Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#1621 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 January 2014 - 02:11 PM

Msm, kad je dobio po nosu onda se odjednom setio da tu ima i kamera
a kad je pre toga Audi usao u "zonu za bicikliste"
onda je smatra za shodnim da mu objasni nesto, iako je
(koliko sam skontao celoj Engleskoj a u Londonu narocito)
velika verovatnoca da je i tamo bilo kamera
pa ce vozacu Audija da stigne cestitka sa uplatnicom (nadam se).

Ovaj snimak je brzo obisao svet, a koliko sam procitao prosledjen je policiji...

Policija tvrdi da bi vozac bio kaznjen ali treba biciklista da podnese prijavu, sto ovaj nije ucinio (mozda u medjuvremenu i jeste?)
Ne rekose nista za to sto je audi bio u zabranjenoj zoni.
  • 0

#1622 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 January 2014 - 02:41 PM

da se biciklista zadrzao na primedbi koju je vozacu postavio na prvom semaforu
po mom misljenju bio cool tip a vozac Audija baraba.

Drugom, malo grubljom, primedbom se ovaj biciklista vec spustio na nivo vozaca Audija
a ocigledno nije bio spreman da se do kraja "objasnjava" sa istim.

Po mom misljenju trebalo da odustane kod prve primedbe
ili da istera da kraja i da se ko covek posiba sa vozacem.
Msm, kad je dobio po nosu onda se odjednom setio da tu ima i kamera
a kad je pre toga Audi usao u "zonu za bicikliste"
onda je smatra za shodnim da mu objasni nesto, iako je
(koliko sam skontao celoj Engleskoj a u Londonu narocito)
velika verovatnoca da je i tamo bilo kamera
pa ce vozacu Audija da stigne cestitka sa uplatnicom (nadam se).


Sve se slažem, mada i na tom prvom semaforu, barem kako ja gledam:
audi je sačekao da prođu biciklisti koji hoće da prođu i stanu u tu njihovu kutiju, a onda je krenuo kad je već trebalo zeleno da se upali, jer je fakat puno brži od bicikla, pa ih time nije ni usporio, ni ugrozio. Na drugom semaforu je stao gde treba. Biciklista je baš preterao.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1623 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 31 January 2014 - 11:07 PM

Dobro vam je razmišljanje, vrlo lukavo nema šta ;) znači zaključak - prvo dobro proceniti i odmeriti pa ako si jači onda slobodno u ofanzivu?...


nije to razmisljanje, teorija tipa sta bi bilo kad bi...vec je to realnost. Proceniti i odmeriti i odabrati nacin koji ce da donese najbolji rezultat. Ako te neko ocepi u autobusu neces potegnuti pistolj na njega vec: hm, oprosti, moz da budes malo pazljiviji, stao si mi na prste. Ako te neko zaskoci nozem na parkingu neces ga valjda pitati: da li si ti svestan da je to protivzakonito? Znas da ovim pistoljme sto imam dozovu za nosenje mogu da te probusim, vec ces da izvadis utoku i da ga nafilujes. Tako i ovde, ako vidis da nervozno pomera auto ka tebi, startuje kao ludak...pa valjda znas sta ce da se desi kad pocnes da ga psujes kroz prozor. Svaki 5togodisnjak u Srbiji to zna. Izgleda da se na Ostvru "sazreva" u malo kasnijim godinama :)

Mislim da veličina/snaga baš i nema veze s tim da li je nešto ok ili nije. Po vašim komentarima ispadne da greška bicikliste nije što je kenjao na prozor nego što je bio slabiji... A da je recimo bio jači šta onda je ok da napadne lika?! :lol: ...

Niko ne kaze da su te dve stvari u vezi vec su posledice isterivanja pravde sa budalom sa time u vezi. Naravno da je pogresio sto mu je kenjao ali bi posledice bile drugacije da je bio "jači". Da je bajker bio nosilac Fu-Man-Ču pojasa 17. DAN i naoruzan prslukom bombasa samoubice i jos da mu ispod Chuck Norris majce virila tetovaza Charlesa Bronsona ne verujem da se ovako zavrsilo.
  • 0

#1624 JockeKondic

JockeKondic
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationBačka Topola

Postavljeno 08 March 2014 - 04:30 PM

Au, svega se nacitah ovdje, pa resio da podelim i svojih par situacija.
Prvo, utegnem biciklo (Anaconda) i resim da napravim krug (B. Topola - Bajsa - Lipar - Kula - Crvenka - Nova Crvenka - Panonija - Bajsa - Topola).. Krenem, sve supere, ide kao podmazano. Bilo je vruce pa sam zavrnuo majicu. Kola me obilaze, i jednom osetim jak udarac u ledja, i vidim cetvoricu u Golfu 2 kako umiru od smeha. Pokazem im srednji prst i nastavim dalje. Posle pedesetak metara usporim i stanem u hlad, igrom slucaja stavim ruku na ledja, kad ono imam i sta videti. Majmuni mi bacili jogurt u ledja. Jos sam bio u crnoj majici, pa su mi sva ledja bila bela. Na svu nesrecu, imao sam srece sto sam poneo tanku trenerku, pa je obukao preko. Sad mi je zao sto mu nisam tablice zapamtio da ga zapalim. :cry:
Druga situacija, guzva u gradu, sa glavnog puta skrecem u ulicu levo, i bas sam usporio, jer sam video da stoji kombi u desnoj traci, a iz leve mi ide auto. U jednom trenutku, sa parkinga gde stoje taksisti izlece u rikverc crveni Ford Fusion, udara me i baca na auto koji dolazi iz suprotnog smera. I tu se ne zaustavlja, vec ubacuje u prvu i po gasu na glavnu. Ja na bajs i precicom na put za Suboticu (pretpostavio sam zbog tablica), zovnem par likova da ga sacekaju kolima.. Izbusili mu gume i nastavili dalje..
  • 0

#1625 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 09 March 2014 - 06:25 PM

Izbusili mu gume i nastavili dalje..

Sa stokom se ne moze drugacije :mrgreen: Salim se naravno :)
  • 0

#1626 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 March 2014 - 07:03 PM

Vise je situacija mi i biciklisti, posto sam ovog puta bio iza volana...

Idem malo iznad ogranicenja (60-65, naseljeno mesto gde je 50), ulazim u relativno nepreglednu krivinu, dizem nogu sa gasa, znaci 55-60, na izlasku iz krivine uocavam veoma sporo vozilo auto skole, tipa ide 10-15. Mislim da su vezbali kretanje iz mesta ili se ugasio par momenata pre toga, krecem u preticanje (isprekidana linija). Put nije preterano sirok, sa leve strane na trotoaru je neko šipražje, i iza toga jedva opazim krajicom oka biciklistu. Naravno mrak, naravno biciklista je na crnoj bicikli sa crnim pantalonama i crnom jaknom, naravno nema svetlo niti karadiopter, bajs prljav da i ono malo svetlih delova na njemu sto ima, ne vide se. Pritom se jos maltene krije iza zbuna, tj u trenutku mog nailaska je iskocio iza istog.
Sreca pa sam pazio, imam dobre farove, gume i kocnice, pa sam uspeo nekako da usporim i stanem iza vozila auto skole. Da sam ga uocio sekundu kasnije sutra bi bilo u novinama "neprilagodjenom brzinom udario/usmrtio biciklistu"... Isto vazi i za pesake koji se na otvorenom i totalno neosvetljenom putu krecu po mraku u tamnoj odeci bez imalo reflektivnih stvari na sebi, na kruznom putu sam pre neko vece imao isto takvu situaciju gde sam ga ucio tek kad je bio 20m od mene. Tuga koliko je nas narod neobrazovan.
  • 0

#1627 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 11 March 2014 - 07:32 PM

Danas sam konačno seo na bicikl i provozao se prometnijim beogradskim ulicama. Hteli su da me ubiju više puta :D al se nisam dao. Vide me, a prave se da ne vide i sl. Početak sezone je i vozači još uvek nisu navikli na prisustvo biciklista na kolovozu.

Budite oprezni i vozite defanzivno Ne zalećite se.
  • 0

#1628 Xking1995

Xking1995
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • LocationBeograd,RS

Postavljeno 12 March 2014 - 09:27 AM

Ja sam imao jednu zanimljivu situaciju u Zemunu.Bila neka jako uzana dvosmerna ulica blizu glavne i ja udjem u nju bajsom.Iza mene autobus.Puna linija izmedju i ne moze on mene nikako da obidje.Ja vozim normalno blizu trotoara i trudim se da koliko toliko ubrzam.Naravno dasi se zuri,pa on krene da trubi.Ja,razume se, nemam kuda i nastavim normalno ne obracajuci paznju.Ulica pritom nije bila nesto predugacka,pa stignemo do raskrsnice vrlo brzo.Eto malera,uhvati me semafor.Stanem ja,stane autobus.Samo u pozadini cujem da je vozac proturio glavu kroz prozor i poceo da cvrkuce koristeci najsocnije izraze :lol: .Iznervirao se mukica jer nije mogao da projuri pre crvenog.Posto je video da ne reagujem,prestao je da laje i tu se sve zavrsi...Ovo je jedna od mojih brojnih dogodopstina.
Muka me hvata od kojekakvog sljama.
Ja mislim da su bicikli najnepozeljnija pojava na putevima(Bar iz onoga sto sam ja imao prilike da vidim i iskusim).Mislim da bi bilo najbolje da bicikli mogu lete.E onda nikome ne bi smetali :roll:
  • 0

#1629 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2014 - 10:13 AM

Da sam ga uocio sekundu kasnije sutra bi bilo u novinama "neprilagodjenom brzinom udario/usmrtio biciklistu"...

I formalno bili bi u pravu, tj svojih 50% krivice bi nosio samo tako :) Meni su skoro digli auto ispred nekog ministarstva 3ceg januara. Auto mi je bio doslovce jedan od dva na parkingu, parking javan sa naplatom ali ima onu mukicu sa rezervacijom 7-14h za parazite iz drzavne uprave. Jbg promaklo mi i opeljesise me ko mladog simpanzu, bukvalno sat kasnije su mi izbili >>100e iz dzepa ... Sustisnku budalastina, nikome smetao nisam parkinga je bilo koliko volis, paraziti naravno nisu isli na posao moralo da se slavi, formalno jesu u pravu i tu je bio kraj price.

Tuga koliko je nas narod neobrazovan.

na stranu sto je bolesno tupav bezobrazan i samoziv. U nekom proseku nas covek je deriste koje ocekuje da ce neko celog zivota da pazi na njega, da placa njegove racune, da ga tetosi na svaki moguci nacin ...
  • 0
Postavljena slika

#1630 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 09:39 PM

Poslom sam bio do Novog Sada i u povratku sam na auto putu video ne jednog,već dvojicu biciklista.Nemam pojma o čemu se radi,i da li je ovo uobičajena pojava;jedan se kretao ka Beogradu,zaobišao sam ga pre Beške,dok je drugi,sa druge strane,pičio u pravcu Novog Sada,mimoišli smo negde oko Banovaca. #-o
  • 0

#1631 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 March 2014 - 09:52 PM

Vidjao sam i ja preko leta dvoje zalutalih cikloturista kako se penju uz Bubanj potok, ne znam sta tim ljudima pada na pamet.

Mada... Da zatvore auto-put, voleo bih da se spustim niz to brdo u pravcu ka Bubanj potoku, mislim da je zanimljiv spust. Ili mi se cini jer u kolima mogu da se postignu brzine da krivine dodju do izrazaja :)
  • 0

#1632 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 10:29 PM

Kazu da se za vreme trka niz Bubanj Potok ide preko 100 km/h ;).
  • 0
.

#1633 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 March 2014 - 10:56 PM

Znate nekog licno ko se niz bubanj potok spustio?
Ta nizbrdica deluje prilicno opasno za bajs, a ni uzbrdo nije naivno...zna li neko koliko je dugacak taj potez?
  • 0

#1634 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 March 2014 - 08:38 AM

Pa uz malo opreza ne verujem da je previse opasno jer od kako je pre godinu-dve stavljen nov asfalt, vecina opasnosti je uklonjena. Po starom asfaltu bi bilo skakutanja iz trake u traku. Plus je dosta siroko, 3 trake.... Ovo sve naravno pod uslovom da je zatvoren za saobracaj, inace je svakako opasno, jer ni uzbrdo se tu ne ide sporo, posto retko ko postuje ogranicenje, a i da ga postuje, opet se ide brzo.
  • 0

#1635 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2014 - 08:49 AM

Ja mislim da su bicikli najnepozeljnija pojava na putevima(Bar iz onoga sto sam ja imao prilike da vidim i iskusim).Mislim da bi bilo najbolje da bicikli mogu lete.E onda nikome ne bi smetali :roll:

Nije to do bajsa. U ovoj zemlji svima sve smeta i svi su svima krivi za sve.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#1636 Xking1995

Xking1995
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • LocationBeograd,RS

Postavljeno 13 March 2014 - 05:53 PM

Izmedju ostalog i to...provodio sam vrlo kratko vreme ( hvala bogu ) na pojedinim automobilskim forumima na kojima se bog zna kako prosipa moral,a o tim osobama ne mogu dve dobre da prozborim.
Da prostite na recniku,ali za takve vazi parola : ko o cemu ? Kurva o postenju... :evil:
Pogadjacete naravno da tamo kude bicikliste na svaki moguci nacin...Slazem se da ima bas bezobraznih biciklista,ali po meni,vozaci automobila su 10x gori...[ da se ogradim...Na cast izuzecima i to onim retkim ]
  • 0

#1637 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 13 March 2014 - 08:01 PM

Znate nekog licno ko se niz bubanj potok spustio?
Ta nizbrdica deluje prilicno opasno za bajs, a ni uzbrdo nije naivno...zna li neko koliko je dugacak taj potez?


Nizbrdica je gadna i za kola. Čudni su radiusi krivina. Meni je to deonica na kojoj testiram ležanje automobila u krivini. Retko koji prođe brže od 130 km/h bez problema.
  • 0

#1638 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 13 March 2014 - 08:29 PM

Znate nekog licno ko se niz bubanj potok spustio?
Ta nizbrdica deluje prilicno opasno za bajs, a ni uzbrdo nije naivno...zna li neko koliko je dugacak taj potez?

Znam ja vise njih. I nije to bilo zadnjih godina, pricam o necemu sto se dogadjalo pre dosta godina na trkama. Nema razloga da i sada bude drugacije. Sem ako je asfalt los.
  • 0
.

#1639 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 March 2014 - 08:32 PM

@pavao
Zavisi od auta do auta, ali generalno vecina automobila, sve dok su ispravni i imaju iole siru gumu (175 ili siru) mogu sve krivine da prodju sa 130 sasvim opusteno. Bitno je da je auto ispravan i da ima dobre gume. Malo bolji (ne sportski, vec obicni) mogu tu i sa +30-40 po suvom, i tu je neka granica.
Najgora je poslednja krivina. Ove pre nje su ostrije ali je opterecenje krace i same krivine su krace, pa mogu da se napadaju i sa vecom brzinom. Zadnja je zeznuta jer povuce zbog cudnog nagiba, i ko je ne zna dobro moze da napravi sebi problem ako uleti prebrzo. Mom ocu su radnici koji su sekli travu sa trimerom izmedju traka izbacili kamencic na soferku pri 120-130 dok je bio u spoljnoj traci, sa golfom 2 koji nije imao ova nova slojevita stakla vec se soferka rasula u sekundi. Srecom pa je ostala u komadu jos par sekundi dok nije usporio, ali gadno iskustvo :)
  • 0

#1640 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 13 March 2014 - 09:34 PM

Dule verovao ili ne tuda sam se najbrže spuštao Yugom. Razlog je prost - nije imao servo i imao sam najbolji osećaj. Posle toga sam vozio dvocifren broj automobila i skoro svi na oko 130 počnu da gube dupe. Nemam dovojnu povratnu informaciju da bih se osećao sigurno da vozim brže. Čak ni novi Subaru Forester sa 4x4 pogonom nije ulivao poverenje.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika