Jump to content


Fotografije

Krckanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#1 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 03 September 2010 - 06:04 PM

Prvo i prvo, čitao sam desetine post-ova u vezi krckanja, škripanja i sličnih pojava i na kraju nisam ništa korisno uradio, te reših da postavim temu.

Naime, pre jedno mesec dana ''nešto'' (mislim) kod srednjeg pogona je počelo da krcka, ali samo kad nagazim jače nagazim pedalu (ili kurblu, kako se već to kaže). Kad ustanem i obrćem pedale, to krckanje se ne čuje, mogu koliko hoću jako da zapnem, nema krckanja. Tek kad sednem i zapnem, ono se čuje. Obično ide jedan ''krc'' na jedan krug pedale. Kao što pročitah u jednoj temi, ''ponekad se čuje kao da lomim kosti''. :)

Bajs nije neki (slika dole), ne znam čak ni ko je proizvođač ali me služi valjano (osim ovoga). Nekako mi sve asocira na zadnji amortizer, tj. da on pravi problem... al' šta znam. Bajs održavam i gledam da ga čistim/podmazujem koliko-toliko redovno. Srednji pogon i patrona su kupljeni novi. Cimao sam se sa ovim par dana i nikako rešenje da nađem. Pedale nisu, stavljao sam druge i opet isto. Prednji deo bajsa nije, jer kao što reko', kad ustanem tog krckanja nema. Takođe nije problem ni do onog sklopa kod patrone koji povezuje 2 dela bajsa (prednji i zadnji deo). Žice na zadnjem točku sam pregledao i mislim da ne krckaju one. Lanac ne zakačinje za menjač.

Ako neko ima neku ideju u čemu može biti problem, tu sam da saslušam jer već počinje da mi ide na živce. :)


Postavljena slika
  • 0
Posted Image

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 September 2010 - 06:06 PM

Ako se cuje samo kad sedis onda je cev sedista.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 September 2010 - 06:07 PM

ILI ZADNJI AMORTIZER.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 03 September 2010 - 06:09 PM

Hm, šta misliš da bi bilo valjano uraditi povodom toga? Na amortizer sam i sumnjao ali čak i kad ga ja zavrnem ili odvrnem do kraja, isti problem ostaje.
  • 0
Posted Image

#5 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 03 September 2010 - 06:13 PM

Rece da su patrona i pogon kupljeni novi. Mene opisano navodi da mislim da samo treba da dobro stegnes kurble. Znaci skines one plasticne cepice sa kurbli i te sravove dobro stegnes. Tu ti moze posluziti cevasti kljuc ukoliko nemas alat za to.
  • 0

#6 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 03 September 2010 - 06:17 PM

Stegao sam ih gedorom krvnički, zaboravio sam to da napomenem. :)
  • 0
Posted Image

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 September 2010 - 06:27 PM

pa i cev sedista stegni krvnicki,pa ako i dalje krcka stegni sve srafove oko sedista,a ako sve to nije onda je definitivno amortizer.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 03 September 2010 - 06:32 PM

Znači, definitivno amortizer jer sam sve šrafove stegao ''krvnički''. :)

Šta misliš da mu radim sad? Odradio svoje ili ima nade za popravku? (ako se uopšte može popraviti)
  • 0
Posted Image

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 September 2010 - 07:11 PM

mozda da podmazes ono mesto gde se opruga dodiruje sa telom amortizera.Mada skoro svi ti jeftini amortizeri krckaju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 03 September 2010 - 07:19 PM

Probaću, mada sam ga već mazao. Sutra ću da se fokusiram samo na taj deo.

Hvala na pomoći.
  • 0
Posted Image

#11 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 04 September 2010 - 07:54 AM

Da javim rezultat... prvo, hvala Vorda još jednom. Amotrizer je bio, baš to što si rekao. Naime, zavrtanj nekako nije dobro nalegao na oprugu pa je pri malo jačem pritisku preskakao i pravio taj zvuk. Iako sam taj deo već i bio proverio, dok maločas nisam kompletno pregledao amortizer, ne bi' ni video u čemu je problem. Sad je sve ok, samo da ne prokrcka na drugom mestu. :)
  • 0
Posted Image

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 September 2010 - 01:16 PM

Nazalost krckanja su cesta pojava.U dosta slucajeva su zanemarljiva ali djavo nam neda mira :evil: .Teraj i uzivaj u voznji.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 bruki78

bruki78
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 13 September 2010 - 05:38 AM

E ovako imao sam slican problem i zamisli problem je bio u samom pedalu,otvorio sam ga ocistio podmazao stavio dovoljno tovatne masti e evo ga radi bez krckanja...
pozzz
  • 0
BRUKI78

#14 Ica

Ica
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 May 2011 - 06:52 PM

I ja imam problem sa krckanjem koje me bas iritira, bicikla je nova Merida Matts 40V, sa njom predjeno jedva 50km i danas pocelo nesto da krcka oko zadnjeg tocka, preciznije kad sedim na biciklu i vozim se bez okretanja pedale (a i sa okretanjem), otprilike na svaki okretaj tocka a mozda i češće, kad okrecem tocak neopterecen (ne sedim na njemu) nista se ne čuje, pa nemogu da provalim, kao da grebe nesto al ne mogu da provalim sta, ne bih je nosio na servis (80km od mene) jer verujem da je neka sitnica, pa ako imate neki predlog...
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 May 2011 - 06:56 PM

Probaj da cev sedista namazes sa nekom mascu li ram iznutra ali tek tek pa onda vidi dali krcka.I VIDI DALI IMAS KAMENCICE IZMEDJU KRAMPONA,HOCE I TO DA BUNI :evil:Stegni i sraf od sedista,onaj ispod na sticni.MOZES SLOBODNO I SINE SEDISTA MALO DA NAMASTIS SLOBODNO.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 06 May 2011 - 09:13 PM

Pošto je ritmično ponavljanje,može da bude opuštena žica,ili čak par njih.
  • 0

#17 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 May 2011 - 09:19 PM

Moze i to i to bas sa leve strane tocka verovatno.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#18 Ica

Ica
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 May 2011 - 09:34 PM

Ok probacu sutra ovo sa podmazivanjem, a kako da resim ako je neka zica opustena, i kako to da utvrdim?
  • 0

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 May 2011 - 09:46 PM

ovde mozes da vidis kak se proverava koje su spice popustene
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 Ica

Ica
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 07 May 2011 - 07:06 PM

Upravu ste bili kad ste rekli da je zica, jedna je bila bas "labava", ali nije tu kraj mojim mukama, pritegnem ja tu zicu klestima, nemam alat za pritezanje (gde ima da se kupi?) ali tocak mi je izasao iz centra, pomogao mi je postavljeni snimak pa sam pomocu "stapa i kanapa" nekako ga vratio u kako takav centar. Definitivno moram da nosim tocak na centriranje. Ali bilo bi dobro da imam neki kljucic za pritezanje zica. Hvala na savetima.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika