Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini viljuske


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#21 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 11 March 2010 - 09:54 PM

Moj savet ti je da sakupis jos malo para 50-80e i uzmes neki ManitouR7 ili Rs Rebu ovde u oglasima.Veruj mi tih 50-80e ce ti doneti znacajnu razliku na kraju krajeva jos nije vreme bas idealno za voznju pa se strpi.Sto se tiche Manitou Scareba,Black,Rs Duke,Rs Pilot i ostalih vila koje se vise ne proizvode moj ti je savet da ne kupujes ako pouzdano znas da nisu dugo vozene,akane itd.
Ako i dalje vrebas amort za 90-120e pricekaj neku Rs Toru a mozda i upadne neki Rs Recon za 120-140e.Naravno i Tora,Recon stara 1godinu moze da bude akana vise nego prethodno navedene vile ali verovatnoca je takva da nesto sto je starije je verovatno i dotrajalije.
Idealno bi bilo da imas pored sebe nekog ko ce moci da vidi u kakvom je realnom stanju amort i da uoci razliku izmedju toga kako treba i kako trenutno radi,proveri da li ne pusta vazduh,da li radi rebound,lock itd
  • 0

#22 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2010 - 10:04 PM

slažem se sa Markom, jer iako je Duke dobar, dosta je matori model, i za malo više para može da se kupi neki (mnogo noviji) pristojan amortizer. :!:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#23 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 10:23 PM

IL

sakupis jos malo para 50-80e i uzmes neki ManitouR7 ili Rs Rebu

Ili sakupi jos +50 i uzmi foksa !?
Zasto uvek kad su u pitanju ove stvari, ne mozemo se bazirati na cifru koju je covek ponudio(pogotovo ako se za tu cifru moze naci nesto ok za njegove potrebe) Neko je lijepo rekao da izbjegava vilice iz vise klase za malu cijenu, jer ima razlog zasto je to tako. Volio bih da vidim rebu za 150e kojoj ne treba 50 e za servis!
Takodjer je jos bitnije, da je covjek naveo za sta mu treba vilica, a vi mu preporucite nesto sto vozite i vecina vas sto ima daleko vece ambicije i prohtjeve. Covjek je rekao da je rekreativac i vecinom na asfaltu, a recon je vilica za ....?
Ali bez obzira, da mu treba vrh XC ponude RS-a, ne bi ni pitao nas!
  • 0

#24 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2010 - 10:28 PM

evo da još malo pohvalim Duke-a :D još jedna jako dobra stvar kod tog amorta je da ne zahteva previše servisa, tj. ne treba ga nositi u servis posle godinu dana (naravno samo ako se pravilno koristi).
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#25 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 11 March 2010 - 10:58 PM

IL

sakupis jos malo para 50-80e i uzmes neki ManitouR7 ili Rs Rebu

Ili sakupi jos +50 i uzmi foksa !?
Zasto uvek kad su u pitanju ove stvari, ne mozemo se bazirati na cifru koju je covek ponudio(pogotovo ako se za tu cifru moze naci nesto ok za njegove potrebe) Neko je lijepo rekao da izbjegava vilice iz vise klase za malu cijenu, jer ima razlog zasto je to tako. Volio bih da vidim rebu za 150e kojoj ne treba 50 e za servis!
Takodjer je jos bitnije, da je covjek naveo za sta mu treba vilica, a vi mu preporucite nesto sto vozite i vecina vas sto ima daleko vece ambicije i prohtjeve. Covjek je rekao da je rekreativac i vecinom na asfaltu, a recon je vilica za ....?
Ali bez obzira, da mu treba vrh XC ponude RS-a, ne bi ni pitao nas!


Ako nisi primetio druga polovina mog posta se odnosi na vilu za novac koji momak ima.Hteo sam mu predociti da za jos neku svotu novca dobije mnogo vise od Rebe i R7.Jednostavno hteo sam da predlozim sve varijante sa njihovim manama i vrlinama a to za Fox-a ne stoji jer ovde govorimo o vilama koje najvise daju rekreativcu u polovnoj varijanti i u novoj a to su po mom misljenju Reba i R7 a za manje para Recon,Tora a mozda i Manitou Black Air ali da je ocuvan itd.Bomber nema potrebe da padas u vatru :roll: jer slozices se nisam otisao u off...
  • 0

#26 MojoJojo

MojoJojo
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 11:58 PM

Volio bih da vidim rebu za 150e kojoj ne treba 50 e za servis!


Ovaj, evo na primer ja :). Reba race vrat 21,5cm, postmount, čini mi se 2006, izgrebana nalepnica od pada bajsa, kupio sam je u avgustu 2009 za 190€. Bila u septembru na servisu. Pošto sam mislio da ću duže da je vozim, tražio sam da se zameni lock out, svi o ringovi i bushinzi ako treba. Firga vratio viljušku (zamenio tri o-ringa naplatio 1500din) i rekao nešto u smislu da ga ne zajebavam jer je viljuška u ekstra stanju.

Najavio je jedan lik da će da je uzme ovih dana. Cena, 150€. Čini mi se da je neko na forumu komentarisao kako je povoljna, oglas je bio na cn pre 100 godina. :)

PS. meni je izletela bela 2009 SL, više mi se sviđalo kako radi stara. Međutim s obzirom da sam ja ozbiljan pozer ostavio sam belu. n:blush2
  • 0

#27 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 March 2010 - 12:01 AM

Ima još takvih...

Bilo bi sumnjivo videti rebu za 90€ ili tako nešto. Ili je raspad ili je maznuto od komšije.
  • 0

#28 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 March 2010 - 12:39 AM

a recon je vilica za ....?


Xc ili Trail to zaboravih :mrgreen:

Poenta price je da momak za svoj novac dobije idealan balans kvaliteta-godina proizvodnje za dat novac od Tore-Recon-Reba kod Rs-a do Skareb-Black(Air)-R7 kod Manitou.Ovde navodim Manitou Black jer sam imao Black Super Air 100mm(kostao me 130e)koji je bio kao nov i sluzio me perfektno 1.5 godinu a posle je otisao u kompletu sa biciklom i verujem da je jos dugo sluzio vlasnika posle mene.
  • 0

#29 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 12 March 2010 - 01:26 AM

Hvala vam na odgovorima.

Da vam objasnim: ja sam rekreativac i do sada sam vozio skoro samo leti, i prosle godine sam vozio teren mozda 5-6 puta (tu ne racunam obicnu zemju, sljunak...).
Meni ne treba neka viljuska sa gomilom podesavanja i tako to, nego samo da ima lock out, da normalno radi i posle duzeg vremena (da ne secka, da ne seta...) i da ne dajem po 50e godisnje za odrzavanje.
Duke sam video posto ga lik prodaje za 40% cene u Capriolu pa rekoh da vidim.
Izgleda da cu sacekati neku Toru ili tako nesto, posto tek trebam da uzmem ram pa da pocnem da pakujem, pa da zavrsim do leta.
Sto se tice provere stanja viljuske to ce biti malo teze, ali pokusacu da se sto vise informisem do tada pa cemo videti.
  • 0

#30 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 12 March 2010 - 07:19 AM

Da vam objasnim: ja sam rekreativac i do sada sam vozio skoro samo leti, i prosle godine sam vozio teren mozda 5-6 puta (tu ne racunam obicnu zemju, sljunak...).
Meni ne treba neka viljuska sa gomilom podesavanja i tako to

@ marko : Ne padam u vatru, ovo je ono sto bi vam trebalo biti mjerilo ! Npr, koju bi mu vilicu preporucio da je rekao da mu treba za trke, marathon i da je ozboljniji vozac, a da nema para za foxa :?: Nebih volio da zbunimo covjeka.To je ono sto sam htio reci. :D
  • 0

#31 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 12 March 2010 - 08:30 AM

Ima tu još jedna bitna stvar, kako doći do rezervnih delova za tako stari model, ovde mislim na DUKE.
Baš sam pričao neki dan sa Firgom i mučio se sa jednim DUKE-om.
Rezervnih delova za DUKE-a teško da ima, po meni je bolje uzeti za, malo više para, noviju viljušku.Ipak se viljuška ne menja svake godine, ako je rekreativac velika je verovatnoća da će je voziti par godina.
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#32 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 March 2010 - 01:51 PM

Covek se javi i kaze da hoce vilu za recimo 500e(sve ovo hipoteticki) npr.Cak i da vozi 10km godisnje takav lik treba da kupi za te pare najbolju mogucu vilu bez obzira da li je rekreativac,pozer(10km),profi itd.
Tako i ovde covek bez obzira koliko vozi zasluzuje najbolje za svoj novac koji ima kao i svaki kupac uostalom.Ja kad sam dao 130e za Black-a bio sam zadovoljan ali kad sam video kako radi Reba,Sid malo sam se pokajao sto nisam sacekao da sakupim jos novca ali kasnije sam naisao na Rebu i vozio je, pa jos jedna Reba itd.
Kako je to vec neko napisao(a mislim da je Brane)samo polako strpljivo,bez zurbe,uostalom jos nije krenulo lepo vreme pa moze jos da se taktizira.
Skeptican sam po pitanju vila koje se vise ne proizvode kao sto su Duke,Scareb,Black obidjes Srbiju i kod svakog servisera dobijes odgovor:Rado bi ti servisirao ali nemam delova znas to je malo starija vila, a ti si je kupio i znao to pa ti ostaje samo da se nerviras i gledas je :cry:
  • 0

#33 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 12 March 2010 - 02:53 PM

Tacno ! To sam i govorio cijelo vrijeme, da postujemo njegove MOGUCNOSTI i POTREBE
A sad iz pocetka, najbolja vilica za 100e za njegove potrebe je ......? :)
  • 0

#34 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 01 April 2010 - 11:22 PM

Nikako da naleti neka viljuska u skorije vreme pa ja resio da stavim za sada krutu viljusku.
Pitanje: da li postoji kruta viljuska za a-head, posto sam za sada uspeo da nadjem samo sa navojem?

PS: da li postoje neki "redovni prodavci" koji prodaju polovne amortizere (ako moze neki tel. mail...)?
  • 0

#35 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 April 2010 - 11:33 PM

naravno da postoji, ali je malo teze naci kod nas, pre je bila jedan karbonska na prodaju
  • 0
........

#36 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 14 April 2010 - 04:03 PM

Jel moze neko da mi kaze kakav RS Pilot (xc i sl varijanta), jel mogu da zadovolje moje potrebe i kilazu(oko 85-87), ili bih morao da menjam oprugu?
Jel mogu kod nas da se nadju delovi u slucaju servisa posto se valjda vise ne proizvodi?

Unapred hvala
  • 0

#37 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 14 April 2010 - 04:39 PM

Pilot je vazdusna vila, napumpas za odredjenu kilazu i vozis. E sad, sto se ne proizvodi, to je drugi problem. Al, mogla bi valjda da se servisira. :roll:
  • 0

#38 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 14 April 2010 - 04:44 PM

E ajde kad vec govorite o pumpanju amorta...Kako bese na koliko bara se pumpa (u ovom slucaju Skareb ) Ako je rec o 87 kg?I da li skareb kao amort moze da sluzi kako treba kada je u pitanju ovolika kilaza?Ja vozim isti amort (80 kg) a drug ga kuio pre neki dan pa nisam siguran u neke podatke !
  • 0

#39 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 April 2010 - 05:44 PM

Za rekreaciju je Pilot sasvim OK vila. Ne bih se takmičio njome.

Skareb se naduvava u odnosu na SAG, odnosno koliko amort utone za vreme "nežnog" sedenja na bajku: za 80mm treba da bude 12-16mm a za 100mm treba da bude 18-24mm
  • 0

#40 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 14 April 2010 - 05:46 PM

Fala Gamzzy :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika