Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#1741 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 September 2015 - 01:08 PM

https://drive.google...ExFSndqNkU/view
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#1742 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 September 2015 - 01:18 PM

Najjače mi je što su uveli kaznu za vožnju bez ruku - k'o da je neka baba pisala zakon. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1743 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 27 September 2015 - 01:49 PM

A da te puste da vozis i vezanih ociju?


  • 0
.

#1744 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 September 2015 - 01:53 PM

A da te puste da vozis i vezanih ociju?

Kazna za vožnju bez ruku na kormanu? Za sve smotane i one koji se tako osećaju.   :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1745 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2015 - 03:29 PM

Najjače mi je što su uveli kaznu za vožnju bez ruku - k'o da je neka baba pisala zakon. :)

Gde mogu da pogledam sve zakone i pravila biciklista?


  • 0

#1746 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 September 2015 - 03:31 PM

http://www.eurosped...._saobracaja.pdf

 

Član 90. 

 

Ne smeš voziti bez ruku, dići noge s pedala, ne smeš vući prikolicu s detetom, ili psom u njoj.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1747 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2015 - 09:31 PM

http://www.eurosped...._saobracaja.pdf

 

Član 90. 

 

Ne smeš voziti bez ruku, dići noge s pedala, ne smeš vući prikolicu s detetom, ili psom u njoj.

Hvala ti puno, zanimaju me svi zakoni :)


  • 0

#1748 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 September 2015 - 09:25 AM

http://dusanpopovic....bracaju-bicikl/

Tu su ti svi članovi poslednje ZOBS-a gde se spominju biciklisti.


  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#1749 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 September 2015 - 09:34 AM

http://www.eurosped...._saobracaja.pdf

Član 90.

Ne smeš voziti bez ruku, dići noge s pedala, ne smeš vući prikolicu s detetom, ili psom u njoj.

Meni je najgluplje ono guranje bicikla preko pesackog.
Kako su mogli tako nesto da lupe?
  • 0

#1750 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 September 2015 - 10:21 AM

Meni je najgluplje ono guranje bicikla preko pesackog.
Kako su mogli tako nesto da lupe?

To ima smisla. Ako nije nacrtan prelaz bici staze preko puta. Vozač očekuje pešaka, a ti kad prođeš bajsom isto je kao i da si istrčao na put. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1751 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 28 September 2015 - 01:56 PM

Mene najviše zanima da li će se kaznene mere ispoštovati. Pa ja sam u Čačku video na semaforu kod čačanske crkve kako dvojica sa preskupim biciklama i vrhunskom opremom ladno prolaze raskrsnicu na crveno iz pravca O banje ka Ljubiću. Ja sam im dobacio mada me možda nisu ni registrovali: Bravo majstori!!! Znači ja sam majmun sa biciklom koji je normalno čekao da se upali zeleno a pravili su mi društo ostali majmuni sa automobilima... Takođe čekam da vidim i one koji idu na posao u jutarnjim satima kad ume da bude i te kako hadno voze bez držanja ručki a neće da nose rukavice koje solidne ima kod kineza za bednih 300 dinara.
  • 0

#1752 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 September 2015 - 02:23 PM

To ima smisla. Ako nije nacrtan prelaz bici staze preko puta. Vozač očekuje pešaka, a ti kad prođeš bajsom isto je kao i da si istrčao na put. 

Zar je i pretrcavanje preko pesackog zabranjeno?

Vozac je duzan da uspori ispred pesackog i zbog pesaka i zbog biciklista i svega drugog.

 

 

Mene najviše zanima da li će se kaznene mere ispoštovati.

Naravno da nece kad je besmisleno napisano da ga niko nece postovati...

-bicikliste i pesake niko ne primecuje i ne postuje u saobracaju. pa se te dve grupe isto tako i ponasaju "kao da ih niko i ne gleda"

kada se to promeni, mozda se i nesto drugo promeni...do tad, nista.


  • 0

#1753 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 September 2015 - 02:42 PM

Zar je i pretrcavanje preko pesackog zabranjeno?

Vozac je duzan da uspori ispred pesackog i zbog pesaka i zbog biciklista i svega drugog.

 

 

Svima koji se uzdaju u ovo, kako kod nas, tako i u zemlji sa najkulturnijim i najobazrivijim vozačima na svetu, želim puno sreće - kako za njih, tako i za vozače kojima isti istrčavaju na put.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1754 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 28 September 2015 - 02:51 PM

I ja sam imao peh pre neki dan, uhvatio me mrak u povratku sa Avale, na avalskom putu, a ja bez prednjeg svetla, spust-brzina i loš put, u jednom trenutku izgubim kontolu, nekako prikočim, ali ipak padnem, na 2m iza mene kombi vodovoda zakoči, ubacimo bajs pozadi i dovezu me kući, ostala samo masnica na levoj butini i polomljen rog.

Šta znam nisu ludi ovi što voze samo po Adi, Keju , nasipu...


  • 0

#1755 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 September 2015 - 03:00 PM

Svima koji se uzdaju u ovo, kako kod nas, tako i u zemlji sa najkulturnijim i najobazrivijim vozačima na svetu, želim puno sreće - kako za njih, tako i za vozače kojima isti istrčavaju na put.

Pa o tome i pricam, bicikliste i pesake niko ne ferma ni 2% a u zakonu su propisali jos i da mora da se gura bicikl preko pesackog.

A kad budu vezaci naucili da uspore ispred svakog pesackog onda je nepotrebno gurati bicikl preko istog zar ne?


  • 0

#1756 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 September 2015 - 03:03 PM

Pa o tome i pricam, bicikliste i pesake niko ne ferma ni 2% a u zakonu su propisali jos i da mora da se gura bicikl preko pesackog.

A kad budu vezaci naucili da uspore ispred svakog pesackog onda je nepotrebno gurati bicikl preko istog zar ne?

Veoma je teško uočiti pešaka koji trči preko prelaza, ili trči ka njemu. Nerealno je od prosečnog homosapijensa očekivati toliki stepen koncentracije i pažnje. Zato nigde nije dozvoljeno pretrčavanje pešačkog, koliko znam. Isto je i sa vožnjom bicikla. Staneš, guraš. Probaj sesti u kola i zamoliti drugara da sa 10 metara odjednom dotrči do prelaza (i tu stane, da ti ne izleti pod točkove). Čisto da vidiš imaš li ikakve šanse.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1757 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 28 September 2015 - 04:45 PM

Nikad peko pešačkog ne guram bicikl ali svakako stanem pre prelaska i kad ustanovim da će me vozači propustiti onda krenem i lagano prevezem na drugu stranu. Uvek se može usporiti toliko da se krećeš brzinom pešaka te nema potrebe za silaženjem i guranjem. Da li će nekog pokupiti auto ne zavisi toliko od toga da li gura ili vozi bajs već koliko je oprezan pri vožnji i koliko je spreman da propusti nekad automobile iako ima prednost.


  • 0

#1758 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 05:20 PM

Ja moram da stanem kad vozim po bic. stazi na NBG, prvo se treba provući pored onih metalnih šta su već, pa na prelaz, uvek može nešto da naleti, lakše mi da guram.


  • 0

#1759 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 October 2015 - 05:49 PM

Nikad peko pešačkog ne guram bicikl ali svakako stanem pre prelaska i kad ustanovim da će me vozači propustiti onda krenem i lagano prevezem na drugu stranu. Uvek se može usporiti toliko da se krećeš brzinom pešaka te nema potrebe za silaženjem i guranjem. Da li će nekog pokupiti auto ne zavisi toliko od toga da li gura ili vozi bajs već koliko je oprezan pri vožnji i koliko je spreman da propusti nekad automobile iako ima prednost.

Ako te pri tom udari auto, mislim da ćeš biti kriv ako si vozio bajs.  Nemoj me držati za reč, ali mislim da je tako - osim ako postoji ucrtana biciklistička uz prelaz. Po zakonu je otprilike kao da si auto preterao preko pešačkog, pa te neko udari.

 

Da ne bude zabune - isto retko kad silazim da guram preko pešačkog, samo kažem. Bude onih bisera s kolima što se zalete i prolete pored kad jedan auto stane da propusti pešake.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1760 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 03 October 2015 - 10:48 PM

Možda se nisam dobro izrazio, mislio sam na onaj "pešački" za bicikle koji se nalazi pored pešačkog za pešake :) Sad baš razmišljam, i ne mogu da skontam gde u NS ima semafor sa pešačkim samo za pešake.. hmm.. Ako nema bici staze pored trotoara onda vozim putem i stajem na semafor za automobile pa krenem kad se upali zeleno, ili ako u nastavku posle semafora ima staza onda prođem kroz crveno za automobile i sačekam zeleno na delu za pešake i bicikliste.

 

Nisam znao da bih bio kriv ako me automobil udari na delu za pešake, hvala za info. Pitam se da li bi pešak bio kriv ako ga automobil udari na "pešačkom" za bicikle.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika