Jump to content


Photo
- - - - -

Vožnja u Novom Sadu 28. maja


  • Please log in to reply
247 replies to this topic

#81 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 11 June 2010 - 08:48 PM

bas je odgovor ne mestu! Evo meni su pisali prijavu pre pola sata!!!


Pa, odgovor je stigao DANAS, što znači da taj koji ti je pisao prijavu još nije dobio naređenje da to ne radi. :wink: Ali, što kaže Nion... što si morao da probaš!? #-o
  • 0

#82 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 11 June 2010 - 10:26 PM

Iskreno, nisam se nadao takvom odgovoru. =D> ako uspe nešto, super, ako ne uspe, ja sam i dalje za neku akcijicu.
Npr. ako bismo uspeli da skupimo 50-tak ljudi pa da doguramo bicikle do policije i onda da guramo ukrug oko njih... ili samo da stanemo na 15 metara i da ih gledamo, ali da nas bude bar 50. Padalo mi je na pamet svašta, uglavnom bizarno...
Igor je na potezu, pa ćemo videti šta će biti.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#83 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Posted 11 June 2010 - 10:36 PM

Ми бициклисти немамо никакве издувне гасове, задовољавамо еуро 1 000 000 стандард. Аман бре, читам ово и не верујем, забранити вожњу бицикла по центру града, господе боже n:anim_08
  • 0

#84 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 11 June 2010 - 10:38 PM

Moze detaljno onda kuda ne sme da se vozi bajs?? Sta sve ulazi u "pesacku zonu"?? :)
Inace, od pandura me nista ne cudi sto pisu svakakve kazne... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#85 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Posted 11 June 2010 - 10:53 PM

Стању пута, односно условима саобраћаја :P

Ваљда је логично ако возим по тротоару на коме има доста људи, дакле пешачка зона, да ћу возити полако и пажљиво, да нећу јурцати... Ја у Београду избегавам да се возим по улицама, аутобуси, трамваји, тролејбуси, аутомобили, сви ме нишане :D
  • 0

#86 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 12 June 2010 - 06:57 AM

Ovo ću sade da oštampam i nosam sa sobom u džebiću, i kad policija mene ono ja njima papirče i da me bog vidi :mrgreen:
  • 0
DEVONI

#87 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 12 June 2010 - 07:16 AM

Moze detaljno onda kuda ne sme da se vozi bajs?? Sta sve ulazi u "pesacku zonu"?? :)


Pešačka zona je obeležena saobraćajnim znakom na svakom njenom kraju/početku...znači, imaš znak kod pozorišta (kod pešačkog prelaza, od hotela "Centar"), jedan je ovamo na početku Modenine (gde je ona rampa, kod taksista), nasuprot tome je na Trifkovićevom trgu, na ulazu u onu uličicu prema katedrali, pa onda kod Riblje pijace i dvorišta Jovine gimnazije, pa na početku Pašićeve, tj. u obrnutom smeru (onaj deo gde je crkva), a mislim da ima i na početku Dunavske (iz pravca parka), mada se ne sećam da sam tu videla znak... Eto, taj krug, ceo uži centar, gde je zabranjen saobraćaj za bilo kakva vozila, to je sve "pešačka zona". :roll:

Ваљда је логично ако возим по тротоару на коме има доста људи, дакле пешачка зона, да ћу возити полако и пажљиво, да нећу јурцати...


Pa, ne mora da bude "logično" jer ima i takvih koji to ipak rade i, iako sam veliki zaljubljenik biciklizma, na takve mi se diže i ovo malo kose na glavi. :x Možda je baš zbog takvih i propisano ovo kažnjavanje!?

Ovo ću sade da oštampam i nosam sa sobom u džebiću, i kad policija mene ono ja njima papirče i da me bog vidi :mrgreen:


Hahahaha, i ja sam baš isto to pomislila da uradim, ali mislim da to njima neće ništa značiti. Još će me poslati na posmatranje, zatvoriti u ludaru...! :mrgreen:
  • 0

#88 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 12 June 2010 - 09:38 AM

Ne se jediš oko ludare ja tamo radim već 15 god. Psihijatrija je moja druga kuća :mrgreen: dobiješ papirče (izveštaj) BO, to znači bez oboljenja i nazad na točkiće :wink:
  • 0
DEVONI

#89 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 12 June 2010 - 10:20 AM

A kako smo na početku godine gledali novi zakon? Mala deca, deca do 12god, pešačka zona, zona 30, u pratnji ovoga ili onoga sa toliko ili toliko godina tu i tu, itd? Deca su getoizirana, ali ne suprotno i odrasli kad su već obavezni pratioci. Ko se razume u pravničko razmišljanje možda bi mogao da pronađe glupost i nemoguć zadatak. U tom slučaju Gamzzyju vraćaju pare i zakon pada. Država obično javno ne forsira glupost. Javno. A ovo sa uličarima je državi mali tal.
Eto zadatka za pametnije! Poraditi.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#90 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 12 June 2010 - 11:02 AM

Zbog premeštanja baze na drugi server nisam mogao da okačim post ranije, ali sam ga sačuvao, pa ga sada kopiram:

Postoje dva akta koja su bitna za centar grada tj. pešačku zonu. Zakon je onaj koji je poznat svima i koji je relativno dostupan, a drugi akt je akt gradske uprave o pešačkoj zoni koji je teže naći. U svakom slučaju oba ću ovde podeliti sa vama. Kumulativna kazna za ovaj prekršaj je 2 kaznena poena na dozvolu i novčana kazna od 6.000 do 20.000 dinara (čl. 160, stav 1). Da li to u praksi sprovode (i jedno i drugo) zaista ne znam, a i lično me ne dotiče pošto nemam dozvolu :mrgreen:

Što se tiče "a šta sad?", pa ovo što je deki uradio je super. Elektronske peticije nisu pravno gledano validne, da ne pominjem zbog čega sve. Moja preporuka bi bila ili pisana peticija ili masovno pisanje pisama gradonačelniku. Iako je peticija jeftinija, nekako sam ubeđen da je hrpa pisama ipak deluje malo ubedljivije :mrgreen:

U Rešenju o zaštiti i utvrđivanju posebnog režima saobraćaja u užem centru grada Novog Sada ("Sl. list Grada Novog Sada", br. 37/2009 i 41/2009 - ispr.) je ustanovljeno da je maksimalna brzina za vozila koja imaju dozvolu da se tu kreću 20 km/h - realno, za bilo koji bici dosta, u pešačkoj zoni ti i ne treba više. Ako mogu automobili - pa može da se malo napravi mesta i za bici.

Povrh svega, iskreno smatram da su daleko opasniji roleraši nego biciklisti.

****

Dok se donese ta odluka o kojoj se priča, verujem da će doći jesen i niko više neće nositi bajs :lol:
Šalu na stranu, pošto radim inače kao predavač za elektronske baze pravnih propisa za jednu BG firmu, imam tu sreću da imam maltene sve propise (pa i sudsku praksu, stranu i domaću, službena mišljenja itd.) na kompu i ažuriram ih bukvalno svaka 2-3 dana. Ukoliko se ova odluka (tačnije Rešenje) izmeni, budite uvereni da ću znati :lol: Naravno, da bi to postalo pravno obavezujuće mora da se objavi u Službenom listu grada Novog Sada, a mora i da prođe taj vacatio legis od 8 dana. Za sada nije ništa doneto : )

dekiju zaista svaka čast na akciji i to je ona priča oko koje sam se raspravljao sa nekim na nekoj drugoj temi oko krađe bicikla i slično. Deki, svaka čast!! Nadam se da će se i ostali ugledati na tebe i biti inspirisani ovakvom građanskom reakcijom =D> =D> =D> =D>

Attached Files


  • 0

I chill harder than you party. 


#91 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Posted 12 June 2010 - 01:45 PM

Ја сам изгледа једини који бајс вози по Кнез Михајловој :D
Али морам признати, ујутру се може опуштено газити и по 25-30, нема живе душе, док преко дана милим или га гурам кроз масу :mrgreen:
На стазама пропустим сваког пешака, у четвртак сам пропустио две силикоњаре на Земунском кеју n:happy0192
Не видим разлог да нас кажњавају, ми бициклисти смо баш еколошки људи :P
  • 0

#92 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 13 June 2010 - 11:41 AM



Stigao je odgovor:

Postovani,

zelimo pre svega da Vam se zahvalimo na Vasem obracanju.

Takodje zelimo da Vas obavestimo da po starom zakonu biciklisti nemaju pravo prolaska kroz pesacku zonu,ali da je Gradonacelnik posle Vaseg obracanja izdao nalog Upravi za saobracaj da izmeni postojecu odluku kako bi se biciklistima omogucio nesmetani prolazak kroz pesacku zonu.

Nadamo ste da ste zadovoljni preduzetim merama.

Sa postovanjem

Kabinet Gradonacelnika Igora Pavlicica


Poštovani,

zahvaljujem Vam se na brzom odgovoru.

Veoma sam zadovoljan preduzetim merama i efikasnošću Gospodina Gradonačelnika Igora Pavličića.

Sa velikom nadom iščekujem konkretnu akciju iz Uprave za saobraćaj koje bi rešila postojeći problem i omogućila nesmetan prolazak pešaka i biciklista centrom Novog Sada.

Još jednom Vam se srdačno zahvaljujem.

Sa poštovanjem,

dipl ing Dejan Bogdanović


=D> , Dejane, prava mera stvari. Ako se ovaj naš svet na bilo koji način, ikad organizuje, neću zaboraviti da te prozivam da uzmeš učešće u tome. Ne vredi baš uvek naša poslovična rigidnost.
[-o< , valjda će ovaj postupak gradonačelnika biti dobar presedan da pokrene lavinu sličnih odluka u drugim gradovima. Čak i da ispravi onu glupost iz Kruševca, Kraljeva, gde li sa početka godine.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#93 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 June 2010 - 05:52 PM

Upravo dolazim iz centra gde vrvi od policije, zaustavljaju sve živo. Vreme je lepo, pa ima dosta biciklista koji prolaze kroz centar. Dok sam sedeo u kafiću, napisali su za 10ak minuta jedno 20 kazni minimum.

Pa vi računajte, 3 sata posla - jedan pandur zaradi platu plus napuni budžet za recimo 100 hiljadarki - a ima ih najmanje šestorica "statičnih" (kod pozorišta i biblioteke). Nisam zalazio u Modenu i Njegoševu ali pretpostavljam da ih ima i tamo.

Doživeo sam i neprijatnost: pošto sam hteo da fotografišem kako pišu kaznu, jedan od njih me je legitimisao i pretio mi krivičnom prijavom :roll:

Toliko od gradonačelnika za sada... mislim da bi trebalo pojačati pritisak.
  • 0

I chill harder than you party. 


#94 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 June 2010 - 07:35 PM

Pa ti si pravnik, valjda znaš kad mogu da ti prete prijavom a kad ne?! Pretpostavljam da je bilo kakva rasprava sa njima uzaludan posao, ali ako znaš šta smeš a šta ne, valjda ti ne mogu ništa.
Njima je pretnja način obraćanja, ne umeju da se ponašaju normalno.

Dobro... čekamo gradonačelnika, pišemo mu masovno ili organizujemo neku akciju?
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#95 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 June 2010 - 07:51 PM

Zaista nisam hteo da se cimam sa likom koji ima srednju školu i kurs za napaljenog terijera bez neke potrebe. Za to KD kojim mi je pretio realno nema osnova, ali šta mi treba da mi napiše prijavu da sam ga vređao ili vikao na njega, tu su još 2 pandura da potvrde, a ja soliram? To je realnost... Fotke su ionako bile šklj jer sam slikao mobilnim u rez 640 x 480. Ti imaš neki okej aparat, ako sedneš danas sutra u Šeherezadu na limunadu ili ispred pozorišta uslikaš izdaleka neće te ni videti, ja napišem tekst i objavim fotke ovde i šaljemo to gradonačelniku.

Mislim da je tema koja na portalu svakako zaslužuje adekvatnu pažnju, a lepo bi bilo da postoje i neke foto zabeleške. Ja sam za to da svako od nas pošalje u sledeća 2 dana mail na ovaj mail na koji je bdeki slao svoj mail, bez mnogo mudrovanja, vreme je za akciju. \:D/ n:character0071
Što nas je više - to bolje. n2:icone10sr6 n2:nowplaying
  • 0

I chill harder than you party. 


#96 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 June 2010 - 08:02 PM

Uzgred molio bih admina da razdvoji ovu temu od vožnje 28. maja.

[youtube_embed2][/youtube_embed2]


"Ti panduri i konjanici ionako ništa ne rade osim što švercuju duvan i skupljaju jaja po selima za činovnike! Oni dooobru paru zarade na tom švercu i zato moraju da se oduže državi!"
n2:Heristical n2:hahaha
  • 0

I chill harder than you party. 


#97 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 June 2010 - 08:44 PM

Mislim da bi razdvajanje teme izgubilo na snazi. Baš treba da se nastavi ovde, da se zna šta je usledilo posle dotične akcije (koji je rezultat svega toga). :evil:

P.S. I ja sam pisala gradonačelniku, i dobila isti (generisani) odgovor. :?
  • 0

#98 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 14 June 2010 - 08:57 PM

I šta sade USTANAK ? ajmo mesto vreme malko da se okupljamo (bez parola), pozovemo malko i Gradonačelnika. A da metnemo ovo malko na Last Minute ? :mrgreen:
  • 0
DEVONI

#99 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 June 2010 - 09:05 PM

Evo, i ja pišem mejl...

A šta mislite o ovakvoj akciji:

Akcija „Izbijmo Novosađanima bicikl iz glave”, prva je u nizu dešavanja osmišljenih sa željom da promovišu borbu protiv biciklizma i zakrčenja grada dvotočkašima, kao i aktivno učešće građana u zaštiti od životne sredine. Ideja je da akcija skrene pažnju građanima da svakodnevno korišćenje bicikla predstavlja značajno ulaganje svakog pojedinca u budžet, kao i da se promovišu sve mogućnosti koje grad Novi Sad oduzima svojim građanima, kako bi se smanjila upotreba bicikala. U okviru akcije u narednom periodu intenzivno će se raditi na obeležavanju što većeg broja biciklista i njihovog uklanjanja sa prostora namenjenih građanstvu, a planira se i postavljanje novih lokacija za policijske patrole.


Mislim... ako dopisivanje sa gradonačelnikovim kabinetom ne urodi plodom, napraviti jedno naopako okupljanje sa sve trasparentima sa precrtanim biciklima. n2:5525

@devoni >>> za svako okupljanje me računajte, sa parolama ili bez.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#100 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 14 June 2010 - 09:23 PM

Pazi sad u centru grada zabrana vožnje bicikla sutra po gradu za koji dan ili mesec i po selima a onda totalna zabrana . Pa aman bre ljudi ! #-o

Attached Thumbnails

  • 16.jpg

  • 0
DEVONI




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users