Jump to content


Fotografije

roy carroll (road)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
195 odgovora na ovu temu

#121 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 01 March 2010 - 09:12 PM

pa daaa...ali gledam malopre na aksovom sajtu i ne pise da je sombor u dometu rada.... :|
  • 0

#122 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 March 2010 - 09:24 PM

pa daaa...ali gledam malopre na aksovom sajtu i ne pise da je sombor u dometu rada.... :|

ondak očekuj City Express ili tako neki... mada koliko se sećam -meni je Marko iz Sombora slao AKS-om ;)
  • 0

#123 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 982 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2010 - 09:56 PM

AKS br. za Sombor 064\802-35-60 8)
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#124 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 March 2010 - 10:19 PM

ma nervira me aks sto lik dodje i ne zna gde zivim pa me zove na mob da izadjem...a ja posto nisam kuci radnim danima to tesko ispadne dobro...znaci,procena sombor jagodina za paket manji od pola kila??? procena??

Ja sam par puta narucivao od Marka iz Sombora putem AKS-a i svaki put je postarina bila 200-250 dindzi... ocekuj toliko.
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#125 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 March 2010 - 10:07 PM

Za paketic do 500gr-a AKS ce ti uzeti 150 dindzi. Nije traka od olova. :lol: Stize iz Sombora bez problema, bilo Bg ili Jagodina. :wink:
  • 0

#126 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 10 March 2010 - 02:27 PM

Ja sam crvenu Sram traku kupio od Paje (valjda se tako zove covek) iz Novog Sada za 800 dinara (plus postarina naravno), a ti ako hoces da izbegnes postarinu bajs pod noge pa za Novi Sad, u Bg-u si, nije daleko (s tim sto ces najverovatnije spucati na hranu dok izmotas do NS i nazad vise nego sto bi kostala postarina ) ...


@Brane, potvrdjujem da smo poslovali n:bye

Zelim samo da dodam da si pravicno prokomentarisao ovo razmisljanje roy caroll-a. A posto smo vec na vezi i u prici, dodatno zelim da ti posaljem skromnu posiljku reklamnog bike materijala o mom trosku. Cisto radi znaka zahvalnosti i sirenja dobrih vibracija.
Naravno da zelim da pomognem mladom clanu foruma da shvati situaciju i ulogu kurirskih sluzbi. Mislim... Sve si lepo objasnio. =D>
Molim te, posalji mi tacno punu postansku adresu i u najskorije vreme ocekuj posiljku. Ako ne zelis ovde, evo na SMS 064/21-48-500

Pozdrav ljudi :!:

Samo da potvrdim da je poklon posiljka stigla... Ima tu finih nalepnica, postera, kataloga...
Dakle, sve pohvale za Pavla i naravno preporuka za sve potencijalne musterije! :D
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#127 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 02:40 PM

aaaa lepo lepo...a gde mozemo mi da pogledamo sta se sve moze trgovati sa gore pomenutim?
  • 0

#128 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 10 March 2010 - 02:53 PM

aaaa lepo lepo...a gde mozemo mi da pogledamo sta se sve moze trgovati sa gore pomenutim?

Imas u njegovom potpisu ime sajta, a ima i br.tel u prethodnom postu...
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#129 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 10:40 PM

dakle, ovo bi trebalo da ide u "cega ste se sve odrekli zarad bicikla'' ali evo ovde...

digao sam cebe iz doma da bih prekrio mog konjica :wink: strpao cebence u rancic (naduo se kao da svercujem oveceg rakuna) i pravo za nbg... izadjem na terasu,a moj bicish nisam video oko 6 dana (e sad da li je kisnuo ne znam,ali nasao sam blage naslage snega na kormanu i sedistu)... dusa me bolela dok sam bio kuci znajuci da moja makina ceka na nekoj mokroj terasi...

al kako sam ga sam ga sad umotao u cebence - kao bebu... toplije mu je nego meni :mrgreen:
  • 0

#130 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 March 2010 - 10:47 PM

Ako mene pitaš bolje mu je neumotanom. To samo pomaže da vlaga ostane unutra.

Zapravo, idealno bi bilo da bicikl ne stoji napolju.
  • 0

#131 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 10:56 PM

Ljudi su motali bajkove u najlon, misleci da im nista nece biti posle cele zime na terasi. Ubaci ga u makar i u neku šupetinu, samo da nema vlage. [-o<
  • 0

#132 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 11:01 PM

ufffff da... pa problem je sto nema gde... samo je terasa opcija... shiiii!!!!!iiii!!!iiiiiT!

pa sta je manje zlo od ova dva zAla?? :|
  • 0

#133 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 March 2010 - 01:15 AM

Da ga doooobro podmažeš po svemu što rđa nečim što će da ostane tamo gde se stavi. Sajle su posebno osetljive, i van i unutar bužira. Njih podmazujem vazelinom, ne mora ništa fensersko.
  • 0

#134 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 04:33 PM

Da ga doooobro podmažeš po svemu što rđa nečim što će da ostane tamo gde se stavi.


sta na primer? mislim, sta da kazem kad ga odvezem na servis?

Sajle su posebno osetljive, i van i unutar bužira. Njih podmazujem vazelinom


ovo bas ne razumem najbolje...to ces morati nekad da mi pojasnis malo detaljnije...ili uzivo ili da mi kazes na koji servis da je vozim da mi oni objasne o cemu se radi...jer - nisam do sada odrzavao sajle... if u help me - imas pivo od mene (ili sok...) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#135 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 March 2010 - 04:56 PM

E ako će serviser da ti podmazuje bajk ubij se odma' :P

Što se tiče podmazivanja sajli, ako možeš da pomeraš bužire, onda izvadiš jedan bužir iz ležišta (ovo je za kočnice) i time olabaviš ceo sistem i dobiješ mogućnost da šetaš bužire tamo-vamo po sajli i da podmažeš i ono što je inače nedostupno. Malo vazelina na prst pa trlj-trlj sajlu k'o da praviš mrvicu od hleba.

Za menjače ista fora, ali pošto je tu sistem napet, prvo otpustiš menjače u krajni položaj (oba na malu šajbu) i onda, jedan po jedan; potegneš jednom rukom prednji menjač ka velikoj šajbi, sajla se olabavi, može da se izvadi bužir iz ležišta - dalje ista priča kao za kočnice; zadnji menjač potegneš unazad, da se olabavi sajla, blablabla sve isto dalje. Vraćaš ih na mesto tako što nategneš menjač pa ubaciš bužir u držač.

E sad, to na MTB lepo funkcioniše, na drmašu izem li ga. Ako su tebi sajle najvećim delom ili celom dužinom u bužiru, onda to uradiš kad ih budeš menjao ili im odozgo povremeno ukapavaš kroz špric (s iglom) neko lagano ulje na ulaz sajle u bužir.
  • 0

#136 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 10:45 PM

dobro,videcu da resim to... mislim da su na drumasu te aktivnosti uskracenije ali ipak hvala na detaljnom opisu...

jos jedna stvar... jel zna neko gde mogu da nabavim kapice za one rupe na krajevima kormana? otpala mi jedna, zamisli :!: :shock:

stole mi rece nesto, al zaboravih...jebiga, sad ako zna neko odma gde ima da ne lutam mnogo...
:|
  • 0

#137 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 11 March 2010 - 11:38 PM

jos jedna stvar... jel zna neko gde mogu da nabavim kapice za one rupe na krajevima kormana? otpala mi jedna, zamisli :!: :shock:

Dacu ti ja... imam ja toga kol'ko 'oces...
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#138 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 11:44 PM

Ne secam se da sam ti rekao. :-k Mislim, verovatno ih ima po prodavnicama i servisima. Al eto, Brane resava problem. =D>
  • 0

#139 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 March 2010 - 12:03 AM

Umočiš kraj sajle u sintelan i ne treba ti kapica :)
  • 0

#140 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 March 2010 - 12:11 AM

Umočiš kraj sajle u sintelan i ne treba ti kapica :)


Mislim da Roy nije mislio na sajle, nego na završetak cevi kormana. A šta je sintelan?
  • 0
Homesick for a place you've never been...




1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Facebook (1)