Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Mi i automobili


  • Please log in to reply
2937 replies to this topic

#2261 chunga

chunga
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Posted 04 April 2018 - 08:18 AM

Evo jednog od resenja za bahate vozace  n2:cool2  n2:cool2  n2:cool2

 


  • 2

#2262 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 April 2018 - 10:12 AM

Vidi se ko je biciklista a ne teoretičar :mrgreen:
Mene je jedan tako u Pančevu pretičući u susret velikom brzinom u sred grada zakačio retrovizorom po šaci. Imao je sreću što ga nisam stigao na sledećem semaforu da ga izvadim iz kola, jer prvo sam se našao u šoku pa dok sam se okrenuo i zaleteo otvorio mu se semafor.

S druge strane preticanje u istom smeru me ne dotiče. Čak ni u vreme radova na Brankovom mostu kad me vozač gsp-a obilazi a ja između betonske ograde i autobusa, po 15 cm sa svake strane od kormana. Čak ni ne svirne, jer ume da vozi i zna da će proći sve bez problema. I navikao je na bicikliste.
Ali zato na pajsere koji i na širokim drumovima nezadovoljni trube jer bi valjda voleli da ja nestanem, ili da pređem na trotoar, njima se svaki put odmah pomerim ali u levo a ne u desno.



Ima i u ovome dosta istine ali je problem ako taj koji dolazi otpozadi ne vidi ili previdi biciklistu ili jos gore ako je pijan pa ga pokupi.
Culi ste verovatno za onu tragediju u Nisu od pre neki dan. Baja je pijan pokupio dedu na biciklu i dve sestre koje su cekale autobus.. uneo ih sa autom u prodavnicu keramike.
Deda umro na licu mesta, jedna devojka tog dana a nazalost nocas i druga.
Da se ja pitam taj bi istoga dana bio obesen o drvu u centru Nisa ostalima za primer.

Od naletanja sa prednje strane (Bakarin primer) uvek je opasnije naletanje sa zadnje strane jer biciklista ne zna sta radi ovaj iza njega. Ispred bar moze da vidi pa ako treba bezace i u kanal pored puta.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2263 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 04 April 2018 - 10:43 AM

Od naletanja sa prednje strane (Bakarin primer) uvek je opasnije naletanje sa zadnje strane jer biciklista ne zna sta radi ovaj iza njega. Ispred bar moze da vidi pa ako treba bezace i u kanal pored puta.

Kada te pokupi sa zadnje strane u pravcu tvog kretanja razlika brzina je relativno mala, al kad te pokupi sa prednje strane u preticanju to je nedaj ti Bože.

Znači ne pričamo o tome kada možeš da se bacis u kanal i izbegnes kontakt već kad ne možeš.
Tu najbolje što može da se desi je da preletis preko auta ili uletis u kabinu, sve drugo će biti tragično po biciklistu.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#2264 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 April 2018 - 07:58 PM

Ne zna se tu sta je gore.. udar spreda ili otpozadi.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2265 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 08 April 2018 - 03:27 PM

Zaustavio se ja ispred semafora upaljeno crveno, ne prolaze vozila raskrsnicom slab saobracaj u Beogradu zbog praznika i nedelje. Upali se zeleno, krecem ja polako po obicaju gledam prvo levo-desno da li je prolazak raskrsnicom bezbedan. Vidim sa leve strane dolazi auto i po ponasanju vozaca (u ovom slucaju zenskog roda) zakljucujem da je zauzeta kucanjem poruke na mobilnom telefonu koji drzi na volanu pa posto nisam zurio usporim i sacekam da prodje kroz crveno za nju. Daleko od toga da je bila opasna situacija jer sam video i na vreme predvideo sta ce biti.

 

Napravio sam mali GIF ali izgleda da ne radi animacija vec se vidi samo prva slika gde je upaljeno zeleno za mene.

Attached Thumbnails

  • vozac.gif

  • 0

#2266 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Posted 04 June 2018 - 09:05 PM

https://www.b92.net/...&nav_id=1400512


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#2267 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 June 2018 - 06:47 AM

то су они који ће да протествују због горива :(


  • 0

#2268 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 05 June 2018 - 09:11 AM

то су они који ће да протествују због горива :(

 

Mislim da ti u Audiju ne brinu zbog toga.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2269 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 June 2018 - 10:44 AM

Mislim da ti u Audiju ne brinu zbog toga.

Вероватно. Најнижа лествица људске врсте :(


  • 0

#2270 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Posted 05 June 2018 - 12:08 PM

A zasto se sklanjaju ovima iz suprotnog smera a audiju ne, sta s pecarosima koji idu na Galovicu, ili kolima Srbija voda koja su zaglavljena u koloni zbog njih.

Sve je to super sto oni pokusavaju da "ociste" nasip, ali da li su krivi oni koji su to kupili ili oni koji su prodali.

Da zanemarimo seljacinu u audiju, bivseg predsednika na pocetku i Cumetovog sina na kraju nasipa, mnogo je tu obicnih ljudi koji su kupovali te "placeve". Seselj je u mojoj ulici srusio parkic i prodao placeve, jel treba da pokrenem nas starosedeoce da iselimo njih i da vratimo nas parkic :) Nije bas sve tako crno belo, i pre nego neko pomene tajkune te placeve je opstina Surcin davala za 100e tako da je bukvalno svako mogao da ih kupi, makar s moje strane atara. E da, taj nasip ide skroz do iza Jakova, zasto taj deo niko ne pominje, posle Ostruznickog mosta je celo naselje a ulicnom rasvetom, nego verovatno nemaju dovoljno resursa pa su se uhvatili samo tih prvih 8km


  • 0

#2271 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 June 2018 - 12:39 PM

@marvas Не могу да кажем ко се коме и због чега склања, али да покушам са другим питањима. Највише су криви они који су дозволили угрожавање насипа изградњом пута и сечом заштићеног шумског појаса, а потом и изградњу викјендица, па на крају и њихову евентуалну продају. С друге стране, свако ко је куповао има своју одговорност да познаје и поштује закон (у сваком закону пише да те непознавање закона не ослобађа кривице). Могућност да свако купи те плацеве не умањује криминал везан за њих (тачније, за њихово коришћење као грађевинског земљишта). Евентуално се додаје још кривичних дела ако се продаје само пробранима. Уз то, државно земљиште би морало да продаје путем јавних тендера.

 

За сва возила која треба да имају приступ до одређених тачака постоји земљани пут испод самог насипа (ка блоковима, не ка реци). И даље је сувише близу, односно потенцијално и он угрожава насип, али можда је и довољно безбедно у односу на број заиста потребних вожњи. (чувари, анализе воде, итд)

 

Ја нисам чуо да се неко "ухватио само тих првих 8 км", јер се у свим акцијама и апелима за заустављање криминала (који угрожава целу Србију) помиње "Савски насип" као целина. Само што на самом почетку асфлатираног дела (где су чамци за Аду, блок 45, ако се не варам) постоје блокаде за приступ возилима, а надаље су све рампе или стално отворене или поломљене. А то што се неко не залаже истом мером и за сваки други милиметар насипа у Србији не може да се изједначава са подршком криминалу на другим местима нити је у случају борбе против криминала битан мотив или морални интегритет онога ко криминал пријављује и на њега указује. То је управо амерички систем у ком је довољно испљувати пријављивача преко корумпираних медија и аутоматски он нема право да пријави било кога. То је систем у основи скројен да заштити криминалце на највишем нивоу.

 

Иначе, по мом мишљењу и Стари обреновачки пут великим делом угрожава насип са те стране. Можда је због другачијег састава тла (и терена) насип ипак безбедан (новобеоградска страна је махом мочварна и растресита), али бих ја био мирнији да и на њему буде забрањен саобраћај. А уместо тога, тамо се асфлатирају нови путеви и путељци, за прилаз сплавовима (и паркирање тик уз њих).


  • 2

#2272 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Posted 05 June 2018 - 01:01 PM

Potpuno se slazem s prvim pasusom, samo koliko vidim, samo kupci snose deo odgovornosti, a prodavcu ne, to je ono sto je meni smetalo. Koliko se secam, to tehnicki nije prodato, nego rentirano na 99 godina, uz mogucnost da bude oduzeto zbog potreba drzave ili tako nekako, iako od toga nema nista da se ne lazemo.

 

Putevi ispod nasipa koji pominjes su letnji putevi koje utabanavaju ljudi koji obradjuju zemlju, nekada davno kada sam isao na Savu na kupanje taj isti nasip su koristili cak i kombajni. Meni smeta samo cinjenica sto je taj asfaltirani deo nasipa zanimljiv novobeogradjanima jer im je pred nosom i zato tih 8km (inace pominju ih na svojoj FB stranici) odsecaju od ostalih XX broja kilometara. A ako cemo po slovu zakona, taj nasip je asfaltiran prvo kao servisni prilaz bunarima i na njemu je zabranjen saobracaj, mislim da se to odnosi i na bicikliste, mada mozda gresim.

 

Kako je regulisano zakonski ako mi fizicko lice ugrozava slobodu kretanja, cak iako se krecem na zabranjenom mestu? Ovo nije provokacija :) stvarno mi je palo na pamet, jer mislim da oni ne smeju nikome da ometaju kretanje, jedino smeju da obaveste policiju ili komunalce.


  • 0

#2273 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Posted 05 June 2018 - 01:13 PM

 marvas

 

Potpuno iskrivljuješ činjenice i suštinu svega što se dešava oko Savskog nasipa. Verovatno imaš razlog za to. Meni je tužno čitati što si napisao.

 
  • 3

#2274 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Posted 05 June 2018 - 01:47 PM

@trista_cuda Insinuacija ti nije na mestu i potpuno je pogresna. Sto se mog krivljenja cinjenica tice rad sam da te saslusam i da mi ukazes na moje greske u rezonovanju.


  • 0

#2275 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 05 June 2018 - 01:53 PM

Kako je regulisano zakonski ako mi fizicko lice ugrozava slobodu kretanja, cak iako se krecem na zabranjenom mestu? Ovo nije provokacija :) stvarno mi je palo na pamet, jer mislim da oni ne smeju nikome da ometaju kretanje, jedino smeju da obaveste policiju ili komunalce.

bio sam svedokom slicne situacije

pa je tada ovaj sto ometa predlozio ovom sto je bio na zabranjenom mestu

da on pozove policiju i da se pozali sto mu je sprecena sloboda kretanja

(u cinjenju prekrsaja ili krivicnog dela). Nravno, nije doslo do toga :)


  • 2

#2276 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 05 June 2018 - 02:59 PM

Ja sam odrastao na tom nasipu, i prešao ga mnogo puta biciklom.
Smetaju i meni automobili pa više i ne vozim tamo.
Tamo je nekad bila zabranjena zona nije bila ni biciklistička ni pešačka staza.

Ovo je bezveze šetanje ispred automobila, bolje da su skroz blokirali saobraćaj nego što nekoga usporavaju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#2277 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 June 2018 - 03:06 PM

To! A ovaj neka izađe iz svog auta ako je mudonja.

Lepo da se vrate u rikverc odakle su došli ili da voze po poljani. Ili neka zovu policiju da se požale i zavedu slučaj.

Treba nama jedan stop a douchebag pokret.


  • 3

#2278 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 05 June 2018 - 03:24 PM

To! A ovaj neka izađe iz svog auta ako je mudonja.

Lepo da se vrate u rikverc odakle su došli ili da voze po poljani. Ili neka zovu policiju da se požale i zavedu slučaj.

Treba nama jedan stop a douchebag pokret.

 

Kad naiđem na bahatost i nepravdu, uglavnom gledam šta mogu da uradim. Ipak, kod nas ljudi koje to najviše (i direktno) pogađa nisu spremni prstom mrdnuti, eventualno će u četiri oka da te potapšu po ramenu. Zato sam davno prestao boriti se sa vetrenjačama. Jedino ako vidim da se neko već bori za sebe, pa da pomognem. Šta god bilo u pitanju.

 

Takvu situaciju sad imam kod garaže. Kola se parkiraju na prolaz  (prilaz) kompleksu garaža i veoma se teško uđe. Kombijem još teže. Jednom sam svima podigao brisače. Naredni dan ista situacija. Niko ko tuda tera kola svaki dan se ne buni, ne diže brisače, ne zove pauka. Šta ću se onda ja trpati, ja sam biciklom?  :)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2279 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 June 2018 - 10:22 PM

Znam, nije ni meni do borbe sa vetrenjačama niti imam vremena za to, ali se mnogo iznerviram kad vidim onakvu bahatu i nevaspitanu stoku koja misli da je bitnija od drugih i da mogu da rade šta im se hoće. E sa takvima mi dođe da isterujem inat i pravdu.

 

Zagovornici mirnog rešavanja problema (protesti, peticije, natezanje u nedogled sa nadležnima...) se neće složiti ali nekad je neophodno usprotiviti se i pokazati zube. Kada država i nadležni za sprovođenje zakona zakažu. Treba podići što više prašine oko toga. Ekstremne situacije zahtevaju ekstremne mere.

Popuštanje mislim da vodi baš do pogoršanja, zato je i nastao stop a douchebag pokret, svojevremno sam pogledao većinu klipova sa kanala. Rusija je slika i prilika šta se dogodi kad se bahatost toleriše i ne preduzima ništa, dođe do te mere da je tamo divlji zapad, voze po trotoarima i to ne par njih nego gomila, pretvore trotoar u put. I još se osile jer ih ima mnogo i "svi to rade" pa su agresivni kada im se uskrati. Isto kao i sa onim divljim taksistima kod nas na aerodromu što je bilo svojevremeno ko je gledao video klipove.


  • 1

#2280 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 06 June 2018 - 12:38 AM

Savski nasip je pravljen da spreci izlivanje reke Save, sumnjam da je asfaltiran u duzini 8km da bi se ljudi setali po njemu ili da to bude biciklisticka staza, pre ce biti da je to kako marvas pise pristupni put za bunare. I taj put je totalno nebezbedan za voznju biciklom zbog sirine, kao biciklisti sigurniji ste na ulicama Beograda, savetujem biciklistima da ne voze tim nasipom. Duz tog nasipa ima kuca u kojim zive porodice i bilo bi nehumano zabranjivati im da voze do njih.


  • 0




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users