Jump to content


Photo

Magura Julie


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 10 July 2009 - 01:14 PM

Imam problem sa zadnjom hidraulicnom disk kocnicom Julie Magura...
Naime,,pakne su skroz potrosene i danas nevezano za kocnicu odem do servisa da vide sta je sa zadnjim mjenjacem..Al hajd to nije ni bitno..
I serviser skine zadnji tocak i ima sta i vidjet..Pakne 1% mesa..A rotor struze od celjust gornjim svojim dijelom i zapinje..
Pitam ja da donese pakne da vidimo i kad ih je ubacio ne moze da ubaci tocak a da ne struzu pakne..Nikako ne moze..
Pokusavo je sa odzracivanjem,pomjeranjem klipova..Kad on pomjeri klipove oni se opet vrate na isto mjesto..
U cemu je problem??
A i rotor je malo kriv!!Kako da ga ispravim??
Hvala
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 10 July 2009 - 08:18 PM

Za vracanje klipova u celjust potpuno da bi tako ostali i primili nove pakne (uglavnom)je potrebno otvoriti rezervoar na rucici(koji je prethodno poravnan sa podlogom).Kad je rezervoar otvoren ,onda gurnuti klipove unutra(klipove gurati necim plasticnim da se ne bi ostetili i pritiskati ih u sredini ne po njihovom obodu,druga varijanta je da ostavis stare pakne u kocnici i preko pakni guras klipove unutra (tada moze srafcigerom)ali tad srafciger da dodiruje samo stare pakne jer ti vise ne trebaju ne ostatatak celjusti da ne bi nesto ostetio(metal o metal).

Sto se tice diska :
1.Ako je malo kriv i na jednom mestu blagi pritisak rukom bi trebao da odradi posao(ali prvo otkri gledajuci u pakne gde disk cese pakne tj gde je kriv),obicno je na tom mestu gde je kriv disk vise izgreban od stalnog cesanja.

2.Ako je disk kriv na vise mesta i ne mozes da se snadjes nosi kod majstora(BTW ne bi bilo lose da neko navede ko od majstora ima koliko toliko profi aparaturu za ispravljnje ,servis,u kome gradu itd)

3.Kupi novi disk,uglavnom to svi preporucuju kad nema pomoci ali ta varijanta je najskuplja i najpametnija u isto vreme je'i ga
  • 0

#3 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 10 July 2009 - 08:20 PM

Znaci odvrnuti onaj poklopac na rucici kocnice i gurnuti klipove i opet zavrnuti poklopac..Jesam li dobro skuzio????
To ti ga dodje ko odzracivanje..Da izadje sav zrak..I opet zavrnut..
thx..probacu..
Imal jos ko kakav prijedlog???
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 10 July 2009 - 08:24 PM

To bi i ja uradio...

u stvari ne bih, nego sam jednostavno kupio Avide
  • 0

#5 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 10 July 2009 - 10:20 PM

Gornja ivica rezervoara da bude paralelna podlozi kako ne bi iscurelo.Naravno ako je ulje staro-dotrajalo-izgubilo boju itd ne bi bilo lose da ga promenis(Shimano Mineral Oil ,ne mora magura Royal Blood-kakav dobar naziv n:yahoo )ako je ulje ok samo nali kocnicu pre zatvaranja da malo predje preko i to je.Onda u takvu kocnicu stavis nove pakne stisnes kocnicu na disk(kandza olabavljena od vile malo da ima malo pomeranja kako bi mogla da se namesti) i drzis stisnutu dok se klesta ne centriraju tada ih pritegnes na vilu(pakne ce izaci ali sada shodno velicini 'mesa').Ne stiskaj kocnicu nikako dok pakne nisu unutra i kad su pakne unutra a kandza nije na disku.Evo kako se setuje Shimano Xt-765,princip je u svemu isti sa Magurom Julie,sve je lepo dato u koracima tako da nema problema zavisi da li samo menjas pakne ,ulje i pakne,samo ulje itd.Ovo je vec bilo kaceno ali ne smeta ponovo :wink:

Attached Files


  • 0

#6 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 11 July 2009 - 04:28 PM

Hvala puno..Javim rezultate jesam li uspio..
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#7 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 12 July 2009 - 07:24 PM

Danas isao u servis da isprobam metode koje ste mi rekli..Ali nista..
Skroz smo rastavili celjust,na dva djela,pritisnemo klipove,oni se opet vrate..Ucemu je kvaka???
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 12 July 2009 - 08:29 PM

Danas isao u servis da isprobam metode koje ste mi rekli..Ali nista..
Skroz smo rastavili celjust,na dva djela,pritisnemo klipove,oni se opet vrate..Ucemu je kvaka???

Kvaka je u jeftinoj kočnici?
Ako ti nije zakočen točak, to je delimično normalno kod entry-level kočnica. Pretpostavljam da ti samo kači po malo i da se može voziti?
  • 0

#9 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 12 July 2009 - 08:39 PM

Znaci da mjenjam kocnicu???
Nema sanse stavit pakne i nabacit tocak..Ne mogu dvije pakne stati normalno i jos disk da se stavi..OK..
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 12 July 2009 - 08:47 PM

Sačekaj prvo da čuješ još nečije mišljenje. Možda i može da se sredi nekako, ali ja ne znam kako, pošto Julie nema nikakva štelovanja na ručicama...
jbg, ja nemam živaca za niže serije opreme: moji prvi diskovi su bili Avid Juicy 7 koje sam posle godinu-dve zamenio sa Juicy Ultimate...
  • 0

#11 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 12 July 2009 - 08:55 PM

Pa jel si otvorio gornji rezervoar?Tada ulje ne vraca pakne jer ima gde da izadje,e sad moguce je i ovo sto Gamzzy kaze Julie nije bas neka kocnica,mozda treba probati onaj Hari-jev recept sa blagim podmazivanjem oko klipova,onda sve to temeljno obrisati pre nego stavis nove pakne onda ce biti manje trenja izmedju klipa i zida gde on prolazi pa mozes klip da uguras u celjust.Obicno se to desava sa kocnicama koje su retko(citaj nikad)oprane u alkoholu pa je zapeklo sve i svasta izmedju klipa(prljavstina+rdja+meso od pakni+sve to na nekoj vecoj temp kad se koci pa tako par godina niko to nije pipao jer racunao radice-sve ovo o vlasniku koji je vozio bicikl pre tebe).Operi cheljust alkoholom,to uostalom savetuju svi proizvodjaci kocnica,apotekarski alkohol pa natenane bris ,bris pa pokusas klipove da ubacis unutra itd,itd.

Ako su ti nove pakne Cool Stop(vrlo su dobre) one dolaze sa mnogo debljim slojem mesa pa mozes malo da ih smirglnesh,ja kad sam uzeo cool stop za ShimanoXT to je bilo toliko debelo da kad gurnem klipove skroz unutra i stavim nove pakne disk jedva staje izmedju...
  • 0

#12 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 12 July 2009 - 09:04 PM

Znaci rastaviti celjust i ocisitit alkoholom..Smijem li i klipove posuti alkoholom??

@marko Isto ko i kod tebe..Uzeo sam nove pakne i nemogu da udju zajedno..Stavim jednu novu i hednu staru,izmedju njih ne moze list da prodje a kamoli rotor..Pa sutra cu da vidim sta dalje..

Ako neko ima jos kakvih prijedloga,samo dajte..
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#13 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 13 July 2009 - 12:27 AM

Uzmes neku cistu krpicu,\koja ne ostavlja dlacice natopis je blago,nemoj da kupas kocnicu alkoholom.Alkoholom sve mozes cistiti jer brzo isparava i ne reguje sa metalom,gumom(cistio pakne alkoholom a takodje i diskove).Nemoj da rastavljas cheljust al dobro ajd sad kad vec jesi.Pakne dodiruju jedna drugu jer su su klipovi prilagodjeni(izasli su u skladu sa) starim istrosenim paknama,ne vredi da guras nove pakne ako ne vratis klipove unutra(bez obzira o kojoj marki novih paknova se radi).Moj slucaj sa Cool Stop paknama je malo specifican jer je bilo za'ebano kad sam vratio klipove unutra.Kakvo je ulje u kocnici(bezbojno ili roze,zuckasto,prljavo-naravno to vidi gore u rezervoaru)?
  • 0

#14 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 13 July 2009 - 12:20 PM

Evo danas rastavio celjust na dva dijela..Gurnem klip on se opet vrati...Znaci skroz rastavio,ni ulja nista nema..On se opet vraca..Nikako ne mogu pakne stavit!!!!
Sta mi je cinit????
Hvala marko....
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 13 July 2009 - 12:55 PM

Verovatno nove kocnice... #-o
  • 0

#16 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Posted 13 July 2009 - 01:27 PM

Ja sam imao (a imam i dalje:) ) isti taj problem.
Jednostavno, klipovi se neravnomerno vracaju u cheljust, pa mi jedna strana (tj.jedna pakna)
uvek pomalo struze.
Naravno, tome doprinosi malo kriv prednji disk (mozda 1mm),
ali opet nije toliko strashno i moze da se vozi.
Jedino shto je zvuk iritirajuci.

Evo danas rastavio celjust na dva dijela..Gurnem klip on se opet vrati...Znaci skroz rastavio,ni ulja nista nema..On se opet vraca..Nikako ne mogu pakne stavit!!!!
Sta mi je cinit????
Hvala marko....


Ovo mi nikako nije jasno?? Kako si rastavio celjust?
Jedino ako pod "rastavljanjem" podrazumevash vadjenje paknova i eventualno klipova?

U principu, ceo postupak je jako jednostavan, ali uvek postoji neki "gremlin"
pa neshto ne radi kako treba.
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#17 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 13 July 2009 - 01:34 PM

Skinuo celjust i odsarafao imbus koji spaja celjust,znaci celjust sam rastavio na dva dijela..
Sve sam skinuo,crijevo.Znaci samo celjust je ostala..Rastavio sam i nju..I,vec sam rekao,gurnem pakne unutra opet se vrate..
Nikako mi nije jasno sta ih vraca!? Ulja nema,znaci nije ulje..Ulje je iscurilo kroz crijevo,normalno kad se skine celjust..
Stavim jednu novu paknu i jednu staru na kojoj nema mozda 2mm mesa,ne moze list izmedju proci kamoli rotor...
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#18 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 13 July 2009 - 02:55 PM

Ajde slikaj cheljust,ne znam koji model Julie imas ali trebalo bi da postoji onaj zavrtanj sa spoljne strane cheljusti(slika-strelica) koji je neki veci imbus ili torax probaj njega 'malo'(ne skroz)da odvijes...

Attached Thumbnails

  • Julie.jpg

  • 0

#19 jubix

jubix
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 14 July 2009 - 08:13 AM

Kod mene je Julie 05/06..Nisam siguran..
  • 0
Lorenzo_fan
Yamaha YZR-M1
Fiat Yamaha Team

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 July 2009 - 08:37 PM

Problem Julie (starijeg modela) najbolje se resava pordajom kompletnih kocnica. Prodaj to malo ispod cene i naci ces kupca. Dodas malo para i kupis nesto bolje.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users