Jump to content


Fotografije

Koji bajs da kupim?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#21 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 24 February 2010 - 05:16 PM

Darkman,taj podel sam izbegavala jer mi se nije dopadala povijena sipka,ram,deo na kome pise "Monitor",samo da ne podseca na Poniku :).Mada nije los sada kada ga gledam...
Gamzy,Cvimi ooo pa to su ozbiljni bajsovi i skupi ;).Za pocetak ja bih nesto za rekreaciju.

Sta mislite o modelima koje sam ja izdvojila,3 modela Capriola.Takodje mi se jako dopada bajs koji je predlozio Vorda!!
Eto ako mozete da mi ta 4 modela opisete,da kazete sta valja,sta ne!?
Visoka sam 168-170cm.
  • 0

#22 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 24 February 2010 - 05:35 PM

1)passion lady 2009
http://bike.capriolo...le/passion-lady

2)Pasat lady 2008
http://bike.capriolo...kle/passat-lady

3)Diavolo 260
http://bike.capriolo...kle/diavolo-260


Ova tri koja si ti navela imaju veoma sličnu (da ne kažem istu) opremu (delove). Takođe, svima im je zajedničko to što je ram od čelika. Mnogo bolja varijanta je kada je ram od aluminijuma. To bi bio ovaj Capriolo Monitor Lady http://bike.capriolo...le/monitor-lady koji smo spominjali gore; kao i giant boulder lady koji je Vorda spomenuo (on ti je i najbolji izbor, ako zaista košta 13.000 u Capriolu, uzimaj ga odmah, ne razmišljaj :) )

Što se tiče amortizera u klasi jeftinih bicikala, oni više smetaju nego što pomažu (smetaju u smislu da su dosta teški, a ne rade svoj posao kako bi trebalo) - tako da ta stavka ne treba da te brine. Uostalom, za vožnju po keju, oko Ade i sl. ti nisu ni potrebni :)

Veličina bajsa je takođe veoma važna, tebi bi odgovarao ram ne veći od 19" (19 inča).

Mislim da je to sve... :)

p.s. Ne mogu a da ne pitam, zašto bicikl mora da bude "ženski"? Mislim prvenstveno na izgled rama ("gornja" šipka), ne na boje :) Zbog lepote, ili?
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#23 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 24 February 2010 - 05:59 PM

hahah pa da,prvenstveno zbog izgleda.Nisam dugo bajs vozila,pa sam se bas uzelela i zamislila u glavi da mora da bude zenski :).

Aha,znaci tako stvari stoje sa amortizerima.Vozila sam od drugarice bajs sa amortizerima i bio je jaaaako udoban "Delta"je marka i godinama je odlicno sluzi
.Pa da ja sam sa Novog(komsije :) ),pa cu uglavnom se tuda vozikatai,a i po drugim brdovitim naseljima :).

Hmmm nisam znala da su ovi svi celicni.Ok,obraticu paznju da bude aluminijumski,a sto je on bolji?Laksi je?

Daaa ovaj sto je Vorda preporucio,deluje jako lepo.sad ga gledam u katalogu,ali nesto ga ne vidim da prodaju tu marku u Capriolo
  • 0

#24 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 February 2010 - 06:12 PM

Od tog Gianta sigurno nećeš naći bolju ponudu, ako ga stvarno još ima. Uzimaj odmah i bićeš najlepša Crvenkapica u gradu! :D (pa kad krenu bajkeri da te jure....)
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#25 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 25 February 2010 - 06:23 PM

Daaaa :D ,ako nadjem kupujem,ali danas sam bila do Capriola i nemaju Gianta :(.
Gledala sam Passion,sta znam ok je,11 000din kosta.Verovatno bih menjala sediste,sto je + 3000din,zato gledam da mi bajs bude sto jeftiniji.Najbolja varijanta je da kupim polovan.Po oglasima svasta mozes da nadjes i kradeno i raspadnuto,precenjeno...Da li ima neka prodavnica gde koja se bavi prodajom polovnih bajsova?
  • 0

#26 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 February 2010 - 07:34 PM

Ako ćeš dodavati 3.000 za sic, onda si već blizu cene Monitora, sa alu ramom, koji je puno lakši i elegantniji. Razmisli! A mogla bi i telefonom da proveriš da li je Gianta ostalo u Bačkoj Topoli ili Bečeju, pa da ga proslede u beogradsku prodavnicu!
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#27 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 February 2010 - 08:03 PM

"Delta"je marka i godinama je odlicno sluzi


Onda ga vrlo retko vozi :?

Na svim jeftinim bajkovima se štedi na kvalitetu mateirjala i delova. OK, do određene mere, ali to se radi previše. Najviše se zarađuje na jeftinim bajkovima. A zarada se ne pravi time što staviš malo bolje delove i smanjiš dobit pa na kraju izađe jeftinije.

Ako ćeš da voziš bicikl deset puta u godini, da, glupo je dati velike pare. Ali ako misliš da uđeš u bilo kakvu ozbiljnu vožnju (600+ km godišnje, mislim da je to već iznad onog što prosečan vlasnik bicikla postigne) mnogo je bolje dati više novca i poštedeti se glavobolje oko stvari koje su crkle i stvari koje nikad nisu radile kako treba.

Ako mene pitaš, u nižem cenovnom rangu zaobiđi kapriolo i vidi polar, a ispod 150, pa i 200€, ne vredi ići.

Može i bicikl bez amortizera da bude superudoban ako si našla odgovarajuću veličinu i sve podesila kako treba.
  • 0

#28 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 25 February 2010 - 08:26 PM

Daaaa :D ,ako nadjem kupujem,ali danas sam bila do Capriola i nemaju Gianta :(.
Gledala sam Passion,sta znam ok je,11 000din kosta.Verovatno bih menjala sediste,sto je + 3000din,zato gledam da mi bajs bude sto jeftiniji.Najbolja varijanta je da kupim polovan.Po oglasima svasta mozes da nadjes i kradeno i raspadnuto,precenjeno...Da li ima neka prodavnica gde koja se bavi prodajom polovnih bajsova?

Zasto 3000 za sic? Onda ti cetvrtina para ode samo na sic :? ... Moze da se nadje solidno sediste i za 1000 din, pa i manje.
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#29 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 February 2010 - 08:38 PM

Zasto 3000 za sic?


Pa zato što je videla u prodavnici roze sa iscrtanim crno-crvenim cvetićima. :D

(šalim se, Ana, i skroz navijam za tebe!) :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#30 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 25 February 2010 - 09:55 PM

Nije roze,crno je :).
  • 0

#31 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 February 2010 - 12:21 AM

Ako biciklu treba da penješ na sprat, potkrovlje ili tako nešto gledaj da uzmeš nešto sa aluminijumskim ramom (osim ako nisi trenirala rukomet). Ako ti ženski izgled rama nije mnogo bitan baci pogled i na muške modele, za manje-više isti kvalitet oni znaju da budu jeftiniji. Napiši koliko si visoka da znamo da ti preporučimo veličinu rama. Ako gledaš bicikle sa prednjim amortizerom proveri da li si dovoljno teška (kad sam kupio prvu biciklu, Capriolo Harpoon, nisam imao težinu da amortizer propadne na dole kad upadnem u rupu a na socijalnim modelima nema podešavanja). Ako pogledaš biciklu sa zadnjim amortizerom jeftiniju od 300-400 evra samo je gledaj, to nije za vožnju.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#32 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 26 February 2010 - 01:44 PM

Ovo sediste koje sam videla,je jako dobro,silikonsko,deluje mi udobno.
Na svakom bajsu moram sediste da menjam,jer su uska i meni neudobna.
Giant gde se jos prodaje?
Pitacu ponovo u Capriolu.


Mislim da meni 19 odgovara,jer sam 168-170cm visoka.

Da li znate neku radnju gde se prodaju polovni bajsevi?
Nisam ja nesto zahtevan korisnik,ali vazno mi je ipak da bajs valja,da ne koci,kao pojedini u toku voznje,da nije mnogo tesko za okretanje,da je udoban i to bi bilo to :)
Verujem da cu 3 puta nedeljno voziti
  • 0

#33 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 February 2010 - 02:44 PM

Verujem da cu 3 puta nedeljno voziti

Znam jednog što je tako verovao pa sad peške ne ide ni u susednu sobu, bicikla je opasnija od heroina iz vrlo prostog razloga, kad se navučeš na iglu drogiraš se sve više i više i lepo umreš za koju godinu a kad se navučeš na pedalu što više vrtiš to ti je kraj dalje, zbog toga ti preporučujem da razmisliš o nekom muškom modelu sa prednjim amortizerom jer ćeš pre ili kasnije da se zapitaš na šta liči vožnja van puta a nema smisla da razlupaš žensku biciklu koja zbog oblika rama nije zgodna za vožnju van asfalta.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#34 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 26 February 2010 - 03:58 PM

Koji model mi ti preporucujes?
Molim te imaj obzira na cenu :).Stvarno mi je 15000din maximum.(najpre bih zenski model)
Znaci,uglavnom voznja po gradu (mozda probam kroz Kosutnjak da se vozikam).Svakako voznja po gradu ima prednost ,jer na Kosutnjak cu mozda otici 2 puta u toku jedne godine.

Imam problem sa krstima,zato ne bih isla po neprikladnim terenima,vec samo po asfaltu.Jer truckanje moze da mi skodi.


Znaci udobnost pre svega i da nemam veliki napor pri voznji.
Ne smem da preteram sa voznjom,pa da mi posle budu previse misicave noge :D :)
  • 0

#35 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 February 2010 - 04:21 PM

Ne smem da preteram sa voznjom,pa da mi posle budu previse misicave noge :D :)

Noge će ti se na biciklu, pre svega istanjiti i masti će se otopiti, pa će noga dobiti lep definisan oblik.
Ako se kojim slučaju budeš odlučila da jače treniraš, ni tada ne moraš brinuti za debljinu nogu ;)
Dakle ukratko: mišići ti neće nabujati na biciklu nego će se samo noga blago izdefinisati, a za rekreativnu vožnju ne moraš ni za šta da brineš a masti se ne tope samo na nogama, nego na celom telu.
  • 0

#36 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 26 February 2010 - 04:25 PM

gamzy hvala puno na odgovoru.Lepo si mi objasnio.Deluje smesno,ali verovatno znas da je to velika briga,nama devojkama :wink:
  • 0

#37 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 February 2010 - 05:27 PM

gamzy hvala puno na odgovoru.Lepo si mi objasnio.Deluje smesno,ali verovatno znas da je to velika briga,nama devojkama :wink:

;)
  • 0

#38 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 February 2010 - 05:28 PM

Pogledao sam šta je Capriolo izbacio na sajt, ovo su neke njihov bicikle koje bi ti možda odgovarale. Ove jeftinije su krševi koji će posle nekog vremena da počnu da se odlabavljuju, krckaju i zveckaju a neće moći da se poprave i zategnu.

Imaš Capriolo Monitor za 15 555 dinara, aluminijumski ram, nema amortizer, dobar za vožnju po lepom putu i možda malo po zemljanim stazama.

Za iste pare može da se kupi Capriolo Anaconda koji ima čelični ram i čelični amortizer, teška je kao crna zemlja ali će malo da ti ublaži truckanje kad se penješ na trotoar, ideš preko šahti ili tako nečeg

Za 13 333 dinara ima Capriolo Cobra koja ima čelični ram i nema amortizer, al je zato 2 000 jeftinija

U katalogu pod šifrom 903618 imaju MTB ALU POLIRAN po ceni od 14 999.00 dinara, nemam pojma šta je to, verovatno je isti djavo kao Monitor samo bez nalepnica, ako ti šarenilo nije bitno raspitaj se šta od opreme ima na toj bicikli.

Bilo koja od ovih bicikli će da ti služi dobro ako ih lepo održavaš i ne drndaš ih previše ali ne očekuj ne znam kakav kvalitet. Ako u prodavnici pokušaju da ti uvale ram od 21 inč ljubazno ih pitaj dal' su ludi ili misle da si ti luda.

Ajde neka neko napiše šta sve nudi Planet za manje-više iste pare.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#39 anna

anna
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 26 February 2010 - 05:41 PM

Lep post,hvala.lakse mi je tako kada napises model bicikle i njegove karakteristike.
Bajs koji mi je Vorda preporucio Giant boulder lady mi se jako dopao,ali ga nema :(.
Volim vise zenski ram,znam ako kupim muski da ce me uvek to zuljati.Prvo cu neki model zenski da se potrudim da nadjem,pa u krajnjem slucaju tek onda muski.

Koja je razlika se oseca u voznji izmedju Cross i |MTB ?Predpostavljam da je cross laksi za voznju po asfaltu,nego mtb!?
npr.ovaj cross http://www.matisspor...ajaxCallback@21
  • 0

#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 February 2010 - 08:20 PM

Taj gile sto kaze alu polirani je super za te pare.Posto sam ga usnimio aj da kazem sta ima od opreme.Ram ale sa kacenjem za disc,viljuske bez ikakvih natpisa crne mat boje sa stelovanjem tvrdoce,rucice menjaca stef nisam siguran dali su 7 ili 8 faze,prednji menjac sis a zadnji verovali ili ne deore lx.tockovi standard za capriolo,kocnice isto nisam siguran koj v brake je u pitanju.Ali nisam siguran dali imaju i ramove ispod 21 inc.Mogu sutra da svratim da vidim dali ovde kod nas imaju tog gianta jos uvek pa da ga posalju u tu radnju gde si ti gledala bajkove.Mislim da to hoce,ipak je to ista firma.Acisto da znas giant je bio skroz sive metalik boje.Poz
  • 0
puno znoja,malo krvi




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika