Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vožnja u Novom Sadu 28. maja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
247 odgovora na ovu temu

#61 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 June 2010 - 10:24 PM

Nažalost, zakonski jeste zabranjena vožnja bajsom u centru grada, osim klincima...


Taj zakon se tumači na različite načine, ali se i to može jednostavno regulisati, bez kažnjavanja...

Zakon o saobraćaju, Tehničko regulisanje saobraćaja, 2. Pešačka zona, član 160...između ostalog kaže:
"U pešačkoj zoni, u određenom vremenskom periodu, nadležni organ opštine ili grada, može dozvoliti kretanje određenih vozila brzinom kretanja pešaka, tako da ne ugrožavaju pešake."

Dakle, pritisnimo gradonačelnika da nam to dozvoli od 00 do 24h. :lol:
  • 0

#62 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 June 2010 - 10:55 PM

Poslato na

http://www.novisad.r...tent/pisite-nam

Poštovani Gradonačelniče,
povodom početka kažnjavanja biciklista koji prolaze centrom grada a nakon akcije "Vratimo Novi Sad biciklistima" na kojoj sam i sam učestvovao želeo bih da izjavim sledeće:
U vreme kada se trudimo da budemo deo Evrope nečuveno je da nekim postupcima radimo u kontra smeru. Naime ako je vožnja bicikla u centru grada zabranjena da li je kažnjavanje jedini pravi put za Novi Sad evropski grad ili je moguće odgovarajućim saobraćajem omogućiti i biciklistima da prolaze centrom grada ne ugrožavajući nikoga. Brojni gradovi Evrope su to već uveliko razvili a nadam se da nećemo ići stopama nekih gradova u Srbiji koji su zabranili saobraćaj biciklista po gradu.
Pošto ste u više navrata već svojim postupcima pokazali da ste okrenuti ka zdravom i evropski orijentisanom Novom Sadu nadam se da ćete i ovo rešiti na najbolji način u interesu svih nas
S poštovanjem
dipl ing Dejan Bogdanović


Nadam se da ću osim ovog automatski generisanog momentalnog odgovora dobiti još neki:

Poštovani,
Hvala Vam što ste se uključili u akciju "Novi Sad po meri građana".
Zajedno ćemo učiniti da Novi Sad bude još bolje i sigurnije mesto za život.
Igor Pavličić
Gradonačelnik Novog Sada

Iz iskustva znam da je bolje i mnogo delotvornije poslati "pravo" pismo (na papiru) ili predati pismo na pisarnici.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#63 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 June 2010 - 12:54 PM

Gamzzy, i mene sačekala ista sudbina, istog dana...
U Njegoševoj, na samom ulasku sa Trifkovićevog trga. Sišao sam sa bicikla na samom početku Njegoševe, međutim, bilo je kasno jer su počeli da mi mašu. Pomislio sam da okrenem na drugu stranu i polagano se odvezem, ali otkud znam da li će lik na motoru krenuti da me juri, i kakve su konsekvence ako me uhvate.
Na zapisniku koju su mi dali ne piše ništa o visini kazne. Marcus će to znati bolje, a moja pretpostavka je da ću ići kod sudije za prekršaje, pa da će sudija odlučiti o visini kazne. Piše Prekršaj-privredni prestup iz člana 332 tačka 64 ZoBS-a na putevima.
Očekujem da će istu stvar krenuti da rade i na keju, na onom delu na kom nisu odvojene biciklistička i pešačka staza.
Ako je neko bio ui Sremskoj Mitrovici, znaće kako je rešena pešačka zona, civilizovano, tako da mogu i biciklisti da prolaze...
Nego, dajte da pravimo neki predlog za rešavanje ovog problema, pa da pišemo peticiju, i da napravimo masovnu akciju (koliko se masovno može).
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#64 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 June 2010 - 12:58 PM

Mda, nisam rekao još da i meni smetaju likovi koji se na biciklima zaleću kroz pešake ali mi je van pameti ta zabrana kao i kazne (ako su stvarno u toj visini)... Kroz centar vozim isključivo pravcem Njegoševa-Modene jer ne volim da vozim Uspenskom i pored pošte zbog gustog saobraćaja, a sa druge strane ulice oko Riblje pijace su sve jednosmerne. Prosto je nemoguće zaobići centar u malom luku i nekim normalnim putem, a na biciklu.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#65 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 June 2010 - 01:10 PM

Ja sam prvi za postovanje zakona i pisanje kazni svima, pa i biciklistima, ali SVIMA, a ne da obilazim pesake i rolere na bici stazi, dok neki majmun na motoru vozi 100 na sat pored mene, a drugi lik skrece desno i ne propusta me na pesackom prelazu dok mu je mobilni u ruci, a 30m dalje covek sa detetom prelazi ulicu van pesackog.
Naravno da ti se onda nakupi gnev i da psujes drzavu i sve ostale.

ps: Svojevremeno su mene uhvatili kako prepodne na 40 stepeni prelazim ulicu na crveno na Novom Beogradu (dok nijedno vozilo nije bilo na vidiku, a ni coveka osim pandura u hladovini iza drveta) i platio sam kaznu... Da li sam gnevan kad neko krsi propise - NARAVNO!!!
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#66 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 June 2010 - 02:07 PM

Blago njima.. :cry: Ovo je fotka iz 1955. godine, Trg Slobode...

Postavljena slika

Ali, meni još uvek ne ide u glavu, kako je moguće da je neko uopšte došao na tu ideju o naplaćivanju kazni biciklistima u centru - samo 2 nedelje posle akcije "Vratimo Novi Sad biciklistima" u kojoj je i sam gradonačelnik učestvovao!?!?!?!?!?!? Koji um je to smislio??? :-k
  • 0

#67 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 June 2010 - 02:18 PM

Cekaj u Njegosevoj je zabranjeno ici bajsom? :shock:

Stvarno bi mogli neku peticiju, jesu validne one on-line peticije ili je to vise da se samo skrene paznja na problem?
  • 0

#68 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 10 June 2010 - 03:54 PM

Ali, meni još uvek ne ide u glavu, kako je moguće da je neko uopšte došao na tu ideju o naplaćivanju kazni biciklistima u centru - samo 2 nedelje posle akcije "Vratimo Novi Sad biciklistima" u kojoj je i sam gradonačelnik učestvovao!?!?!?!?!?!? Koji um je to smislio??? :-k

Trebaju im pare. Opštini, državi, lokalnom MUPu - nekome kome se pare od kazni slivaju je trebalo malo dodatnog keša, i lepo udri po biciklisitma... a onaj majmun koji je porvezao auto kroz centar Beograda suprotnim smerom, pa preko stepenica Narodne Skupštine - e taj i njemu slični lade ja*a dok obični mi plaćamo kazne... #-o
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#69 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 June 2010 - 11:45 PM

Cekaj u Njegosevoj je zabranjeno ici bajsom? :shock:

Nije. Samo može da se pogreši smer. #-o
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#70 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 11 June 2010 - 03:15 PM

Poslato na

http://www.novisad.r...tent/pisite-nam

Poštovani Gradonačelniče,
povodom početka kažnjavanja biciklista koji prolaze centrom grada a nakon akcije "Vratimo Novi Sad biciklistima" na kojoj sam i sam učestvovao želeo bih da izjavim sledeće:
U vreme kada se trudimo da budemo deo Evrope nečuveno je da nekim postupcima radimo u kontra smeru. Naime ako je vožnja bicikla u centru grada zabranjena da li je kažnjavanje jedini pravi put za Novi Sad evropski grad ili je moguće odgovarajućim saobraćajem omogućiti i biciklistima da prolaze centrom grada ne ugrožavajući nikoga. Brojni gradovi Evrope su to već uveliko razvili a nadam se da nećemo ići stopama nekih gradova u Srbiji koji su zabranili saobraćaj biciklista po gradu.
Pošto ste u više navrata već svojim postupcima pokazali da ste okrenuti ka zdravom i evropski orijentisanom Novom Sadu nadam se da ćete i ovo rešiti na najbolji način u interesu svih nas
S poštovanjem
dipl ing Dejan Bogdanović


Nadam se da ću osim ovog automatski generisanog momentalnog odgovora dobiti još neki:

Poštovani,
Hvala Vam što ste se uključili u akciju "Novi Sad po meri građana".
Zajedno ćemo učiniti da Novi Sad bude još bolje i sigurnije mesto za život.
Igor Pavličić
Gradonačelnik Novog Sada


Stigao je odgovor:

Postovani,

zelimo pre svega da Vam se zahvalimo na Vasem obracanju.

Takodje zelimo da Vas obavestimo da po starom zakonu biciklisti nemaju pravo prolaska kroz pesacku zonu,ali da je Gradonacelnik posle Vaseg obracanja izdao nalog Upravi za saobracaj da izmeni postojecu odluku kako bi se biciklistima omogucio nesmetani prolazak kroz pesacku zonu.

Nadamo ste da ste zadovoljni preduzetim merama.

Sa postovanjem

Kabinet Gradonacelnika Igora Pavlicica

  • 0

#71 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2010 - 03:19 PM

:shock: =D>
  • 0

#72 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 June 2010 - 03:21 PM

Bravo za mudro pismo =D> , i svaka čast za iznenađujući odgovor. Da još vidimo da i stupi na snagu...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#73 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 11 June 2010 - 03:40 PM

Stigao je odgovor:

Postovani,

zelimo pre svega da Vam se zahvalimo na Vasem obracanju.

Takodje zelimo da Vas obavestimo da po starom zakonu biciklisti nemaju pravo prolaska kroz pesacku zonu,ali da je Gradonacelnik posle Vaseg obracanja izdao nalog Upravi za saobracaj da izmeni postojecu odluku kako bi se biciklistima omogucio nesmetani prolazak kroz pesacku zonu.

Nadamo ste da ste zadovoljni preduzetim merama.

Sa postovanjem

Kabinet Gradonacelnika Igora Pavlicica


Poštovani,

zahvaljujem Vam se na brzom odgovoru.

Veoma sam zadovoljan preduzetim merama i efikasnošću Gospodina Gradonačelnika Igora Pavličića.

Sa velikom nadom iščekujem konkretnu akciju iz Uprave za saobraćaj koje bi rešila postojeći problem i omogućila nesmetan prolazak pešaka i biciklista centrom Novog Sada.

Još jednom Vam se srdačno zahvaljujem.

Sa poštovanjem,

dipl ing Dejan Bogdanović

  • 0

#74 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 June 2010 - 03:56 PM

Holly cow!!! :shock:
Svaka čast...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#75 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 June 2010 - 04:20 PM

'Bem ti malo je reci da sam iznenadjen :shock: ako se ovo sprovede u delo ima moj glas do kraja zivota :mrgreen:
  • 0

#76 averel80

averel80
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 11 June 2010 - 04:33 PM

bas je odgovor ne mestu! Evo meni su pisali prijavu pre pola sata!!!
  • 0

#77 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 June 2010 - 07:35 PM

Ocigledno jos nije stupilo na snagu. :lol: Ali, nadajmo se ponistenju kazni! [-o<
  • 0

#78 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 June 2010 - 08:31 PM

I ja se nadam da će je ukinuti! Nekako baš verujem... 8-[
  • 0

#79 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 June 2010 - 08:41 PM

I ja se nadam da će je ukinuti! Nekako baš verujem... 8-[


ili da će barem naći neki kompromis :mrgreen: kao naprimer kad bi nacrtali biciklističke staze u centru.
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#80 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 11 June 2010 - 08:41 PM

bas je odgovor ne mestu! Evo meni su pisali prijavu pre pola sata!!!


pa nisi morao da probas da vidis #-o
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika