Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#1681 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 May 2014 - 07:43 PM

Meni se u kolima danas desilo da je čovek krenuo da smota na mene - ZABORAVIO kad je prošao pored u susednoj traci. Tako da, samo oprezno. Nisu vozači buseva veća stoka od prosečnog vozača, pešaka, bicikliste. Nisu bolji, ali ni gori. Zajebano je voziti tu grdosiju.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1682 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 11 May 2014 - 12:42 PM

Drug je juce jedva izvukao zivu glavu kada mu je u susret dolazio kamion koji pretice drugi kamion. Svira covek a ti se skloni ako mozes. Na kocenju oljustio obe gume do platna i opet morao da sidje sa puta na makadam da bi spasao glavu. Dosao kuci, skinuo gume i bacio ih i nikom nista. Pojeo vuk magarca. A steta bar 30 evra.
  • 0
.

#1683 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 May 2014 - 03:11 PM

Drug je juce jedva izvukao zivu glavu kada mu je u susret dolazio kamion koji pretice drugi kamion. Svira covek a ti se skloni ako mozes. Na kocenju oljustio obe gume do platna i opet morao da sidje sa puta na makadam da bi spasao glavu. Dosao kuci, skinuo gume i bacio ih i nikom nista. Pojeo vuk magarca. A steta bar 30 evra.


Život je surov & nepravedan. Dobro je što nije bilo nikom ništa. Jeb'o 30 evra!
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1684 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 11 May 2014 - 03:37 PM

J... 30 evra, nego cisto kazem. Ali to je kao da auto ostane bez sve 4 guma. Onda 200 evra nije za bacanje ;).
  • 0
.

#1685 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4447 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2014 - 09:24 AM

Sa dolaskom lepog vremena povećava se i broj biciklista na ulicama. Ovih dana dok radim (vozim 'tobus u GSP-u na lin 31) u večernjim satima često vidim bicikliste bez svetla naprad i nazad.

Da imaju bar pozadi da ih na vreme vidi onaj ko mu dolazi iza ledja a nemaju ni to. Pored toga isti ti bez svetla uglavnom nemaju ni kacigu što je po meni osnovni uslov za vožnju bicikla u prometnim gradskim ulicama. I kad dodje do obaranja onda su im vozači krivi..da ne bude da branim vozače-oni i jesu često krivi ali ipak bi i biciklisti trebali biti ispravni u saobraćaju.

Da bude još crnje zadnja crvena treptalica kod kineza košta celih 150-200 din..dakle,rizikuju glavu za sitne pare.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1686 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 May 2014 - 09:33 AM

Apsolutno se slazem.

Inace prestajem vise i da pisem situacije, nema poente. Juce je jedna curka (zao mi je sto vredjam curke) nasrnula na mene sa autom, krenula da me izgurava sa branikom sa puta, pre toga me najstrasnije isekla i pritom se preprecila blokirajuci dve trake u bulevaru. Show :lol:
  • 0

#1687 LeNgenda

LeNgenda
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2014 - 09:45 AM

Da bude još crnje zadnja crvena treptalica kod kineza košta celih 150-200 din..dakle,rizikuju glavu za sitne pare.


Ma kakvi, ja sam Power Beam komplet (za koji svi znamo da je sasvim dobar kao poziciono osvetljenje), prednje i zadnje svetlo, kupio u "Sve za 160".

Vise kosta 6 krstenih baterija od kompleta, ali i tu sam stavio 6 kineskih od 10 dinara i radi.
  • 0

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

 

Istorija mačevanja u Srbiji

 

#1688 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 09 June 2014 - 12:11 PM

http://www.blic.rs/V...-u-Mekenzijevoj

 

Nadam se da je sve u redu i zelim brz oporavak


  • 0

#1689 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 10 June 2014 - 09:43 AM

Svasta se desava,ja skoro svaki dan kada idem ka gradu skoro uvek stres dozivljavam prvih 10km dok se nedocepam staze pored puta,sviraju kao nenormalni,a uvek vozim skoro po ivici asfalta,ali dzaba.... 

Skoro svaki vikend kroz selo prodje neka tura biciklista i skim god da porazgovaras dosta spomene ljude koji sviraju bez obzira na sve...

 


  • 0

#1690 Filip89

Filip89
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVinca, Beograd

Postavljeno 11 June 2014 - 08:51 AM

vozim pravo, covek se ispred mene ukljuci i ja prelecem preko haube... steta? izgrebana fus nalepnica na marzocchi bomberu, kriva sticna i sediste. njemu ostecen branik, zao mi je sto nisam zvao hitnu jer nakon sto su mi se ohladile povrede, nisam mogao ruku i nogu normalno da pomeram par dana... eh.... 

 

uglavnom kada idem kroz saobracaj, ne sljivim ih mnogo, a kada se vozim kroz grad, uglavnom vozim po trotoarima i plasim pesake
 


  • 0

#1691 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 October 2014 - 08:29 AM

Prometna ulica i covek pravi polukruzno preko pune linije uz sve to vidi da sam na 10m od njega... Stao sam skoro u mestu... Psujem za njim... Dzaba...

Kad vozis trotoarom psuju te pesaci, kad vozis ulicom psuju te vozaci, a uz to imaju neku skrivenu zelju da te obore sa bajsa, cast izuzetcima...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#1692 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 October 2014 - 08:39 AM

Ne valja nikako...

Ja ugolavnom vozim ulicom, al se trudim da vozim I brže I da razmišljam kao vozač automobile pa da pazim šta radim, da niko

zbog mene ne koči I da ne smetam.

Kad se mora trotoarom vozim, al mnogo uspori I nekako mi teže.


  • 0

#1693 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 October 2014 - 09:53 AM

Prometna ulica i covek pravi polukruzno preko pune linije uz sve to vidi da sam na 10m od njega... Stao sam skoro u mestu... Psujem za njim... Dzaba...

Kad vozis trotoarom psuju te pesaci, kad vozis ulicom psuju te vozaci, a uz to imaju neku skrivenu zelju da te obore sa bajsa, cast izuzetcima...

Po NS većina vozača ne želi da te povredi, samo je u pitanju nepažnja. Klasične situacije. 

 

Dobar video:

 


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1694 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 October 2014 - 10:14 AM

Video je poucan. U jednom delu se slazem sa tobom kod nepaznje, a to je kad te zaista vozac nije video ponekad se cak i izvine. Kad te vozac vidi pa jos daje gas misleci da ce pre tebe, a nema ni  malom mozgu da je bicikl na 20-25km/h, ili kad prodje tik uz tebe pa ti jos trubi to se zove namera. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#1695 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 October 2014 - 10:20 AM

Video je poucan. U jednom delu se slazem sa tobom kod nepaznje, a to je kad te zaista vozac nije video ponekad se cak i izvine. Kad te vozac vidi pa jos daje gas misleci da ce pre tebe, a nema ni malom mozgu da je bicikl na 20-25km/h, ili kad prodje tik uz tebe pa ti jos trubi to se zove namera.


To kad loše proceni brzinu - nemar, pre nego nepažnja, ali daleko od namere da povredi. Za preko deceniju skoro svakodnevne vožnje u saobraćaju, doživeo sam samo dva puta situaciju da neko namerno krene kolima na mene. Jednom je bio kamion u pitanju. Prsli ljudi, pa krenuli u Ben Hur stilu da me izguravaju s puta. Ali 99% su normalni.

Brzina bicikla se teško proceni... dok ne bude prekasno. Bicikl je i manje uočljiv. Reče pametan čovek, važi i za bicikle i za motore: "vozi kao da svi pokušavaju da te ubiju, ali ne shvataj to lično". To je otprilike to.


Za trube - to kontam da je frustracija. Usporavaš ih, ili jednostavno imaju problema. Meni pomogne kad se nasmešim i mahnem. Ne znam šta se desi u glavi - da li misle da se znamo, ili šta, ali uglavnom prestane agresija i svako produži svojim putem.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1696 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 October 2014 - 10:36 AM

To kad loše proceni brzinu - nemar, pre nego nepažnja, ali daleko od namere da povredi. Za preko deceniju skoro svakodnevne vožnje u saobraćaju, doživeo sam samo dva puta situaciju da neko namerno krene kolima na mene. Jednom je bio kamion u pitanju. Prsli ljudi, pa krenuli u Ben Hur stilu da me izguravaju s puta. Ali 99% su normalni.

Brzina bicikla se teško proceni... dok ne bude prekasno. Bicikl je i manje uočljiv. Reče pametan čovek, važi i za bicikle i za motore: "vozi kao da svi pokušavaju da te ubiju, ali ne shvataj to lično". To je otprilike to.


Za trube - to kontam da je frustracija. Usporavaš ih, ili jednostavno imaju problema. Meni pomogne kad se nasmešim i mahnem. Ne znam šta se desi u glavi - da li misle da se znamo, ili šta, ali uglavnom prestane agresija i svako produži svojim putem.

Mozemo nazvati kako hocemo, svakako se nece nista promeniti... 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#1697 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 October 2014 - 10:43 AM

Komentarisao sam na to da imaju želju da ubiju biciklistu. "Razumevanje & sagledavanje problema je prvi korak ka rešenju," da se malo napravim pametan.  :)

 

Put kojim idem svaki dan kuća-posao uglavnom u isto vreme, uglavnom posećuju isti vozači. Ako lepo uspostaviš s njima komunikaciju i odnos. Ako skontaju da se sklonim da ih propustim na prvom proširenju, da ih ne kočim previše, obično bude svakog meseca sve manje sviranja i konflikata. Ili su jednostavno odustali.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1698 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 October 2014 - 10:49 AM

Komentarisao sam na to da imaju želju da ubiju biciklistu. "Razumevanje & sagledavanje problema je prvi korak ka rešenju," da se malo napravim pametan.   :)

 

Put kojim idem svaki dan kuća-posao uglavnom u isto vreme, uglavnom posećuju isti vozači. Ako lepo uspostaviš s njima komunikaciju i odnos. Ako skontaju da se sklonim da ih propustim na prvom proširenju, da ih ne kočim previše, obično bude svakog meseca sve manje sviranja i konflikata. Ili su jednostavno odustali.   :)

Nisam bukvalno mislio da "ubiju" biciklistu :) Truba mi nije frustrirajuca, navika je cudo, ali me i dalje secne, i posle skoro 10-ak godina na sicu, kad prodje toliko blizu mene iako ima mesta da me kulturno obidje.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#1699 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 October 2014 - 10:55 AM

Nisam bukvalno mislio da "ubiju" biciklistu :) Truba mi nije frustrirajuca, navika je cudo, ali me i dalje secne, i posle skoro 10-ak godina na sicu, kad prodje toliko blizu mene iako ima mesta da me kulturno obidje.

Vozio sam se jednom u kolima s poznanicom. Prošla je pored skutera toliko blizu da sam se zaledio od straha... a ona nije ni skontala da je to bilo blizu i opasno kad je dvotočkaš u pitanju. Mislim da kod nas malo ljudi vozi motore i bicikle, pa nemaju svest o tome.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1700 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 October 2014 - 12:32 PM

Vozio sam se jednom u kolima s poznanicom. Prošla je pored skutera toliko blizu da sam se zaledio od straha... a ona nije ni skontala da je to bilo blizu i opasno kad je dvotočkaš u pitanju. Mislim da kod nas malo ljudi vozi motore i bicikle, pa nemaju svest o tome.

Trebao si da zazmuris  n2:5524


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika