Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#2501 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 27 September 2019 - 07:29 PM

@IONE

 

 

 

Bravo za post. Baš sam nešto razmišljao da treba da otvorimo jednu temu u kojoj bismo pisali samo o padovima, o onome što se desilo, i kako ih eventualno ubuduće možemo izbeći... 

 

Ne kažu ljudi džabe "Ko se jednom opeče posle i u 'ladnu supu duva". Najbolje se uči, nažalost iz ličnog iskustva. 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2502 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2019 - 08:03 PM

Dok nisam imao pad drugačije sam razmišljao i vozio.
Nikada nisam bio adrenalin džanki sa glavom u torbi, samo nisam bio dovoljno svestan da ne zavisi sve samo od mene.

Pomenuli ste Frušku....
Spuštajući se sedamdesetak sa Fruške kolega je pridikovao na moju brzinu dok sam ja bio u fazonu put je širok i prazan a i ne jurim, ne gazim pedalu.

Posle pada(izleteo kucov) moja vožnja bicikla se drastično promenila.
Ne osećam se lagodno u velikoj grupi, brzi spust i oštre krivine za mene ne postoje... najgore je što je prošlo više od godinu a mene ta nelagodnost ne popušta, a na spustu sam ukočen i stegnut. attachicon.gifIMG_20190927_210727_786.jpg

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

 

Ovo ti zoveš razbijanjem... eee, vidi ti mene.. rokn'o sa 15 km/h. Da sam terao brže možda bih bolje prošao   :D

 

DSC05103.JPG


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2503 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 September 2019 - 08:22 PM

pa imali smo ovde temu o padovima, mislim da sam je ja pokrenuo, ali ne umem da je nadjem :)


  • 0

#2504 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 984 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2019 - 08:49 PM

Moj post je trebao da skrene pažnju na to da kuca ili turski šleper još ne mogu da prepoznaju ko je pro a ko vozi poDvozan bicikl.

Svaki biciklista u saobraćaju rizikuje, koliko se rizik multiplikuje ako se u kalkulaciju ubace loši ali zato uzani putevi na kojima jezde šleperi, brze pošte, brzi tinejdžeri, komercijalisti i vozači BMW-a?
Putevi puni zemlje sa njiva i stvrdnutog cementa(treba izgraditi sve zgrade i tržne centre), svaka raskrsnica ima čopor a svaki vikend se ogleda u razbijenim flašama.
Možda grešim ali mislim da rešenje nije da biciklista u pomenutom toku pliva kroz crvena svetla, sa 70 se provlači između vozila i vozi uz branik Ömera.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 4
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2505 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2019 - 09:08 PM

Iako se ne slažem potpuno, zaslužio si lajk makar samo zbog Ömera n2:hahaha ali i ostalog mudrog i zabavnog sadržaja :D


  • 0

#2506 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2019 - 08:02 AM

Lajk kao vrata za sve.
Samad, jesi li siguran da te neko nije jos dodatno obradio sa bejzbolkom?
Salim se naravno, slika je strasna.
  • 0

#2507 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 September 2019 - 10:23 AM

"makeup'' za dzabe,samo sednes na bicikl i vozis.


  • 0

#2508 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 28 September 2019 - 10:51 AM

https://www.telegraf...klistu-na-ulici


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#2509 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2019 - 01:53 PM

Lajk kao vrata za sve.
Samad, jesi li siguran da te neko nije jos dodatno obradio sa bejzbolkom?
Salim se naravno, slika je strasna.



I ja sam se te večeri na tren zapitao da li me neko iz žbunja nije opalio sa nečim :D
Sedmodnevno motanje po ceo dan, velike vrućine, nedovoljno sna.. zadremao u pokretu i bum. Vozila me hitna, bio ušiven jer je kaciga bila labava zbog vrućine.. moja greška naravno. Izgleda strašno ali sam posle 7 dana bio kao nov. I od tada šlem je propisno postavljen na glavi. Neko je rekao.. čovek se uči na svojim greškama.. pametan na tudjim.
Ostali kako hoće, a ja kacigu uredno koristim.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2510 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 September 2019 - 03:10 PM

I ja sam se te večeri na tren zapitao da li me neko iz žbunja nije opalio sa nečim :D
Sedmodnevno motanje po ceo dan, velike vrućine, nedovoljno sna.. zadremao u pokretu i bum. Vozila me hitna, bio ušiven jer je kaciga bila labava zbog vrućine.. moja greška naravno. Izgleda strašno ali sam posle 7 dana bio kao nov. I od tada šlem je propisno postavljen na glavi. Neko je rekao.. čovek se uči na svojim greškama.. pametan na tudjim.
Ostali kako hoće, a ja kacigu uredno koristim.

 

Meni je iz ove priče prva pouka: "ne vozi kada si premoren", a ne "nosi uvek kacigu".  


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2511 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 28 September 2019 - 04:03 PM

У вези са кацигама: пролетос био лод мене један бициклиста са великом километражом и дугогодишњим искуством. Уз то је по струци високо технички образован и методичан у прикупљању знања. Рече ми да кацига уопште није нека заштита и да је критична тачка кичмени стуб у пределу врата који на овај начин није заштићен, а да би права заштита била некаква мото кацига. Он је наводно, не носи, а каже да једини смисао кациге може да има она која про паду пукне. Само преносим речено, пошто немам толико техничко знање о принципима прављења кацига, због чега немам посебан коментар. Ја је иначе носим стално.
  • 0

#2512 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 September 2019 - 04:04 PM

Meni je iz ove priče prva pouka: "ne vozi kada si premoren", a ne "nosi uvek kacigu".  

Kacigu obavezno turaj kad si premoren. Malo preciznije, za nas pristalice kacige :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#2513 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 984 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2019 - 04:45 PM

У вези са кацигама: пролетос био лод мене један бициклиста са великом километражом и дугогодишњим искуством. Уз то је по струци високо технички образован и методичан у прикупљању знања. Рече ми да кацига уопште није нека заштита и да је критична тачка кичмени стуб у пределу врата који на овај начин није заштићен, а да би права заштита била некаква мото кацига. Он је наводно, не носи, а каже да једини смисао кациге може да има она која про паду пукне. Само преносим речено, пошто немам толико техничко знање о принципима прављења кацига, због чега немам посебан коментар. Ја је иначе носим стално.

Kaciga "koja puca" prima silu udara, inače bi bila modni detalj.
Koliko god da je kaciga kvalitetna mora biti odgovarajuće veličine i pravilno nameštena.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2514 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2019 - 05:58 PM

У вези са кацигама: пролетос био лод мене један бициклиста са великом километражом и дугогодишњим искуством. Уз то је по струци високо технички образован и методичан у прикупљању знања. Рече ми да кацига уопште није нека заштита и да је критична тачка кичмени стуб у пределу врата који на овај начин није заштићен, а да би права заштита била некаква мото кацига. Он је наводно, не носи, а каже да једини смисао кациге може да има она која про паду пукне. Само преносим речено, пошто немам толико техничко знање о принципима прављења кацига, због чега немам посебан коментар. Ја је иначе носим стално.



Pre neki dan meštanin koji je bio na biciklu u Šimanovcima ostao na mestu mrtav. Oborio ga auto i on udari glavom u asfalt i kraj. Ja sam tuda prošao autom ubrzo posle nesreće. On pokriven belim platnom. Iz glave na asfaltu ogromna lokva krvi.
Malo je bez veze pričati da kaciga ništa ne znači. Da li bi ovom čoveku pomogla da ostane živ to se ne zna ali u ovoj situaciji on je tragično završio.


Meni je iz ove priče prva pouka: "ne vozi kada si premoren", a ne "nosi uvek kacigu".



Ne.. pouka je "uvek nosi kacigu" i potrudi se da ne voziš premoren.
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2515 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2019 - 06:55 PM

Ne nosim je ali podrzavam nosenje. A sto se mene tice ja sam u onoj drugoj grupi koju je Samad naveo.
  • 0

#2516 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2019 - 06:57 PM

Zapravo se nisam dobro izrazio, mislio sam na pametan na tudjim a budala na svojim.
  • 0

#2517 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 September 2019 - 05:33 AM

Pre neki dan meštanin koji je bio na biciklu u Šimanovcima ostao na mestu mrtav. Oborio ga auto i on udari glavom u asfalt i kraj. Ja sam tuda prošao autom ubrzo posle nesreće. On pokriven belim platnom. Iz glave na asfaltu ogromna lokva krvi.
Malo je bez veze pričati da kaciga ništa ne znači. Da li bi ovom čoveku pomogla da ostane živ to se ne zna ali u ovoj situaciji on je tragično završio.




Ne.. pouka je "uvek nosi kacigu" i potrudi se da ne voziš premoren.

 

Meni je vožnja kada sam premoren toliko da zaspim neprihvatljivo velik rizik.

Dok vožnja bajsa bez kacige - može. 


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2518 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 29 September 2019 - 08:17 AM

Meni ni jedno ni drugo.


Samo mi je cudno sto ti Falloute, kao neko ko zaista ima strast prema biciklima i uziva i da ih servisira i vozi, nisi misljenja da je kaciga za drum obavezan deo opreme iako ne znamo ni za jedan slucaj u kojem je neko nosio kacigu pa mu ona naskodila, a sa druge strane ima ih mnogo u kojima su biciklisti bez kacige u saobracajnim nezgodama tragicno zavrsili.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2519 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 September 2019 - 08:43 AM

Kaciga cak ima i druge prednosti. Napr. uhvati te kisa stavis navlaku preko kacige koja je jarko zute boje,znaci i zastita i bolje se vidi biciklista po kisi kada je vozacima smanjena vidljivost,ovo se redje desava ali strastvenim biciklistima se ipak desava. Opet leti ipak moze da posluzi u kombinaciji sa tankom pamucnom maramom kao zastita od ultravioletnog zracenja, svi potenciraju da kaciga ima sto vise rupa,cak naglasavaju  koliki je broj otvora i u pitanju,znaci ima dovoljno prozracnosti.

 

Dalje moze da sluzi i kao sredtstvo da se biciklista bolje vidi u saobracaju,nocu a i danju. Neke kacige cak imaju ugradjene blinkalice od nazad jer u visljoj poziciji biciklisti bolje se uocavaju . Ja sam cak i od napred stavio manju lampu(bila je veca i ruzno je izgledala),jer lepo moze da posluzi kada sa nocu nesto popravlja na biciklu a  i za osvetljenje  kada se vozi bicikl kao dodatno svetlo radi sigornosti.. Znaci osim zastite glave bicikliste mogucnosti kacige su mnogostrane.

 

I mene stvarno cudi da neko moze da kaze da kaciga nije potrebna biciklistima. Pogotovo ko vozi drumski bicikl gde se postizu brzine i preko 60km/h,  pri toj brzini pad moze dovesti do smrtnog ishoda,ali i svi ostali biciklisti,i manje brzine mogu da budu fatalne.Teorijski ne moze uvek kaciga da zastiti biciklistu,ali sigurno ne moze da steti.


  • 3

#2520 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 29 September 2019 - 01:33 PM

Meni je vožnja kada sam premoren toliko da zaspim neprihvatljivo velik rizik.
Dok vožnja bajsa bez kacige - može.

Desavalo mi se da vozim premoren.To se desavalo kada sam zavrsavao visednevne ture.Bio bih 20+ km od kuce pa nisam htio da spavam u vreci ,vec u krevetu.Mislim da je Igor pao bas na zavrsetku ture.Cini mi se da sam tako procitao u izvjestaju sa neke njegove voznje.
Sa ciker 2017 vracam se sa kolegom iz Sombora autom iz Kraljeva.Iz Risna smo stigli u Kraljevo oko 22h.Precijenim se i pomislim da cu lako izvesti Kraljevo-Novi Sad.Prije Valjeva mi se pocne drijemati za volanom.Stanem,oborim sjediste ali ne mogu da zaspim.Kolega je spavao od Kraljeva pa mi je samo radio 202 pravio drustvo.Ponovo krenem.Ali poslije 5 min.mi se ponovo spava.Kod Koceljeve parkiram na parkingu,izvadim cebe legnem pored auta,ali opet nece san na oci.Ponovo sjedam za volan i do Sabca dodjem sa puno muke.Kolega se probudio pa sam pricao sa njim.U jednom momentu sam zaspao i on me probudio kada je vidio da sam na kraju kolovoza.U Novom Sadu ostavim Igora na a.stanici a ja krenem sam jos 29 km do kuce.Jos jednom uhvatim sebe da sam na sekund,2 zaspao.Nikada vise necu voziti auto na silu.Prije 20 dana sam isao na more.Poslije Foce mi se prispavalo.Parkirao na Tjentistu,odspavao 5 h i onda nastavio.
  • 3




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika