Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#2201 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 November 2017 - 08:49 AM

Opasno je voziti bajs ujutru po ovako hladnom vremenu. Još neprobuđeni vozači sa neodleđenim staklima ne vide gotovo ništa. Računajte s tim.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2202 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 28 November 2017 - 09:02 AM

Mene su najvise brinuli kamioni u Vojvodini. Mrzi ih da uspore i krenu da zaobilaze jedne druge. Prosto me obidje za 2-3 centimetra i to samo zato sto sam se sklonio na samu ivicu puta. A cesto moram i da izletim sa puta. Da ne izgubim glavu.


Tako da se bojim da stavim slusalice. Posto ne *ebu biciklistu ni 5% na putu. Mada ima i ludih vozaca automobila.

Lik skrene u moju traku i krene da obilazi 5 vozila. I onda vidi da nije dobro procenio i da ide direkt na mene. Onda naprave "onu facu", a ja opet namerno izletim sa puta da me ne udari auto. Inace su nam uzani putevi.

Ostaje mi samo da im psujem i pokazujem srednji prst. A o zimskom vremenu da ne pricam.

Sta ce tek biti sad kad u petak kupim aluminijumski drumas sa karbom vilom pitaj Boga. Posto su mi drumasi nezgodniji za nagle silaske sa puta.
  • 0

#2203 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 December 2017 - 07:44 AM

Skandinavija, BG i NS

 


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2204 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 17 December 2017 - 08:25 AM

Počinje na 13:20
  • 0

#2205 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 December 2017 - 08:27 AM

Počinje na 13:20

 

Link je tako napravljen da pusti od 13:18, tako bi barem trebalo - meni radi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2206 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 17 December 2017 - 08:38 AM


Preko Tapatalk-a ne radi.
  • 0

#2207 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 December 2017 - 09:00 AM

Preko Tapatalk-a ne radi.

 

Stvarno ne radi. Ni na androidu, ni na IOS-u.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2208 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 December 2017 - 08:46 AM


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#2209 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 December 2017 - 09:44 AM

 

Kriva je 1/1, ali treba voditi računa o ovome kad se vozi - džaba što (ni)si kriv kad se neko obogalji:

 

Vrlo moguće da je sve vreme bio "sakriven" stubom šofer šajbne - vozačevo sedište je sa desne strane kod Engleza.

Kako su prilazili raskrsnici, sve vreme su se gledali pod istim uglom - tek kad je bio već preblizu se pomerio u odnosu na kola - tada je verovatno i prikočila - prekasno.

 

Prestrojio se relativno kasno za odvajanje, kad je auto već bio počeo ulaziti u raskrsnicu.

 

 

Kod nas se vozi desnom stranom i na Puntu imam taj problem sa levim stubom vetrobrana - mora se saginjati i gledati oko stuba jer lako zakloni pešaka/biciklistu. Slično je u dugačkim levim krivinama.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2210 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 26 March 2018 - 08:50 AM

Čitam sad ovaj tekst:
i nisam siguran da li se ovde misli i na pešačke prelaze gde postoji semafor.
Setih jedne situacije od pre 2 godine:
Na semaforu je bilo zeleno za pešake i uslovno za auta.
Išao sam na biciklu iza dva pešaka na neka 2 metra.
Oni prelaze pešački, a auto koji se približava usporava. 
U trenutku kada su pešaci skoro prešli krećem da prelazim i ja.
Kada sam već skoro prešao uhvatim onako perifernim vidom da auto iako je u početku usporio (kako bi propustio pešake), ne usporava dodatno i u tom trenutku dolazi do blagog bočnog udarca u zadnji točak.
S obzirom da sam sekund pre toga skontao da nije dovoljno usporio bio sam negde spreman i dočekao sam se na nogu.
Šteta je bila minimalna, malo se točak rasklimao.
Očigledno me nije skontao jer se posle izvinjavao. Verovatno je gledao kako da se uključi na bulevar.
E sad, ovo sve pišem jer sam u tom trenutku bio ubeđen da sam imao apsolutnu prednost i da bi me svakako morao propustiti sve i da nije bilo pešaka.
Iako nikad nisam "ispadao" pred vozila na pešačkom, nisam ni znao da je baš ovako.

  • 0

#2211 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 March 2018 - 10:23 AM

Čitam sad ovaj tekst:
Šta biciklisti u Srbiji ne smeju da očekuju od vozača, i kako jedna zabluda može biti fatalna
i nisam siguran da li se ovde misli i na pešačke prelaze gde postoji semafor.
Setih jedne situacije od pre 2 godine:
Na semaforu je bilo zeleno za pešake i uslovno za auta.
Išao sam na biciklu iza dva pešaka na neka 2 metra.
Oni prelaze pešački, a auto koji se približava usporava.
U trenutku kada su pešaci skoro prešli krećem da prelazim i ja.
Kada sam već skoro prešao uhvatim onako perifernim vidom da auto iako je u početku usporio (kako bi propustio pešake), ne usporava dodatno i u tom trenutku dolazi do blagog bočnog udarca u zadnji točak.
S obzirom da sam sekund pre toga skontao da nije dovoljno usporio bio sam negde spreman i dočekao sam se na nogu.
Šteta je bila minimalna, malo se točak rasklimao.
Očigledno me nije skontao jer se posle izvinjavao. Verovatno je gledao kako da se uključi na bulevar.
E sad, ovo sve pišem jer sam u tom trenutku bio ubeđen da sam imao apsolutnu prednost i da bi me svakako morao propustiti sve i da nije bilo pešaka.
Iako nikad nisam "ispadao" pred vozila na pešačkom, nisam ni znao da je baš ovako.


meni se slicno desilo na prelazu staze preko kolovoza (100% po propisu). pri tom sam se kretao brzinom pesaka. u NS cesto postave kioske, ili/i bilborde na tim prelazima, koji zaklanjaju pogled i to su veoma opasna mesta.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2212 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 31 March 2018 - 05:45 AM

Rizik od udesa ne mora da bude samo sa automobila, moze biti kao u mom slucaju i sa drugim biciklistom. Prosle nedelje, vracajuci se sa voznje, doziveo sam udes koji je delovao zestoko ali se srecom dobro zavrsio. Iz sporedne ulice u kojoj su sa desne strane, celom duzinom parkirani automobili jedan iza drugog,izmedju dva auta tacno ispred mene, na metar i po od mog prednjeg tocka izlazi decak 10-12 godina star gurajuci bicikl na put. Verovatno me nije video od auta a ni ja njega jer je mali, a u momentu kada videh jasno njegov prednji tocak ispred mene lezem na kocnice ali vidno prekasno. Nije bilo ni milimetar prostora da se izbegne bocni sudar u njegov tocak i u delicu sekunde ja vec letim glavom napred i preko decaka i preko njegovog bicikla. Nekim cudom se manje vise u padu docekujem na noge i prva misao koja mi prolazi kroz glavu je da sam mu slomio ruku, nogu, da je ozbiljno povredjen. Odmah dolazim do njega i dizem ga na noge, pitam ga da li ga boli negde, da nije nesto slomio, izgrebao ali jadan decak od soka ne moze ni da prica. Posle 2 minuta dolazim do zakljucka da dete nekom ludom srecom nije ni ogrebano a ja sam prosao samo sa laksom ogrebotinom desne sake. Kada mi je laknulo jer niko od nas nije povredjen, setim se bicikla i pomislim da mi je verovatno otpao prednji tocak ili se toliko iskrivio da necu moci biciklom da se vratim kuci. No za divno cudo steta je mininalna. Pukao mi je klik nosac torbice ispod sedista i ona je zavrsila na asfaltu, jedna pedala se lepo izgrebala, i na desnoj samaraljci je malo zaparana guma. Ram gotovo netaknut i vratih se kuci na biciklu bez ikakvih problema.

Suma sumarum: Ima situacija koje jednostavno ne mozes izbeci. Sreca je kad se dobro zavrse.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2213 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2018 - 05:49 AM

Suma sumarum: Ima situacija koje jednostavno ne mozes izbeci. Sreca je kad se dobro zavrse.

 

Ako voziš bliže sredini puta (ili čak levom delu trake), puno su veće šanse da oni pre primete tebe, ti njih, kao i da ćeš imati više vremena za reakciju. Gde god ima parkiranih automobila sa desne strane, vozim na nekih metar ipo više ka levo.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2214 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 31 March 2018 - 06:57 AM

 

 

Ako voziš bliže sredini puta (ili čak levom delu trake), puno su veće šanse da oni pre primete tebe, ti njih, kao i da ćeš imati više vremena za reakciju. Gde god ima parkiranih automobila sa desne strane, vozim na nekih metar ipo više ka levo.

Ovo praktikujem. Gradska vožnja ili turing, svejedno. Bolje da legnu sirenu, pa se ja lepo sklonim u stranu i propustim vozilo, nego da me ne vide i završim kao hrana za crve. 


  • 0

#2215 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2018 - 07:20 AM

Rekao bih da je vozio u tzv "door zone"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#2216 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 31 March 2018 - 01:46 PM

Door zone ili ne, na putu gde je dvosmeran saobracaj i sa obe strane parkirana vozila, malo je bezobrazno ici po sredini puta iako je mozda bolje i tako nego zavrsiti ovako kao ja.

A takozvani door zone kako ga Bakara zove ne postoji niti u jednom mogucem pravilniku ili zakonu o saobracaju. Vozac automobila koji parkira vozilo delom na kolovozu (sto je protivno pravilima o saobracaju) mora svakako da pogleda dobro u retrovizor pre nego sto odluci da otvori vrata i kroci na kolovoznu traku.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2217 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2018 - 02:08 PM

Door zone ili ne, na putu gde je dvosmeran saobracaj i sa obe strane parkirana vozila, malo je bezobrazno ici po sredini puta iako je mozda bolje i tako nego zavrsiti ovako kao ja.

A takozvani door zone kako ga Bakara zove ne postoji niti u jednom mogucem pravilniku ili zakonu o saobracaju. Vozac automobila koji parkira vozilo delom na kolovozu (sto je protivno pravilima o saobracaju) mora svakako da pogleda dobro u retrovizor pre nego sto odluci da otvori vrata i kroci na kolovoznu traku.


nije uvek nesportski. zavisi od dosta faktora. ne pamtim kad mi je poslednji put neko trubio dok sam na bajsu. pogotovo na putevima kojim redovno idem. sklonim se i pustim kola da prodju ako se napravi red, a idu puno brze. izmedju ostalog.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2218 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2018 - 05:11 PM

Door zone ili ne, na putu gde je dvosmeran saobracaj i sa obe strane parkirana vozila, malo je bezobrazno ici po sredini puta iako je mozda bolje i tako nego zavrsiti ovako kao ja.

A takozvani door zone kako ga Bakara zove ne postoji niti u jednom mogucem pravilniku ili zakonu o saobracaju. Vozac automobila koji parkira vozilo delom na kolovozu (sto je protivno pravilima o saobracaju) mora svakako da pogleda dobro u retrovizor pre nego sto odluci da otvori vrata i kroci na kolovoznu traku.

Znaci ipak si bio u Door zone? ;)
Pusti ti pravila saobraćaja i dal je to regulisano, i pazi na svoju glavu.

jako je opasno voziti u zoni vrata pored niza vozila, tu uvek vreba opasnost za biciklistu.

Isto tako nije regulisano da možeš bajsem na semaforu da stanes ispred pešačkog, pa sam prošle godine imao diskusiju sa policajcem koji tvrdi da sam tako prešao na crveno i ako nisam prošao raskrsnicu i čekam zeleno.
Po njemu bi trebao da stojim biciklom izmedju točkova i kamiona. Pazi da neću.

Prava biciklista u zakonu skoro dA ne postoje, ceo zakon je pisan iz vizure i prema vozačima motornih vozila, a biciklisti su po njima neke zaludne budale koji treba da voze samo po Adi, a ako idu negde treba da koriste auto.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 3

#2219 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2018 - 07:45 PM

Znaci ipak si bio u Door zone? ;)
Pusti ti pravila saobraćaja i dal je to regulisano, i pazi na svoju glavu.

jako je opasno voziti u zoni vrata pored niza vozila, tu uvek vreba opasnost za biciklistu.

Isto tako nije regulisano da možeš bajsem na semaforu da stanes ispred pešačkog, pa sam prošle godine imao diskusiju sa policajcem koji tvrdi da sam tako prešao na crveno i ako nisam prošao raskrsnicu i čekam zeleno.
Po njemu bi trebao da stojim biciklom izmedju točkova i kamiona. Pazi da neću.

Prava biciklista u zakonu skoro dA ne postoje, ceo zakon je pisan iz vizure i prema vozačima motornih vozila, a biciklisti su po njima neke zaludne budale koji treba da voze samo po Adi, a ako idu negde treba da koriste auto.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


ja stanem obicno malo iza. pa koristim zavetrinu prvog (ili prvih par) vozila kad krecem. a i niko ne trubi jer nisam ja taj koji diktira tempo.

druga prednost je sto nisi prvi, pa ko naleti iz poprecne ulice na “tamno zeleno”, nece tebe udariti.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2220 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2018 - 09:58 PM

Pa to može možda u Novom Sadu, ja pričam o putu sa tri trake gde je kolona 100-200m. ( Recimo kod ade ili jurija Gagarina, careva ćuprija i sl. )
Ja se biciklom provucem napred, ne možeš da stanes iza vozila niti bi te neko tu pustio biciklom.
Jednostavno te vide kao uljeza tu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika