Jump to content


Fotografije
- - - - -

"Пут којим се ретко иде" - Novi Sad - Himalaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#61 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 09 March 2010 - 11:02 PM

bicikl od hiljadu evra ili ne, ako neko ima novac da kupi tako nesto i uziva u tome nebitno da li tim biciklom prelazio 50 000 godisnje ili mu stajao u zlatnoj vetrini ja se radujem za njega. sve price tipa ovi sto voze ova bicikla su ovakvi oni sto voze ona bicikla su onakvi su neosnovane i mlacenje prazne slame. u to bih ubrojio i podelu prema rekreativcima, takmicarima, cikloturistima, blejacima, manekenima, fenserima, amaterima, bogatim, siromasnim, belim, crnim, zelenim ili bilo sta slicno. nemojmo graditi misljenje o ljudima prema grupi u koju ih neko svrsta vec po svakom coveku ponaosob.

da imam novac kupio bih bicikl od 5 000eur i vozio ga po nasim raspalim putevima. neka pukne ako mora, ne interesuje me, ali barem sam uzivao u tome.

zato molim vas manite se psihologije, generalizacije, podele i sličnih stvari. neko pametno rece 'poludesmo svi od ove zime, vreme je da otopli i pocnemo voziti'.

skrenuli smo sa teme debelo. ako zelite pricajte o ovim ljudima i njihovom poduhvatu, sve ostalo je za drugu temu.


Evo javno se izvinjavam!
Sve nadalje neka ide u Miksovu temu : "Šta nas čini ljudima".
Dalje ćutim, a ako stvarno zna Spasu što da se ne provozamo? Spasa mi je sjajan.
Izvini Ciklo, sad stvarno neću više!
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#62 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 March 2010 - 11:05 PM

Spasa je deo ove price. Moj odgovor se nije odnosio na taj deo.
  • 0

#63 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 March 2010 - 11:16 PM

bicikl od hiljadu evra ili ne, ako neko ima novac da kupi tako nesto i uziva u tome nebitno da li tim biciklom prelazio 50 000 godisnje ili mu stajao u zlatnoj vetrini ja se radujem za njega. sve price tipa ovi sto voze ova bicikla su ovakvi oni sto voze ona bicikla su onakvi su neosnovane i mlacenje prazne slame. u to bih ubrojio i podelu prema rekreativcima, takmicarima, cikloturistima, blejacima, manekenima, fenserima, amaterima, bogatim, siromasnim, belim, crnim, zelenim ili bilo sta slicno. nemojmo graditi misljenje o ljudima prema grupi u koju ih neko svrsta vec po svakom coveku ponaosob.


Ponosan sam skoro k'o da sam ja napisao :D . Hvala, Ciklo!
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#64 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 11:18 PM

Ali ladno, dosao i Gabor Sagmajster, koji je iscupao nekako zivu glavu na reliju. n:blackeye =D>
  • 0

#65 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 March 2010 - 11:22 PM

[
Učinio bi mi plezir da se jednom provozamo do Spase?


Spasa je u Krnjači, i uvek otvoren za druženja (samo ga je nekad teško stići :D ), što da ne...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#66 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 10 March 2010 - 12:49 AM

[
Učinio bi mi plezir da se jednom provozamo do Spase?


Spasa je u Krnjači, i uvek otvoren za druženja (samo ga je nekad teško stići :D ), što da ne...


Hala ti, ako nemaš ništa bliže, pitaću u Krnjači. Mi iz ZR-a nekad prođemo baš kroz Krnjaču. Cenim da će to biti cibijem polovinom aprila. Kolima sam poslednji put prošao u subotu, a sledeći put će biti sutra. Biće OK, samo da se ti odljutiš. I u Novom Sadu treba voziti. Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#67 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 08:10 AM

Slazem se da "generalizovati" nije dobro. Ceo zivot se borim protiv stavova tipa "e hrvati (indijanci, marsovci) su ti ovakvi a mi nismo takvi vec bolji". Ili obrnuto, svejedno... Siguran sam da Bur nije mislio nista lose i da mu je, pnekad, kucanje (kao i meni uostalom) "brze od pameti"...
Niti onaj sto ima bajs od 1000E mora neizostavno da bude bogat, niti onaj sa bajsom od 100E mora da bude sirotinja. Ako gledamo po cenama bicikala koje vozimo, mnogo je vise onih sa bajsevima od 100-300 eura koji nisu dosli nego onih sa skupljim bajsovima. Iz prostog razloga sto je ovih prvih neuporedivo vise. Stoga, ne zamerimo mu jer sam siguran da je hteo da kritikuje slab odziv biciklista na "ispracaju" a ne samo "hiljadueuarse"...
Najvise je, slazem se, kriv "tajming". Da je bila subota ili nedelja, bila bi mu mnogo jaca pratnja...

Kad vec spominjemo lovu, neko stvarno maliciozan bi rekao da je Furtula najveci "fenser", jer je ulozio neuporedivo vise novca u svoje pedalanje od vecine nas. Ne znam koliko ce ga kostati ovo zadovoljstvo, ali siguran sam ne manje od 10-15 somica, ako ne i vise. Da imam 10.000, i da me svi puste na miru (zena, deca, firma i ostali) i ja bi' krenuo na put od 3 meseca. Sad, odma'. Na bilo koju stranu.

Pozdrav svima
  • 0
.

#68 Buba

Buba
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 09:50 AM

E bas ste me razocarali!!!
Ja mislila da je bitniji sjaj u ocima i skok adrenalina kad sednete na te vase bajseve.
Ispada da su najsiromasniji oni koji samo gledaju na cenu i opremu.
Nije da nije vazno,ali...ko koliko moze i hoce toliko ce i da kupi. Vaznija je zelja i ljubav, jer je to glavni pokretac .Pored Spase sam upoznala divne bicikliste, kojima je druzenje i uzivanje u voznji na prvom mestu.
PROMASILI STE TEMU.
Ovde na ovom topicu smo da pruzimo moralnu podrsku Furtuli i njegovom pratiocu Spasi, i da pratimo njihovu avanturu.
  • 0

#69 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 984 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 March 2010 - 11:24 AM

Ovde na ovom topicu smo da pruzimo moralnu podrsku Furtuli i njegovom pratiocu Spasi, i da pratimo njihovu avanturu.


Srecan put Furtuli i Spasi i vetar u ledja...Pozdrav iz Sapca! n:kolce
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#70 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 10 March 2010 - 01:51 PM

...evo ja ću se pridružiti toplim čestitkama...

Furtuli i Spasi neka je sa srećom.....

Volio bih da i ja mogu bar malo sa njima, ali mi je baš daleko...

Pozdrav iz Banja Luke
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#71 MareErceg

MareErceg
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 02:58 PM

Sto Spasoje ide samo do granice...da se nije prehladio 8)

Pozdrav :D
  • 0
Samo je jedan Petar

#72 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 10 March 2010 - 06:31 PM

Super su one fotke pre polaska iz Krnjače :)
Poslednja vest je da su krenuli put Smedereva, ima li novih vesti, po planu bi danas trebala da je Jagodina a prognoza baš ne obećava:

Prognozirano vreme za 2010-03-10 u 19:00 h za JAGODINA- Serbia
  • 0

#73 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 March 2010 - 07:16 PM

danas je put odlozen zbog veoma loseg vremena
  • 0

#74 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 07:25 PM

E bas ste me razocarali!!!
1. Ja mislila da je bitniji sjaj u ocima i skok adrenalina kad sednete na te vase bajseve.
2. Ispada da su najsiromasniji oni koji samo gledaju na cenu i opremu.
3. Nije da nije vazno,ali...ko koliko moze i hoce toliko ce i da kupi.
4. Vaznija je zelja i ljubav, jer je to glavni pokretac .
5. Pored Spase sam upoznala divne bicikliste, kojima je druzenje i uzivanje u voznji na prvom mestu.
6. PROMASILI STE TEMU.
7. Ovde na ovom topicu smo da pruzimo moralnu podrsku Furtuli i njegovom pratiocu Spasi, i da pratimo njihovu avanturu.


Bubo, posto prvi utisak cesto vara, siguran samda cemo se druziti jos dugo, ako ne drugacije, onnda preko foruma. Skoro sa svih 7 recenica se slazem.

Mislim da niko nije nista lose hteo da kaze, pa prema tome, nema razloga za razocarenje.

Kad vec spominjemo lovu, neko stvarno maliciozan bi rekao da je Furtula najveci "fenser", jer je ulozio neuporedivo vise novca u svoje pedalanje od vecine nas. Ne znam koliko ce ga kostati ovo zadovoljstvo, ali siguran sam ne manje od 10-15 somica, ako ne i vise. Da imam 10.000, i da me svi puste na miru (zena, deca, firma i ostali) i ja bi' krenuo na put od 3 meseca. Sad, odma'. Na bilo koju stranu.


Rado bih prepravio ovaj pasus jer sam ga bas "smuckao", i moze uneti zabunu, ali kao sto rekoh brze kucam nego sto razmisljam. :( Umesto da lepo sednem i sastavim...
U svakom slucaju, ako te je nesto od ovoga razocaralo, rado cu pojasniti. Ako nisam trebao da pominjem novac u kontekstu, izvinjavam se!

Pozdrav

p.s. Podrsku naravno da ima od svih nas! Dao sam je na prethodnoj strani i putem SMS-a. Drugacije ne znam. Htedoh da mu odnesem "protein bar" u vidu domace kobasice, ali radio sam u tom periodu. Jedino sto jos mogu da ucinim je, a to mi je malo pre palo na pamet, da mu pokrenem sajt, ako vec nema... Da ne stavlja na fejs book i sl.
Pogledao sam i izgleda da je domain http://www.draganfurtula.com slobodan.
  • 0
.

#75 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 March 2010 - 07:48 PM

danas je put odlozen zbog veoma loseg vremena


Pametno - definitivno po ovoj mećavi nije bilo ni za psa.... nadam se da ih je neko ugostio, uz neki "smederevac"...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#76 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 10 March 2010 - 08:51 PM

Jel to onda znači da će se relacija Niška banja - Dimitrovgrad voziti u subotu?
  • 0

#77 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 March 2010 - 08:55 PM

za sada je sve pomereno za dan. ako neko zeli da im pravi drustvo na biciklu neka se obavezno informise o detaljima preko kontakt telefona.
  • 0

#78 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 09:06 PM

http://www.draganfurtula.com ideja OK ! =D> =D>
  • 0
DEVONI

#79 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 09:45 PM

Sa tri glasa "za", ideja usvojena. :)
Zajedno cemo mu uraditi sajt. Da mu to bude poklon od nas.
  • 0
.

#80 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 10:19 PM

viewtopic.php?f=4&t=3057
Ko zeli da pripomogne da sto re uradimo sajt.
  • 0
.




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika