Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2937 odgovora na ovu temu

#2061 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 March 2017 - 03:22 PM

Ako je tacan navod da su tablice lazne i da je vozac golfa nepoznat onda se ne prica o slucajnosti nego o nameri..

 

Mislim da u tom slučaju ne bi davao žmigavac.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2062 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 17 March 2017 - 04:09 PM

"... -dozvoljen je ulazak biciklom u vreme kada je dozvoljen ulazak i motornim vozilima, radnim danima i subotom od 7-10.30h i 15.30-18h, nedeljom preko celog dana."
 
Photo0049.jpg
 
Nadam se da je tako ionako cu goreti u paklu zbog greha koje sam dosad pocinio, jedan vise manje... 
 
Samo ne bih da me neki Bulvinkl juri po groblju... :) (link)

  • 1

#2063 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2017 - 04:46 PM

 

"... -dozvoljen je ulazak biciklom u vreme kada je dozvoljen ulazak i motornim vozilima, radnim danima i subotom od 7-10.30h i 15.30-18h, nedeljom preko celog dana."
 
 
Nadam se da je tako ionako cu goreti u paklu zbog greha koje sam dosad pocinio, jedan vise manje... 
 
Samo ne bih da me neki Bulvinkl juri po groblju... :) (link)

 

 

Na adresu JKP ”Pogrebne usluge “ – Beograd sam uputio mail i upozorio ih na neusaglašenost znaka sa njihovim pravilnikom koji mi je predočen u telefonskom razgovoru.

 

Sada je na njima to i da urade, da dopune postojeći znak, nadam se da i hoće jer dosta ljudi koristi biciklu kao prevozno sredstvo.


  • 0

#2064 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 31 March 2017 - 10:33 PM

Klik


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#2065 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 April 2017 - 10:35 AM

Ode i Skarponi

http://sport.blic.rs...reningu/yznw37q


  • 0

#2066 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 22 April 2017 - 11:28 AM

Strasno...

Kad sam video sta si napisao pomislio sam na penziju...


  • 0
.

#2067 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 April 2017 - 11:55 AM

Realno jesam nesrećno napisao. Nadovezao se na Grbićev link.
Strašno u svakom slučaju al i podsetnik svima nama da budemo svesniji da vozimo u saobraćaju

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 1

#2068 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 22 April 2017 - 12:16 PM

 Nadovezao se na Grbićev link.
 

 

Ma nisi ti kriv. To gde nemam predstavu o cemu se radi i ne klikcem.


  • 0
.

#2069 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 984 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 April 2017 - 12:24 PM

958e609a75145971586fd4445e6b2017.jpg
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2070 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 April 2017 - 12:25 PM

podsetnik svima nama da budemo svesniji da vozimo u saobraćaju

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

1+
Slazem se sa ovim.Ali ponekad ni to nije dovoljno.Jer ima mnogo k... za volanom oko nas.Nemaju osnovno znanje u saobracaju,plus ne znaju ni ulicom pesaka da idu,a voze automobile (vecina njih nikada u zivotu nije ni sela na bicikl,zato ne mogu i ne zele da shvate neke stvari)...O nekoj kulturi i da ne pricam.Ali to je za neko drugo mesto.I na kraju,sta ti je zivot...Covek, profesionalni biciklista,sa tolikim iskustvom i sa toliko odvezenih kilometara zavrsi zivot na ovakav nacin...Naleti budala na njega i ubije ga...


Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#2071 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 22 April 2017 - 07:47 PM

Neka mu je laka crna zemlja.

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#2072 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 April 2017 - 03:44 PM

Znam da je danas petak, da su svi u frci i žurbi, ali to ne znači da ne treba biti oprezan u saobraćaju. Spuštam se danas trotoarom Nemanjinom od Slavije. Na uglu sa Resavskom taxista skreće desno iz Nemanjine i naravno da ne gleda. Zakočio je na 5cm od mene i još nekih pešaka koji su prelazili na zeleno. Malo niže, izlazi auto iz vlade i staje na sred pešačkog prelaza tačno ispred mene. Naravno da sam legao na kočnicu, a on mi se kao nešto izvinjava. Na onom nižem izlazu iz vlade, neka baba za volanom me nije ni konstatovala. Na pola metra je prošla ispred mene. Naravno da bi me udarila da nisam kočio. A policajac koji je stajao tu ispred stražarske kućice se samo nasmejao.

Po glavi počinje da mi se vrti ideja da stavim neku jaku električnu sirenu, pa da me čuju svi u krugu od 200m kada zatrubim.


  • 0

#2073 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 07 May 2017 - 09:08 PM

Veceras naleteo na sajtu jednih novina.Sta drugo napisati nego--kreten (naravno,mislim na vozaca kombija)



Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#2074 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 07 May 2017 - 09:29 PM

Meni ovo djeluje namjesteno.Ko bi,nakon sto te kombi ovako izgura,se vratio na put i nastavio voziti kao da nije bilo nista.Meni tako djeluje na kraju snimka.
  • 0

#2075 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 07 May 2017 - 09:36 PM

Ovde su dva kretena... Biciklista nije morao da vozi sredinom trake i mogao je da se skloni kad mu je svirnuo ... A ovaj što vozi kombi je još veći kreten

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#2076 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 May 2017 - 04:41 AM

Ovde su dva kretena... Biciklista nije morao da vozi sredinom trake i mogao je da se skloni kad mu je svirnuo ... A ovaj što vozi kombi je još veći kreten

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 
 
Kada nema mesta za bezbedno preticanje, bolje je zauzeti celu traku, da vozači ne padnu u iskušenje. Pogotovo ako je put pregledan, da mogu da te vide na vreme.
 
Sa druge strane, važno je komunicirati sa vozačima. Često zauzmem celu traku, ali pogidnutim palcem, i mahanjem dlanom na dole stavim do znanja da treba samo malo da sačekaju. I, naravno, sklonim se i mahnem da prođu čim se stvore uslovi. I spreman sam kočiti ako neko proba tako da me izgura s puta, ne bih pokušao da "odguram" kombi. :)
  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2077 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 08 May 2017 - 11:37 AM

Ovde su dva kretena... Biciklista nije morao da vozi sredinom trake i mogao je da se skloni kad mu je svirnuo ...
Sent from my SM-J500FN using Tapatalk


Pa dobro,moze se reci,ali se ja opet ne bih bas slozio sa tim :) Na snimku se vidi da je biciklista pre krivine (jeste blaga,ali je ipak krivina) na sredini svoje trake,da se posle krivine vraca polako na levu stranu i ostavlja prostora da ga kombi obidje.Sto se tice sviranja,ne moze se ocekivati da cim neko stisne sirenu biciklista ide u stranu :) a i na snimku se jasno cuje da vetar siba kao lud,pa ga iz prve mozda nije cuo.Tako da ostajem pri tome da je ovde jedini kreten vozac kombija i da je biciklista mogao mnogo gore da prodje zbog njegovog nestrpljenja i bahatosti,jer se vidi da mu ide auto u susret pa nije mogao odmah da ga obidje nego je morao da saceka.(jedino ako snimak nije montiran kao sto pjesak kaze).Jer da je umesto bicikliste ovde bio automobil,skuter ili neki motor,predpostavljam da se ne bi poneo ovako. :) Jednostavno,kreten je njegov postupak i ponasanje u ovoj celoj situaciji.Mogao je to na fin,civilizovan i kulturan nacin da uradi,tj da obidje biciklistu.Zato je kreten.Dokaz da ovakvih ima svuda,ne samo kod nas.Samo sto ce ovaj vozac verovatno da bude kaznjen,predpostavljam,a kod nas bi bilo da je vuk pojeo magarca.


Jedino sto je biciklista ovde pogresio je ono sto je naveo FalloutBoy i sa cime se u potpunosti slazem,a to je komunikacija (a mozda je to i uradio pre pocetka ovog snimka,izasao do sredine trake pre krivine,a onda je u medjuvremenu ovaj sa kombijem stigao do njega).I ovo "guranje" rukom na kraju...



Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#2078 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 May 2017 - 12:05 PM

Vise od 90% voznje bicikla provodim na asfaltu u saobracaju .Nikada me niko nije namjerno ugrozio.Bilo je situacija da mi oduzmu prvenstvo,sasijeku...ali nikada nisam primjetio da je neko to uradio namjerno.Po meni je najopasnije voziti po gradovima koji nemaju biciklisticke staze.
  • 0

#2079 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 08 May 2017 - 12:07 PM

Znam da je danas petak, da su svi u frci i žurbi, ali to ne znači da ne treba biti oprezan u saobraćaju. Spuštam se danas trotoarom Nemanjinom od Slavije. Na uglu sa Resavskom taxista skreće desno iz Nemanjine i naravno da ne gleda. Zakočio je na 5cm od mene i još nekih pešaka koji su prelazili na zeleno. Malo niže, izlazi auto iz vlade i staje na sred pešačkog prelaza tačno ispred mene. Naravno da sam legao na kočnicu, a on mi se kao nešto izvinjava. Na onom nižem izlazu iz vlade, neka baba za volanom me nije ni konstatovala. Na pola metra je prošla ispred mene. Naravno da bi me udarila da nisam kočio. A policajac koji je stajao tu ispred stražarske kućice se samo nasmejao.

Po glavi počinje da mi se vrti ideja da stavim neku jaku električnu sirenu, pa da me čuju svi u krugu od 200m kada zatrubim.

 

Jesi bar naučio da je opasnije voziti trotoarom jer niko ne očekuje da im odatle na put izleti bicikl? Da ne spominjemo da ugrožavaš pešake, koji takođe ne očekuju da se trotoarom neko kreće značajno brže od hoda.


  • 2

#2080 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 May 2017 - 12:20 PM

Jesi bar naučio da je opasnije voziti trotoarom jer niko ne očekuje da im odatle na put izleti bicikl? Da ne spominjemo da ugrožavaš pešake, koji takođe ne očekuju da se trotoarom neko kreće značajno brže od hoda.


Kada imas 3 ,,situacije,, u jednom danu to znaci da moras nesto drasticno mjenjati u svojoj voznji.Cak i kada nisi kriv ni za jednu.
  • 3




6 članova čita ovu temu

0 članova, 5 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1)