Jump to content


Photo
- - - - -

x0 vs xtr


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 15 March 2007 - 09:23 PM

E ovo je ironia koja me tera da placem(a mozda i da se smejem).naime u skoplju u dve radnje prodaju istoimene zadnje menjace.u jednoj shimano XTR kosta oko 5400den(88e) a u drugoj prodaju sram X0 za 13200den(215e).ja kolko se razumem oba dva menjaca su vrh klase oba proizvodjaca.i zato mislim da je ova ralika cene smesna.ali ako gresim molim da budem koregiran.i cudio sam se ceo dan i smejao ko nikad.ipak mislim da za tu razliku od nekih 130e vredi uzeti XTR.pozdrav svima
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 March 2007 - 10:25 PM

Kao prvo, zavisi od godista menjaca, kao drugo od same nabavne cene istih, kao trece za starije modele se cifra uvek snizava i kao cetvrto - odokativna metoda vlasnika koliko ce da se zaracuna i "odvali" cifru. 88 eur za XTR je povoljna cena i ja bih ga uzeo bez razmisljanja.
I X0 i XTR su vrh svoje klase, vozi i jedan i drugi i rade kao sat. Moj stav je da je X0 jos cvrsci i kruci od XTR-a bez mikrona lufta.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 15 March 2007 - 10:35 PM

evo i slike.menjaca.mislim da je xtr za 2006 ako se ne lazem.a sram za 2007.ali ipak 130 razlika je mnogo.mislim da vlasnik hoce debelo da se ofajdi.ali mu ga nece niko kupiti(x0)

Attached Thumbnails

  • n-XTR.jpg
  • X0-preh.jpg

  • 0

#4 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Posted 16 March 2007 - 06:17 AM

Tu jedan tip prodaje x-o za 115 eura http://www.ciklonaut...rangeFrange.htm a cini mi se da je menjac xtr-a sa slike cak i stariji od 2006. ako se nevaram. :wink:
  • 0

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 16 March 2007 - 06:28 AM

ja pricam o novim menjacima. a ukoliko sam pogresio ja se izvinjavam
  • 0

#6 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Posted 16 March 2007 - 07:35 AM

Jao covek pa kakvu ovo tragediju od menjaca pokusavaju da ti uvale!!!
XTR je za 2000 godinu ako se ne varam, a taj xo je prvi koji je izasao pre par godina. Uzas, ne bih ni jedan kupio ako su ovi sa slike.Bila bi to savrsena pljacka.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Posted 16 March 2007 - 10:09 AM

za 88 evra nov XTR je odlična cena. Ovaj XTR menjač je extra, ko ga je vozio zna o čemu pričam. A ove odvale da nebi vozio ni jedan ni drugi... šta to je ispod Vašeg nivoa??? Istina je da je ono verovatno serija 951 ili 952 ali je to odličan menjač!
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 March 2007 - 12:48 PM

88 eur za XTR 951(2) je i dalje odlična cifra! Ovo je odlican menjač koji se pokazao izdržljivim godinama! X0 je stariji model, dakle nije prošlogodišnji, ali i on je odličan, radi izvanredno, jedino je cena od 215 eur apsolutno neprimerena. Njegova realna cena može da bude kao i pomenutog XTR-a.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Posted 16 March 2007 - 12:55 PM

Vi ste bre odvalili kad bi tolike pare dali za te stare menjace. Tolike pare za ganc nove 2007 model, a model 2000 za te pare, el vi ljudi znate o cemu pricate. Dzabe sto je nov iz prodavnice, i ne sporim da radi besprekorno, ali je to pljacka za staru tehnologiju.
Aj ti ja prodam komp iz 2001 godine za 500 evra radi do jaja, nov iz kutije, neotvoreno. El bi ti to kupio za te pare???? Naravno da bi me oterao u 3 P....M....
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#10 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Posted 16 March 2007 - 03:07 PM

Koji vi menjač vozite?
Kad se razumete u cene i znate šta je skupo a šta nije? Ja da mogu da neđem neke stare delove kao recimo stare XTR glave 952 nove ne bi razmišljao ni sejkune, da mogu da nađem Mavic X517 32rupe utzeo bi sve na broju koliko novaca imam ma uzeo bi najmanje 10 felni... Zašto, jer je pet puta bolja i jača od X717. Svio raniji delovi su pravljeni da traju a sad samo što pre da se menja??? Imam još jedan lanac SACHS PC99 koji je kasnije bio SRAM PC99 i znate kakav je lanac. MA ni jedan danas ne može da mu prismrdi, zato ih više i ne prave! Da ne spominjem neke druge delove. Sad stvarno ima dosta lakših delova i to stoji ali su toliko lošijeg kvaliteta...
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 16 March 2007 - 03:44 PM

Nisam takmičar niti ću biti, pa mi performanse koje kupuju delić sekunde (ili deset minuta :P ) u odnosu na nekog drugog ništa ne znače. Ali, koliko je realno napredovala tehnologija vrhunskih mtb menjača u posmatranih nekoliko godina? Da li ima i 20% razlike? A odnos cene stare i nove komponente?

Lako je zezati se kad imaš sponzore ili dobijaš ozbiljnu kintu/delove od kluba, nagrada... za uspeh. Za naše uslove, gde to sve ide od sopstvenih para...
  • 0

#12 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Posted 16 March 2007 - 04:39 PM

Napredovala je tehnologija mejnača i to dosta, kako na preciznosti tako i na težini, brzini promene, ergonomiji ručica itd! Ne znam da li si mislio na nekog u Srbiji kad si mislio lako je se zezati...?
  • 0

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 16 March 2007 - 05:08 PM

e sad ovako.danas sam bio u obe radnje i lepo sam se raspitao.naime xtr je za 2005 god a x0 je za 2006.e sad moze da dajete komentare oko cene menjaca.meni nije bila fora da vas posvadjam(tako delujete kad pisete vase postove) nego da obratim paznju na lopovluk koji vlada kod nas.iako je razliku od godinu dana 130e je velika razlika za menjace.pozdrav
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 16 March 2007 - 09:13 PM

Banalno pitanje - jel' to imaš i sram i shimano ručke zadnjeg menjača kad možeš da biraš koji od ova dva bi uzeo? :)


I da, mislim na naše uslove :-/ (edit - lako je zezati se napolju; ne znam ko kod nas kao takmičar zarađuje za život)
  • 0

#15 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 March 2007 - 09:22 PM

Samo da dopunim da navedeni xtr menjac (sa slike) vozim vec 22000 i kusur kilometara, bez razmisljanja za nekim novijim modelom.
  • 0

#16 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 16 March 2007 - 09:40 PM

ja ne kupujem menjac.imam deore xt.vozim ga oko 30000km.i meni radi ko svicarski sat.necu ga menjati dok ne odapne(nedaj boze).ali kad bi ga menjao kupio bi xtr.ipak jeftinije a kvalitet je u granicama +-5% razlike od x0.otvorio sam ovu temu da vam pokazem kako neko hoce da se obogati.a kako neko radi posao posteno.i zato svi kupujemo kod njega
  • 0

#17 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Posted 17 March 2007 - 09:16 AM

Kod koga u Skopju je XO 215evra? Kod Ljubiše tj. Bike STOP?

Onaj XTR sa slike nije 2005 godište nego model do 2002. 2005 je onako lep sjajan i ima kontra oprugu tj. rapid rise.
  • 0

#18 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 17 March 2007 - 10:43 AM

Evo menjac XTR M960 za 2006. Nov, nevozen.

http://www.cikloberz...show.php?id=473

Ustvari sam ga cuvao za sebe, ali posto 99% vremena provodim na trkackom, greota da ga niko ne vozi i da stoji po kuci.
  • 0

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 17 March 2007 - 03:45 PM

kako sto sam reko meni netreba menjjac nego samo opisujem kakvo je stanje u radnjama u skoplju.xtr je za 2005 a x0 za 2006.to je to.i nista vise.

i da x0 je 215 e kod ljubise(bikestop).hehe.kakva je ova kontrareklama.ali nekad moze se naci uspesna.ne i ovaj put
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users