Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vožnja u Novom Sadu 28. maja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
247 odgovora na ovu temu

#121 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2010 - 03:47 PM

I ja smatram da je radni dan bolji nego za vikend. Kontam da nađemo jedan dan u kom će većina nas moći da prisustvuje. Što se mene tiče, može da bude već sutra.

ALI

Bolje da se dobro organizujemo i da se priča stavi na naslovnu stranu, a poslao bih i Jonetu da postavi na ciklonaut. Takođe bi bilo dobro da svi iscimamo sve medije koje možemo, pa makar to bio sajt gradske biblioteke. Sve će značiti nešto, makar dovelo po jednog biciklistu. Ja 100% mogu iscimati Nacionalni Gradjanski i Blic (Novi Sad).
  • 0

#122 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 16 June 2010 - 06:24 PM

Medije rade 24h! koga navatati radnim danima? doće nekoliko ljudi i od tog posla nema ništa kad je u pitanju radni dan. nema veze ako je vikend ako se to proprati kroz medije kako treba a ujutru u Ponedeljak osvane veliki naslov "BICIKLISTI PRAVE PROTEST" to je već veći uspeh, nego uručiti neko pisance na ruke Gradonačelniku. Javno u novine pa ko preživi pričaće
  • 0
DEVONI

#123 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2010 - 07:17 PM

Što ne bi admin napravio glasanje na temi, npr. pitanje
Kada možete da prisustvujete protestu?

i odgovori

radni dan prepodne
radni dan posleposne
vikend
svejedno mi je


pa da vidimo koliko kada ljudi može i kada je najefikasnije?
  • 0

I chill harder than you party. 


#124 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2010 - 08:11 PM

nije problem da se napravi glasanje, ali nama bi trebalo glasanje sa mogućnošću odabira po više opcija, pošto neko recimo ne može prepodne a može popodne i vikendom...
  • 0

#125 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 16 June 2010 - 08:37 PM

Meni je lako ja mogu kad god, to važi i za moju ekipicu malu ali odabranu :mrgreen: ja dovodim desetak na točkićima. dogovorite termin i eto nas besni i spremni za svadju :x :evil: n:dwarf po ovom pitanju :D
  • 0
DEVONI

#126 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 June 2010 - 09:04 PM

postavio sam glasanje. nalazi se na prvoj strani ove teme.
  • 0

#127 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2010 - 09:52 PM

Meni se sviđa ideja da to bude radni dan popodne, ali dolazim (dolazimo) kad-god da se dogovori akcija.
Pitanje... da li se skup prijavljuje ili ne? Ako da, da li neko zna kako se to radi?
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#128 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 06:48 AM

Ja sam se prijavio za svaki dan : )

Pa, trebalo bi prijaviti u smislu da je kazna za onog ko bez prethodne prijave okuplja građane 10.000 dinara ili kazna zatvora do 60 dana :wink: Naravno ako se "spontano" svi okupe na gomili, onda će biti malo teže utvrditi ko je sazvao skup, al kapiram da bi u tom slučaju onoga ko predaje peticiju klepili ili kako već.

Prijava se podnosi MUP, organizacionoj jedinici na području održavanja javnog skupa (mislim da je to u ovom slučaju stanica Stari Grad u Radničkoj?) najkasnije 48 sati pre vremena za koje je javni skup zakazan osim ukoliko neće biti planirano kretanje trasom gde je redovan saobraćaj, pa će biti potrebni posebni režimi kretanja tj. policijska pratnja što bi oni mogli da naplate (za ovo zaista ne znam kako ide, ali tako stoji u zakonu). Prijava se može podneti lično ili preporučenom pošiljkom i mora biti potpisana. Rok za prijavu teče od dana prispeća pošiljke. Prijava sadrži program i cilj javnog skupa, podatke o određenom mestu, vremenu održavanja i trajanju javnog skupa i podatke o merama koje sazivač preduzima za održavanje reda i o redarskoj službi koju radi toga organizuje, sa procenom broja učesnika javnog skupa. Prijava javnog skupa u pokretu sadrži i detaljno određenu trasu kretanja, mesto polaska i mesto završetka. Kopiju prijave sazivač istovremeno dostavlja nadležnom organu opštine, odnosno grada.
  • 0

I chill harder than you party. 


#129 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 08:34 AM

dogovorite termin i eto nas besni i spremni za svadju :x :evil: n:dwarf po ovom pitanju :D


[-X Tako necemo resiti nista, vec samo pogorsati situaciju, a na kraju ce svi ostali ispasti "zrtve" a mi - "teroristi". Ta nismo mi fudbalski navijaci!

Kada utvrdimo tacno vreme akcije, obavesticu nekog od dezurnih reportera ovde u RTV o tome. Nadam se da ce prilog uraditi malo bolje nego sto je bio onaj o samoj akciji "Vratimo NS biciklistima". :roll:
  • 0

#130 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 17 June 2010 - 08:45 AM

Ja bih mogao da iscimam jednog drugara sa tv Novi Sad a od jednog kolege zena radi na Pinku...nista me ne kosta da ih pitam, mislim da je najvaznije da se mi dogovorimo sto pre, da ne odugovlacimo sa akcijom, sto pre odrediti datum, sastaviti spisak zahteva, poslati (postaviti) peticiju u e - formatu, obavestiti preko fejsbuka, tvitera,... sto vise ljudi, klubove, forume, pa i prodavce i proizvodjace opreme za bajkove (planet-bike, capriolo, jankovic, venera...) jer je i njima je u interesu da se pedala sto vise)...smisliti neku "koreografiju" za medije i gradjanstvo i odraditi to!
  • 0

#131 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 09:20 AM

Evo imamo podrsku i potvrdu o ucescu u akciji i od mojih dvoje kolege sa RTV. Dakle, samnom dolazi jos troje! :wink:
  • 0

#132 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 09:21 AM

A vid' naslova u novinama!

Biciklistička staza povadila višegodišnja stabla
Objavljeno 15.06.2010

Na Beogradskom keju na najužem delu šetališta, između Kapetanije i Varadinskog mosta, radnici su u toku jučerašnjeg dana posekli stabla topole. Seča višegodišnjeg drveća, kako smo saznali od Novosađanke koja živi u blizini keja, počela je još tokom vikenda. Prema njenim rečima, topole su potpuno zdrave, a majstori su ih sekli kao da će stabla koristiti za potpalu. Takođe, nezvanično smo saznali da su radnici po nalogu Zavoda za izgradnju grada uklanjali stabla, a sve zbog izgradnje biciklističke staze.
Sve po projektu
U “Gradskom zelenilu” nadležni su nam potvrdili tu vest, objasnivši da su radnici uklanjali stabla jer je tako predviđeno projektom uređenja šetne i biciklističke staze. Međutim, osim ženskih topola, posečen je i jedan ringlov. Sve bi to bilo prihvatljivo objašnjenje da na keju ima iole hlada. Problem je i taj što zbog komunalne infrastrukture nikada nije bila dozvoljena sadnja bilo koje drvenaste biljke kraj šetališta, pa je izvesno da više nikada neće ni biti posađeno išta drugo osim trave i možda koje cvetne leje. Zanimljivo je i to da su prema planu nadležnih za seču bile predviđene isključivo ženske topole zbog dosadnih maca, a kako bi se sačuvali platani. Pitanje je samo zašto onda nisu sekli topole pre cvetanja nego su građani prvo pretrpeli napast od maca, a potom ostali i bez hlada.
Kiseonik je manje važan
I taman kada su krošnje dobile na širini, pomalo zasenile najlepše šetalište kraj Dunava, projekat je kazao da priroda i kiseonik nisu toliko bitni – važno je da biciklisti imaju džadu. Samo da se po toj džadi ne voze i motorići i motorine jer, sudeći po akcijama saobraćajaca po centru, biciklisti moraju van. Valjda je neko rešio da ih zauvek izbaci iz centra i pešačke zone.
Vodovodžije sačuvale stabla, a svima je laknulo jer je drveće prolistalo, bacilo cvet i ostalo da živi, te da bakama, dekama i mališanima pravi hlad. Ipak, radost je trajala do minulog vikenda jer su putari stigli do Beogradskog keja nadomak Varadinskog mosta i stali sa izgradnjom i popločavanjem budućeg šetališta jer stazu za dvotočkaše nemaju gde da smeste.
M. M. I. T./ S. A
Džaba menjali projekat
Kako je “Nacionalni građanski” pisao, početak radova na zameni vodovodne instalacije na šetalištu od Sunčanog keja do ušća kanala DTD u Dunav kasnio oko četiri meseca, a razlog je što se projekat rekonstrukcije vodovodne mreže menjao kako bi se višedecenijsko drveće zasađeno na Keju žrtava racije sačuvalo. Vodovodna infrastruktura nalazi se ispod zelenog pojasa keja i prema prvom projektu rekonstrukcije mreže trebalo je da se poseku 162 stabla.
Međutim, promenom projekta planirano je da radnici poseku svega 22 i to one dosadne ženske topole, a ostalo drveće bilo bi spaseno. Nadležni su tada tvrdili da se topole koje će biti uklonjene nalaze na najužem delu zelenog pojasa, te da će platani biti zaštićeni.


Izvor: "Nacionalni Građanski"

Prvo: Gammzy, 'vataj kolegu ili koleginicu pa da ga razapinjemo na točak zbog ovako tendencioznog naslova a i samog članka.
Drugo: neki od medija su primetili da su biciklisti izbačeni iz centra.

Prijavljujemo li skup ili se "spontano" okupljamo? Ako prijavljujemo, ko će to da uradi? Oš' ti Markus da zajedno napišemo tu prijavu?
Ko pravi FB event? Koji datum biramo i koje vreme?
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#133 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 09:27 AM

Kazem ja, jos cemo mi ispasti "teroristi" do kraja... Mediji su cudo! #-o
  • 0

#134 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 09:55 AM

Evo malo civilizacije za primer:

Sremska Mitrovica
Postavljena slika

Biciklistička staza je crveno, a normalna pešačka zona sve ostalo. Ako ne možemo da se složimo i da budemo fini, može i tako, pa nema svađe.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#135 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 10:12 AM

Mogao bi grad da reši bici stazu kroz centar, kao što je to u Studenjaku uradnjeno. Lepo iscrtaju trake i gotovo.
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#136 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 12:29 PM

Dukelander, ne mogu ničim ozbiljnije da se pozabavim ili da se prihvatam organizacije bilo čega do ponedeljka, jer imam obaveze koje imaju prioritet, a onda sam do septembra manje više available.
Vajs je već organizovao vožnje, siguran sam da zna celu proceduru, pa možda da se on uključi.

Dolazim sigurno i dovodim još nekoliko biciklista.

Što se posečenih topola tiče i drveća uopšte ne kontam o kom se drveću radi... Ali definitivno fali hladovine u gradu samo tako! Kriviti bicikliste za seču drveća je besmisleno.
  • 0

I chill harder than you party. 


#137 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 01:16 PM

Prijavljujem se da napišem članak za Cikloberzu u vidu najave ili nakon dešavanja u vidu izveštaja Postavljena slika
  • 0

I chill harder than you party. 


#138 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 06:49 PM

A vid' naslova u novinama!

Biciklistička staza povadila višegodišnja stabla
Objavljeno 15.06.2010

Na Beogradskom keju na najužem delu šetališta, između Kapetanije i Varadinskog mosta, radnici su u toku jučerašnjeg dana posekli stabla topole. Seča višegodišnjeg drveća, kako smo saznali od Novosađanke koja živi u blizini keja, počela je još tokom vikenda. Prema njenim rečima, topole su potpuno zdrave, a majstori su ih sekli kao da će stabla koristiti za potpalu. Takođe, nezvanično smo saznali da su radnici po nalogu Zavoda za izgradnju grada uklanjali stabla, a sve zbog izgradnje biciklističke staze.
Sve po projektu
U “Gradskom zelenilu” nadležni su nam potvrdili tu vest, objasnivši da su radnici uklanjali stabla jer je tako predviđeno projektom uređenja šetne i biciklističke staze. Međutim, osim ženskih topola, posečen je i jedan ringlov. Sve bi to bilo prihvatljivo objašnjenje da na keju ima iole hlada. Problem je i taj što zbog komunalne infrastrukture nikada nije bila dozvoljena sadnja bilo koje drvenaste biljke kraj šetališta, pa je izvesno da više nikada neće ni biti posađeno išta drugo osim trave i možda koje cvetne leje. Zanimljivo je i to da su prema planu nadležnih za seču bile predviđene isključivo ženske topole zbog dosadnih maca, a kako bi se sačuvali platani. Pitanje je samo zašto onda nisu sekli topole pre cvetanja nego su građani prvo pretrpeli napast od maca, a potom ostali i bez hlada.
Kiseonik je manje važan
I taman kada su krošnje dobile na širini, pomalo zasenile najlepše šetalište kraj Dunava, projekat je kazao da priroda i kiseonik nisu toliko bitni – važno je da biciklisti imaju džadu. Samo da se po toj džadi ne voze i motorići i motorine jer, sudeći po akcijama saobraćajaca po centru, biciklisti moraju van. Valjda je neko rešio da ih zauvek izbaci iz centra i pešačke zone.
Vodovodžije sačuvale stabla, a svima je laknulo jer je drveće prolistalo, bacilo cvet i ostalo da živi, te da bakama, dekama i mališanima pravi hlad. Ipak, radost je trajala do minulog vikenda jer su putari stigli do Beogradskog keja nadomak Varadinskog mosta i stali sa izgradnjom i popločavanjem budućeg šetališta jer stazu za dvotočkaše nemaju gde da smeste.
M. M. I. T./ S. A
Džaba menjali projekat
Kako je “Nacionalni građanski” pisao, početak radova na zameni vodovodne instalacije na šetalištu od Sunčanog keja do ušća kanala DTD u Dunav kasnio oko četiri meseca, a razlog je što se projekat rekonstrukcije vodovodne mreže menjao kako bi se višedecenijsko drveće zasađeno na Keju žrtava racije sačuvalo. Vodovodna infrastruktura nalazi se ispod zelenog pojasa keja i prema prvom projektu rekonstrukcije mreže trebalo je da se poseku 162 stabla.
Međutim, promenom projekta planirano je da radnici poseku svega 22 i to one dosadne ženske topole, a ostalo drveće bilo bi spaseno. Nadležni su tada tvrdili da se topole koje će biti uklonjene nalaze na najužem delu zelenog pojasa, te da će platani biti zaštićeni.


Izvor: "Nacionalni Građanski"

Prvo: Gammzy, 'vataj kolegu ili koleginicu pa da ga razapinjemo na točak zbog ovako tendencioznog naslova a i samog članka.
Drugo: neki od medija su primetili da su biciklisti izbačeni iz centra.

Prijavljujemo li skup ili se "spontano" okupljamo? Ako prijavljujemo, ko će to da uradi? Oš' ti Markus da zajedno napišemo tu prijavu?
Ko pravi FB event? Koji datum biramo i koje vreme?

I šta sad ,kao mi mirno a oni direkat u vugla nije nego n:dwarf n:dwarf n:dwarf n:dwarf n:dwarf (opet se malko šalim) :mrgreen:
  • 0
DEVONI

#139 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 06:54 PM

Gammzy ti si ovo zakuvo biraj vreme i mesto ,samo brzo !
  • 0
DEVONI

#140 tetris

tetris
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 01:27 AM

Danas sam video policajca sa "lizalicom" ispred McDonalds-a... Ljutito baca pogled u masu i trazi nekog biciklistu... :x
  • 0




4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika