Jump to content


Fotografije
- - - - -

"Пут којим се ретко иде" - Novi Sad - Himalaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#101 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 15 March 2010 - 10:16 AM

Ako je on zainteresovan pre svega za svoju ličnu promociju, zar se onda ne bi potrudio da se javi i ispriča šta mu se dešava, zar ne bi sam inicirao izradu sajta još mnogo pre nego da krene na put i sam otvorio račun za eventualne donacije!?
Dalje, Dragan vozi izuzetno težak bicikl i svi smo videli kakvo je vreme bilo prethodnih dana. Na relaciji do Bele Palanke je bilo sunčano, ali nije bilo ni baš toplo, a ni ravno. Da je nastavio do Dimitrovgrada uhvatio bi ga mrak verovatno, a trebalo je još uzbrdo ići. Mi smo se vratili ka Nišu u tom periodu dana i mogu reći da već postaje neprijatno da se vozi, i to nenatovaren bicikl.
Sasvim slučajno sam pogledao da li ga ima na facebooku i video dam dvojicu sa ovim imenom i prezimenom, ali nijedan od njih nije ovaj Dragan! Ja ne koristim FB, možda zato i nisam mogao da ga nađem, ali kako nođoh ovu dvojicu!?
I još jedno, neki ljudi vole da pišu i umeju da pišu o svojim putovanjima, a neki ne. Jednostavno možda Dragan nije u tom fazonu. Ja konkretno, dok putujem ne volim da se mlatim time, već tek kad stignem kući, pa i tada me malo mrzi. Možda očekujete previše, nismo svi isti.
Ovo sam napisao trudeći se da budem objektivan, neću ni da ga branim ni hvalim, samo budimo malo tolerantniji, videćemo šta će se dešavati dalje.
  • 0

#102 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2010 - 10:33 AM

Sasvim slučajno sam pogledao da li ga ima na facebooku i video dam dvojicu sa ovim imenom i prezimenom, ali nijedan od njih nije ovaj Dragan! Ja ne koristim FB, možda zato i nisam mogao da ga nađem, ali kako nođoh ovu dvojicu!?


Ova pretraga se koristi kad nisi ulogovan na FB:
http://www.facebook.... ... an Furtula

Ovo je njegov profil:
http://www.facebook.... ... ref=search

A ovo dve grupe za podršku:
http://lt-lt.faceboo... ... 7880733752

http://www.facebook.... ... 8579594994
  • 0

#103 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 15 March 2010 - 11:10 AM

Ok, kao što rekoh ne razumem se u FB, vidim da ima profil.
Znam ljude čije se poznavanje računara svodi samo na to da umeju da koriste facebook, koliko god to izgledalo neverovatno. Drugo, na mom računaru verovatno mogu da otvorim nekoliko facebook naloga svojih bližnjih koji ne umeju da izbrišu svoje login podatke nakon posete facebook-u sa mog računara... tako da... no need to say more!
  • 0

#104 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2010 - 11:21 AM

Ma ja samo da ti pomognem da nađeš, pošto si napisao da ne koristiš FB. A i da budu te adrese na jednom mestu, nevezano za ovo o čemu trenutno polemišemo. :)
  • 0

#105 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 15 March 2010 - 11:22 AM

Samo, SVAKA ČAST LJUDI!

Stavovi su oprečni, ali to nije važno. Lepota je u time što ih iznosite bez zadrške. Nebitno je čiji je stav ispravan, bitno je da se promaši licemerje koje uvek, baš uvek (zavisi samo za koliko vremena) sve opogani. Biciklisti i biciklizam, kod nas, kroz sve i svašta prolaze i samo ISTINA i čista situacija će pomoći da sve opstane, pa i bolje bude.
Svejedno mi je ko će do kraja biti u pravu, ovo što se sad dešava je veći kapital. Intuitivno, mislim da dripci streme ka drugačijim afirmacijama i nadam se da će sa ovom pričom, do kraja, biti sve kako treba.
Pozzz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#106 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 15 March 2010 - 11:55 AM

Ljudi, da niste malo prebrzi i u navijanju i u kritikovanju? Pre svega, sve pohvale za entuzijazam i volju da se napravi sajt. A i za znanje, ja ne bih umeo. Međutim, vi ste time čoveku poklonili (jer ne zaboravimo, ovo je poklon, i čovek vam za to nije ništa dužan) nešto oko čega ima da se radi, praktično mu natovarili jednu obavezu. On to nije planirao, nije vam tražio niti se neko sa njim dogovarao oko toga. Ej bre, da neko otvara sajt o meni i na moje ime, očekivao bih da se bar konsultuje sa mnom pre toga.

Deo para je dobio od grada NS, većinu skupio sam. Drugo ništa nije tražio, kao ni da nekome bude idol.

Da li će on ići busom, vozom ili voziti bajs sve vreme? Koliko km na dan? Da li je time nekoga izneverio? WTF - njegova stvar!

Zašto on treba da poziva ljude da voze sa njim? Možda čovek baš neće da ide sa nekim, nego sam. Pa kapiram da onaj ko je zapucao sam do Himalaja, da vrti pedale mesecima, ima neku samotnjačku crtu u sebi i to treba razumeti, a ne smatrati sebe lično uvređenim.

Komentar o njegovoj »intelektualnoj tuposti« možda i ima smisla u nekom drugom razgovoru, među prijateljima, negde na nekoj kafici, ali mi nije jasno otkud upade u ovu priču. Može on da bude tupav ili genijalan, ne znači da podršku treba dati samo pričljivim, druželjubivim i harizmatičnim ljudima.

Znači čoveku treba čestitati na ideji i volji, poželeti mu srećan put i dobro zdravlje i to je to. Za mene je to pre svega lična inspiracija. Nemojte ga opterećivati svojim idejama kako njegovo putovanje treba da izgleda, nego putujte(-mo) i sami. Ne mora tako daleko.
  • 0

#107 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 15 March 2010 - 12:19 PM

Lepo si ovo rekao, sve stoji!
  • 0

#108 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts

Postavljeno 15 March 2010 - 12:45 PM

au, pa da mu zabranimo put. Mozda i navija za pogresan klub. Vise govorite o sebi nego o FB.
  • 0

#109 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2010 - 01:06 PM

Ovo je već karikiranje, da ne kažem banalizovanje, farbach. Dobro je što različito mislimo (osim u onom delu da ga svi podržavamo), ali kad polemika dobije taj ton, najbolje je povući se.
  • 0

#110 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 15 March 2010 - 02:31 PM

Miks reče da nas jezik čini ljudima (Amortizer proza). I govorimo o sebi, a tako i treba da bude. A iz čijih bi glava i govorili? Sad smo sigurni i bezbedni od idolopoklonstva. Ostaje nam pitanje sujete. To treba pobediti i zato ne napuštajte temu. Velika će pobeda biti da smo spremni na pogrešno sopstveno mišljenje. Ko insistira da bude najlepši, najbolji i najpametniji uvek mu ostaje mama. Ako nam je i to tal u ovom putovanju, nije malo. Furtuli dobro zdravlje i sva sreća na putu, a nama ljudovanje i uljuđivanje. I navijanje. Naš je. Biciklista je.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#111 sdbajk

sdbajk
  • Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • LocationVračar

Postavljeno 15 March 2010 - 02:39 PM

Ljudi, da niste malo prebrzi i u navijanju i u kritikovanju? Pre svega, sve pohvale za entuzijazam i volju da se napravi sajt. A i za znanje, ja ne bih umeo. Međutim, vi ste time čoveku poklonili (jer ne zaboravimo, ovo je poklon, i čovek vam za to nije ništa dužan) nešto oko čega ima da se radi, praktično mu natovarili jednu obavezu. On to nije planirao, nije vam tražio niti se neko sa njim dogovarao oko toga. Ej bre, da neko otvara sajt o meni i na moje ime, očekivao bih da se bar konsultuje sa mnom pre toga.

Deo para je dobio od grada NS, većinu skupio sam. Drugo ništa nije tražio, kao ni da nekome bude idol.

Da li će on ići busom, vozom ili voziti bajs sve vreme? Koliko km na dan? Da li je time nekoga izneverio? WTF - njegova stvar!

Zašto on treba da poziva ljude da voze sa njim? Možda čovek baš neće da ide sa nekim, nego sam. Pa kapiram da onaj ko je zapucao sam do Himalaja, da vrti pedale mesecima, ima neku samotnjačku crtu u sebi i to treba razumeti, a ne smatrati sebe lično uvređenim.

Komentar o njegovoj »intelektualnoj tuposti« možda i ima smisla u nekom drugom razgovoru, među prijateljima, negde na nekoj kafici, ali mi nije jasno otkud upade u ovu priču. Može on da bude tupav ili genijalan, ne znači da podršku treba dati samo pričljivim, druželjubivim i harizmatičnim ljudima.

Znači čoveku treba čestitati na ideji i volji, poželeti mu srećan put i dobro zdravlje i to je to. Za mene je to pre svega lična inspiracija. Nemojte ga opterećivati svojim idejama kako njegovo putovanje treba da izgleda, nego putujte(-mo) i sami. Ne mora tako daleko.


"Prava reč u pravo vreme!"
Ave Sotire: In medas res! Furtula fortitudinis fuit. Ergo - Vivant Furtula! Epur si move....
  • 0

#112 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2010 - 10:07 PM

Dragan je trenutno na granici sa Bugarskom, gde će noćiti, a sutra nastavlja ka Sofiji. Na putu od Novog Sada do Dimitrovgrada gostovao je u pet škola i svuda su ga đaci oduševljeno slušali. Profesorka srednje škole u Dimitrovgradu se zahvaljujući njegovoj priči 'preobratila' i rešila da počne da vozi bicikl =D>

Furtula vozi ovom rutom: Sofija - Istanbul - Ankara - Damask.
Iz Damaska će leteti do Nju Delhija.
Od nju Delhija vozi do Katmandua.
Ako bude imao dovoljno sredstava i snage, želja mu je da se na dva točka ispenje do Lase. Ako ne, onda će avionom leteti do glavnog grada Tibeta, u kojem će se malo zadržati, i onda se avionom vraća u Srbiju.

Sutra bi trebalo da stigne do Sofije i da noći u našoj ambasadi. Pošto se nada da će moći i da malo odmori, poslaće nam u kratkim crtama svoje utiske o dosadašnjem putu. Za sada je glavni da su ga svuda toplo dočekali, pogotovo klinci, da su mu bajkeri rado pravili društvo, ali i da nije uputno krenuti sam na takav put.

Svima se zahvalio na podršci, a posbeno Miletu i Ciklu zbog sajta.
  • 0

#113 biciklista

biciklista
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBeograd/Zvezdara

Postavljeno 16 March 2010 - 07:02 AM

Skroz nisam bio u toku...Ja sam mislio da covek bukvalno vozi do Himalaja...Ipak vecinu puta prelazi avionom?
  • 0

#114 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2010 - 09:02 AM

U Pakistan, Avganistan, Kašmir ne može da se uđe ako ćeš posle ići u Indiju, tj. ako imaš indijsku vizu, tako da su samo dve mogućnosti: da letiš preko ovih zemalja u Indiju, tj. Nepal koji je u ovom slučaju Draganov cilj, ili da voziš sasvim drugom rutom: Gruzija, Azerbejdžan, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžekistan, Nepal.
  • 0

#115 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 16 March 2010 - 02:58 PM

Imam i par video snimaka, ali još nisam postavio online, kad postavim dajem link!


Evo snimaka ovde, nisu nešto posebno:
viewtopic.php?f=29&t=3085
  • 0

#116 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 16 March 2010 - 03:13 PM

Lepo je Pauzo što si ostala u temi, pogotovo sa doteranim tonom. Meni novi ton zvuči sjajno. Bdw, u kontekstu ovih objašnjenja, je li ta ruta "B" zanimljiva, ako je već biciklističkija?
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#117 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 March 2010 - 04:28 PM

Sneškin ton je uvek sjajan, i uvek je ton srca. A prava promena je u tome što se Furtula upristojio (verovatno ga je nazvao neki đak i rekao mu: "Slušaj, Fuki, FUN-DA-MEN-TAL-NO obrati pažnju na ponašanje....")... U to ime - srećan mu dalje put (gde god bude VOZIO bicikl)... :D :D :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#118 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 March 2010 - 05:33 PM

Skroz nisam bio u toku...Ja sam mislio da covek bukvalno vozi do Himalaja...Ipak vecinu puta prelazi avionom?

Sad sam se i ja iznenadio, mislio sam da stvarno vozi do tamo; tipa narednih par meseci dok ne stigne :) Uopšte ne ulazim u taj "tehnički" deo, kroz koje se zemlje može, kroz koje ne može itd... a opet ima da se navoza :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#119 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2010 - 05:36 PM

Bure, htela sam da pre mog poslednjeg javljanja citiram Sotirovu rečenicu: "Ljudi, da niste malo prebrzi i u navijanju i u kritikovanju?", pošto sam s njom saglasna. Sa dosta drugog što je napisao - nisam, a i činjenično stanje nije takvo. Međutim, nikome ne čini dobra da se raspiruje polemika, pogotovo što svi imamo premalo argumenata - imamo samo sopstvene impresije i opservacije. A kao 'stari' forumaš, znam i da treba stati kad nastupe likovi poput farbacha, netom registrovanog, i to na nivou koji vređa ineteligenciju.

Juče sam se čula s Furtulom i čoveku je jako teško. Sam je, ima hiljadu dilema i strahova, a ni razne druge stvari mu ne idu naruku. Jako prima k srcu sve što je ovde pročitao. Bili ili ne u pravu sa našim procenama i mišljenjima, mislim da nije ljudski, a još manje je bajkerski kolegijalno, da mu iz udobnosti svojih domova solimo i biberimo. A pravimo mu medveđu uslugu i ako ga dižemo u visine i pevamo mu ode.

Što se tiče pitanja u vezi s B turom, ona jeste najzanimljivija i verovatno jedna od najizazovnijih za sve bicikliste. Naime, put od Katmandua do Lase je pod neprestanim jakim nagibom, na pojedinim mestima i do 20% (!), jer se u 100-ak km uspinje sa ispod 1.000 m/nv na preko 5.000! Evo, ucrtala sam, koga zanima da vidi podatke o tom završnom 'parčetu'.

Attached Thumbnails

  • Ruta B.JPG

  • 0

#120 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 March 2010 - 05:44 PM

Naime, put od Katmandua do Lase je pod neprestanim jakim nagibom, na pojedinim mestima i do 20% (!), jer se u 100-ak km uspinje sa ispod 1.000 m/nv na preko 5.000! Evo, ucrtala sam, koga zanima da vidi podatke o tom završnom 'parčetu'.

"B tura" je sjajna za povratak ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika