 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 03:30 PM

Avid SD7, koče isto u svim uslovima:

Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#548 Schpytzyo

Schpytzyo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1253 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 04:10 PM

Ovde nema šta kočit, jer se uopšte ne vrti :mrgreen:
Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#549 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 05:31 PM

=D>
  • 0

#550 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 April 2013 - 06:26 PM

nije neka avantura s obzirom da je sve u BGu, ali reko da se ucipim i ja. :D

Na kumodrazu

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika


Zvezdara
Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

ಠ_ಠ


#551 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2013 - 12:49 PM

Ove slike sa Zvezdare, jel to Zvezdarska suma?
  • 0

#552 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 April 2013 - 12:57 PM

Da. To mi je trenutno najblize, pa odem da prijurim krug dva da se opustim posle posla.

A prve su iz sume izmedju Kuodraza i Jajinca.
  • 0

ಠ_ಠ


#553 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 12 April 2013 - 02:21 PM

draka, koliko prosečno km pređeš u takvoj turi, s obzirom na ranac pun stvari?
  • 0

#554 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 April 2013 - 02:28 PM

ranac je bio pun sa alatom (testera, lopata su samo ovaj put bile obicno ih ne nosim i alat za opravku + rezevrna), besikom od 2,5l stitnicima za kolena i kacigom nakacenom na njega (cirka 6-7 kg sa testerom i lopatom, obicno oko 5 kg). Obicno dnevno odradim nekih +-30ak km, u zavisnosti dokle idem i koliko puta imam snage da prodjem stazom. naravno, kada dodjem do staze razmontiram se pa je ranac dosta laksi. :) Ranac takodje ima stitnik za ledja za ne daj boze. :) pa je malo tezi.

20-30 km je neka srednja duzina enduro staze, pa time si omogucavam da vezbam tako, trudim se da ubacim dosta penjanja i podjednako spustanja. najcesce sam u poslednje vreme na Kumodrazu, ili na Kosutnjaku sa likovima koji voze DH.
  • 0

ಠ_ಠ


#555 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 12 April 2013 - 05:10 PM

Nekoliko od juce..

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0
Spiral out, keep going!

#556 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 April 2013 - 08:37 PM

wow,
gde je i sta je ovo?
  • 0

ಠ_ಠ


#557 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 13 April 2013 - 06:26 AM

Odlicni pejzazi,kao iz neke igrice.
  • 0

#558 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 13 April 2013 - 07:49 AM

Borsko jezero

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#559 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 08:17 AM

ranac je bio pun sa alatom (testera, lopata su samo ovaj put bile obicno ih ne nosim i alat za opravku + rezevrna), besikom od 2,5l stitnicima za kolena i kacigom nakacenom na njega (cirka 6-7 kg sa testerom i lopatom, obicno oko 5 kg). Obicno dnevno odradim nekih +-30ak km, u zavisnosti dokle idem i koliko puta imam snage da prodjem stazom. naravno, kada dodjem do staze razmontiram se pa je ranac dosta laksi. :) Ranac takodje ima stitnik za ledja za ne daj boze. :) pa je malo tezi.

20-30 km je neka srednja duzina enduro staze, pa time si omogucavam da vezbam tako, trudim se da ubacim dosta penjanja i podjednako spustanja. najcesce sam u poslednje vreme na Kumodrazu, ili na Kosutnjaku sa likovima koji voze DH.

To je ono što ne volim kad idem negde: težak ranac. Posebno kada se pravi ta kilometraža blizu 30 km. Kada stanem da odmorim i skinem ranac, poželim da ga ostavim tu i nastavim dalje bez njega.
Je l postoji neka alternativa za nošenje ranca kada se ide u brdsku vožnju? Ne verujem da je onaj ''gepek'' koji se montira na šticnu dobar za te uslove.

Veoma korisna stvar. Da je ovo imao moj prijatelj, ne bi mu letos vadili 300-350 ml krvi iz hematona na leđima, posle pada u šumi.
  • 0

#560 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 13 April 2013 - 08:49 AM

ranac je bio pun sa alatom (testera, lopata su samo ovaj put bile obicno ih ne nosim i alat za opravku + rezevrna), besikom od 2,5l stitnicima za kolena i kacigom nakacenom na njega (cirka 6-7 kg sa testerom i lopatom, obicno oko 5 kg). Obicno dnevno odradim nekih +-30ak km, u zavisnosti dokle idem i koliko puta imam snage da prodjem stazom. naravno, kada dodjem do staze razmontiram se pa je ranac dosta laksi. :) Ranac takodje ima stitnik za ledja za ne daj boze. :) pa je malo tezi.

20-30 km je neka srednja duzina enduro staze, pa time si omogucavam da vezbam tako, trudim se da ubacim dosta penjanja i podjednako spustanja. najcesce sam u poslednje vreme na Kumodrazu, ili na Kosutnjaku sa likovima koji voze DH.

To je ono što ne volim kad idem negde: težak ranac. Posebno kada se pravi ta kilometraža blizu 30 km. Kada stanem da odmorim i skinem ranac, poželim da ga ostavim tu i nastavim dalje bez njega.
Je l postoji neka alternativa za nošenje ranca kada se ide u brdsku vožnju? Ne verujem da je onaj ''gepek'' koji se montira na šticnu dobar za te uslove.

Veoma korisna stvar. Da je ovo imao moj prijatelj, ne bi mu letos vadili 300-350 ml krvi iz hematona na leđima, posle pada u šumi.



Sve sto nakacis na bicikl ce otpasti ako krenes bilo sta ozbiljnije.
Najsigurnije ti je da nabavi pravi anatomski ranac (mali planinarski ili MTB ranac) koji veruj mi isto ga osecas i kada je 2 i kada je 7 kg.

ne postoji nikakva alternativa tome.

Onaj koji ja koristim je Ferrino Gravity 25l, ima kod nas u Bora-I da se uzme, malo je skuplji zbog stitnika ali vredi, niti se znoje ledja niti je nezgodan. Jedino moze da nastane problem kada imas bajs koji ti je mali i kada moras da se krivis da bi zedeo na njemu, moze se desiti da se nazulas na stitnik. Inace taj ranac sam teglio na 170 km voznju.
  • 0

ಠ_ಠ





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika