Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#1641 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 March 2014 - 01:50 PM

Ford Mondeo '04, Ford Focus '09, oboje idu preko te cifre bez osecaja igranja i slicno, samo treba znati zadnju krivinu. Ovaj prvi ide dosta iznad 130, sa kvalitetnim letnjim 205/50R17 gumama, sa drugim (Focusom) nisam probao granice.
Inace se slazem za servo, ali Ford je ubo jednu od boljih upravljivosti u svom segmentu, tako da imaju bas fino oslanjanje i feedback, mada je Mondeo bolji od Focusa, iako bi trebalo da je obrnuto. Mozda zato sto je Focus karavan pa mu smeta vise teziste, ali pomenuti Mondeo je isto karavan tako da...

Forester ima malo vislje teziste, meni ni Ford Kuga '13 4x4 nije ulivala preterano poverenje na tom spustu, kao sto ga imam u Mondeu.

Kako bilo da bilo, mislim da je spust i sa biciklom zanimljiv :)
  • 0

#1642 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 14 March 2014 - 04:01 PM

[quote name="dule0911"Kako bilo da bilo, mislim da je spust i sa biciklom zanimljiv

#1643 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 April 2014 - 08:04 AM

Prenosim post sa forum.cars.rs http://forum.cars.rs... ... 30#p563591

Dakle, zenina drugarica je bila u ulici koja se ukrsta sa jednosmernom koja ima pravo prvenstva. Stala pogledala desno, videla da nema nikoga i krenula. Tada se u nju zakucao pijani biciklista (1,1 promil u 11 pre podne) koji je dosao sa leva iz suprotnog smera. Polomio kljucnu kost.

Juce bila na sudjenju, proglasena krivom, dobila uslovnu +100000 kazna

I sve ostalo sto ide uz krivicnu.

Navodno nema veze sto je bio pijan i kretao se u suprotnom smeru, ona je morala da pogleda i levo i desno i da se uveri da moze bezbedno da prodje. Sudinica joj uopste nije dala da da izjavu, vez je prihvatila policijski zapisnik.


  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#1644 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 April 2014 - 08:19 AM

Nazalost to je istina, jer je nas zakon toliko (kretenski) liberalno napisan za neke slucajeve da to prosto nije razumno. Gotovo za sve mogu da ti kazu da nisi prilagodio brzinu uslovima na putu, sto bi u prevodu znacilo da ako ti se nesto desi za volanom a isao si brze od 20km/h, nisi prilagodio brzinu, kriv si. Mada i ako ides sporije od 20km/h, i onda verovatno nisi prilagodio brzinu i opet si kriv. #-o
  • 0

#1645 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2014 - 09:04 AM

Nije znala gde da cusne stimulans. Sudstvo u Srbadiji je jako korumpirano, sve sto je trebala da uradi je da nadje ko ce joj voditi predmet i da "podmaze":) Potom bi se sudjenje razvuklo do besvesti. Tarifa podmazivanja je 50% od vrednosti kazne i ide vise ukoliko je zaprecen zatvor.

Naravno to sto je zena bila u pravu i sto je imbecil vozio pijan u suprotnom smeru su u ocima pravde medju srba bezznacajni faktor. Presuda je komplet imbecilna i jasno pokazuje frustraciju nestimulisanog sudije ...
  • 0
Postavljena slika

#1646 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 April 2014 - 09:13 AM

Evo još informacija

Prvo joj je ponudjeno da plati 100000 i da se uopste ne vodi da je krivicno odgovarala, sve se brise. Druga varijanta da joj uzmu 6 meseci dozvolu, i neke bodove i uslovna kazna.

Bila jos neka ponuda ali nisam bas razumeo jer je jos uvek malo konfuzna.


  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#1647 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 April 2014 - 02:59 PM

... ako ti se nesto desi za volanom a isao si brze od 20km/h, nisi prilagodio brzinu, kriv si. Mada i ako ides sporije od 20km/h, i onda verovatno nisi prilagodio brzinu i opet si kriv. #-o

Nema ovde veze neprilagodjena brzina, vec to sto se nije uverila da moze bezbedno da se ukljuci u saobracaj.

Naravno to sto je zena bila u pravu i sto je imbecil vozio pijan u suprotnom smeru su u ocima pravde medju srba bezznacajni faktor. Presuda je komplet imbecilna i jasno pokazuje frustraciju nestimulisanog sudije ...

Nije da branim pijanu stoku (cak sta vise) ali da ga nije polomila ne bi ni bila kriva, ovde je problem sto mu je nanela teske telesne povrede, i zbog toga je odredjena krivica. Verovatno bi ga tresnula i da je isao peske. :roll:

Kako god covek je ozbiljno povredjen i to ne moze da se zanemari.
  • 0

#1648 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4447 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2014 - 03:13 PM

Kola me obilaze, i jednom osetim jak udarac u ledja, i vidim cetvoricu u Golfu 2 kako umiru od smeha. Pokazem im srednji prst i nastavim dalje. Posle pedesetak metara usporim i stanem u hlad, igrom slucaja stavim ruku na ledja, kad ono imam i sta videti. Majmuni mi bacili jogurt u ledja. Jos sam bio u crnoj majici, pa su mi sva ledja bila bela. Na svu nesrecu, imao sam nastavili dalje..



I sad nih 4-ica misle da uradili najsmešnije stvar na svetu..tužno je što ne shvataju da su retardirani u glavu. A neće to nikad ni shvatati - ostaće zauvek imbecili,a nažalost sve je više takve omladine. Moralna vrednost u Srbiji,koliko god mi mislili da smo bolji od onih iz EU,srozala se na dno dna.


Za ovih 20 godina rada u GSP-u nagledao sam se svega i svačega i da bude još gore stanje medju vozačima je sve gore i gore.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1649 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 April 2014 - 07:49 PM

Nema ovde veze neprilagodjena brzina, vec to sto se nije uverila da moze bezbedno da se ukljuci u saobracaj.

Nisam mislio na konkretan slucaj vec pricam generalno.

Kako god covek je ozbiljno povredjen i to ne moze da se zanemari.

Apsolutno se slazem.
Ali isto tako ne treba nevine optuzivati za nesto za sta ne mogu da budu krivi. Treba tuziti povredjenog u ovom slucaju, tacnije drzava treba da ga tuzi za odsetu za troskove lecenja itd. Jer taj zakon koji je tako napisan nema preteranog smisla u saobracaju. Drugarev otac je stajao na semaforu, iz suprotnog smera dvoje pijanih na motoru se zakucase u njega, bez kaciga, poginuli oboje. Kako je on tu mogao da bude kriv (a bio je, naravno, dobio cak i uslovnu zatvorsku kaznu), meni nece nikad biti jasno. Jedino kako je mogao da ih izbegne jeste da je u tom trenutku bio kuci.
  • 0

#1650 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 09 April 2014 - 08:23 PM

Prenosim post sa forum.cars.rs http://forum.cars.rs... ... 30#p563591

Dakle, zenina drugarica je bila u ulici koja se ukrsta sa jednosmernom koja ima pravo prvenstva. Stala pogledala desno, videla da nema nikoga i krenula. Tada se u nju zakucao pijani biciklista (1,1 promil u 11 pre podne) koji je dosao sa leva iz suprotnog smera. Polomio kljucnu kost.

Juce bila na sudjenju, proglasena krivom, dobila uslovnu +100000 kazna

I sve ostalo sto ide uz krivicnu.

Navodno nema veze sto je bio pijan i kretao se u suprotnom smeru, ona je morala da pogleda i levo i desno i da se uveri da moze bezbedno da prodje. Sudinica joj uopste nije dala da da izjavu, vez je prihvatila policijski zapisnik.


Ovo je jedna od raničnih situacija koju zakon ne prepoznaje. Ona se uključivala u ulicu sa prvenstvom i bila je dužna da se uveri da može da to uradi bezbedno. Tu su panduri savili tačku.
Sav besmisao činjenice da je osuđuju zato što nije pogledala u stranu iz koje niko nije smeo da dođe ne vide.
Interesantno je i kako utvrđuju ko je krivlji kad su oboje izvršili prekršaj.

Ni ja ne bih prihvatio oportunitet koji su joj nudili, al mislim da je greška što nije imala advokata (tsako sam zaključio).
  • 0

#1651 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 April 2014 - 06:01 AM

Ovo je jedna od raničnih situacija koju zakon ne prepoznaje. Ona se uključivala u ulicu sa prvenstvom i bila je dužna da se uveri da može da to uradi bezbedno. Tu su panduri savili tačku.
Sav besmisao činjenice da je osuđuju zato što nije pogledala u stranu iz koje niko nije smeo da dođe ne vide.


Kao prvo: komentarišemo na osnovu toga što je forumaš preneo reči učesnice. Ko zna šta se stvarno desilo, a šta su panduri konstatovali u zapisniku na osnovu činjenica, svedoka i sl.

Kao drugo: da li smem iz jednosmerne ulice ući u rikverc u susednu ulicu, u odnosu na koju imam pravo prvenstva? Ili izvesti polukružno? Ako smem išta od toga, opet se mora gledati i u onaj smer iz kog ne bi trebalo da iko dolazi.

Postavljena slika


Za kraj, zanimljiv tekst:

http://www.telegraph... ... reets.html



To što je čovek vozio pijan je njegov problem. Odraće ga od kazne za to. Ako pri tom sam izazove udes, plaća kaznu, snosi odgovornost. Ipak to ne daje nikom za pravo da ga bez kazne pogazi.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1652 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 10 April 2014 - 06:57 AM

Koja je kazna za voznju bajsa u pijanom stanju?
  • 0

#1653 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 April 2014 - 07:02 AM

Isto kao i za kola, posto je bicikl vozilo, tj u zakonu imas isti tretman kao da vozis bilo sta drugo (sto je i logicno).
  • 0

#1654 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2014 - 07:17 AM

Ipak to ne daje nikom za pravo da ga bez kazne pogazi.

Pa naravno da nikome nije dato pravo da gazi pijanog coveka, ali ako ludak svojim ponasanjem pod dejstvom alkohola izazove nesrecu onda je to samo njegov problem. Nenormalno je sa jedne strane imati coveka koji nije u stanju da ispostuje najelementarnije odredbe zakona, ili *ebes i zakon, nije u stanju da se ponasa ni gram normalno da vozi trezan u traci koja je predvidjena za njegovo kretanje, a sa druge strane od drugog ucesnika ocekivati da bude "pilot borbenog aviona" koji je spreman na sva iznenadjenja 24/7 ...

Ako se uvede pretpostavka da je ono citirano sa drugog foruma tacno onda njemu treba naplatiti i troskove lecenja, a to sto je slomljen dobija gratis kao nauk za sledeci put kad mozda i ne bude u prilici da se leci.

Kako niko ne pomisli sta da se takva budaletina nadje za volanom? Ako retard nije u stanju da misli o sopstvenoj bezbednosti kako ce tek biti u stanju da misli na tudju kada to bude potrebno? Zato i mislim da se zakon treba preurediti tako da se svakome da odgovornost za svoju bezbednost, pa ako hoces da vozis bicikl na sred puta da pesacis gde nije predvidjeno, da se kreces pijan, ... super radi to sve, ali ako budes povredjen ili daleko gore ubiven to ostaje tvoj problem..
  • 0
Postavljena slika

#1655 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 April 2014 - 07:30 AM

Slazem se. Niko njega nije ovde pogazio, vec je sam izazvao "gazenje".
  • 0

#1656 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 April 2014 - 08:09 AM

Nije tako crno belo - oboje su krivi za nezgodu. Ona što nije gledala, on što je išao suprotnim smerom. Čak se može reći i da je ona sama kriva što nije gledala, jer da jeste, to što on ide u suprotnom smeru ne bi imalo veze.

Pilot borbenog aviona? Kad sedneš u auto upravljaš sa najmanje pola tone čelika i barem 50 konja. To je lepo, ali i odgovornost. Bolje da budeš oprezan, odmoran, trezan, pažljiv. Za ostale situacije imaš bus, taksi, bicikl.


Mene više brine što za to kad padneš sam sa bajsa, pandur može da ti piše kaznu za izazivanje nezgode sa jednim povređenim - samim sobom. Isto je i za motor. Bez obzira na rizlu, rupe na putevima i slično. Taj deo zakona je meni recimo apsurdan.

Zato i mislim da se zakon treba preurediti tako da se svakome da odgovornost za svoju bezbednost, pa ako hoces da vozis bicikl na sred puta da pesacis gde nije predvidjeno, da se kreces pijan, ... super radi to sve, ali ako budes povredjen ili daleko gore ubiven to ostaje tvoj problem..


Onaj ko je povređen plaća već samim tim najskuplju kaznu koja može da se plati, zar ne? Postoji kazna za nepropisno kretanje - pešaka, biciklista - svih, ali to ne bi smelo da je zelena karta za gaženje, ubijanje, lomljenje - tj. uzimanje zakona u svoje ruke.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1657 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 10 April 2014 - 09:49 AM

Čitam i ne mogu da se dozovem, šta pojedini pišu. Aman ljudi, pa tema je Mi i automobili i kakve više odbrane u korist te dame koja je vozila automobil. Gde vam je solidarnost za kolegu, pa ovo je i za okupljanje biciklista, za promenu sudije koja je izrekla tako malu kaznu za dotičnu damu, šetnje, pardon n:bicycle gradom. O Bože, daj zdravlja povređenom kolegi, da što pre ozdravi i sedne u sedlo. Dole vozači četvoro i više točkaša. Bežite svi sa foruma, koji ste protiv biciklista, pa bili oni i pijani i bahati. Čuj išao u suprotnom smeru. Šta je suprotni smer. Je li ga ko pitao gde je pošao i kako je on video one koji mu dolaze u susret. Pa i on ima pravo da kaže da su oni išli u suprotnom smeru, a i jeste tako. Da, suprotnosti se privlače. Pa valjda on zna gde je išao. Možda je morao hitno da stigne negde. Pogrešio, pa šta. Pa zar nije za ljude i da greše. Nešto je radio, pa je i pogrešio. Jok trebao je da leži. Tad bi svi rekli da je lenština. Da nije seo da popije, rekli bi da nije za društvo, prodavnica, kafana, bi imala manji promet, a to dovodi i do otpuštanja radnika. Zapitajte se vi što branite ovu u autu, a imate nekog zaposlenog u prodavnici ili kafani, kako bi tad reagovali u slučaju dobijanja otkaza vašeg ili vama dragog, zbog slabog prometa. I kazna 100.000 dinara. Malo. Malo jer ja znam da te pare idu u budžet i da će od toga moji roditelji sutra primiti penziju. A sigurno bi se napravilo i bic. staza.
Povećavaj novčanu kaznu
Svi na ulice u odbranu bicikliste
P.S. Gledam ovo zadnje napisano, kako bi više pasovalo da se sve odigralo na pisti, pa da bude rima.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#1658 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2014 - 10:04 AM

Pilot borbenog aviona? Kad sedneš u auto upravljaš sa najmanje pola tone čelika i barem 50 konja. To je lepo, ali i odgovornost. Bolje da budeš oprezan, odmoran, trezan, pažljiv. Za ostale situacije imaš bus, taksi, bicikl.


Svakako jeste odgovornost, ali nenormalno je ocekivati da lako primetis da ti biciklista dolazi sa desna u prvoj traci na koju nailazis. To iziskuje prilicno sposobnijeg i trezvenijeg vozaca, paralelno nas divan pravosudni sistem nije u stanju ni da se izbori sa dzukelama koje preticu u zaustavnoj u sred bg-a ...

Onaj ko je povređen plaća već samim tim najskuplju kaznu koja može da se plati, zar ne? Postoji kazna za nepropisno kretanje - pešaka, biciklista - svih, ali to ne bi smelo da je zelena karta za gaženje, ubijanje, lomljenje - tj. uzimanje zakona u svoje ruke.

Ko ga j. i treba da plati, ako se icega gadim to je kvazihumanizam. Taj isti koji je sad slomljen sutra ce se oporaviti i sa tom istim ludackom glavom ce sesti u auto, a drzava ce ga potapsati po ramenu i reci ma ti si covek sve je ok. Ja ne pricam o zelenom svetlu za gazenje bilo koga vec o prebacivanju odgovornosti za sopstvenu bezbednost direktno svakome ucesniku. Ako zelis da vozis pijan, hoces da vozis u suprotnoj traci, da setas po sred puta, ok super to sigurno znaci da sam sebi ne znacis nista => nema potrebe da ikome znacis vise ...
  • 0
Postavljena slika

#1659 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 April 2014 - 11:11 AM

Zorane pijan učesnik u saobraćaju je za mene ubica u pokušaju i nikada neće imati moju podršku. Nikada.

A sad ja tebe da pitam - što ja ne mogu da budem i biciklista i neko ko vozi kola i neko kome je pravosuđe posao? Zašto bih morao da gledam jednostrano samo iz perspektive bicikliste.

Osnovno pravilo bezbedne vožnje bicikla u saobraćaju je razmišljaj kako u datim okolnostima razmišljaju ili reaguju vozači motornih vozila. Bićeš mnogo bezbedniji.
  • 0

#1660 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 10 April 2014 - 01:05 PM

Slazem se. Niko njega nije ovde pogazio, vec je sam izazvao "gazenje".


+1
  • 0
Postavljena slika




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika