Jump to content


Fotografije

ADAPTER PROBLEM


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 shjewer

shjewer
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 02:34 AM

Zdravo svima,

imam problem sa adapterom za prednju disk kočnicu na amort.Probao sam nekoliko adaptera do sada i nijedan nije "legao". Hidraulika mi je xtr IS sa 160mm rotorima.Amort je Fox Talas PM. Ima li se to igdje kupiti,naručiti,konfiskovati,oteti...
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 September 2010 - 05:59 AM

viewtopic.php?f=14&t=4009
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 shjewer

shjewer
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 07:32 PM

Čitao sam taj post,ali se tu radi o magurinom adapteru.Našao sam u medjuvremenu na chainreaction,ako im je vjerovat na riječ,jer slika nije puno obećavajuća

http://www.chainreac... ... elID=54880

Šta mislite,jel' to to?
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 September 2010 - 07:42 PM

ja tu nevidim to sto tebi treba,a tvoja celjust je predvidjena za zadnju kocnicu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 shjewer

shjewer
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 08:09 PM

Neznam kako misliš da čeljust nije predviđena za prednju već samo za zadnju kočnicu,kad je u pitanju bio nov komplet iz kutije.Oba kalipera su IS i to je to.Amort mi je na PM i jednostavno se nemože montirati pr. kočnica bez adekvatnog adaptera.
Ponavljam: u setu je došlo sve fabrički,povezano i spojeno(ručica na crijevo pa na kaliper i sve napunjeno uljem po PS-u) i tu niko ništa nije budžio ni mijenjao,već direkt na bajk(jedino na zadnjoj kočnici skraćen višak dužine crijeva hidraulike da bi se sve uklopilo fino,a prednju niko mrko pogledao nije,a kamoli takao:)
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 September 2010 - 08:27 PM

Pa znam da su obicno zadnje kocnice dolazile fabricki sa is nosacem.Ok samo predpostavka.Pa neznam sad je to vec problem za tebe.Prevrti ostale prodavce po belom svetu,ali kontam da bi mozda pasovao i taj za maguru.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 September 2010 - 08:33 PM

Pozdrav,

Kapiram da si nestrpljiv kao i ja, ali ja bih ti predlozio da sacekas malo ako ti bas nije frka, jer se ja nadam da cu dobiti jedan adapter na koriscenje, pa cu da vidim da li mi odgovara.

Ako odgovara nje problem da napisem review, i da eventualno vidimo da li bi i tebi to odgovaralo, za problem koji imas.
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 09:19 PM

Čitao sam taj post,ali se tu radi o magurinom adapteru.Našao sam u medjuvremenu na chainreaction,ako im je vjerovat na riječ,jer slika nije puno obećavajuća

http://www.chainreac... ... elID=54880

Šta mislite,jel' to to?


Sudeci po opisu, to je adapter koji bi tebi trebao. Daj oglas na berzi i TF, mozda neko ima da ti ponudi.
  • 0

#9 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 September 2010 - 09:26 PM

Druže nemoj da se nerviraš :mrgreen: ovde imaš oglas gde imaš tačno ADAPTER koji ti treba 8)

- Prednji 160 mm PM / IS ili moze se koristiti za zadnji 140mm PM / IS


  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 September 2010 - 09:51 PM

Tako pise, a na slici se vide kontra adapteri IS->PM. Ovako nesto bi mu trebalo.

http://www.ukbikesto... ... 805mm.html
  • 0

#11 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 September 2010 - 10:30 PM

Zsolt nema, pitao ja covjeka i evo sta kaze:

Postovani Aleksandar !

Adapter sam trazio na vise mesta ali nisam nasao :-(


  • 0

#12 shjewer

shjewer
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 28 September 2010 - 06:30 AM

Zjbana mi je situacija momci,jer se nidje ne moze naci-vjerujte.Cak sam i preko PB narucivao adapter,pa kad je stigao,ja da ga postavim,a on odbija naredjenje.Doduse usmeno sam im objasnio prilikom porudzbe kakav mi adapter treba,tako da je moguce da je neko nesto u medjuvremenu permutovao.Fora je sto adapter mora biti shimanov.Barkanjija sam vec cimao,ali ni on nema.Jos uvijek mi je nedoumica dali mi treba IS-PM ili PM-IS,sto znaci dali se podrazumijeva da je adapter za amort ili je za kocnicu(jeli starija kokoska ili jaje).
Cini mi se da je zasad najbolje rjesenje da posaljem mail ovima iz Chainreaction sa objasnjenjem koja mi je situacija i da njih pitam dali onaj koji sam vam vec linkovao resava problem?
  • 0

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 September 2010 - 06:40 AM

Nije mi logicno da ti treba bas shimano.Da imas viljusku sa is kacio bi ga direktno,pa mislim da bi ovaj sto je stole linkovao zavrsava posao.Ili kupi prednju celjust na pm kacenje pa imas rezervnu zadnju celjust.9500 DIN U PLANETBIKEU jbg.Pa i da narucis adapter moze da te kosta skoro ko celjust.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 shjewer

shjewer
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 28 September 2010 - 09:10 PM

Ma imam ja vec to takvo polurjesenje.Al da mi prednja xtr kocnica chami u kesi ... [-X
Ni meni ne ide to u glavu,ali jednostavno nece pa nece.Jesam probao 4 kom dosad...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika