Jump to content


Photo
- - - - -

Vožnja u Novom Sadu 28. maja


  • Please log in to reply
247 replies to this topic

#221 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 06:34 AM

Ne znam koliko ce ovo uticati na nasu akciju!? #-o


http://www.24sata.rs...ad.php?id=74285
  • 0

#222 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 07:55 AM

Ne znam koliko ce ovo uticati na nasu akciju!? #-o


http://www.24sata.rs...ad.php?id=74285


aaaa... sad će stvarno biti potrebno da nas bude još više...
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#223 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 08:18 AM

što bi bilo problem, biciklistički skup će biti gotov pre 13h, tako je najavljeno u prijavi
ovo još i ispada dobro, jer posle skupa zainteresovani mogu da ostanu i da isprate ostala dešavanja umesto da svi odmah sednu na bajs i odvezu se iz centra :lol: :lol: a i biće više ljudi koji bi se potpisali za peticiju

nema potrebe za urlikanjem, treba da pokažemo da su bajsovi prevozna sredstva za dame i gospodu ko što su i oduvek bila

Postavljena slika
  • 0

I chill harder than you party. 


#224 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 08:23 AM

http://www.24sata.rs...ad.php?id=74283

Novosađani od danas imaju svog zaštitnka

On je ovlašćen da kontroliše poštovanje prava građana, zakonitost, pravilnost i efikasnost rada organa uprave. Grujić će, ako danas bude izabran, imati mogućnost da Skupštini grada, gradonačelniku ili Gradskom veću podnese inicijativu za izmenu gradskih odluka koje dovode do povreda prava građana, ali i da inicira donošenje novih važnih dokumenata u toj oblasti.

Takođe, ovlašćen je da pokrene postupak pred Ustavnim sudom, kao i da javno preporuči razrešenje organa uprave, odnosno da inicira pokretanje disciplinskog postupka protiv zaposlenih u organima uprave, a u slučaju dokaza i da piše prijave za pokretanje krivičnog ili prekršajnog postupka.
  • 0

I chill harder than you party. 


#225 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 08:50 AM

posle skupa zainteresovani mogu da ostanu i da isprate ostala dešavanja umesto da svi odmah sednu na bajs i odvezu se iz centra :lol: :lol:


Pa, da... kanda cemo mi sutra imati neku nasu trku "24 sata solo", s obzirom da cemo vec ujutru sesti na bajk, pa na protest, pa na tu mini olimpijadu, pa posle odmah mozemo da nastavimo i na "Stand up"... :lol:
  • 0

#226 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 11:27 AM

gammzy, jesi ti javljao nekome iz dnevnika, blica itd. da najavi ovo...?
  • 0

I chill harder than you party. 


#227 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Posted 25 June 2010 - 01:34 PM

http://www.novisad.r... ... u-bitsikla
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#228 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 01:45 PM

poslao sam obaveštenje u većinu novosadskih medija
  • 0

#229 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 03:55 PM

http://www.novisad.rs/content/bo-i-uslovi-za-vozh-u-bitsikla


=D> =D> =D>
  • 0

I chill harder than you party. 


#230 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 04:58 PM

Imam utisak da posle svega možemo ispasti negativci.
I dalje stojim pri stavu da za sve ima mesta, da pešačka zona treba da se proširi koliko god može, ali da biciklistički saobraćaj kroz nju nekako mora biti rešen.
Nerešavanje automobilskog saobraćaja dovelo je do nastanka saobraćajnog lavirinta u širem centru, neizgradnja garaža pretvorila je slobodne površine u parkinge, loše planirana izgradnja na Detelinari i Grbavici naterala dovela je do toga da roditelji decu puštaju samo u Zmaj Jovinu, kafane su zauzele sve slobodne površine i sad treba na kraju da prihvatimo to da je grad učinio sve da bla bla bla i da je kažnjavanje biciklista rešenje.
Da je Trifkovićev trg zatvoren i sređen, da je sređen Trg Republike (kod Riblje pijace), da je zatvorena cela Njegoševa, Miletićeva, Grčkoškolska i Pašićeva, zona bi možda bila dovoljna za sve, i onda bi ljudi možda hteli više da voze bicikl jer bi bicikl možda bio dozvoljen u toj zoni i bilo bi zgodnije dolaziti do grada biciklom nego kolima. A za kola bi se polako gradile garaže...
Ok, grad nema para, nemam ni ja, ali sam uštedeo za ono što mi je bitno. Zato bulevari usred njive imaju biciklističke staze :shock:
Misliiiimm... osećam se kao neka nadrndana revolucionarska budala.
Što se guranja bicikala tih 50 metara (kako neka sugrađanka reče) tiče, od Pašićeve do SNP-a ima 633m, od Njegoševe do izlaza iz Modene ima 330m, od Gimnazijske do podzemnog 590 metara, od Dunavske do Pašićeve ima 350 metara. Nije to puno da se gura, ali ako moram da guram, onda neću ići biciklom. Zabranjeni deo keja dugačak je 2.600 metara, krug oko gornjeg platoa tvrđave ima 750 metara. Idem na Frušku goru sutra posle šetnje, lisice, žabe i miševi nemaju ništa protiv bicikla.
Ako se desi ikakav pomak od ove priče biće dobro.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#231 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 25 June 2010 - 05:24 PM

ma biće to sve okej
ono što je rađeno decenijama ne može da se ispravi preko noći, ali je bitno pokazati da postoji interes jedne ciljne grupe
  • 0

I chill harder than you party. 


#232 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 25 June 2010 - 11:05 PM

što bi bilo problem, biciklistički skup će biti gotov pre 13h, tako je najavljeno u prijavi
ovo još i ispada dobro, jer posle skupa zainteresovani mogu da ostanu i da isprate ostala dešavanja umesto da svi odmah sednu na bajs i odvezu se iz centra :lol: :lol: a i biće više ljudi koji bi se potpisali za peticiju

nema potrebe za urlikanjem, treba da pokažemo da su bajsovi prevozna sredstva za dame i gospodu ko što su i oduvek bila

Postavljena slika


Hoće doći i gutači vatre?
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#233 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 25 June 2010 - 11:27 PM

Pokušavam da se setim izvora, ali ne ide. Priča je čini mi se vezana za Kać.
Elem, gurao neki dobro nabareni čiča bicikl trotoarom, presretnu ga kljunovi i napišu prijavu zbog alkoholisanosti (živu lovu je čiča već uložio pametno). I ja se naravno upecam, kažem mogu da mu d-----, ali nije. Ne mogu da mu uzmu dozvolu, ali mogu novčani deo kao prekršiocu saobraćajnog propisa. Drugo, to što gura bajs trotoarom ne znači da nema nameru da vozi. Uglavnom, saznam da je čiči bio spas da rastavi bicikl, npr. da skine prednji točak i nosi ga u drugoj ruci.

Eto vidite to za točak.
Mi u ZR-u u subotu vozimo nešto kao dan bezbednosti, šta li, ja sam glup, ja samo vozim. A baš je konforno kad znaš da te neće rebnuti jer nisi skinuo točak i kurvanjski nameravaš da voziš čim organ pogleda nekog drugog. Nadam se da je ovo naše niz dlaku. Možda i nama dovedu gutača vatre u centar.
:D
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#234 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 June 2010 - 11:35 AM

ljudi danas je skup protekao odlično, upravo dolazim odande
iako smo očekivali manji broj ljudi, odziv je bio fenomenalan, svi su bili kulturica, peticija je potpisana i biće upućena gradonačelniku u ponedeljak ili utorak n:anim_19
ljudi u kafićima su bili iznenađeni, bilo je dosta odobravanja sa strane, privukli smo pažnju

novosađani svaka čast =D> =D> =D> n2:u3

policija je propratila skup iz distance bez ikakvih problema i sve je proteklo u najboljem redu na zadovoljstvo policije, pešaka i bajkera =D>
  • 0

I chill harder than you party. 


#235 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Posted 26 June 2010 - 11:37 AM

Svaka cast !

Dajte neki klip da vidimo sta se desavalo
  • 0
Potpis

#236 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 June 2010 - 11:41 AM

Fight the power :mrgreen: bilo je dobro, definitivno smo skrenuli paznju. Iskreno ja sam mislio da ce biti vise ljudi, gledajuci to koliko se njih prijavilo na FB ali sta da se radi, valjda ce vremenom biti sve vise i vise bajkera, mislim da nas je bilo oko 100. Kako ti cenis Marcuse, koliko nas je bilo? :D
  • 0

#237 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 June 2010 - 11:47 AM

druid, biće na vestima

BojanNS, pa tako nekako je bilo i očekivano
obično to sa fejsbuka podeliš sa 3 da dobiješ realnu cifru :roll:
bilo je između 100 i 200 ljudi verovatno...
  • 0

I chill harder than you party. 


#238 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 June 2010 - 02:20 PM

Između 100 i 200 ljudi i po mojoj proceni.
Najstariji učesnik 78 godina, najmlađi 11.
Eno, Bubnjević već priča kako nema šanse da se bilo šta promeni :evil:
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#239 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 June 2010 - 02:47 PM

Eno, Bubnjević već priča kako nema šanse da se bilo šta promeni :evil:

Nateraćemo ga da promeni, ili ćemo tražiti njegovu smenu sa vlasti :!:

Ako bude trebalo da se ponovo ovako okupljamo, verujem da nećemo biti ovako "primerni"
  • 0

#240 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 June 2010 - 03:23 PM

Evo par fotki, ima jos par kod mene u albumu.

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users