Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vožnja u Novom Sadu 28. maja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
247 odgovora na ovu temu

#101 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2010 - 09:45 PM

ajmo da se skupimo nas što više, pozovemo SVE bitne i nebitne, samo da nas je što više na biciklovima i da krenemo na centar.

pa neka probaju da nas kazne

a ja ću se postarati da sve to bude medijski propraćeno. ako treba, zaustavićemo i saobraćaj u onom šugavom poluzatvorenom bulevarčiću kod Bazara. pa da vidimo ko će koga, ali nas treba biti stvarno puno...

neka neko predloži neko određeno doba dana ako treba i da se obrazloži zašto, samo da ova akcija ne bude neprimećena od vlasti.
  • 0

#102 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2010 - 09:58 PM

^^^ Ja mogu da dovedem 5-6 ljudi na bajkovima otprilike.
Nisam siguran da li je bolje uvozati se ili samo gurati bajkove.
Da li si mislio da postoji organizacija, tj. da neko vodi, i da li bi takvu akciju prijavio SUP-u (pošto su oni akteri u celoj stvari, prijavljivanje okupljanja mi nekako ne pije vodu).
I da, ako nas neće biti puno, džaba nam okupljanje.

Druga stvar je reakcija gradonačelnika. Da li njegov kabinet radi nešto po tom pitanju ili ne, ne znamo. Ako radi, a mi sad idemo tamo da pravimo gužvu, da li će to biti kontraproduktivno?
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#103 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2010 - 10:32 PM

Možda ne bi bilo loše osmisliti neku simboličnu akciju tipa da ispred gradske kuće obiđemo peške gurajući bajs pored i da svi zvonimo i trubimo ili tako nešto i da onda dostavimo (pred medijima) peticiju sa propratnim pismom gradonačelniku.

Najbolje bi bilo ako bi se pred medijima gradonačelnik otvoreno obratio bajkerima.
  • 0

I chill harder than you party. 


#104 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2010 - 10:37 PM

Ako ce stvarno ukloniti tu zabranu onda mi je bezveze da se okupljamo ali ne znam kako to da proverimo ili koliko brzo takve stvari uopste idu. Mozda da posaljemo opet mail i pitamo ili da kazemo da ako se ne sredi za recimo dve nedelje (samo malo lepse da srocimo :mrgreen: ), da cemo da organizujemo protest, a ako vec protestujemo onda kontam da je bolje da mozda doguramo bajseve do trga i mozemo recimo da zvonimo zvoncima par minuta, ili nacrtamo na licu znak za bici stazu naravno pored transparenata i ostalih stvari, nekako ne bih da rizikujem kaznu voznjom. I mislim da ne vredi ako nas nema bar 70-100 ali to lako mozemo proceniti. Ja bih isto mogao da dovedem 5-6 ljudi.

@ Dukelander
Ako ne prijavimo mogu da nas rasteraju odmah, a ovako ne mogu :wink:

Edit:
@Marcus
Isto razmisljamo sto se tice zvonjave :mrgreen:
  • 0

#105 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2010 - 10:50 PM

Pa realno, ne ide baš brzo, ali ipak postoji velika razlika kada ti to kaže gradonačelnik lično pred kamerama i kada (štobsereklo) "dobijaš generički odgovor".

Mada ja mislim da ne treba tu toliko kriviti gradonačelnika: MUP je ipak pod republičkom nadležnošću, njima je rečeno "Punite budžet kako znate i umete", a pošto su izvalili da im je ovo daleko jednostavnije nego da stoje na nekom putu...
  • 0

I chill harder than you party. 


#106 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2010 - 11:16 PM

Ni ja ne mislim da je tu nesto on kriv, ali pre ce on da uradi nesto da se to promeni nego MUP :evil:
Ovaj sto je bdekins dobio nije generisan, e sada da li je istinit :mrgreen:
  • 0

#107 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2010 - 11:50 PM

Najbolje bi bilo ako bi se pred medijima gradonačelnik otvoreno obratio bajkerima.

Pa ne čini li ti se da se već obratio? Doduše, na dva suprotstavljena načina... :mrgreen:
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#108 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2010 - 07:34 AM

Treba neko da pogura MUP. Nećemo sigurno u Beograd da im zvonimo...
  • 0

#109 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 15 June 2010 - 09:39 AM

Malo kasnije se ukljucujem u pricu, jer sam tek sad video post a takodje sam imao iskustva sa policijom u centru pre par dana...tako sto sam im uteko :D Imao sam srece jer su dve sekunde pre mene zaustavili dvoje nesrecnika kod SNP-a i kad su skontali mene ja napravio se lud i skrenuo pored Apolo centra ka garazi...Mojoj prijateljici su pre dve godine jos pisali prijavu zbog voznje bajka ulicom Modene, otisla je na sud...branila se...gospoja sudija se kao smeskala i oslobodila je kazne ali je mnorala da plati sudske troskove sto mu dodje isto...Kako god, imam samo jednu rec za grad-mup-vlast SRAMOTA!!! Njih je bre briga samo kako ce da ispadnu na televiziji, a za bicikliste i sve ostalo ih zabole. Podrzavam akciju, takodje mogu da angazujem par ljudi sa bajkovima i mislim da treba prosiriti akciju i traziti da se dozvoli voznja bicikla u oba smera i u ulicama gde je za kola dozvoljen samo jedan smer (ko je bio u Nemackoj i Holandiji zna da je to najnormalnija stvar), traziti obelezavanje biciklistickih traka na kolovozima u ulicama gde ne postoje biciklisticke staze, traziti da se kaznjava voznja motora po biciklistickoj stazi i naravno parkiranje...imam jos par ideja ali mislim da ste shvatili poentu: traziti gomilu stvari, pa ako usvoje pola od toga- strava! ono sto nije proslo - proci ce drugi put...
  • 0

#110 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2010 - 12:28 PM

Ja samo najavljujem da ću sve pešake koji podržavaju izbacivanje biciklista iz pešačke zone vrlo rado da pregazim kod futoške.

Ne znam u čemu je fora sa pešacima i velikim bulevarima, gledam ovaj Bulevar Evrope kada sam se vozao, imaju trotoar širok jedno 3-4 metra samo za pešake, nema nikoga, ali ne, moraju da idu biciklističkom... u paru!

Tačno sve pogaziti n2:5525
  • 0

I chill harder than you party. 


#111 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2010 - 08:03 PM

Ovaj sto je bdekins dobio nije generisan, e sada da li je istinit :mrgreen:

Jeste generisan, jer sam i ja dobila identičan mail, od slova do slova. :wink:

Ne znam u čemu je fora sa pešacima i velikim bulevarima, gledam ovaj Bulevar Evrope kada sam se vozao, imaju trotoar širok jedno 3-4 metra samo za pešake, nema nikoga, ali ne, moraju da idu biciklističkom... u paru!

Da, to i mene užasno nervira!!! Isto je i na Bulevaru oslobođenja. :evil:

Nego, što se tiče akcije...naravno, skupiti što više ljudi, ali van centra, negde na nekom neutralnom terenu i onda odatle krenuti u centar laganom vožnjom (penzionerskom), uz zvonjavu i ostalo. A kada se stigne u centar, krenuti (recimo, od Gradske kuće) sa obeležavanjem biciklističke staze! :wink: Sakupimo boje i četke ili krede i onako AMATERSKI crtamo stazu za bicikle, kuda možemo da vozimo. Pa kad nisu oni u stanju da to urade, uradićemo sami. :lol:
  • 0

#112 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2010 - 09:05 PM

meni u principu ne smeta da u ovakvim letnjim večernjim satima guram bike kroz centar, ima tamo svašta da se vidi n2:naughty :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#113 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 June 2010 - 10:17 PM

eto dokaza da su žene zlo n2:crazy
  • 0

I chill harder than you party. 


#114 tetris

tetris
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 16 June 2010 - 02:43 AM

@sirenica
Ja sam za :) =D>
  • 0

#115 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2010 - 07:32 AM

skupiti što više ljudi, ali van centra, negde na nekom neutralnom terenu i onda odatle krenuti u centar laganom vožnjom (penzionerskom), uz zvonjavu i ostalo.

taj rad =D>
  • 0

#116 mrezar

mrezar
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2010 - 08:06 AM

Ne znam u čemu je fora sa pešacima i velikim bulevarima, gledam ovaj Bulevar Evrope kada sam se vozao, imaju trotoar širok jedno 3-4 metra samo za pešake, nema nikoga, ali ne, moraju da idu biciklističkom... u paru!

Moja pretpostavka: mrzi ih da zakorače preko ivičnjaka sa puta na trotoar, lakše je preći na stazu koja je u ravni s putem. (Uputstvo: razmišljaj kao lenština koju baš zabole za bilo koga osim sebe samog :mrgreen: ) One sa dečijim kolicima još nekako i razumem, dok su na pešačkom prelazu ili u blizini, mada sam ja kolica dve i po godine cimao preko ivičnjaka i ne sećam se da mi je bilo naročito teško.
  • 0

#117 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 16 June 2010 - 08:17 AM

Evo predlažem da to bude Nedelja delimično svi biciklisti taj dan imaju "slobodan" a bude malko više šetača malko da se i mi prošetamo gurajući biciklove kroz centar i ispred gradske kuće. Neko da metne ovaj protest i na Last Minute . Znači 20.06.2010 u 16h BUNA PROTIV .....
  • 0
DEVONI

#118 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 16 June 2010 - 09:22 AM

...formira li se to Critical Mass, Novosadski...

...nema šta, nego samo riječi podrške, kad već nemogu djelom... :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#119 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2010 - 02:03 PM

jel ih video neko juče i danas u centru možda, ja danas nisam?
  • 0

I chill harder than you party. 


#120 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 16 June 2010 - 02:31 PM

Danas ih izgleda vise nema, osim sto se panduri na motoricima muvaju po gradu konstantno...ono zavodjenje disipline je bilo 100% zbog sinema sitija!
Meni odgovara Nedelja, mada mislim da bi bilo ucinkovitije da bude radni dan jer u Gradskoj kuci sem portira i golubova u nedelju nece biti nikog tj nece imati ko da nas cuje...ovako bi uz buku i galamu mogli uruciti i peticiju sa potpisima gradonacelniku a neko bi od medija to propratio...
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika