Jump to content


Photo
- - - - -

Vožnja u Novom Sadu 28. maja


  • Please log in to reply
247 replies to this topic

#201 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 24 June 2010 - 06:54 AM

i pešacima se dešava da se sudare. :wink:

Da, baš me zanima jel se Mix sinoć s nekim sudario... :D



O_o
  • 0

#202 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 06:58 AM

ko je uopšte ovaj Bubnjević da govori šta je stav grada???? :evil:

Mislim da grad čine građani a uprava je tu da se postara da građanima bude bolje... A da, zaboravih da je ovo srbija :?

potpis srdjoni-ja mi je najbolji: "kad bi na misec dana isklučili iz medija sve političare shvatili bi da onei niti kome tribaju niti kome falu..."
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#203 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 07:27 AM

Mislim da nam treba critical mass i to na nedeljnom nivou. Da ispunimo trg i da zovemo dotičnog debila koji govori u ime grada.
  • 0

#204 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 07:45 AM

ko je uopšte ovaj Bubnjević da govori šta je stav grada???? :evil:

Mislim da grad čine građani a uprava je tu da se postara da građanima bude bolje... A da, zaboravih da je ovo srbija :?

potpis srdjoni-ja mi je najbolji: "kad bi na misec dana isklučili iz medija sve političare shvatili bi da onei niti kome tribaju niti kome falu..."


To nije potpis Srdjonija vec Marcusa :wink: no, sve jedno je - tacan!

pa smo imali raspravu na temu ko je tu kriv - roditelji koji su pretvorili pešačku zonu u mestu gde je apsolutno okej ne paziti na ponašanje deteta ili biciklista koji se usudio da vozi tuda.


Slozicu se sa Gordanom, jer sam i sama roditelj, a dace Bog da i vi koji niste jos - to postanete jednog dana, i tek onda cete mozda razumeti o cemu smo pricali. Dete je mali zvrk, koji se jako lako istrgne kontroli, taman da motrite na njega 24 sata bez treptanja. :wink:

Trebalo bi postaviti i neki realan rok za odgovor i reakciju uprave.
Recimo 2 nedelje ili možda 3, pa onda ako se ništa ne desi organizovati baš vožnju...
Šta bi bio realan rok za odgovor?


U pravu si, ali mislim da je malo nezgodno vreme, zbog godisnjih odmora, pa nece biti velikog odziva, a ni posebnog ucinka od strane Uprave... Bilo bi pametnije sacekati jesen, ali strpljenje nam nije jaca strana, priznajem. :P
  • 0

#205 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 07:52 AM

Mislim da nam treba critical mass i to na nedeljnom nivou. Da ispunimo trg i da zovemo dotičnog debila koji govori u ime grada.


Ispuniti trg biciklistima je samo wet dream, kao i Kritična Masa, ali ko zna.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#206 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 08:27 AM

Stiže prva reakcija, od Siniše Bubnjevića.

Grupa biciklista protestovaće u subotu u podne zbog akcije policije koja je prethodnih dana kažnjavala one koji su vozili bicikl kroz pešačku zonu u centru grada.

Biciklisti će se okupiti na kraju Dunavske ulice, na platou između Muzeja Vojvodine i Muzeja savremene umetnosti. Nezadovoljni Novosađani okupili su se putem socijalne mreže Fejsbuk i kažu da ovo nije protest protiv zakona i reda, već želja da se onima koji biciklom dolaze na posao i u školu omogući da nesmetano prolaze kroz centar.

Oni predlažu da im se dozvoli da biciklom prolaze kroz centar propisanom brzinom, da se iscrtaju koridori ili da se zabrana kretanja kroz pešačku zonu vremenski ograniči.

Član Gradskog veća zadužen za saobraćaj Siniša Bubnjević kaže da razume to što biciklistima ne odgovara odluka o zabrani vožnje kroz centar, ali stav grada ostaje isti.


izvor?
  • 0

I chill harder than you party. 


#207 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 08:49 AM

Radio 021.
Već ima dosta komentara tamo.
Marcus, pišemo li inicijativu? Ja sam na raspolaganju, ali ne znam tačno kako to treba da izgleda.
Da pravimo i peticiju?
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#208 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 09:16 AM

Radio 021 http://www.021.rs/No...u-u-subotu.html

a ta peticija bi bila dosta dobra, videlo bi se koliko ljudi je zapravo došlo na skup.
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#209 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 09:19 AM

Pa gospodin Bubnjević izgleda ima tradicionalno nešto protiv biciklista: ako izuzmemo onaj komentar iz 2008. godine, evo i spora iz 2009:

http://www.021.rs/?o... ... d&Itemid=9

http://www.cikloberz... ... f=8&t=1966<

ovo objašnjava donekle i motive:

http://vesti.aladin.... ... skih-ulica

Možda ne bi bilo loše da tražimo neku javnu raspravu na temu biciklista u gradu gde bi se pojavili ljudi relevantni za ta pitanja, pa da javno čujemo šta to ima da se kaže na tu temu i ko je tu ko...

Dukelander, hajde.
  • 0

I chill harder than you party. 


#210 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 10:02 AM

Molio bih sve ovde prisutne koji imaju neka iskustva sa pešačkim zonama u inostranstvu da ih podele sa nama, makar u dve rečenice (bio sam u tom i tom gradu i tamo biciklisti mogu da idu kroz pešačku zonu)
  • 0

I chill harder than you party. 


#211 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 10:06 AM

Radio 021 http://www.021.rs/No...u-u-subotu.html

a ta peticija bi bila dosta dobra, videlo bi se koliko ljudi je zapravo došlo na skup.


Zašto moraju da se potpisuju samo ljudi koji su došli na skup, a ne svi oni koji bi to podržali?
  • 0

I chill harder than you party. 


#212 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 24 June 2010 - 10:13 AM

Naravno, potpis=podrška.
  • 0

#213 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 10:26 AM

Daj ajmo da se organizujemo, komšije, babe i dede, mame i tate, devojke, drugari i drugarice ovoono... U nedelju da najavimo skupljanje potpisa za inicijativu, pa da odradimo sve to u sledećih par dana.

Ako ne možemo skupiti minimum 500 "glasova podrške" za 3 dana, pa onda stvarno i ne treba da se više bavimo ovim.
  • 0

I chill harder than you party. 


#214 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 10:51 AM

U nedelju da najavimo skupljanje potpisa za inicijativu, pa da odradimo sve to u sledećih par dana.


A sto ne bi "jednim udarcem dve muve"!? Ako se vec skupljamo u subotu, sto ne bi tada i skupili potpise...svako, kako stigne na mesto okupljanja, potpise se... :-k
  • 0

#215 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 11:05 AM

Drugarica studira u Kelnu i rekla je da je tamo dozvoljeno da se vozi po centru osim u jednoj ulici, za koju kaze da bi i sam sisao sa bajsa posto je tuda nemoguce voziti.
  • 0

#216 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 11:10 AM

U nedelju da najavimo skupljanje potpisa za inicijativu, pa da odradimo sve to u sledećih par dana.


A sto ne bi "jednim udarcem dve muve"!? Ako se vec skupljamo u subotu, sto ne bi tada i skupili potpise...svako, kako stigne na mesto okupljanja, potpise se... :-k


Zato što može biti razlika između 50 i 500 potpisa :wink:

dukelanderu, proveravaj malo češće taj hotmail inbox, poslao sam ti nešto ne odgovaraš mi ništa
  • 0

I chill harder than you party. 


#217 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 01:16 PM

http://cikloberza.com/news.php?id=389

evo i na cikloberzi da se malo najavljujemo 8)
  • 0

I chill harder than you party. 


#218 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 24 June 2010 - 09:56 PM

Stizu i šapčani da nas podrze u našim "MOLBAMA" tri puta ura za Šabac !!!=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
  • 0
DEVONI

#219 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 10:11 PM

e pa super n:anim_19 n:bicycle
  • 0

I chill harder than you party. 


#220 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 June 2010 - 10:22 PM

Slažem se s Marcusovim potpisom 100%. A drugo, nije li Siniši Bubnjeviću pretpostavljeni - gospodin gradonačelnik, što bi Acketa rekao - Igor? Njega smo nekako zaboravili? Šta bi s čovekom i čovekovim obećanjem? Možda ga treba podsetiti... :mrgreen:

P.S. ... jednom golom vožnjom ispred kuće? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users