Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#2461 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 24 September 2019 - 08:16 AM

Tvoja elokventnost je na zavidnom nivou, i na tome ti cestitam, zaista. A za ostatak necu da ulazim u glupe rasprave, dovoljno mi je sto ti je mirek podrska  ;)


  • 0

#2462 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2019 - 09:00 AM

Nema ničeg ekstremno opasnog na onom snimku.. Normalna vožnja drumaša, i svakodnevnica u Beogradu.


  • 1

#2463 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 September 2019 - 09:27 AM

..., захваљујући америчком правном систему.

 

...

Šta podrazumevaš pod ovim?


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#2464 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 September 2019 - 12:12 PM

Marvas-umes  li ti nesto i pametno da napises,neku misao,salu,iskustvo? 


  • 0

#2465 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 24 September 2019 - 03:25 PM

Ja tu vidim njegovu zabrinutost za svoj narod ciji jedan deo (vozaci motornih vozila) ne postuju najslabije ucesnike u saobracaju koji se bave biciklimom kao rekreacijom i na takav nacin (ne emituju zagadjenje,zdraviji su) i manja je verovatnoca da ce opterecivati svoju drzavu sa skupim zdravstvom.I ako placa redovno porez i postuje zakone Srbije,e to je patriotizam!. Onaj ko to osporava,njega vidim kao nekorisnog clana drustva koji samo steti drzavi u kojoj zivi.

Vozac motornog vozila je kroz godisnju registraciju, putarine, i gorivo platio izgradnju i odrzavanje tih puteva, biciklista samo "ubira tudje plodove", koristim ovaj izraz u nedostatku boljeg. Moras biti objektivan pa priznati da nije uvek ni biciklista u pravu, ja prvi prelazim most na Adi kolovozom umesto biciklistickom, i nisam jedini (prvi primer koji mi je pao na pamet). Besplatno zdravstvo je privilegija (kakvo takvo), koje mnoge zemlje nemaju, a porez obaveza u svakom iole uredjenom drustvu i to nema veze s patriotizmom.
Eto Cane je vozio po Rijeci, i ja sam. Magistralom uz more su me obilazili na par cm, u radnji me prodavacica nije razumela zbog srbijanoskog akcenta, trazio sam kokakolu, a lokalni pijanci pred radnjom su mi rekli da smo mi Srbi uvek bili kurceviti. Treba li po tome da zakljucim da su svi Hrvati losi i zajedljivi ljudi, koji ne postuju druge nacije i turiste?
Prosle nedelje sam bio na Tari, stao sam da pisam pored puta a covek s ozloglasenim BG tablicama se zaustavio da pita jel sve ok i treba li mi pomoc.
Poenta je da ne postoje 2 ista coveka, pa su tako i nasi sugradjani raznoliki, neki bolji a neki losiji. Probaj malo da vidis dobro u ljudima, mozda ti se misljenje promeni. Ili makar kad ti se javi neko na belom scott drumasu uzvrati pozdrav umesto da se pravis da ne vidis, necu ti nista ne brini
Nadam se da ti je moj odgovor bio intelektualno stimulativan

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
  • 0

#2466 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2019 - 03:33 PM

Aaaajmo, pogadjalica.. dokle će izdržati ova tema dok se ne zakatanči?
Ja dajem 48h :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2467 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 24 September 2019 - 04:20 PM

Nema ničeg ekstremno opasnog na onom snimku.. Normalna vožnja drumaša, i svakodnevnica u Beogradu.



Itekako da ima. Ali u tome i jeste problem, sto neki od nas poput tebe, ne vide u cemu je tu zapravo problem
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2468 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 September 2019 - 07:21 PM

Itekako da ima. Ali u tome i jeste problem, sto neki od nas poput tebe, ne vide u cemu je tu zapravo problem


Isto mislim.Kada vozim auto ili bicikl vozim tako da mogu da popravim tudju gresku u saobracaju.Naravno to je nekada nemoguce ,ali cesto sam imao prilike da odreagujem da ne dodje do nesrece.Ovaj vozac (iako ga Lazar precjenjuje da je dobar vozac,a Nikola ga zbog slicnih afiniteta tj.rizicnije voznje gleda drugim ocima) vozi na ivici zileta.Ovo je brzina oko 70 km/h.Ulazi u mrtve uglove,provlaci se...Ne dao mu Bog da ga auto malo kucne da se u punoj brzini zakuca u teretnjak koji nizbrdo ide sporo.Ljudi nekada traze adrenalin,a dobiju dozivotne posljedice.Vidjeli smo i nedavno pogibiju poznatog pjevaca koji je po nevremenu trazio adrenalin i svoju djecu ostavio bez oca.
  • 2

#2469 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2019 - 07:43 PM

Vozio je Boris Popović, kockao se i prošao :) da ga je bilo ko zakačio, ne bi odgovarao zakonski, ali bi ga nosio na savesti.

 

Ne pokušavajte kod kuće, ako niste Boris :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#2470 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 24 September 2019 - 07:58 PM

(link)


  • 0

#2471 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 September 2019 - 08:00 PM

Vozio je Boris Popović, kockao se i prošao :) da ga je bilo ko zakačio, ne bi odgovarao zakonski, ali bi ga nosio na savesti.

 

Ne pokušavajte kod kuće, ako niste Boris :)

 

Ja ovako gotovo svakodnevno u gradu - pogotovo sad kad je krenula gužva, polazak u školu šta li.

 

Na spustu, pri toj brzini - ne praktikujem - računam da već idem pristojno brzo, a i ne mogu lako dodatno ubrzati ako zatreba - ni malo. Za slučaj da neko krene da se prestrojava bez gledanja. Plus što, iako je razlika u brzini mala, ipak je apsolutna brzina kojom svi idemo dosta velika, pa bi bilo nezgodno ako me neko udari bočno - teže se iskontroliše.

 

Mada, slažem se s Gadjanom - više je neki moj trip što uvek računam na najluđu moguću situaciju, nego što mislim da je na snimku uradio nešto baš jako rizično. Ne ako čovek zna da vozi, poznaje put, bicikl, navike vozača i ima pristojne kočnice.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2472 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2019 - 08:09 PM

Ja ovako gotovo svakodnevno u gradu - pogotovo sad kad je krenula gužva, polazak u školu šta li..

Relja, ovo je spust od Venca. Kao što reče Goran Pješak, brzina 70+. Desetinka košta glave. Mislim da se ne može porediti :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#2473 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 September 2019 - 08:15 PM

Ne ako čovek zna da vozi, poznaje put, bicikl, navike vozača i ima pristojne kočnice.


Stvarno mislis da nesto mozes da kontrolises pri ovoj brzini?Mozes ali dok sve ide kako treba.Jedan vozac koji je umoran u ovoj koloni napravi previd i bicikliste vise nema.Nije mala razlika u brzini.Biciklista ide preko 70km/h,a natovaren kamion 20km4h na nizbrdici.Jos ga stignes iza krivine,a auto u drugoj traci te zatvara.
  • 1

#2474 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 September 2019 - 08:16 PM

Relja, ovo je spust od Venca. Kao što reče Goran Pješak, brzina 70+. Desetinka košta glave. Mislim da se ne može porediti :)

 

Znam koji je to spust. Meni je glavna zamerka dok sam gledao bila što u desnoj krivini ne stoji na spoljnom delu leve trake - da bolje vidi šta je "iza ćoška".  :)  "Što tako? Je l' neki auto nailazio brže od pozadi?"  :)

 

Level 2 je da pokucaš na prozor vozaču dok prolaziš, ako kontaš da te ne vidi.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2475 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 September 2019 - 08:17 PM

Stvarno mislis da nesto mozes da kontrolises pri ovoj brzini?Mozes ali dok sve ide kako treba.Jedan vozac koji je umoran u ovoj koloni napravi previd i bicikliste vise nema.Nije mala razlika u brzini.Biciklista ide preko 70km/h,a natovaren kamion 20km4h na nizbrdici.Jos ga stignes iza krivine,a auto u drugoj traci te zatvara.

 

Slažem se. Otud moj prethodni komentar za položaj u traci.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2476 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2019 - 08:21 PM

Relja, ovo je spust od Venca. Kao što reče Goran Pješak, brzina 70+. Desetinka košta glave. Mislim da se ne može porediti :)



Pad pri toj brzini nosi sa sobom ozbiljne posledice koje lako mogu biti i fatalne.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2477 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2019 - 08:27 PM

Nije to baš tako kako izgleda na snimku, uživo je manje opasno i ipak imaš mnogo kontrole u svojim rukama, i vremena tj anticipiraš unapred. Na ekranu izgleda mnogo opasnije. Naravno da može da pukne osovina, lanac, kurbla, ram, viljuška, korman, prednja guma sve to je jako opasno ali se i jako retko dešava, ako bi sad računali na to i strahovali svaki put kad sednemo na bicikl onda ne bismo ni vozili. Gledao sam snimak kad čoveku u grupi na samo 30-35 kmh pukne prednja karbon vila na pola, ubi se živ, salto unapred a bicikl leteo preko glave kao iz praćke.

Na snimku nije tolika brzina (70), šteta što nema overlay gps podataka, taj put dobro znam spuštao sam se mnogo puta (baš i pre neki dan pa mi je svež u sećanju), asfalt je loš i ne dozvoljava te brzine, mislim može na kratko i na pravcu. I krivine su takve da se ne može konstatno pičiti 70 (osim ako si lud) ja prvi volim da potegnem i divljam na spustu, ali na vencu nikad nisam išao preko 60-65 (i to bez automobila i gužve) zbog neravnog asfalta, oštrih krivina i senki, ono najgore naizmenično sunce/senka. I Borisova brzina pogotovo nije tako velika kada se provlači između vozila već dosta manja. + na snimku uvek ta provlačenja izgledaju kao kroz iglene uši, a uživo je to daleko veći prostor i komotno se prođe. Sad jeste malo ludo na spustu po lošem putu tako, ali na ravnom u gradu je svakodnevnica filtrirati kroz kolone jer je suludo stajati zaglavljen u špicu u BG, koja je onda poenta bicikla : ) ići ću prevozom ako hoću da stojim pola sata recimo u Despota Stefana : )


  • 3

#2478 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2019 - 08:33 PM

Juče u Šimanovcima BMW oborio biciklistu. Jeziv prizor.. čovek možda u 40-im, fatalan udarac glavom u asfalt, iz glave ogromna lokva krvi. Koliko sam uspeo da zaključim izgleda da je naglo skrenuo ispred BMW-a i ovaj ga samo odbacio. Pokušao da ga izbegne u levo ali verovatno nije stigao na vreme da odreaguje. Na autu samo malo ulubljena ivica haube.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2479 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2019 - 08:46 PM

Nije to baš tako kako izgleda na snimku, uživo je manje opasno i ipak imaš mnogo kontrole u svojim rukama, i vremena tj anticipiraš unapred.

Ne možeš da anticipiraš reakcije svih učesnika tu - pospanog kamiondžije, babe koja se vraća iz Iriga s voćem, momka koji je tek položio...

 

 

 I krivine su takve da se ne može konstatno pičiti 70 (osim ako si lud)

 

Autom idem uvek više od 60, nekad 80. Ako me bicikl obiđe, ide više :)
 


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#2480 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 September 2019 - 09:10 PM

Kada idem tim putem,samo prve dvije krivine su nezgodne i moram kociti.Poslije druge krivine do kraja i autom i biciklom na par mjesta malo kocnicom iskorigujem krivine.Biciklom idem 55-60km/h.i nikada nisam pretekao auto.Spore kamione da.Znaci on je isao sigurno 70 kada je stizao i preticao auta.Kod provlacenja nije imao tu brzinu.Gadjan ti i ne vidis koliko je to bilo opasno.Da bi vidio koliko je opasno treba da se sjedi u automobilu pored kojih se Boris provlaci.Sve to djeluje atraktivno.Ali ja sam bio u bolnici (ne zbog saobracaja) u kontinuitetu 5 mjeseci.I ne bih volio ponovo par mjeseci samo zbog adrenalina.Meni je dovoljno da se spustim tu velikom brzinom.Ta doza adrenalina mi je dovoljna.Shvatam da nismo svi isti,ali po meni ovo je voznja koja nema mnogo veze sa mozgom.Ja se jednom spustao Drinom 5 km plivajuci nizvodno.Kroz maticu.E to poredim sa ovim.
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika