Jump to content


Fotografije

ugradnja zadnje disk kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 mandicmarko93

mandicmarko93
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 05:55 PM

Veliki pozz za sve forumase,imam jedan problem.Odnedavno sam ponosan vlasnik capriolo varanusa pa bi fabricke V-b kocnice zamenio diskovima,ali...Ram pomenutog nije predvidjen za to,a ni za mene izgleda :lol: Posto nosaca za kociona klesta nema ja sam resio da improvizujem pa me interesuje koliko je to bezbedno.Napravio sam samo model adaptera kojim bi video da li se sve uklapa.Ukoliko isti aminujete prelazi se na izradu dela od prohroma.Evo kako to izgleda...
Postavljena slika
Postavljena slika
ali...disk je veoma blizu vile...
Postavljena slika
Postavljena slika
nosac sa slike je samo model za izradu pravog od prohroma...Da li je bezbedno ovo kaciti ovako i da rotor bude blizu vile?voleo bi da cujem misljenje nekog iskucnijeg od mene...Hvala unapred!

P.S. izvinjavam se zbog velicina slike
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 06:09 PM

SMANJITI SLIKEEE!! [-o<

i obrisati ovaj post.
  • 0

#3 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 07:21 PM

Bravo care, vrlo kreativno. :D
Obozavam ovakve budzevine, valjda ce se javiti neko iskusniji da kaze koju o tome da li ovo u praksi moze da uspe ili ne.
Ja nisam u celoj toj prici, ja vozim drum izvinjavam se ...
Onako laicki ,... ako taj nosac napravis od kvalitetnog materijala i zasrafis srafovima od celika ... mozda i uspe jebem li ga ...
Jedvam cekam epilog.
Pozdrav.
8)
  • 0

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2010 - 08:11 PM

Postoji problem sa celom pricom.Od iskusnijih vozaca koji arce disk kocnice, pogotovu aktivnih takmicara sa velikim iskustvom koriscenja takvih sistema sumnjam da je iko ikada ovaku budzevinu pokusavao da namontira.Mene bi iskreno cudilo da ovo na srednje staze radi kako treba, ali zato ima ljudi koji eto sticu iskustva pa se nadam da ce barem biti u stanju da jave kako je sve proslo.
  • 0
Postavljena slika

#5 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2010 - 08:28 PM

ja ovo nikako ne bih stavljao na svoj bajs, osim ako ga ne bih hteo da bacim...

evo i zašto: ram trpi užasno veliko opterećenje na mestu gde se kače čeljusti disk kočnica (mount). Na starijim ramovima je mount bio na chaistay-u i to nije bilo baš najbolje rešenje jer se dešavalo da ram pukne, jer celu silu nosi samo jedna cev tj. chainstay. Zato je na novijim ramovima mount stavljen na mesto gde ga smatramo uobičajenim, tj. iznad osovine. U ovom slučaju mount ima veći i jači oslonac, pa može da izdrži mnogo veća opterećenja.
Još nešto... Ne znam koliko jako bi ta dva šrafa mogla da drže taj "adapter", ali mislim da to nije dovoljno, ili bi se šrafovi iskrivili, ili pukli. Mislim da bi se čak i ram mogao iskriviti na tom mestu (to se dešava lakše nego što mislite).
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#6 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 20 August 2010 - 08:52 PM

Da ne bi jednostavnije bilo da prostudiraš kako izgleda ram koji već ima mount za zadnje čeljusti, pa možda dobiješ neku ideju kako da ovo učiniš jačim? Iskreno, ne verujem da će ovo mesto na ramu da izdrži bilo kakvo maltretiranje.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 August 2010 - 09:12 PM

Dali je bezbedno,samo vreme ce pokazati.Drzi se na 2 srafa kao i is nosaci,ali je manji razmak izmedju srafova pa moze da se lakse desi havarija.Nisu mi jasni ovi nasi pakeri bicikova,pa i dalje pakuju ramove od aluminijuma koji nemaju nosace za disc.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 09:18 PM

Namerno, da bi i u nizem rangu pukao vise para na verziju koja ima mogucnost montaze. :|
  • 0

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 August 2010 - 09:26 PM

Ma nek se teraju.Besan sam na sve sto ima veze sa kaprijolom.Te nemaju,te ima na papiru ali nema.Ma nece da ih vide moje oci vise.I scout celicane imaju is nosace pozadi a oni se prave pametni.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 mandicmarko93

mandicmarko93
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 09:32 PM

Ljudi,hvala na komentarima i misljenjima,cenim svako misljenje pa makar ono gazilo moja razmisljanja...inace za neki skuplji bajk novaca nisam imao,pa racunam na to aj vremenom cu skupljati i nadogradjivati.Inace i V-b zadnju ne koristim mnogo,najvise kocim prednjom kocnicom,brzine retko idu preko 40 i kusur a podloga asfalf,ponekad dam sebi oduska po dzombama... :D tako da neverujem da bi sila bila toliko jaka da iskrivi ram(inace deo ce biti uradjen od prohroma a safovi od legiranog celika)...u svakom slucaju planiram u buducnosti promenu rama pa ce biti i neki sa mountom...

i nakon svega,cemu ovo?nedavno sam vozio bajk sa juicy5 sistemom i kez od uva do uva se dugo nije skidao.Razlika je zaista neverovatna,ja nazalost za 5-icu nemam novca,ali neka trojka dolazi u obzir.
P.S da ne otvaram novu temu,sta mislite da mi je bolje,nov Dart3 ili neka polovna reba ili sl. ?
  • 0

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 09:40 PM

Nije problem u adapteru i srafovima koje ces napraviti, cak sto vise tu je kvalitet na mestu. Nego se ram zbog ne predvidjenog kacenja kocnica moze ostetiti. Nisam expert masinstva, ali sumnjam da bi ti neko od strucnih preporucio iz gore pomenutih razloga. Razlika izmedju Darta i Rebe je par svetlosnih godina...Problem je sto po ceni novog Darta ne mozes kupiti ni polovnu Rebu. Ali mozes zato neku Toru. :)
  • 0

#12 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2010 - 09:43 PM

Dali je bezbedno,samo vreme ce pokazati.Drzi se na 2 srafa kao i is nosaci,ali je manji razmak izmedju srafova pa moze da se lakse desi havarija.


Samo što su ti fabrički nosači deo rama, i dosta su deblji i projektovani su da izdrže sve i svašta.
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#13 mandicmarko93

mandicmarko93
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 09:52 PM

pa ovako,kad skupm novce za neku toru i juicy3 to se kaci,pod uslovom da sam u komadu do tad :D dok ne skupim pare djiracu ovaj moj izum sa nekim kineskim klestima jedno mesec-dva da vidim kako se sve to ponasa i u kakvom je stanju ram...hvala na savetima...
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 09:55 PM

Nemoj da saznas kako se ponasa na bolniji nacin. n:bicycle2 n:blackeye
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 August 2010 - 09:56 PM

ja bi se ipak drzao starih dobrih v brake.Sigurno neke jeftine shimano koce bolje od kineza.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 mandicmarko93

mandicmarko93
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 09:58 PM

sa cu samo reci dve stvari,covek se ucu na svojim(neki i na tudjim)greskama i plati pa se klati...
  • 0

#17 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 August 2010 - 10:00 PM

Ma cepaj ti kineza ,ali uporedi silu kocenja pa sam presudi sta je bolje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#18 mandicmarko93

mandicmarko93
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 10:03 PM

xa,sta je bolje...nisam ja ni u jednom postu rekao da kinez moze da zameni avid nego da cu ga koristiti da proverim da li je(ako je)bezbedno kocenje onim cudom...
  • 0

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 August 2010 - 10:07 PM

ma mozda je i bezbedno,ali nije sigorno bolja sila kocenja od avid v brake kocnica.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 mandicmarko93

mandicmarko93
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 August 2010 - 10:09 PM

nemislimo na istu stvar...ja kad pominjem avid mislim na bb7 ili juicy3
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika