Jump to content


Photo
- - - - -

"Пут којим се ретко иде" - Novi Sad - Himalaji


  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#41 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 09 March 2010 - 09:41 AM

Furtula i Spasoje nastaviše jutros put Smedereva. Šaljem fotke kasnije.
  • 0

#42 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 March 2010 - 09:53 AM

Kao što sam napisao:

Ja sam prošao kroz centar možda pola sata ranije i nisam se mogao zadržavati zbog posla :cry:

...pošto se osećam prozvanim, ali jbg imam obaveze :(
Stvarno sam želeo da budem prisutan.
Da je bio vikend, otpratio bih čoveka najmanje do pazove, to je najmanje što mogu da učinim.
  • 0

#43 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 09 March 2010 - 10:00 AM

Mislim da nema mesta za prozivke, bio je radni dan, velika vecina nas ima radne obaveze a i nisu svi opremljeni i spremni za voznju po ovoj zimi. Ko je mogao verovatno je i došao.
  • 0

#44 Buba

Buba
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 09 March 2010 - 10:51 AM

Evo me tu sam. Moralna podrska sinoc pruzena nasem Furtuli. Imala sam cast pruziti ruku Draganu i pozeleti mu srecan put. I mom Spasi,normalno, kome su oci sijale posebnim sjajem. Neko spomenu da ce da se zalaufa....verujte ljudi nista nije nemoguce kad je Spasa u pitanju.
Postavljena slika
  • 0

#45 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 09 March 2010 - 10:53 AM

Evo i danasnjih slicica

http://www.cikloberz...hp?img=3055&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3054&t=n
Draganov Bajk

http://www.cikloberz...hp?img=3051&t=n
Spasojev Bajk

http://www.cikloberz...hp?img=3057&t=n
Spasoje

http://www.cikloberz...hp?img=3056&t=n
Ruta

http://www.cikloberz...hp?img=3052&t=n
bajker - Furtula - Spasoje - Nikola

http://www.cikloberz...hp?img=3050&t=n
Fotkanje pred start

http://www.cikloberz...hp?img=3059&t=n
II Etapa

http://www.cikloberz...hp?img=3060&t=n
Peleton se krece ka Pancevu

http://www.cikloberz...hp?img=3058&t=n
Brzi ko vetar - Ni aparat ne moze da ih uhvati :mrgreen:
  • 0

#46 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 09 March 2010 - 11:51 AM

Pozdrav Bur,
lepo si ti to sve opisao, ja stvarno nemam sta da dodam ;)

Samo da potvrdim da je naravno Dragan produzio autoputem kod Kovilja a one dve fotke sam kasnije fotkao posle ispracaja. Obecao sam fotke i video van facebook-a pa cu to i uraditi a usput pored emitovanja juce u Novosadskim razglednicama evo i sada u jutarnjem programu RTV1 ide isti prilog od juce negde oko 8.15h, ko ne bude gledao nije problem stavicu i to na net.

pozdrav svima,
Dejan

Nisam gledao nijedan prilog i unapred hvala ako to postaviš na net.
Kad naučim da pišem i šaljem privatne poruke, javljam ti se da se provozamo neki dan.Ako nisi isplanirao
2. maj pođi sa nama na Venac (grančica ima, a kobaju nosiš nazad u dresu). Kažu da će možda doći Vlada Pop i njegovi pančevci. Naravno poziv je za tebe i tvoje sa kojima inače voziš. Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#47 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 09 March 2010 - 12:15 PM

Kao što sam napisao:

Ja sam prošao kroz centar možda pola sata ranije i nisam se mogao zadržavati zbog posla :cry:

...pošto se osećam prozvanim, ali jbg imam obaveze :(
Stvarno sam želeo da budem prisutan.
Da je bio vikend, otpratio bih čoveka najmanje do pazove, to je najmanje što mogu da učinim.


NARAVNO DA NISI PROZVAN NI TI NI BILO KOJI TAKMIČAR!
Vas je 2-3% i tu ste da od vas učimo, ako niste sebični, a za tebe se to sigurno ne može reći.
Rang ispod, oni što kao nešto i čine, a i oni koji maštaju da bi nešto da čine, oni su prozvani. Cenim 87-88%,
ako ne računamo one koji imaju bicikl za do radnje (a i takav je jedan bio samo nije išao, došao čovek da isprati, a ne svrstava čovek sebe u "bicikliste"). Za vas sam siguran da vam zima nije bila prepreka. Ni kiša, ni sekire sa neba.
Gamzzy, iz Novog Sada si, zamisli da se sve odvijalo 22. aprila, sunčano i ni hladno ni vruće. Ne bi mogao da priđeš Miletiću od "šljašte" i ima se, a posle slabiji protok na netu danima. Samo sam pitao gde su Hiljaduevraši.
Izvinjenje i Ciklu, koji prati sa svoje strane ovu priču, ako sam prejako iritirao. Meni se čini da je hladnoća i sebičnost jednako agresivna kao i malo naoštreno pero, ako ne i gore. Neću više.
Pozdrav, ovog puta svima, sa nadom da ćemo postati respektabilniji na putevima.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#48 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Posted 09 March 2010 - 12:41 PM

od mene nista nemam ni opremu za ovo ladno vreme
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#49 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 March 2010 - 03:25 PM

Ja predlažem da svi Novosađani drugu Buru do petka dostave opravdanje (zdrav/bolestan, slobodan/zauzet, voljan/bezvoljan) za jučerašnje praćenje Furtule, uz potvrdu da se zimska oprema ima/nema, i još sa detaljnom specifikacijom posedujućeg dvotočkaša i izračunatom aproksimativnom vrednošću istog (da diferenciramo te deset/sto/hiljaduevraše već jednom, i razdvojimo žito od kukolja). E, da - ako imate takmičarsku knjižicu, svega ovoga ste oslobođeni i možete se mirno voziti po gradu...

Alo, Bur, čoveče, da li ti 7 pređenih kilometara sa čovekom koji ide na Himalaje stvarno daju pravo da prozivaš bilo koga i gledaš mu u novčanik, zdravlje ili slobodno vreme i volju?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#50 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 09 March 2010 - 03:48 PM

Srecan ti put majstore i tamo i nazad.
[-o<
  • 0
.

#51 Flashheart

Flashheart
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 09 March 2010 - 04:48 PM

Hm..ne bas najsrecnije bisage za ovakvo putovanje...
ovoliko stvari ja imam kada odem negde na 5 dana...
valjda nosi glavnicu na sebi zbog hladnog vremena :?
  • 0

#52 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Posted 09 March 2010 - 07:35 PM

Kao što sam napisao:

Ja sam prošao kroz centar možda pola sata ranije i nisam se mogao zadržavati zbog posla :cry:

...pošto se osećam prozvanim, ali jbg imam obaveze :(
Stvarno sam želeo da budem prisutan.
Da je bio vikend, otpratio bih čoveka najmanje do pazove, to je najmanje što mogu da učinim.


NARAVNO DA NISI PROZVAN NI TI NI BILO KOJI TAKMIČAR!
Vas je 2-3% i tu ste da od vas učimo, ako niste sebični, a za tebe se to sigurno ne može reći.
Rang ispod, oni što kao nešto i čine, a i oni koji maštaju da bi nešto da čine, oni su prozvani. Cenim 87-88%,
ako ne računamo one koji imaju bicikl za do radnje (a i takav je jedan bio samo nije išao, došao čovek da isprati, a ne svrstava čovek sebe u "bicikliste"). Za vas sam siguran da vam zima nije bila prepreka. Ni kiša, ni sekire sa neba.
Gamzzy, iz Novog Sada si, zamisli da se sve odvijalo 22. aprila, sunčano i ni hladno ni vruće. Ne bi mogao da priđeš Miletiću od "šljašte" i ima se, a posle slabiji protok na netu danima. Samo sam pitao gde su Hiljaduevraši.
Izvinjenje i Ciklu, koji prati sa svoje strane ovu priču, ako sam prejako iritirao. Meni se čini da je hladnoća i sebičnost jednako agresivna kao i malo naoštreno pero, ako ne i gore. Neću više.
Pozdrav, ovog puta svima, sa nadom da ćemo postati respektabilniji na putevima.


Ako si isprozivao neke bicikliste koje ne poznaješ mislim da ti nije fora. Znam da mnogi ljudi nisu mogli da dođu jer rade, a školarci idu u školu. Draganu sam rekao u petak da bi bolje bilo da je nedelja ili subota i da ne znam koliko može biti biciklista.

ja sam lično planirao da idem do BG sa njim, ali je ujutru bilo prehladno za mene i moje klubaše. Došli smo na trg, bili sa klincima i to je to.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#53 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 March 2010 - 08:48 PM

Svaka cast!!! Samo napred!!!
  • 0
Posted Image

#54 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 09 March 2010 - 09:01 PM

Ja predlažem da svi Novosađani drugu Buru do petka dostave opravdanje (zdrav/bolestan, slobodan/zauzet, voljan/bezvoljan) za jučerašnje praćenje Furtule, uz potvrdu da se zimska oprema ima/nema, i još sa detaljnom specifikacijom posedujućeg dvotočkaša i izračunatom aproksimativnom vrednošću istog (da diferenciramo te deset/sto/hiljaduevraše već jednom, i razdvojimo žito od kukolja). E, da - ako imate takmičarsku knjižicu, svega ovoga ste oslobođeni i možete se mirno voziti po gradu...

Alo, Bur, čoveče, da li ti 7 pređenih kilometara sa čovekom koji ide na Himalaje stvarno daju pravo da prozivaš bilo koga i gledaš mu u novčanik, zdravlje ili slobodno vreme i volju?


Od početka greška. Gospodin bur! Drugovi igraju nameštene partije, a mene takva sreća nije zapala.
Zatim, moja oprema: patike stare i prljave (kronos duboke za basket), trenerka pamučna, možda kineska (ne nosim je bez nečega preko, znači više kao duks gaće), preko trenerke šuškavac donji deo (sekond hand, u istom ansamblu sam odradio noćnu smenu na poslu), pamučna majica umesto potkošulje (svi znaju takve majice, verovatno reklamna, možda od neke farmaceutske kuće), preko nje kineska košulja, onakva plastična, šarena (kad se zip zakopča pokrije vrat), preko toga vindstoper jakna (na žalost ne štiti ramena, a plastična košulja ne pomaže-tu je bilo hladno), kapa zimska, pletena, kao bilo koja (propušta vetar, a ja imam impozantne uši). Naočare fensi, američke, istina malo ženske (dobio na preferansu), rukavice isto kineske, platnene (one od kao pliša za 200 din.
Pa onda, kad skupljamo potpise za neku pseudopsihološku akciju ili dolazi u grad brat Zdravka Čolića, ili dolazi neka američka maskota u penziji, obavezno uspemo da se snađemo za slobodno vreme da to propratimo (to diže rejting na žurkama), a kad imamo nekog našeg sa mudima onda su i naša velika ako nam je glava u pesku.
I baš zbog toga takmičarska legitimacija ima vrednost, jer njihova glava nije u pesku i njihova muda nisu samo na forumu. I moram da verujem da oni tačno znaju šta Furtula radi, da nisu ni ljubomorni ni zluradi jer su kroz napor sigurno prošli (kod Miksa u Amortizer prozi imaš moju opasku da pregnuće oplemenjuje koliko i ljubav ili tako nešto).
U tom smislu opravdanja, može, naravno prednost imaju nevoljni, a među njima od najvažnijeg pa nadalje.
Zatim, moj konjić juče, stari Puh-drumaš, loše ofarban.
Pa onda pravo. Meni ne daje pravo 7 km, nego STAV. Izvinuo sam se Furtuli juče što se vraćam, jer me čekaju moja dva prijatelja kojima je trulo što me čekaju dok se ja vozim, a ti moji prijatelji će obići na leto Srbiju samnom (skoro po granicama, a nije baš neki odziv na javni poziv "Da se pripremimo za novu turu"), odveć zato što smo došli zajedno da ga ispratimo sa trga, gde sam ja u poslednjem momentu otrčao do kola i uzeo bicikl, postiđen odzivom nas "sabraće biciklista".
I pri kraju, izgleda mi da smo promašeni sagovornici. Svi što su reagovali prirodno nisu meta, oni su nečim sprečeni i pomalo se žderu. Srđoni, hiljaduevraši su bahati. Videćeš ih ako se dobri biciklizam artikuliše u nešto. Biće predsednici, podprdsednici i naravno, blagajnici.
A na kraju, da se upoznamo. Pogrešno je da me plašiš i postiđuješ, to ne radi. Dobro je da odvozamo negde, da vidim ljude, pogotovo mlađe, još bolje klince koji su pod tvojim uticajem seli na bajs ozbiljnije. U tome ću stvarno uživati (moja i frka i nada leži u tome da je Furtulu moguće nositi na prednjoj strani majice umesto zvezda Granda), više nego da čitam kako neki dečak proždire big-mekove i biciklista je, dok mu 50 biciklista otvaraju oči, ali džabe, mama mu je rekla da je on u pravu.
Ako si me razumeo, dobro. Ako nisi, ne brini ništa, znaj da sam tu. Dok me Devoni nije doveo ovde izgleda da su hiljaduevraši već uneli dosta boleštine u biciklizam. Polečiće se već. Vidiš da znam da kucam, opušteno.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#55 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 March 2010 - 09:30 PM

Dok me Devoni nije doveo ovde izgleda da su hiljaduevraši već uneli dosta boleštine u biciklizam. Polečiće se već. Vidiš da znam da kucam, opušteno.
Pozz


Pa o tome se i radi - potpuno mi je svejedno kakvu opremu ili bicikl imaš, i podjednako si mi drag kao i neki "hiljaduevraš" (jer mi je i za njegovu opremu svejedno) - dok pričamo i realizujemo ovu drumsku ili šumsku ljubav (prema biciklovima i vožnji, da ne bude zabune :D ).

Ali ako kreneš da najavljuješ masovno izlečenje (jer si se pojavio TI) i propovedaš kako neko treba da živi, šta da voli i gde treba da bude ili će biti prozivan i vređan (mada nemaš pojma šta je i gde bilo ko od nas prošao) - slabo ćeš društvo za vožnju imati.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#56 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 09 March 2010 - 10:11 PM

Ako si isprozivao neke bicikliste koje ne poznaješ mislim da ti nije fora. Znam da mnogi ljudi nisu mogli da dođu jer rade, a školarci idu u školu. Draganu sam rekao u petak da bi bolje bilo da je nedelja ili subota i da ne znam koliko može biti biciklista.

ja sam lično planirao da idem do BG sa njim, ali je ujutru bilo prehladno za mene i moje klubaše. Došli smo na trg, bili sa klincima i to je to.


Nemanja, moja je velika prednost što sam ne poznajem one što sam prozvao.
Čitao sam neke tvoje tekstove i ne čini mi se da si površan. Izgleda da je tek moja malenkost zavredila tvoju površnost.U ovoj temi, kad se vratiš malo, naći ćeš odgovor Gamzziju na osnovu koga sebe i svoje klince izostavljaš iz mog pera. Svestan sam u potpunosti koliko bilo ko od vas mora da respektuje histerične mame i moderne očeve da bi neki klinac nastavio da vozi i pri tom ne sme da kine, a kamoli se zakašlje. Ono što je tvoj dug, to je da objasniš njima da oni šta god od sebe načine nisu kadri da se uporede sa onima što leti pune ortopediju, što zavrnu kroz bulevar, što propiče kontra kroz petrovaradinsku kapiju što pričaju o hiljadu evra i pet konja razlike. Pa opet oni mogu zajedno do nivoa sekte. A mi ne možemo ni malu vožnju da organizujemo. A sutra te čeka da mu kažeš da će se mala slatka iz ulaza udati za dilera jer je on npr mašinski inženjer bez veze. Ti ne znaš, ali ti i ja radimo isti posao i to tako što ti meni pomažeš i na tome ti hvala.
Ima opcija da pregledaš moje tekstove, čini mi se. Nađi tu nešto zlobno i ružno i imaš piće od mene.
Šta ćeš naći loše u upoznavanju, organizovanju, samopodršci, omasovljenju, samopoštovanju, bla, bla, bla
Hiljaduevraši su tema. Ne hiljadu evra za dve stote sekunde, nego hiljdu evra za predsednika omladine i posle 27 stanova. Nedaj da tvoji klinci ispadnu majmuni. Koliko možeš.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#57 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 09 March 2010 - 10:23 PM

Dok me Devoni nije doveo ovde izgleda da su hiljaduevraši već uneli dosta boleštine u biciklizam. Polečiće se već. Vidiš da znam da kucam, opušteno.
Pozz


Pa o tome se i radi - potpuno mi je svejedno kakvu opremu ili bicikl imaš, i podjednako si mi drag kao i neki "hiljaduevraš" (jer mi je i za njegovu opremu svejedno) - dok pričamo i realizujemo ovu drumsku ili šumsku ljubav (prema biciklovima i vožnji, da ne bude zabune :D ).

Ali ako kreneš da najavljuješ masovno izlečenje (jer si se pojavio TI) i propovedaš kako neko treba da živi, šta da voli i gde treba da bude ili će biti prozivan i vređan (mada nemaš pojma šta je i gde bilo ko od nas prošao) - slabo ćeš društvo za vožnju imati.


Ono što se činilo nemoguće, ipak je moguće. Postideo si me i uplašio. Ostaje mi samo da mi učiniš da se samnom jednom provozaš,ako hoćeš, a posle sa hiljaduevrašima. Ajde Srđo što se ložiš? Jesmo napravili od jedne strane Himalaja četiri? Pa malo je i osam. Ide nam. Vidiš da sam tu!
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#58 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Posted 09 March 2010 - 10:23 PM

Evo postavio sam slike i video van facebook-a, još samo da uspem ovde da postam :D

Ispraćaj sa trga u NS do Kovilja - Slike


[youtube_embed2][/youtube_embed2]

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

#59 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Posted 09 March 2010 - 10:42 PM


Spasa ga prati od Beograda do Sofije


:D Treba zadržati Spasu. Ako se taj zauka, eto njega do 15-og pod Himalajima ....


Poznaješ Spasu?
Učinio bi mi plezir da se jednom provozamo do Spase?
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#60 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 09 March 2010 - 10:55 PM

bicikl od hiljadu evra ili ne, ako neko ima novac da kupi tako nesto i uziva u tome nebitno da li tim biciklom prelazio 50 000 godisnje ili mu stajao u zlatnoj vetrini ja se radujem za njega. sve price tipa ovi sto voze ova bicikla su ovakvi oni sto voze ona bicikla su onakvi su neosnovane i mlacenje prazne slame. u to bih ubrojio i podelu prema rekreativcima, takmicarima, cikloturistima, blejacima, manekenima, fenserima, amaterima, bogatim, siromasnim, belim, crnim, zelenim ili bilo sta slicno. nemojmo graditi misljenje o ljudima prema grupi u koju ih neko svrsta vec po svakom coveku ponaosob.

da imam novac kupio bih bicikl od 5 000eur i vozio ga po nasim raspalim putevima. neka pukne ako mora, ne interesuje me, ali barem sam uzivao u tome.

zato molim vas manite se psihologije, generalizacije, podele i sličnih stvari. neko pametno rece 'poludesmo svi od ove zime, vreme je da otopli i pocnemo voziti'.

skrenuli smo sa teme debelo. ako zelite pricajte o ovim ljudima i njihovom poduhvatu, sve ostalo je za drugu temu.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users