Jump to content


Fotografije

STA DA KUPIM? (biciklom na more)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
95 odgovora na ovu temu

#21 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 08:33 PM

Evo i ja da se uključim jer eto prošlog avgusta sam išao sam do mora i stekao fino iskustvo :mrgreen:
Pa jedno po jedno...
500-600 evra za bike...hmmm da li već imaš bisage, šator, vreću i slično? Ako ne, računaj i to jer naravno sve ima svoju cenu. Naravno ako ćeš u neki motel ili šta god, onda pare u džep i ranac, (kao Gaja, čini mi se da je tako išao).

200km na dan...gamzzy dobro kaže..oko 100km na dan je uživancija! Zalim što ja nisam tako uradio. Ja sam vozio oko 200 na dan, manje-više...sa 25kg tereta (full oprema, šator, vreća, ma svašta!). Izabrao sma dobre pravce s malo saobraćaja.Više km ali ne misliš o kolima. Na debelom brdu tokom 23km uspona sam sreo 5 kola i 1 bus. Ali zato sam i dušu ispustio! Vozim dosta, baš dosta ali s 25kg tereta, 200km na dan, to je čisto nazovimo "samo uništavanje". Prva 3 dana na moru sam samo spavao :mrgreen:

Sve u svemu, moj predlog je:

100 do max 150km na dan,
okolni putevi,
stani, slikaj, uživaj, odmori, razmeni koju sa čičom koji te pita odakle si,
na vreme se smesti pre zalaska (ako kampuješ),
ponesi kremu za sunčanje (tokom vožnje će ti trebati),
prati prognozu pa izaberi datum (ja sam u Avgustu, extra vreme, na planinama ujutru hladno)
UŽIVAJ u toj vožnji jer ćeš se jakooooo dugo sećati tog podviga!
Ako još šta treba, pitaj, tu smo :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#22 miljanm90

miljanm90
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 08:35 PM

Uzivacu to je sigurno :D hvala
  • 0

#23 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 March 2010 - 08:43 PM

I ja sam planirao oko 100 km dnevno,negde oko 5,6 dana...

To je u stvari najrealnije. Kada god da stigneš more će te čekati. Ja sam recimo proveo par dana na Tari i jedan dan na Žabljaku.
  • 0

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 March 2010 - 10:29 PM

Ako ti je do riba i i rakije idi u kafanu ili u Knez pa se setaj. Ja to gledam cisto iz zadovoljstva... dakle kad vozim onda vozim.



E vidiš, tu grešiš. Jeste, možeš ti, ako imaš snage, da ujedeš volan i spucaš za tri dana do mora, živ-mrtav, nebitno - ali štos u odlasku negde daleko biciklom je u uživanju u samom putovanju.

Kad si u kolima, onda je frka, stiska, obiđi onog kilavog, pretekni šleper na ovom pravcu jer je posle puna crta deset kilometara, dođi do uveče, kreni rano da izbegneš gužvu. Sve ono lepo na ili pored puta dobije nekoliko sekundi pogleda kroz prozor i, možda, pomisao da je baš šteta što nemaš vremena da svratiš i vidiš šta je to.
Na biciklu nemaš te brige; imaš svo vreme ovog sveta za takve sitnice - jer te ne tangira beskrajni šleper ili neki sporać koji ne može preko pedeset, svakako idu mnogo brže od tebe; jer ćeš svakako noć dočekati daleko od odredišta; jer na sporednom putu nema gužve koju je potrebno izbeći time što ćeš krenuti pre svanuća.
Zašto bi se odrekao svega toga i usvojio 'što pre' psihologiju nekog automobiliste i vozio bez prestanka sve dok možeš da voziš?

Ako nećeš nigde da (za)staneš, ostaneš pola sata ili pola dana na nekom lepom mestu, popričaš s tim čičom, popiješ tečnost po izboru u nekom bircuzu - pa jbg, onda možeš da voziš krugove po Adi 200 km dnevno, isto mu dođe.

Ako ti je zadovoljstvo samo da ganjaš bicikl - onda je, naizgled paradoksalno, odlazak na more bicikom samo gubitak vremena
  • 0

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 March 2010 - 10:42 PM

bravo mix!
=D> =D> =D>
  • 0

#26 miljanm90

miljanm90
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 11:02 PM

Slazem se uzivanje u putu bice mi primarno!
  • 0

#27 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 11:04 PM

Razmisljao sam tako nesto, sta bi bilo kad bi bilo...Tj. kad bih isao na more bajsem. :-k A nadam se da ce i biti jednog dana. [-o< I tako racunam, 4 dana mi bilo ok da se vozim (u zavisnosti od prtljaga), a 5 dana bi bilo cista uzivancija. Volim da zastanem, uslikam, raspitam se kod nekog ako mi nije jasno i sl. Ali, takav je moj pogled na voznju. Vozim da uzivam, nikad ne forsiram previse. Vrtim prenos koji u datom momentu odgovara nogama. Ako iskrsne situacija sa vremenom ili nesto peto, pohitam malo, ali ne po cenu ugrozavanja sopstvene bezbednosti.

Poenta price iz moje perspektive - Ako mi je cilj uzivanje i provod, samo lezerno. Ako cu da dokazujem sebi (ili drugima), da ispitam svoje krajnje mogucnosti...Na bicikl, pa vrtim 25h kao Boris Popovic do Petrovca. n2:Cm-smiley Posle bih se odmarao 3 dana, jer nisam taj tip vozaca. n2:2difzis
  • 0

#28 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 March 2010 - 11:20 PM

Taj rad. Ako ti je do prolaznog vremena, na trku pa udri po 102% pulsa.

Se razumemo, poštujem Garijevu filozofiju da se zapiči i piči dok se može; nije on jedini koji tako misli. Ali to je, da upotrebim njegovu pomisao - kao vožnja na trenažeru. Nije to to, samo tako izgleda.



Nego, da se vratimo na Miljanovu temu: nekoliko ljudi te je pitalo imaš li rešen problem putne opreme i potrepština kad si naumio da spucaš sav budžet na bicikl. Tvoj odgovor...

Viper je pristojan bicikl, osnovna zamerka je što je skup u odnosu na isto to polovno iz uvoza. Isto važi i za lavinu, niža klasa delova, ali viđao sam ljude da i na gorim stvarima putuju. Ako ipak uzmeš novi bicikl, ma koji, gledaj da to bude što pre, da se navikneš na njega i da ima kad da preleži dečje bolesti.
  • 0

#29 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 11:41 PM

Mixi =D> =D> =D>

kad smo kod opreme...kad sam krenuo sa mora...sretnem tipa na bajku. Pita me jel sam bikeom na moru, kazem da jesam i on kaze da je i on i tada bacim pogled na njegov bike, reakcije mi je bila :shock: :shock: :shock:

Tip na sebi ima šorc, majicu, rančić u koji mogu stati jos 2 takva sorca, 3 majice i možda 2 rezervne gume. Šator (par alu slamčica i neka krpica koja ih spaja) koji je žicom privezao za ram, peškir na kormanu. A bike...ako znate onu čeličanu "Peugeot" sa ogromno debelim cevima, što ima 25kg. Oprema neka Shimano SIS ili šta god je to bilo, felne alu prednja s jedim zidom, zadnja ona remerx visoka....Ja bih se s tim usudio možda do Obrenovca voziti!

Pitam ga jel odseo negde, sve se nadajući da ima još negde stvari. Kaže: "Ne, ovo je sve. Bio sam u Baru, sad sam u Petrovcu pa idem dalje..." Došao je Ibarskom magistralom, pa kanjonom, bez kacige, ičega! U onom čudu mislim da sam čuo da je došao iz Kragujevca! Svaka njemu čast!

Stoga, rekao bih da oprema nekom nije toliko potrebna, samo malo avanturističkog duha, malo blesavosti i ima godišnji koji se ne zaboravlja :mrgreen:

Mada mislim da je ovo bio primer neke donje krajnosti. Ipak treba glavu čuvati... :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#30 arxmilan

arxmilan
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 06 March 2010 - 11:46 PM

Jeste, možeš ti, ako imaš snage, da ujedeš volan i spucaš za tri dana do mora, živ-mrtav, nebitno - ali štos u odlasku negde daleko biciklom je u uživanju u samom putovanju.


Ovo podržavam =D> .
Iskreno ako budeš žurio možeš doći u situaciju kada stigneš do cilja, da ćeš se kajati što si prošao a nisi stao ! ;)

I još nešto, kada tamo odeš, velike u šanse da se zaraziš daljim destinacijama :mrgreen:
  • 0
FREEBIKER

#31 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 11:46 PM

Stoga, rekao bih da oprema nekom nije toliko potrebna, samo malo avanturističkog duha, malo blesavosti i ima godišnji koji se ne zaboravlja :mrgreen:


I jos ako se potrefi da nisi takve srece, kakve je on bio na putu, 120% neces zaboraviti to putovanje! n:bicycle2 n:fighting0027 n:download :mrgreen:
  • 0

#32 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 March 2010 - 02:05 AM

Gamzi vidis da si opterecen, svaki moj post ti nesto korigujes, ali devojcice nisi uvatio boga za onu stvar pa se sad tu prose****s. Ostavi me na miru malo.

@Mix
Slazem se, ali ti kazes da tu gresim, a onda kazes da postujes moju filozofiju...pa nije greska imati razlicitu filozofiju...
Dakle, ja mogu da voizm 200 km dnevno i to je to. vec sam pokusavao na druge nacine ali nije to poenta. Poenta je da krenem i da vozim, cisto zbog voznje, ne kao Bluealek sto gleda svaki potocic, pticu i sl. ali to neko voli.

Pozz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#33 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 March 2010 - 09:35 AM

Pa to ti kažem; voliš da sedneš i da pičiš, OK, ali ako se isključiš iz svega i sve ti se svede na gaženje bicikla, onda je sve ono kroz šta prolaziš dok voziš - protraćeno na tebe. Zato kažem da nećeš videti razliku između vožnje po Adi i vožnje po Srbiji i zato kažem da bi put na more biciklom u takvom slučaju bio izgubljeno vreme. Ako 'oćeš što pre da stigneš na more, sedi 'kao gospoda' u bus i spiči za dan, ne troši odvojene dane za letovanje na put biciklom. Njega ćeš ionako da voziš i s morem i bez njega. K'o što rekoh, poštujem tvoj pristup ali smatram da je pogrešan. Stati pored svakog cveta i potoka, ne stati ni pored jednog - to su samo dve krajnosti.
  • 0

#34 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 March 2010 - 09:48 AM

OK Mix kapiram sta hoces da kazes i to je ok skroz. Sto bi napisali nasi nekad RISPEKT za post ;)
Ne kazem da necu videti nista dok vozim, dok vozim vidim sasvim ok, ne idem 200 km/h ali znam na sta mislis, ono neki putic, neki manastir, pa se sedne na pivo i sl. Ali ja nemam vremena da putujem 7 dana na more. U svakom slucaju sredina uvek jeste bolja, a svaka krajnost je nekome ko nije fanatik losa, bila ona dobra ili losa. Ja kazem sebi, jeste da nekad odem u totalnu krajnost za bic. ali to ne gledam niti sam i jednog sekunda u zivotu gledao na to kao mucenje, moranje i sl. vec kao razlog zbog koga zelim i sutra da ustanem jer znam da me ceka nova voznja....
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#35 miljanm90

miljanm90
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 07 March 2010 - 10:48 AM

mixitron
sto se tice opreme imam neke bisage u koje moze da stane do 15 kg,mislim da bi one mogle da posluze.Imam i neki planinarski ranac za koji se bojim da ce mi biti prenatrpan ali to nije problem.Mislio sam sto pre da kupim bajs(za jedno nedelju dana)a da posle razmisljam o kupovini dodatne opreme.Takodje smatram da je tacno da za manje pare moze da se nadje nesto bolje poovno nego Viper ali nesto nemam vremena da cekam na takvu priliku:)Kakvo misljenje imas o Avalanche-u?Da li na njemu ima prostora za neku bolju nadogradnju,ako ima ja bi ga vremenom usavrsio...

Gary
Takodje postujem tvoje misljenje da treba ici sto brze da bi uzivao na voznji,medjutim meni nije bitna samo voznja kao voznja vec celokupna avantura.Voleo bih da se zaustavljam na svakom lepom mestu da zastanem da popricam s ljudima,da se snalazim na razne nacine...Osim toga planiram da mi put traje oko 5,6 dana tako da ni to nije nesto narocito sporo(osim ako nisi pro:))Sa mnom putuje jos jedan drug koji ima istu takvu viziju tako da ce nam biti ok!
  • 0

#36 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 March 2010 - 11:20 AM

Pazi, bicikl je manje-više ram na koji se montira sve ostalo. Avalanche sigurno može da primi normalan amortizer (i valjda pozadi ima i mesto za disk, ne verujem da prave ram u dve varijante), to ti je najbitnije, znači, možeš od njega posle da radiš šta hoćeš. Pitanje je samo koliko love imaš za to planinarenje, ali otom potom.

Pošto mi se sve čini da nemaš ništa od neophodne opreme, uključujući i iskustvo, čim ranac razmatraš kao rešenje za putovanje :mrgreen: onda jeftiniji bajk i resto love za opremu (što ti je neko već rekao na početku priče, ne bi me iznenadilo da sam to bio ja :P)
  • 0

#37 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 07 March 2010 - 11:37 AM

Imam i neki planinarski ranac za koji se bojim da ce mi biti prenatrpan ali to nije problem.


Pazi na težinu i veličinu ranca jer leđa umeju praviti gadne probleme kad preteraš. Ja sam na more išao bez ikakvog ranca, sve je bilo u bisagama. Koliko sam čitao o putnicima na dva točka, uglavnom preporučuju bez velike tečine na leđima...mada nije svakome prag umora isti...znaš samog sebe pa proceni. :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#38 miljanm90

miljanm90
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 07 March 2010 - 12:09 PM

Da nemam iskustva to je tacno,dosad sam se vozio samo po Beogradu i nekim okolnim mestima i nije mi bio potreban dobar bajk...A za opremu rekoh da cu kasnije izdvojiti koliko bude bilo potrebno para :o .Za sad mi ostaje da odlucim izmedju vipera i avalanche-a.Naravno otvoren sam i za sve neke druge predloge sa strane:)
  • 0

#39 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 March 2010 - 12:30 PM

Poenta prethodnog posta - nabavi veće bisage, jer će te ranac polomiti k'o zvečku.
Za jednodnevne varijante 'ajde, za više dana - čisto mučenje.
  • 0

#40 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2010 - 12:42 PM

Kada bih imao visak vremena i MANJE obaveza, otisnuo bih se jednom ka moru ali strogo vozeci po terenu...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika