Jump to content


Fotografije

MTB Fruskogorski Maraton 2010


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
496 odgovora na ovu temu

#421 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3854 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 May 2010 - 03:05 PM

huu blekaout :) ,Harijev samsung, posto je meni Marfi pokvario fotoaparat to jutro. :wink:
bice dana, srescemo se :)
  • 0

#422 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2010 - 03:11 PM

Konačni rezultati!

Dodaj prilog


  • 0

#423 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 03:31 PM

U jeee..! Pa ja sam izgleda još jedan krug negde odvozao :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#424 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 17 May 2010 - 03:35 PM

Ciklo said

huu blekaout :) ,Harijev samsung, posto je meni Marfi pokvario fotoaparat to jutro. :wink:
bice dana, srescemo se :)


i ja se nadam od sledece godine na drumskom samo, ovo sam isao u smislu vodonose :)
  • 0
Potpis

#425 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2010 - 04:00 PM

gamzzy said

Konačni rezultati!


boris je imao bolje vreme od trećeplasiranog na srednjem martonu?!
svaka čast =D>
  • 0
--

#426 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 17 May 2010 - 04:03 PM

pa dobro nije lose,sobzirom da mi je prvi put.cestitke pobednicima kao i svima koji su vozili (makar i 1km) =D>
  • 0

#427 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 04:10 PM

gordan said

gamzzy said

Konačni rezultati!


boris je imao bolje vreme od trećeplasiranog na srednjem martonu?!
svaka čast =D>


Da, pa čudno je bilo, tako je skraćen Veliki da je bila mnogo manja razlika između njega i Srednjeg pa je bilo sasvim izvodljivo, pogotovo za Borisa. Možda je čak bilo manje blata preko Pinkijevog spomenika nego rutom Srednjeg od Jazka, mada se ja time više tešim :D
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#428 Vanessa

Vanessa
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2010 - 04:25 PM

markowe said

gordan said

gamzzy said

Konačni rezultati!


boris je imao bolje vreme od trećeplasiranog na srednjem martonu?!
svaka čast =D>


Možda je čak bilo manje blata preko Pinkijevog spomenika nego rutom Srednjeg od Jazka, mada se ja time više tešim :D


Ti se baš jaaako tešiš :mrgreen:
  • 0

#429 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 04:58 PM

Vanessa said

Ti se baš jaaako tešiš :mrgreen:


Pa vidiš da moram nekako!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#430 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 May 2010 - 05:17 PM

WooHoo! 38. na malom, fasciniran sam sobom :D
U jednom trenutku, penjanje sa strazilova na asfalt sam mislio da sam ubedljivo poslednji i nisam vise imao morala da vozim, ali kada su mi na kt rekli da sam u prvoj polovini, naprosto sam poleteo :D
  • 0
Posted Image

#431 spider89

spider89
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 05:26 PM

uff 40 super :D
naspram toga sto sam prvi put vozio ikakvu trku i maraton :D
  • 0
Postavljena slika

#432 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 17 May 2010 - 05:27 PM

Evo i ja da pridodam svoj komentar znaci i ako mi je pukla guma i ako mi je pukla kuka menjaca moji utisci su fenomenalni i pored toga sam se izgubio....i pridodao jos 2 sata smrzavanja . hahaha a bio sam u letnjem dresu i sve sam se smrzo maraton je fenomenalan i za svaku pohvalu !!!! Svaka cas za video hahahah a onaj decko u sumi u zelenom meridinom dresu sto pita jos kolko ima .....sam ja :) hahahahah

ZAHVALJUJEM SE SNIMATELJU I MONTAZERU ZA VIDEO -zbog njega sam dobio slobodan dan u skoli ......jer video dosao do mog razrednog tacnjije Igora Antica.... :D :D :D :D :D n:bicycle
  • 0

#433 pkrisz

pkrisz
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 05:37 PM

Super video. Svaka cast SIRENICE.

Ostao sam ziv, ali je brate mnogo.

Proslog vikenda veliki blatnjavi pesacki maraton n2:Dizzy a ovaj put srednji ali jos blatnjaviji MTB maraton n2:Cm-smiley .

Veliki pozdrav svima koji su ucestvovali, ne bitno da li su zavrsili ili ne, a posebno veliki pozdrav pobednicima. Ziveli. n2:drinks
  • 0

#434 Marusha

Marusha
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 06:34 PM

Znači ponovila se 2004-ta :mrgreen: , svaka čast svima koji su ga završili i uopšte se otisnuli na to putešestvije i agoniju po blatu n:happy0045 , sada mi i nije toliko žao što sam ga propustio, bice ih još.... POZ. n:bye
  • 0
There is pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society, where none intrudes,
By the deep sea, and music in its roar,
I love not man the less, but Nature more.

#435 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 09:38 PM

Čestitke svima, znam dobro koliko je teško voziti maraton po hladnom i kišovitom. Moje mišljenje je da je ovako skraćena staza degradirala maraton kao jednu od najtežih staza u Srbiji i kao jednu od najtežih disciplina. Ako se za veliki i za srednji maraton opredeljuju oni najspremniji i oni koji su svesni šta maraton sa sobom nosi. Nadam se da se ubuduće neće ovako drastično skraćivati staza i da ćemo imati preživljavanje na stazi velikog maratona! Nadam se da se vidimo dogodine!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#436 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 May 2010 - 06:57 AM

Održan je 18. FRUŠKOGORSKI MTB MARATON
17.05.2010.

Svaka čast svima koji su učestvovali u ovako teškim uslovima, koji nisu uobičajeni za ovo doba godine. Na temperaturama od ispod 10°C i u velikom blatu, kiši i jakom vetru je učestvovalo 145 takmičara najviše iz Srbije, a bilo je i dosta takmičara iz Makedonije, BiH, Hrvatske i Mađarske kojima smo posebno zahvalni jer su uveličali ovaj maraton u međunarodni događaj.
Maratonske staze su morale biti skraćene, najviše iz sigurnosnih razloga pa se tako nije spuštalo do manastira Grgeteg koji je obuhvatao sve tri staze maratona, kao ni u Dolinu Kestenova i manastir Beočin što se odnosilo samo za veliki maraton. Ovim su vremena potrebna da se završi mali i srednji maraton ostala u okviru predviđenih vremena u normalnim uslovima, a na velikom maratonu je došlo do značajnijeg skraćenja. Ovo je učinjeno sa namerom da se izbegne iscrpljivanje i smrzavanje lošije spremnih takmičara na velikom maratonu, a očekivali smo još lošije i hladnije vreme koje je Frušku goru zahvatilo tek popodne. Postojala je alternativa da se ipak ide deo prema manastiru Beočin uz izmenu trase za uspon na Brankovac, ali je pre samog starta sa takmičarima dogovoreno da se vozi ovako skraćena staza.

S obzirom na stvarno ekstremne uslove, zanimljivo da nije bilo ni jedne ozbiljnije povrede. To govori o tome da su planinski biciklisti u Srbiji značajno unapredili svoje sposobnosti i tehniku vožnje. Takođe i relativno velik odziv biciklista koji su i pored što se znalo da će vreme biti veoma loše govori o tome da je ovaj sport na pravom putu u Srbiji i da postoji mnogo onih koji planinski bicikl koriste za ono za šta je namenjen, za vožnju u ekstremnim uslovima. Oni koji nisu došli, ostali su uskraćeni za lepo iskustvo i osećaj zadovoljstva koji vas ispuni kad završite nešto što ne može svako. Iako je staza zbog teških uslova bila najlošije obeležena do sada, nije bilo mnogo lutanja. Razlog je verovatno to što se dosta sporije vozilo, pa su takmičari imali više vremena da obraćaju pažnju na oznake. Izostanak povreda i relativno malo promašivanja staze potvrđuju činjenicu da su na ovogodišnji maraton došli samo pravi i ozbiljni mountainbikeri. Posebno priznanje zaslužuju devojke kojih je bilo čak 11, a prvi put je i jedna dama, Vanesa Durman učestvovala i završila veliki maraton na odličnom ukupno dvanaestom mestu.

I ove godine se na vrhu pobedničkog postolja velikog maratona našao Boris Popović iz novosadskog Ris Cycling-a a koji je završio za 3h13min, iza njega je završio sa zaostatkom od svega 8min Petar Grabež iz Bukovca, treći je Vladimir Potrić iz Radničkog, Kragujevac, četvrti Aleš Hrvatin iz kluba Buzet iz istoimenog mesta nadomak Rijeke, zatim Zoran Živković iz Radničkog iz Kragujevca, na 6. poziciji je Ljubiša Kondev iz Skoplja (Makedonija), a iza njega, sa polomljenim prstom je ušao u cilj Dejan Jojkić iz kluba Fanatic.
Na velikom maratonu se pored muške konkurencije prvi put u 18 godina, koliko se ovaj maraton organizuje, startovala devojka Vanessa Durman iz kluba Fanatic iz Novog Sada i time ušla u istoriju ovog takmičenja.
Na srednjem maratonu je trijumfovao Oliver Štrbac, naš najbolji takmičar koji je na ovom maratonu prvi put provozao svog novog TREK-a, i napravio odlično vreme 2 sata i 41 minut, što je teško postići i u idealnim uslovima. Na drugom mestu i zaostatku od skoro 30 minuta je Marko Popović iz kluba Ris Cycling, treći Miloš Subotić (individualac) iz Beograda, iza njega je Dario Danilović iz BBK Požega i iz istoimenog mesta iz Hrvatske i peti je ušao u cilj Igor Mahnjec koji vozi za klub Open Šid. Najbolja devojka na ovoj stazi je Danijela Tilić iz kluba Energi iz Skoplja (Makedonija).
Mali maraton je imao najviše takmičara a prvi je završio Brindza Akoš iz kluba Capriolo iz Bačke Topole u vremenu od 1h i 27 minuta, iza njega je Matej Skuzin iz Luks Racing tima iz Požege (Hrvatska), treći je Endre Kalmar i četvrti Atila Kovač obojica klupske kolege prvoplasiranog, na petom i šestom mestu klupske kolege Marko Batori i Tomislav Horvat iz Luks Racing tima iz Požege (Hrvatska) a 7. i 8. mesto naši takmičari Nemanja Kraljić i Ivo Tripunović (Fanatic, Novi Sad). Najbolja devojka na maloj stazi je Ružica Šmelcerović koja vozi za klub Orlovac iz Crne Trave, iza nje je završila Marina Laus iz Novog Sada a treća devojka je Orsolya Vecsera iz Merkapt Maraton tima iz Mađarske.

Davosir Ivan

kopirano sa http://www.mtbfanatic.com
  • 0

#437 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 May 2010 - 09:31 AM

Svaka čast svim takmičarima, a evo i mog skromnog izveštaja viewtopic.php?f=1&t=3374
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#438 banexx1

banexx1
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 19 May 2010 - 04:33 PM

Puno pozdrava i čestitki pobednicima i svim učesnicima maratona =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
  • 0

#439 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 19 May 2010 - 05:05 PM

Posle maratona:

Postavljena slika

Posle 6 žetona!

Postavljena slika

Da, isti je bajk, samo, ga da je neko kompletno prešao sitnom šmirglom...!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#440 spider89

spider89
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 19 May 2010 - 05:08 PM

hahahahahha ti si jos dobro prosao :D moj bajs ostao u kamenici danas sam ga pokupio sav se osušio :( e to ce trebati da se opere :D sutra
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika