Jump to content


Fotografije

Duzina hoda prednjih amortizera?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 August 2009 - 10:10 PM

Zeleo bih da kupim nove vile, pa me sada interesuje nesto oko duzine hoda amortizera...
U pitanju je bajk Polar Mirage Pro, trenutna vila je Suntour XCT v2 (80mm hoda), sada me interesuje, kada budem uzimao novu do koliko milimetara maximalno smem da uzmem, a da to ne remeti mogucnosti bajka... Jer koliko sam cuo ukoliko bih uzeo 120mm bajk ne bi stojao u pravilnom polozaju i bila bi mu poremecena ravnoteza, a zajedno sa time i ostalo, a i amort ne bi lepo radio... Stvarno bih zeleo da uzmem neku "fensi" vilu, ne toliko skupu, ali da lepo radi i da ima puuuuuuuno hoda :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2009 - 10:21 PM

S obzirom da je u pitanju klasican HT ram, 80 ili 100mm bi bilo nesto sto je najoptimalnije. Sada se generalno jako puno forsira 100mm na svim novijim kombinacijama HT ramova, jer je nekako to duzina koja obuhvata kod klasicne XC voznje prakticno sve sto treba. U drugom slucaju, mozes da pogledas i neke amorte sa podesavanjem visine hoda - recimo od 80-100mm, od 80-120mm, i oni mogu da ulete u tu kombinaciju, s tim da maksimalno izvucen ( ukoliko je to 120mm ) koristis recimo kada su u pitanju neki spustevi...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 August 2009 - 10:23 PM

e tako nesto bi mi trebalo, posto volim da provozam malo dh ponekad, imas neku preporuku?
  • 0
Postavljena slika

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 August 2009 - 05:22 PM

Za hardtail DH je dovoljno i 100mm :wink:
  • 0

#5 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 August 2009 - 06:13 PM

Gamzzy ja bih neku sto vise fensi vilu... Nekih metar, dva hoda u amortima ako moze :P
Voleo bih neku 120mm, ali tu podesivu, pa da moze da se spusti i na 100, a i na manje po potrebi...
Nego imas kakvu preporuku?
  • 0
Postavljena slika

#6 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 August 2009 - 06:49 PM

Ma poslusaj ti mene i uzmi FOX Talas 32. Nema vise fensi od toga. Koji 100mm ono ovo. Bez 150mm nema voznje. :-]*
  • 0

#7 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 09 August 2009 - 06:59 PM

uzmesh recona 120-130 mm hoda (ulje vazduh ili ti solo air ) ako netjesh 130 onda uzmesh rebu od 100 hoda mnogo je izdrzljiva a i radi predobro .... 150 mm previshe gilgamesh man lozish ljude okolo :P :D 150 ti je vetj za neki am fr...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 August 2009 - 08:21 PM

E ljudi, meni od septembra druga godina kako sam stavio Axel elite 100 mm na MTB. Još ga nisam pipnuo osim što obrišem i podmažem štapove posle svake vožnje. Radi k'o i prvog dana. Ok, MTB ne vozim kao primarni bajk već godinu dana, al' kad ga vozim, gazim za sve (moje) platežne sposobnosti.
Jesu te multipraktik-transformers vile sa džidžabidžama dobre, ali kako shvatam 'oće i da se kvare... a u to doba para niotkuda i taaakooo...
  • 0

#9 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 25 August 2009 - 07:34 PM

Ma poslusaj ti mene i uzmi FOX Talas 32. Nema vise fensi od toga. Koji 100mm ono ovo. Bez 150mm nema voznje. :-]*


Potpuno se slazem sa gilgames-om, samo, u tom slucaju moras da menjas i ram za neki koji je dizajniran za toliki hod (po mogucstvu sa zadnjim amortom). #-o

Ako to ne dolazi u obzir, onda poslusaj sta ti misaxtr pise... Imas na primer Reba vila sa hodom 80-100-120 ili starijih (kao moja :wink: ) sa 85-115mm. Ako ides na tu opciju, ipak proveri da li sme 115 ili 120 da ide na tvoj ram, moguce da mu je previse i da nije dizajniran za takvo opterecenje...
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 25 August 2009 - 09:32 PM

Misa ti je lepo napisao ,80-100mm,mozda uleti i neki Fox sa Specializeda koji je 90mm.120-150mm je mnogo,hardteil ramomovi su za vile od 80-100mm,doduse ima i onih koji su za 100-120mm ali s obzirom da se radi o Polaru ----> pogadjas 80-100mm je hod amortizera koji trazis :wink: .
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika