Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Vaše MTB avanture (foto)


  • Please log in to reply
2529 replies to this topic

#561 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Posted 13 April 2013 - 10:51 AM

wow,
gde je i sta je ovo?


Brana Rovni koja se jos gradi, 15-ak km od Valjeva, put za B.Bastu (u pozadini se vide Jablanik i Medvednik). Odlican dirt poligon za mtb, motore i automobile :mrgreen: 8)
  • 0
Spiral out, keep going!

#562 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Posted 13 April 2013 - 02:49 PM

Sve sto nakacis na bicikl ce otpasti ako krenes bilo sta ozbiljnije.
Najsigurnije ti je da nabavi pravi anatomski ranac (mali planinarski ili MTB ranac) koji veruj mi isto ga osecas i kada je 2 i kada je 7 kg.

ne postoji nikakva alternativa tome.

Onaj koji ja koristim je Ferrino Gravity 25l, ima kod nas u Bora-I da se uzme, malo je skuplji zbog stitnika ali vredi, niti se znoje ledja niti je nezgodan. Jedino moze da nastane problem kada imas bajs koji ti je mali i kada moras da se krivis da bi zedeo na njemu, moze se desiti da se nazulas na stitnik. Inace taj ranac sam teglio na 170 km voznju.

Malo sam skeptičan povom ovoga, bez ljutnje. Ja koristim, pa školski ranac ili kako da ga nazovem. Platio sam ga 2600 dinara. Ranac kao ranac, ima i pregradu za lap top.
Morao bih da probam negde MTB ili planinski ranac, da se uverim u razliku, pa da budem spreman da dam, koliko košta, para?
  • 0

#563 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 14 April 2013 - 12:34 AM

Uzmi paktreger, nisu svi bas toliko ruzni. Meni je to ultra prakticno, i cim treba da nosim vise stvari (tj ranac) montiram ga i ne razmisljam. Meni tezina nije problem, vec znojenje, posto se inace znojim kad ne radim nista, kad vozim bajs je to dosta izdrazeno tako da nikakav fancy ranac od cool materijala i sta ti ja znam ne bi pomogao mojim ledjima da ne budu mokra :) Iz mog iskustva, ne spada ni pri grubljoj voznji, ako se osigura (tj veze elasticnim sajlama) kako treba. Mana ovoga je naravno sto se prlja jer je dosta blize tocku, pogotovo kad je kisa. I druga stvar, ako ga malo bolje osiguras, sto moras ako vozis van asfalta, uzimanje stvari iz ranca je pain in the ass jer prvo moras sve da razmontiras pa onda da otvoris ranac.
  • 0

#564 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 14 April 2013 - 06:29 AM

Uzmi paktreger, nisu svi bas toliko ruzni. Meni je to ultra prakticno, i cim treba da nosim vise stvari (tj ranac) montiram ga i ne razmisljam. Meni tezina nije problem, vec znojenje, posto se inace znojim kad ne radim nista, kad vozim bajs je to dosta izdrazeno tako da nikakav fancy ranac od cool materijala i sta ti ja znam ne bi pomogao mojim ledjima da ne budu mokra :) Iz mog iskustva, ne spada ni pri grubljoj voznji, ako se osigura (tj veze elasticnim sajlama) kako treba. Mana ovoga je naravno sto se prlja jer je dosta blize tocku, pogotovo kad je kisa. I druga stvar, ako ga malo bolje osiguras, sto moras ako vozis van asfalta, uzimanje stvari iz ranca je pain in the ass jer prvo moras sve da razmontiras pa onda da otvoris ranac.

+1
Možda nije najlepše ali jeste i po mom mišljenju najpraktičnije jer i ja se mnogo znojim pa je ranac na paktregeru najbolje rešenje
  • 0

#565 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Posted 14 April 2013 - 06:48 AM

NE bih ja mogao sa paktregerom pa da me ubijes. Sve sto sam ikada imao prikaceno na bajs sve je to poispadalo pri prvom skoku ili pri nekoj ostrijoj krivini.

@4chan

racunaj da za dobar ranac srednjeg kapaciteta moras da odvojis nekih 80-100 eur. za manje hydropack-ove mozes i da prodjes sa 50ak eur.

U svakom slucaju razlika izmedju skolskog ranaca i ranca dizajniranog za ekstremne sportove je ogromna. Pogotovo zato sto su takvi rancevi pravljeni da ih ne osecas i da se ne znojis.

P.s. Vecina ovu ranceva koji sam naveo dolaze u vise velicina bas da bi sto preciznije odgovarali tvojim ledjima.


Pogledaj Ferrino Gravity 25,
Ospray Zealot
Deuter Attack
Shimano Unzen
Dakine Nomad
I dobar deo Evoc proizvoda su ti namenjeni za to.
  • 0

ಠ_ಠ


#566 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Posted 14 April 2013 - 02:53 PM

Draka, hvala ti na informacijama. Imaću u vidu kad budem kupovao opremu. Odavno mi treba dosta biciklističke opreme, ali ovog puta ću prvo kupiti bajk, pa opremu.

Današnje fotke, ukupno 30-35 km, od toga par km kroz neprohodnu šumu i guranje uz brdo:

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Dosta je strmo, nego se ne vidi na slikama

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#567 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Posted 14 April 2013 - 04:26 PM

Možda nije najlepše ali jeste i po mom mišljenju najpraktičnije jer i ja se mnogo znojim pa je ranac na paktregeru najbolje rešenje

Kao što kaže Draka, poispadalo bi to i bilo bi mučenje sa nameštanjem svakih 50 metara. Ali korisno je za asfalt.
  • 0

#568 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 15 April 2013 - 12:12 PM

Opet cu reci, ako se dobro veze, ne ispada... Samo je problem kad treba nesto izvaditi iz ranca jer nije bas 5 sekundi kao kad je ranac na ledjima :)

Zanimljiv kraj, gde je ovo? :)
  • 0

#569 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Posted 15 April 2013 - 02:40 PM

Prvo bajk da kupim, posle ću opremu. Bajk juna/jula, posle ću već nekako sa opremom. Počevši od kacige, štitnika za koleno, ranca itd.

Ne znam ni sam gde je. To je planina Žeželj pored Kragujevca, pa sam se izgubio u šumi i gurao bajk uz brdo, pa sam izašao na drugo brdo, Bukorovac, pa posle se spuštao nekim putem (kad vidim put koji vodi u dubinu šume povuče me i izgubim se), pa sam se opet našao na Žeželju i na kraju izašao u neko selo i pitao koje je to selo i kad su mi rekli jedva sam im poverovao :mrgreen:
Mislio sam da sam skroz na drugom kraju, par km odatle. Imam kompas, ali ga nisam poneo.
Sreća pa burek dobro držao, već sam bio na ivici snage.

Ovo je od malopre:

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#570 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 15 April 2013 - 03:08 PM

A evo kako je izgledala Vodojaža jesenas. Tačnije 12. Novembra prošle godine...

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Isto ono jezero, samo malo pliće :o
  • 0
JoJ

#571 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Posted 15 April 2013 - 03:38 PM

Sve sto nakacis na bicikl ce otpasti ako krenes bilo sta ozbiljnije.
Najsigurnije ti je da nabavi pravi anatomski ranac (mali planinarski ili MTB ranac) koji veruj mi isto ga osecas i kada je 2 i kada je 7 kg.

ne postoji nikakva alternativa tome.

Onaj koji ja koristim je Ferrino Gravity 25l, ima kod nas u Bora-I da se uzme, malo je skuplji zbog stitnika ali vredi, niti se znoje ledja niti je nezgodan. Jedino moze da nastane problem kada imas bajs koji ti je mali i kada moras da se krivis da bi zedeo na njemu, moze se desiti da se nazulas na stitnik. Inace taj ranac sam teglio na 170 km voznju.

Malo sam skeptičan povom ovoga, bez ljutnje. Ja koristim, pa školski ranac ili kako da ga nazovem. Platio sam ga 2600 dinara. Ranac kao ranac, ima i pregradu za lap top.
Morao bih da probam negde MTB ili planinski ranac, da se uverim u razliku, pa da budem spreman da dam, koliko košta, para?


@4chan,
evo ti prosti setup za offroad touring. Dnevno prelaze po 40-50 km. Vidis da svi koriste takve ranceve.

[youtube_embed5][/youtube_embed5]


prosto i jednostavno, omogucava ti vecu pokretljivost na bajsu i lakse manevrises.
  • 0

ಠ_ಠ


#572 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Posted 15 April 2013 - 03:41 PM

Oduvek su me fascinirala isušena jezera. Zvuči destruktivno. Oduvek sam se pitao kako je na dnu :)
Prošle leto bilo više vode, dosta su propustili kroz branu.

Hvala draka. Svakako ću da te pitam za savet kad budem kupovao. Ovaj ranac me ubi, zato se trudim da stavim u njega samo osnovno, pa dosta stvari ne ponesem.
  • 0

#573 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Posted 15 April 2013 - 09:17 PM

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Na kraju su mi se strokavi paknovi od 200 din istopili bukvalno pa sam morao da napravim neplaniranu pauzu :twisted: :mrgreen:

Postavljena slika
  • 0
Spiral out, keep going!

#574 lega

lega
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 16 April 2013 - 10:00 AM

Ne znam ni sam gde je. To je planina Žeželj pored Kragujevca, pa sam se izgubio u šumi i gurao bajk uz brdo, pa sam izašao na drugo brdo, Bukorovac, pa posle se spuštao nekim putem (kad vidim put koji vodi u dubinu šume povuče me i izgubim se), pa sam se opet našao na Žeželju i na kraju izašao u neko selo i pitao koje je to selo i kad su mi rekli jedva sam im poverovao :mrgreen:
Mislio sam da sam skroz na drugom kraju, par km odatle. Imam kompas, ali ga nisam poneo.
Sreća pa burek dobro držao, već sam bio na ivici snage.



Zezelj je brdo jer je najvisi vrh nesto ispod 500 metara. Ti si verovatno krenuo iz Zdrljaice, prosao pored kafane Medna pa se pored vodopoda popeo na vrh Zezelja. Ako si pratio markiranu stazu prosao si pored dva impresivna hrasata( drugi je usamljeni na livadi koji se vidi iz skoro celog grada). Ta markirana staza vodi na Besnjaju u selo Bukurovac. Od Bukurovca vodi asfaltni put do grada. Duzina te staze je izmedju 15 i 20 km i markirali su je planinari PEK Gora iz Kg-a. Prosao sam je pesaka pre 2 godine a biciklom deo od hrasta do Zdraljice. Jedino mi nije jasno gde si posle Bukurovca skrenuo u sumu. Od puta ka gradu ispod groblja sa leve strane moze da se dodje do starog hrasta pa istom markiranom stazom da dodjes ponovo do Zdraljice.

http://www.cikloberz...p?img=18613&t=n

Evo ovde sam prikacio sliku staze gde mozes da vidis kuda si otprilike prosao.
  • 0

#575 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 19 April 2013 - 08:29 PM

Par sličica sa pauze u današnjoj vožnji

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#576 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 19 April 2013 - 10:02 PM

Bas lepo :)
Jel se presla recica? :)
  • 0

#577 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 20 April 2013 - 05:04 AM

Ovaj put ne jer je malo veća voda, ali leti nije problem bajsom preći
  • 0

#578 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 April 2013 - 04:32 PM

Danas sa Divcibara :)

Postavljena slika

Malo sam se zaneo, pa skrenuo sa treka:)

Postavljena slika

Postavljena slika

Pa sam morao malo po potocicu:)

Postavljena slika

I nazad na trek:)

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#579 Schpytzyo

Schpytzyo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1253 posts

Posted 22 April 2013 - 04:44 AM

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#580 Schpytzyo

Schpytzyo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1253 posts

Posted 26 April 2013 - 02:42 PM

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users