Jump to content


Fotografije
- - - - -

"Пут којим се ретко иде" - Novi Sad - Himalaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#81 spasa

spasa
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 10:22 AM

Poslednji izvestaj iz S Palanke je da se put za Himalaje stopira do stabilizacije vremena i uslova za voznja. Vremenske neprilike u Palanci i okolini su vise nego nemoguci jak vetar sa snegom koji na pojedinim mestima pravi nanosi koji su opasni za kola a kamoli za bicikli. Prilazem par slika sa jucerasnjeg gostovanja na T V Jasenica i gostovanja u O S Vuk Karacic gde su se deca i nastavnici raspitivali o svemu i svacemu vezanim za ovo putovanje. Kad se putovanje nastavi bicete obavesteni.

Attached Thumbnails

  • IMG_1448.jpg
  • IMG_1460.jpg
  • IMG_1462.jpg
  • IMG_1472.jpg
  • IMG_1474.jpg

  • 0
spasoje

#82 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2010 - 10:58 AM

Ozbiljnija stabilizacija vremena, koliko vidim, tek od srede... Gde ste smešteni, jel vas paze? Jel to može negde da se čita (dok sajt ne bude gotov :D )?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#83 Buba

Buba
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 07:43 PM

Mile, ono *razocarali ste me* je bilo da trgne pojedine. :cry:
Kako je moguce da me razocarate, kad vam se svima divim.
Slozili smo se , a to je najbitnije.
Ideja za sajt je SUPEEEER ! =D>
Pozdrav svima, :P Furtuli zelim da ovu malu prepreku jednog lepog dana iskoristi u svom putopisu, da na samom pocetku zaintrigira citaoca.
  • 0

#84 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 08:48 PM

Poslednji izvestaj iz S Palanke je da se put za Himalaje stopira do stabilizacije vremena i uslova za voznja. Vremenske neprilike u Palanci i okolini su vise nego nemoguci jak vetar sa snegom koji na pojedinim mestima pravi nanosi koji su opasni za kola a kamoli za bicikli. Prilazem par slika sa jucerasnjeg gostovanja na T V Jasenica i gostovanja u O S Vuk Karacic gde su se deca i nastavnici raspitivali o svemu i svacemu vezanim za ovo putovanje. Kad se putovanje nastavi bicete obavesteni.

nego šta nego da se stopira pa nije šećeru u-vodu!!!!!! ](*,) =; =;
  • 0
DEVONI

#85 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 12 March 2010 - 03:05 PM

Mile, ono *razocarali ste me* je bilo da trgne pojedine. :cry:


Eto, mene si "trgnula". Pa mu napravismo sajt...
http://www.draganfurtula.com pa sad mozete i tamo da ostavljate komentare podrske i sl.

Pozdrav
  • 0
.

#86 drmiki

drmiki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 12 March 2010 - 04:25 PM

Dragan je trenutnu u Nisu i planira da nastavi put sutra. O vremenu polaska se dogovaramo veceras, pa ko je zainteresovan da mu se pridruzimo prema Beloj Palanci neka se javi na njegov mob ili na 0654474101 za dogovor. Bilo bi dobro da nas je sto vise. Inace se ide preko Ploce. Pozdrav.
  • 0

#87 Buba

Buba
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 March 2010 - 12:08 PM

Eto, mene si "trgnula". Pa mu napravismo sajt...
http://www.draganfurtula.com pa sad mozete i tamo da ostavljate komentare podrske i sl.

Bravo, lepo izgleda.
Postavicu link na Facebook.

Pozdrav
  • 0

#88 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 13 March 2010 - 12:56 PM

Bravo, lepo izgleda.


Buba, posto se odustalo od "custom design" sajta, presli smo na Word Press. Instalirao sam "theme" koja mi se svidela, a zanimljivo je da je dizajn radio web majstor sa ovih prostora - Vladimir Prelovac. Tako, sve pohvale za dizajn ipak idu njemu u prilog. (Ja samo malo menjam i prilagodjavam nasim potrebama...)

Da li mozes da dodjes do nekih podataka koje bi stavili na stranicu Biografija? (http://www.draganfur...com/biografija/)

Poz...
  • 0
.

#89 Buba

Buba
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 March 2010 - 04:28 PM

Relacija Nis-Suva Planina-Bela Palanka

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Upravo se javio, dobro je i pozdravlja celo drustvo.
  • 0

#90 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 13 March 2010 - 04:54 PM

Hvala Bubo, slike su vec ubacene u Galeriju. Cekam neki izvestajcic da bi mogli da napravimo stranicu za 13.03.2010

Poz.
  • 0
.

#91 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2010 - 06:04 PM

Evo ga, dobila sam ga na FB-u:

Danas sam stigao iz Nisa preko Suve planine do Bele Palanke. Napokon da je vreme malo bilo bolje i put je bio prilicno zanimljiv sto se vidi na slikama koje sam stavio na moj profil. U ponedeljak idem za Dimitrovgrad i za Sofiju. Nadam se boljem vremenu...


Tražila sam da mi pošalje i biografske podatke, pošto na netu nema skoro ništa.
  • 0

#92 Buba

Buba
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 March 2010 - 10:04 PM

Evo stigao i broj racuna

330-1500100500503-60 Meridijan banka

Sad kad vec imamo broj racuna molim sve ljude dobre volje da uplate koju paricu.
Neka to bude i 5, 10 evra ...ko moze vise ... ko ne, nema veze.
Verujem da ce mu nasa mala paznja mnogo znaciti.

Ciklo , postavi broj na homepage.

Mile , pozz :)
  • 0

#93 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 14 March 2010 - 02:12 PM

Evo i mojih fotografija sa vožnje:
http://picasaweb.goo... ... a13032010#

Imam i par video snimaka, ali još nisam postavio online, kad postavim dajem link!

Pozdrav!
  • 0

#94 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 March 2010 - 03:13 PM

Evo stigao i broj racuna

330-1500100500503-60 Meridijan banka

Sad kad vec imamo broj racuna molim sve ljude dobre volje da uplate koju paricu.


Rizikujem da budem razapet i da mi se nadenu svakojaka imena. Izvini, Bubo, a zašto bismo mi davali tom čoveku pare?

Ako profesor srednje škole doživi 40 godina, a ne uspe da nauči ni jednu reč stranog jezika, to govori o priličnoj intelektualnoj tuposti ili lenjosti istog. Ako taj i takav profesor poželi da sedne na bicikl i ode put Himalaja, jeste malo čudno, ali srećan mu isti. Nije baš reprezentativni primerak, ali, ako mu se ide - neka ga, njegov život, njegovo vreme i njegove pare.
Ali ako pritom celo biciklističko društvo u Srbiji treba da se potrese, pravi mu logistiku, radi sajt, sad mu još i sakuplja novac, a on pritom još ni svoju biografiju nigde nikom nije ostavio, niti se zna ko će morati o njemu da brine kad pređe granicu (pošto ovde brinu svi osim njega), onda tu već nešto nije u redu. Ljudi, 70% nas bi se u takvu avanturu upustilo koliko sutra kada bismo bili lišeni briga oko posla, porodice i finansija.
Znamo ljude koji su jutros otišli za Siriju. Znamo i one koji su se prethodnih godina lomatali po Himalajima, Pamiru, Mongoliji i Meksiku, a da su od nas tražili samo da za njih navijamo. Imali su potrebu i da nam se iz tih nedođija javljaju, da u navijanju ne pokleknemo. Zauzvrat, dobili smo božanstvene putopise, fotografije i video zapise, i iz tih priča izašli bogatiji.
Nekako mi ova priča sa Furtulom... hm... deluje blentavo. Pogotovo posle ovog traženja para.
Ispljujte me i izgrdite na pasja kola - ako nisam u pravu.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#95 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2010 - 04:50 PM

Ispljujte me i izgrdite na pasja kola - ako nisam u pravu.


Srđane, i ja sam jako počela da se ljutim na odnos D.F. prema nama i celoj priči.
Ljudi su se samovoljno organizovali i počeli smo da mu radimo sajt - super.
Juče sam zamolila Furtulu da mi napiše nekoliko rečenica za svoju biografiju, a vremena ima jer od juče ne vozi, međutim - ni reči. Da ne govorim o tome da je mogao da napiše nešto o prethodna dva dana puta i da se i to nađe na sajtu. Ali zato uredno stiže da lajkuje moje i koječije fotke na Fejsu!
U poruci na FB ukratko sam mu ispričala šta ljudi rade da ga podrže i opet - ni reči. Zaprvo: "cenim što se interesuješ za moje putovanje". Mislim stvarno!
Čujem i druge detalje o njemu u vezi sa odnosom prema onima koji bi želeli da mu na pojedinim deonicama prave društvo, a koji mi se nimalo ne dopada. I još koješta čujem što dovodi u pitanje moralnost tog čoveka. Da li će se desiti da pola puta pređe busom/vozom jer nema svedoka koji bi to raširili, umesto da pošteno objasni kako je vreme uticalo na promenu plana i sl.? Vrlo verovatno, sudeći po viđenom u prethodna dva-tri dana.
Sve manje mi se to sviđa. Moj lični utisak o njemu potvrđuje ovo što si napisao. Ipak, to je moj utisak, a koliko mogu, dala sam mu podršku (došla kod Spase da ga pozdravim, pišem tektove za njegov sajt, ostavljam po svim forumima najave i pozivam ljude da posete sajt). No sve mi se čini da su stvari malo okrenute naopačke i da se D.F. ponaša kao zvezda, a bez pravog pokrića (a znamo neke koji imaju i te kakvo pokriće ali im ne pada na pamet da se tako umisle).

Što se para tiče, mislim da nije on tražio da skupljamo priloge, već smo mi to predložili.
  • 0

#96 Buba

Buba
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 14 March 2010 - 07:06 PM

Srdjoni, Sneska, mislim da ste upravu, delim vase misljenje.
Kako vreme odmice tako saznajemo nove, malo cudne detalje.
Neko rece prvi utisak vara.Ima tu istine.
No, htedoh samo da ucinim dobro delo...
Zaletela sam se mozda, nemojte mi zameriti. :cry:
Ipak, pruzam podrsku svima vama, jer ja sam tu upravo iz tog razloga.
Dezurna podrska.
Pozdrav svima
  • 0

#97 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 14 March 2010 - 09:58 PM

Halo ljudi da se niste malo zaukali,
evo da pitam jel iko od vas vozio dana za danom po 100km. Ja sam danas vozio 72km po Fruškoj Gori pa ne znam kako se zovem. Pa nema on vremena da kucka po tastaturi za razliku od vas. Ako ste nervozni a onda ajde napolje pa na bajs a ne da ovde širite negativnu energiju. Na kraju krajeva NIKO VAS NIJE MOLIO da pokrećete bilo kakvu inicijativu, sve je vaša želja pa se onda u skladu sa tim i ponašajte.
Izvinjavam se na malo oštrijem tonu ali mislim da je bio neophodan
pozdrav svima od Dejana
  • 0

#98 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 March 2010 - 10:08 PM

Dejane, ja nisam primetio da neko ovde vozi 100 km dnevno. Od Smederevske Palanke, gde se dva dana odmarao, do Niša Furtula se odvezao autobusom, a od Niša do Bele Palanke ima 42 km, ako je verovati MapSource-u.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#99 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2010 - 10:17 PM

Ja sam vozio dan za danom po 100 i vise kilometara i stigao sam da kuckam po tastaturi, a moram priznati da se tada bolje osecam nego kad ne radim nista :)
  • 0

#100 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2010 - 06:36 AM

Halo ljudi da se niste malo zaukali,
evo da pitam jel iko od vas vozio dana za danom po 100km. Ja sam danas vozio 72km po Fruškoj Gori pa ne znam kako se zovem. Pa nema on vremena da kucka po tastaturi za razliku od vas.


Da, više puta, dan za danom, i ništa mi nije falilo.
Imala vremena za druženje u RL, a ako je bilo neta, i za kuckanje milima i dragima.

Ne shvatam protiv čega se ti buniš? Lepo je što u njemu vidiš idola. Ne vide ga svi. Neki ga nisu videli otpočetka, ali su drugarski dali sve od sebe da pomognu jer veruju u onaj deo njegove priče koji je vezan za bicikliranje (a ne za njegovu ličnu pormociju). I to bi, verujem, uradili za svakoga.

Tražili su samo da Furtula pomogne njima koliko može da bi to što već rade, uradili što bolje. A on to ne zarezuje. Okej, njegovo pravo. Ali i naše da se ohladimo pa i da to prokomentarišemo.

U međuvremenu ispostavlja se i da je neiskren. Zašto? Zašto je problem ako se skloniš od ubistvenog vetra i ideš prevozom? Pa vozićeš onoliko hiljada kilometara, da li će ovaj par desetina koje ćeš presedeti u busu nešto promeniti? Mislim da neće. Zašto onda laž? Kako ćemo ti onda verovati bilo šta?

Zašto stav: Neka oni (koji hoće da voze) mene jure i zovu, neću ja njih da zovem? Zašto ih ne bi zvao? Pa tebi trebaju, čoveče, oni dolaze zbog tebe!

Kako neko stiže da šalje poruke na Fejsu, ali ne stiže da nakucka pet redova o sebi iako je zamoljen? Ako ti je bitnije da razgledaš i lajkuješ tuđe fotke od toga da nabacaš pet rečenica o sebi za svoju biografiju na sajtu, koja će tebi koristiti, onda tu nešto nije u redu sa prioritetima. Ili sa elementarnim poštovanjem ljudi koji ti daju podršku.

Naravno da niko ne tera ni nas ni njegove suvozače na pojedinim deonicama. Ali ako neko ima stav kao da se sve to podrazumeva, onda taj nije iz priče iz koje sam barem ja mislila da jeste.

Lično ću nastaviti da pomažem koliko mogu u vezi sa sajtom, ne zbog Furtule kome od pre neki dan više ne verujem, nego zbog podrške svima koji bicikliraju.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika